Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2013., 16:42   #21
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
pozdrav, moze li se zivjeti bez drzavljanstva?
ne mozes birati gdje se zelis roditi, ali mozes birati gdje zelis zivjeti. a ako ti ne odgovara niti jedna od drzava na svijetu, zar ne bi trebala postojati i mogucnost da budes obezdrzavljen?

Možeš živjeti na splavi u međunarodnim vodama mora i oceana. Ta mora ne pripadaju nikom i nisu ničija država.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 21:16   #22
E da kak je to!
Što ne treba barem nekakvu signalizaciju?
I jel može sam,možda treba kolegu mornara?!
Jerbo ne smije ostavit plovilo bez nadzora!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 11:18   #23
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
pozdrav, moze li se zivjeti bez drzavljanstva?
ne mozes birati gdje se zelis roditi, ali mozes birati gdje zelis zivjeti. a ako ti ne odgovara niti jedna od drzava na svijetu, zar ne bi trebala postojati i mogucnost da budes obezdrzavljen?

čepove u uši,
crne naočale na oči
i zamisli bespuće.
svi oko tebe - samo duhovi !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 19:48   #24
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
E da kak je to!
Što ne treba barem nekakvu signalizaciju?
I jel može sam,možda treba kolegu mornara?!
Jerbo ne smije ostavit plovilo bez nadzora!
Provjerio sam, ne može. Prijatelj pravnik mi je rekao da po medjunarodnom pomorskom pravu svaki plovći objekt mora biti negdje registriran inače se smatra piratskim brodom kojega se može nekažnjeno napasti i potopiti.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 06:23   #25
Nisam siguran - potraži sam više ako te ideja zanima - u Australiji, na svom posjedu naravno, imaš pravo proglasiti svoju nezavisnu državu, ako si i dalje dio Commonwealtha.
Evo jedne od nekoliko - http://www.principality-hutt-river.com/
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 18:51   #26
Dvojno državljanstvo je korisno imati iz mnogo razloga. Iznimka bi bila U.S.A. s obzirom da ako si njen građanin moraš prijaviti prihod i platiti porez bez obzira gdje živio što nije slučaj sa velikom većinom drugih država. Ako je moguće najbolje je živjeti u nekoj zemlji kao permanentni turist.

Svi vole turiste .
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 10:21   #27
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Dvojno državljanstvo je korisno imati iz mnogo razloga. Iznimka bi bila U.S.A. s obzirom da ako si njen građanin moraš prijaviti prihod i platiti porez bez obzira gdje živio što nije slučaj sa velikom većinom drugih država. Ako je moguće najbolje je živjeti u nekoj zemlji kao permanentni turist.

Svi vole turiste .
off topic
Moras prijavit porez ako zivis u USA i ako si samo US gradanin i radis bilo di na svitu .Ako radim u hr i gradanin hr sam i placam hr porez ,pri prijavi poreza u US ,stavim 0 prihoda .

on topic
HM ,zivjeti igdje bez drzavljanstva mislim da nije moguce formalno ,ali ako zelis neformalno ),kao sta je vec netko gore naveo iskidaj putovnicu ,ili je nemoj vise obnavljat posli isteka ,ali i prestani koristit i sve nazovimo benificije drzavljanstva
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 00:47   #28
Rekoh da je dobro živjeti kao turist a ne građanin zemlje. Svi vole turiste jer pridonose njenoj privredi a nemaju nikakvih obaveza.

"Most governments assume they own their citizens. Like cattle their citizens are herded, penned, bran
ded, milked, and slaughtered. Tourists on the other hand are like art exhibits on loan and usually are treated carefully and well -- tourists bring in cash. Seek to define yourself so that others will naturally support your choices."


http://speculationrules.com/sovereign/pt.php
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 28.04.2013. at 01:20.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:54   #29
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
pozdrav, moze li se zivjeti bez drzavljanstva?
ne mozes birati gdje se zelis roditi, ali mozes birati gdje zelis zivjeti. a ako ti ne odgovara niti jedna od drzava na svijetu, zar ne bi trebala postojati i mogucnost da budes obezdrzavljen?
Moguće je zatražiti UN pasoš, posjeduje ga određen broj ljudi na svijetu, uglavnom iz ratnih zona. Problem je u tome što ga neke države priznaju, a neke ne, tako da je kretanje ograničeno na zemlje koje ga priznaju. Inače, u svijetu postoje deseci miliona ljudi koji nisu nigdje evidentirani, tj. nemaju apsolutno nikakvih dokumenata pa nitko ni ne zna da postoje. Rađaju se, žive i umiru bez ikakvih papira. Da, ima ih jako puno, uglavnom u Africi i Aziji. Naravno, ne mogu napustiti svoje matične države jer nitko ne zna da postoje.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.