Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 23:53   #2001
Quote:
Maxflu kaže: Pogledaj post
Prema rezultatima popisa grad ima 26.716 stanovnika.
toliko je imao i 2001.,manje više, ovo je nešto najbliže brojci ljudi koji DOISTA ŽIVE u našem gradu,a bome mi je i ta prevelika
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 07:15   #2002
Quote:
Neznam točno koja postrojba ali znam da je drugi dan Oluje, popodne počeo minobacački napad na Vinkovce u kojima sam godinama bio i sječam se par vojnika koji su šetali bestrzajac po vk da su međusobno pričali da je par momaka ušlo do centra Cerića bez metka. Znači nikakva gomila i nikakav napad, prolaz kroz liniju. Cerić je bio prazan. Linije su se tad negdje drugdje utvrđivale. Isto to je ispričao i jedan kućni prijatelj koji je tad bio u vojsci. To je što ja znam a kao potvrda meni je priča pojedinaca koji su držali kontra stranu linije da su rijetko kad boravili u Ceriću kao obrana tadašnje Krajine u te posljednje dane.

No tome nije tema ovdje
OK slazem se da nije za ovu temu.
Nasi izvidnici su ulazili u Ceric u to vrijeme, ali nije bio prazan. Za vrijeme oluje Srbi su pokusali nekakav traljavi napad iz Cerica prema Nustru, naravno bez uspjeha.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 13:36   #2003
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Pa i ta brojka mi je nerealna jer ima dosta njih koji su jos prijavljeni u Vukovaru a zive po Srbiji ili drugdje u RH. Treba posla pa ce bit i ljudi. Stanova ionako ima na bacanje, praznih.
Nažalost, ne mogu se složiti sa tobom...prema mojim iskustvima, u Vukovaru nema praznih stanova.
Tako su mi barem rekli kada sam podnosila zahtjev za stan.
A što se posla tič, isto je kao mi u ostatku lijepe naše, ako imaš dobru vezu, imaš posao,bez obzira na obrazovanje; a ako imaš faks, a nemaš dobru vezu, nema ni posla...
I tako mene već drugu godinu šutiraju- nemaš posao, nema stana; a a posao ne mogu dobiti jer nemam riješeno stambeno pitanje...eto...ovo je moje osobno iskustvo.
A poludim totalno kada vidim da je stan dobio do jučerašnji četnički vojvoda koji je divljao po logorima i klao i ubijao po Ovčari.
E da, onda ga dodatno stimuliraju sa socijalnom pomoći i dječjim doplacima, tako da u Vukovaru živi ko kralj, a usput mu ostane love da si u srbiji sagradi kućerinu...
i sada recite što hoćete, ali meni je bilo draže dok nije bilo mirne reintegracije...znalo se tko je tko... a te smrdljive srbende da imaju imalo opće kulture otišli bi iz Vukovara...I još nešto, oni su napali nas...a ako voliš svoj grad i želiš živjeti u njemu, onda taj grad nećeš rušiti. Onda nećeš klati svoje sugrađane i nećeš silovati svoje susjede!!!!
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 15:44   #2004
u Vukovaru ima praznih stanova vjerovala ti ili ne! Npr ljudi uzmu ključeve i onda se vrate u Srbiju il ostale dijelove RH a stanovi zjape prazni! Oni su formalno useljeni al su prazni, jbg!
Al nešto se počelo mjenjat, u Borovu su nekim stanovima skidali satove za struju jer nije bilo nikakve potrošnje na njima od useljenja! Neke stanove su tako dodjelili drugim obiteljima!
Da li ti tražiš sama stan za sebe ili?
I da, koji je to četnički vojvoda dobio stan?

Zadnje uređivanje deki00 : 05.07.2011. at 15:58.
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 16:19   #2005
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
u Vukovaru ima praznih stanova vjerovala ti ili ne! Npr ljudi uzmu ključeve i onda se vrate u Srbiju il ostale dijelove RH a stanovi zjape prazni! Oni su formalno useljeni al su prazni, jbg!
Al nešto se počelo mjenjat, u Borovu su nekim stanovima skidali satove za struju jer nije bilo nikakve potrošnje na njima od useljenja! Neke stanove su tako dodjelili drugim obiteljima!
Da li ti tražiš sama stan za sebe ili?
I da, koji je to četnički vojvoda dobio stan?
Ja upravo govorim o tim ljudima...ovdje imaju stan ali nisu ni nos promolili u njega..da .. za sebe tražim stan...
iskreno, ne da mi se pričati o tm ljudima...imena stvarno nisu bitna...bitna je činjenica kako će Vukovarom zavladati oni koji su ga rušili i uništavali...
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 19:52   #2006
Quote:
neživa kaže: Pogledaj post
Ja upravo govorim o tim ljudima...ovdje imaju stan ali nisu ni nos promolili u njega..da .. za sebe tražim stan...
iskreno, ne da mi se pričati o tm ljudima...imena stvarno nisu bitna...bitna je činjenica kako će Vukovarom zavladati oni koji su ga rušili i uništavali...
zašto se stalno stvara neka negativna atmosfera oko Vukovara, tko će to postati gradonačelnik...možda onaj koji je na haškoj tjeralici....stvarno neki lupetaju i ostanu živi...gledajmo prema pozitivi, slučajno sam naletio na jedan
odličan forum gdje ljudi prate događanja u gradu to i snime i postavljaju na forum
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=52848103
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:07   #2007
Quote:
dekameron2009 kaže: Pogledaj post
zašto se stalno stvara neka negativna atmosfera oko Vukovara, tko će to postati gradonačelnik...možda onaj koji je na haškoj tjeralici....stvarno neki lupetaju i ostanu živi...gledajmo prema pozitivi, slučajno sam naletio na jedan
odličan forum gdje ljudi prate događanja u gradu to i snime i postavljaju na forum
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=52848103
Što si ti lud? ili si jedan od onih koji imaju riješen posao i stambeno pitanje pa te za druge boli k....?
Što ti misliš da ja ne bih htjela da se nešto lijepo dogodi?
Što ti misliš kako je meni, imam završen faks, imam 30 godina, a ne mogu živjeti u svom gradu, jer nemam riješeno stambeno pitanje a o poslu da ne govorim...a čovjek koji mi je zaklao člana obitelji ima stan u centru grada, djeca mu rade, u srbiji ima ogromnu kućerinu?

Ja ne znam ko si ti i što si,(molim Boga da sam u krivu) ali po ovome vidim da si jedan običan beskičmenjak totalno lišen suosijećanja sa svojim sugrađanima -Vukovarcima,Hrvatima!!!
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:43   #2008
neživa a gdje sad živiš? Gledaj, nisi jedina u ovom gradu koja ima 30 god i nema posla! Ja bi isto htio stan, da se maknem od staraca! Pa da polako počnem razmišljat o osnivanju svoje obitelji jer u dvosobnom stanu sa starcima to ne ide!
Al jbg, neće ti nitko na lijepe oći dati stan! Moja prijateljica je čekala na stan 5-6god dok ga nije dobila i to u Borovu naselju! Al njih je četvoro a ti si sama.
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:25   #2009
Quote:
neživa kaže: Pogledaj post
Što si ti lud? ili si jedan od onih koji imaju riješen posao i stambeno pitanje pa te za druge boli k....?
Što ti misliš da ja ne bih htjela da se nešto lijepo dogodi?
Što ti misliš kako je meni, imam završen faks, imam 30 godina, a ne mogu živjeti u svom gradu, jer nemam riješeno stambeno pitanje a o poslu da ne govorim...a čovjek koji mi je zaklao člana obitelji ima stan u centru grada, djeca mu rade, u srbiji ima ogromnu kućerinu?

Ja ne znam ko si ti i što si,(molim Boga da sam u krivu) ali po ovome vidim da si jedan običan beskičmenjak totalno lišen suosijećanja sa svojim sugrađanima -Vukovarcima,Hrvatima!!!
da si pažljivije pročitala ono što sam mislio i napisao vjerovatno ne bi ovako burno reagirala..... niti u jednoj riječi nisam spomenio tvoje stambeno pitanje niti pitanje posla samo sam htio komentirati tvoje tvrdnje da će oni koji su rušili ovaj grad njime i zavladati....i na kraju želim ti sreću i uspjeh u rješavanju svojih problema
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:23   #2010
Hmm,
ljudi moji dobre poslove dobijaju oni koji imaju vezu bez obzira na nacionalnu pripadnost i obrazovanje.
janić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:23   #2011
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
neživa a gdje sad živiš? Gledaj, nisi jedina u ovom gradu koja ima 30 god i nema posla! Ja bi isto htio stan, da se maknem od staraca! Pa da polako počnem razmišljat o osnivanju svoje obitelji jer u dvosobnom stanu sa starcima to ne ide!
Al jbg, neće ti nitko na lijepe oći dati stan! Moja prijateljica je čekala na stan 5-6god dok ga nije dobila i to u Borovu naselju! Al njih je četvoro a ti si sama.
Trenutno živim sa starcima u Rijeci. Podstanari smo u jednosobnom stanu...
I ne tražim stan na lijepe oči. Stvar je u tome što moja obitelj nikako da dobije obnovu, čekamo već jako dugo...zauzvrat su nam obećavali stan,ali ništa od toga.
I što, ja ne vrijedim jer sam sama???? vjeruj mi i ja bih voljela imati veliku obitelj, ali nemam mogućnosti, nemam ni posao a nemam ni gdje živjeti...
I živcira me to što Sabo stalno laže kako su mladi dobrodošli u vukovar, posebno fakultetski obrazovana mlađa generacija...ljudi to vide na tv-u i misler da je to istna...čak su mi na 2 razgovora u Rijeci rekli da pokušam u Vukovaru jer ima puno mladih nezaposlenih riječana...I što da ja sada radim?
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:35   #2012
čekaj, rekli su ti na fini način "ajd Vukovarac/Vukovarka,nemoj uzimat posao našoj djeci"?!?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:37   #2013
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
čekaj, rekli su ti na fini način "ajd Vukovarac/Vukovarka,nemoj uzimat posao našoj djeci"?!?
Točno to...A vjerovali ili ne , još u Rijeci i okolici ima ljudi koji nas nazivaju izbjeglicama...
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 23:44   #2014
Quote:
neživa kaže: Pogledaj post
Točno to...A vjerovali ili ne , još u Rijeci i okolici ima ljudi koji nas nazivaju izbjeglicama...
napredni krajevi,nema što.
ima i kod nas Riječana, i iz drugih dijelova RH,pa im nitko nije zamjerio što nam uzimaju ovo ili ono.
Ali OK,mi Slavonci smo uvijek primali sve ljude
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 09:06   #2015
Ajd nemojte generalizirati, jer takvih ima svugdje, pa i kod nas. Šta sad, Slavonci su gostoljubivi, a svi ostali govna? I ovdje će te odjebat zbog x razloga, a sve ovisi na koga naletiš.
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:28   #2016
zna li netko po koliko se prodaju stanovi na Mitnici ? ona nova velika zgrada ?
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:54   #2017
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
napredni krajevi,nema što.
ima i kod nas Riječana, i iz drugih dijelova RH,pa im nitko nije zamjerio što nam uzimaju ovo ili ono.
Ali OK,mi Slavonci smo uvijek primali sve ljude
Hm, ja bi rekao da se upravo na ovoj Vukovar temi najviše rogobori protiv Vinkovčana, Osječana....
Maxflu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 19:40   #2018
Quote:
Maxflu kaže: Pogledaj post
Hm, ja bi rekao da se upravo na ovoj Vukovar temi najviše rogobori protiv Vinkovčana, Osječana....
oni su došli kao stranački poslušnici i uhljebljeni su u državne i javne službe.

Riječani,Zagrepčani,Dalmatinci dolaze kao liječnici i slično
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 21:32   #2019
Što znači da ih primamo, ne zato što smo gostoljubivi, već zato što nemamo takvog kadra.

A što se ovih prvih tiče, tu se slažem.
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 23:21   #2020
Quote:
star 69 kaže: Pogledaj post
zna li netko po koliko se prodaju stanovi na Mitnici ? ona nova velika zgrada ?
Mislim da sam cuo da je cijena oko 950€ m2, i da se prodaju
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.