Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 23:57   #821
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Za šta, konkretno, to trebaš? Izbor je pooovelik
ono sto po restoranima mos vidjeti. ne bas tipa brdske klupice ne obradene...

od borovine sam vidio dosta... daj sve sto imas
supher mali is offline  
Old 19.01.2008., 09:49   #822
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ono sto po restoranima mos vidjeti. ne bas tipa brdske klupice ne obradene...

od borovine sam vidio dosta... daj sve sto imas
neče ići ,to je bar 2Gb slikica najbolja ponuda je u Zagrebu u Pevec-u ,za skuplje varijante ima jedna firma u Solidumu (mislim da se zove Qarkus)pogledat cu kad prodjem onuda...a ako hočeš nešto raditi sam ...e onda ima jedan krasan site http://www.woodcraftplans.com/Woodwo...ture_plans.htm
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 19.01.2008., 09:52   #823
Da ovaj sam zaboravio http://www.freeww.com/
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 20.01.2008., 22:02   #824
old, vala. ma nije to to. ne svida mi se. treba mi slika ili nacrt drvenih punijih stolica za vani. jednostavnog prirodnog profila.
supher mali is offline  
Old 22.01.2008., 15:48   #825
ugradnja nape?

pozdrav,
imam ugradbenu teleskopsku napu Teka i mogu je koristiti jedino
sa ugljenim filterima za cirkulaciju zraka.
U uputama ne piše potpuno jasno kako montirati ako ne koristim
odvodnu cijev.
Jel onda ne trebam bušit rupu u daski za koju je pričvršćena?
To mi je ionako dodatni sat posla bez potrebe.
DA li ju onda samo pričvrstim za tu dasku i ugradim ugljene filtere i sve
ok?

hvala
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Old 22.01.2008., 16:00   #826
Moraš izrezati dasku za koju je pričvršćena jer napa mora kroz filter izbaciti negdje zrak koji je usisala. Iznad nape je vjerojatno elemenat. Izrežeš dno i krov (fi 13 cm, najvjerojatnije), natakneš fleksibilno crijevo (fi 12 cm, najvjerojatnije) i provučeš ga iznad krova elementa. Sada napa vuče zrak, filtrira i izbacuje u prostor iznad. I cijev nažalost oduzima dosta prostora u elementu.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 22.01.2008., 16:00   #827
Moraš izrezati dasku za koju je pričvršćena jer napa mora kroz filter izbaciti negdje zrak koji je usisala. Iznad nape je vjerojatno elemenat. Izrežeš dno i krov (fi 13 cm, najvjerojatnije), natakneš fleksibilno crijevo (fi 12 cm, najvjerojatnije) i provučeš ga iznad krova elementa. Sada napa vuče zrak, filtrira i izbacuje u prostor iznad. I cijev nažalost oduzima dosta prostora u elementu.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.01.2008., 08:40   #828
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Moraš izrezati dasku za koju je pričvršćena jer napa mora kroz filter izbaciti negdje zrak koji je usisala. Iznad nape je vjerojatno elemenat. Izrežeš dno i krov (fi 13 cm, najvjerojatnije), natakneš fleksibilno crijevo (fi 12 cm, najvjerojatnije) i provučeš ga iznad krova elementa. Sada napa vuče zrak, filtrira i izbacuje u prostor iznad. I cijev nažalost oduzima dosta prostora u elementu.
To je onak , školski , međutim možeš napraviti i duplo dno na elementu iznad nape i ostaviti cca 3cm prostora pa če onda napa puhati zrak prema naprijed ili ako si objesio element na šinu onda i sa zadnje strane imaš dovoljno prostora za odvod usisanog zraka ispod nape...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 23.01.2008., 08:51   #829
Nekak nikad ne bi stavio da mi napa puše u element. Rasušilo bi ga to vrlo brzo, a onda...ko zna.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.01.2008., 11:51   #830
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
E to je već druga priča. Ček' da razmislim...
E Mad jesi li smislio neku šemu raskopnog stolića?
goga_25 is offline  
Old 23.01.2008., 15:06   #831
da

Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
To je onak , školski , međutim možeš napraviti i duplo dno na elementu iznad nape i ostaviti cca 3cm prostora pa če onda napa puhati zrak prema naprijed ili ako si objesio element na šinu onda i sa zadnje strane imaš dovoljno prostora za odvod usisanog zraka ispod nape...
da nekak mi se ne radi baš po ps-u jer nemam koristi od tog ispuha u strop
a moram se zezat s dvije rupe, kupovat harmoniku a gore mi je ionak gužva
jer su mi gornji el. jako visoki 110cm skoro full do stropa pa ima samo nekih 5 cm slobodno do stropa i trebalo bi onda nekakav prijelaz sa fi 130 na onaj
pravokutni profil kanala da mi ne tuče ispuh u strop nego na stranu prema prozoru (iako udaljen je 3 m)
osim toga vrata za taj el. već imam tak da izgleda ipak po ps-u + prijelaz 130-50x200 ili sl. na elementu gore.

Q:
1) ove dvije rupe fi 130 bušim na način da izbušim 1 rupu i opletem ubodnom
ne?
2) za kaj mi služi L-profil koji dođe uz napu (duljina kao napa) a vidim da se rupe poklapaju s rupama na napi sa stražnje strane dole, al kamo ušarafit donju površinu L-profila?
3) kabel nape ću spajat na utičnicu ispod nape, kako se vodi kabel iz elementa, kaj se jednostavno buši rupa il pravi majstori stavljaju onaj
plastični ugradbeni uvodnik kabela ?
4) kak se kači za šinu krajnji kutni poličar gornjih kuh. elemenata pošto mi je
iz dvije daske 18mm pod 90° i nije jednostavno izrezat kut za nosač kao
na drugim gornjim el. s medijapanom na leđima 3mm?
5) jel potrebno međusobno spajati elemente "puškicama" fi 6mm ?
6) jel se u radnoj ploči otvor reže s donje strane ili je bolje s gornje?
7) jel za spojeve sifona i odvoda koristite instalaterski kit na spojevima?

hvala
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Old 23.01.2008., 15:45   #832
Q:
1) ove dvije rupe fi 130 bušim na način da izbušim 1 rupu i opletem ubodnom
ne?
A: Da. U napi imaš i šablonu za nju.

2) za kaj mi služi L-profil koji dođe uz napu (duljina kao napa) a vidim da se rupe poklapaju s rupama na napi sa stražnje strane dole, al kamo ušarafit donju površinu L-profila?
A: Ukoliko je dubina nape manja od dubine elementa, tim L-profilom popuniš prazninu između zida i stražnje strane nape (prednji kraj nape poravnat je sa prednjim krajem elementa). Plastičan je i možeš ga izrezati na potrebnu mjeru.

3) kabel nape ću spajat na utičnicu ispod nape, kako se vodi kabel iz elementa, kaj se jednostavno buši rupa il pravi majstori stavljaju onaj
plastični ugradbeni uvodnik kabela ?
A: ne kontam pitanje. Ak je utičnica ISPOD nape, kakve veze ima element koji je IZNAD nape?

4) kak se kači za šinu krajnji kutni poličar gornjih kuh. elemenata pošto mi je
iz dvije daske 18mm pod 90° i nije jednostavno izrezat kut za nosač kao
na drugim gornjim el. s medijapanom na leđima 3mm?
A: ni ovo baš ne kontam. Leđa su od pune daske, ne? Ako da, onda ubodnom odreži komad leđa u veličini nosača (ne samo za kuku) tako da možeš nosač pomaknuti na boku skroz do stražnjeg ruba.

5) jel potrebno međusobno spajati elemente "puškicama" fi 6mm ?
A: Vrlo poželjno. Lakše i jednostavnije vijcima 30x4, priljubiš elemente prije, stisneš stegama da ne mrdaju i zviz vijak.

6) jel se u radnoj ploči otvor reže s donje strane ili je bolje s gornje?
A: u teoriji bi to trebalo biti svejedno budući da sva ugradbena tehnika prekriva rez za barem 1 cm. U praksi ti je bolji rez sa donje strane (nasuprot) pile, ne krha toliko, ali... Uvijek taj ali. Na 38mm debljine zna ti se pilica (pogotovo jeftinije) iskriviti kroz ploču pa ti otvor sa donje strane nije iste veličine kao i gornje. Zato reži ploču sa gornje strane, nesavršeni rez će pokriti štednjak ili sudoper.

7) jel za spojeve sifona i odvoda koristite instalaterski kit na spojevima?
A: kad mi je trebalo, koristio sam silikon (acetatni)
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.01.2008., 16:36   #833
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
E Mad jesi li smislio neku šemu raskopnog stolića?
Nope!
Nije stvar u shemi i konstrukciji već u materijalu jer to ide van (kampiranje, zar ne?). Do proljeća će bit nešto
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.01.2008., 16:40   #834
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Nope!
Nije stvar u shemi i konstrukciji već u materijalu jer to ide van (kampiranje, zar ne?). Do proljeća će bit nešto
blažujka, ili tzv. foča ploča....
cd_covers is offline  
Old 23.01.2008., 23:13   #835
Nakon 3 godine slijedi druga faza izrade namještaja u dječijoj sobi. Dakako, žena samo što nije rodila, a ja kao pravi muž - sve u zadnji čas! Sve nacrto, izračuno, naručio....

E, sad kreće problem. Odlučijo ja na fronte postaviti usadne ručkice http://www.iverpan.hr/content1.asp?F...=12798&CatID=1 (Iverpan), al ne znam kako. Jel se rupa u fronti pili, buši, freza, jeb... i kako? Usadni dio ručkice ja pravokutan i kako stoji u katalogu dimenzije usadnog dijela ručkice su 137X45. Po meni to bi bilo najlakše izvesti frezanjem, al rupa mora biti pravokutna pa se bojim da to ne igra. Koje dimenzije treba biti rupa (pitanje je glupo do bola, al možda postoji neka "bimba")? Ako se to ipak izvodi frezerom kakvo glodalo treba koristiti (vjerovatno takvo nemam). Ko ima kaki savjet jerbo ne budem li rapidno napredovo u gradnji - pogino sam!
VivaPiva is offline  
Old 24.01.2008., 07:44   #836
Quote:
VivaPiva kaže: Pogledaj post
Nakon 3 godine slijedi druga faza izrade namještaja u dječijoj sobi. Dakako, žena samo što nije rodila, a ja kao pravi muž - sve u zadnji čas! Sve nacrto, izračuno, naručio....

E, sad kreće problem. Odlučijo ja na fronte postaviti usadne ručkice http://www.iverpan.hr/content1.asp?F...=12798&CatID=1 (Iverpan), al ne znam kako. Jel se rupa u fronti pili, buši, freza, jeb... i kako? Usadni dio ručkice ja pravokutan i kako stoji u katalogu dimenzije usadnog dijela ručkice su 137X45. Po meni to bi bilo najlakše izvesti frezanjem, al rupa mora biti pravokutna pa se bojim da to ne igra. Koje dimenzije treba biti rupa (pitanje je glupo do bola, al možda postoji neka "bimba")? Ako se to ipak izvodi frezerom kakvo glodalo treba koristiti (vjerovatno takvo nemam). Ko ima kaki savjet jerbo ne budem li rapidno napredovo u gradnji - pogino sam!
Čuj, nebih htio ispasti neupućen, ali o kojoj se točno ručkici iz kataloga radi?
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Old 24.01.2008., 11:13   #837
Eto, sad imam malo škakljivo pitanje...

Kontam si kako složit ormar s kliznim vratima. malo je veći v x š je 2,5 x 3 m. Dakle trebao bih troja vrata dimenzija 1 x 2,5 m.
U ovoj priči brine me masa vrata vs. tip okova.
Čitao sam katalog SCH i primjetio da ima zanimljiv mehanizam. SCH 44 koji kaže max masa vrata 80 kg i da ispuna treba biti 10mm.
Jel to čemu valja?
Šta je uklada?
i na kraju samo da provjerim... Takav okov se ugrađuje u element i trebam samo složiti normalni korpus vulgaris, a ispune prema specifikacijama u katalogu??? jel to istina ili postoje neki zajebi na koje moram paziti pri narudžbi iverice???

Ultra fala...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 24.01.2008., 12:07   #838
Uklada = ispuna, daska 10 mm koja se stavi u alu-okvir. Za SCH44 ne znam, ali je skoro pa isti sistem In-Out. Ti im dođeš sa mjerama u koje želiš staviti vrata, u tvom slučaju širina i visina unutrašnjosti ormara, broj vrata (kod tebe 3), brojem preklopa (kod tebe 2) i oblikom vrata (horizontalne pregrade možda, samo drvo, kombinacija staklo-drvo...). Oni to ukuckaju u kom i izbace ti točne mjere ispuna (dasaka 10 mm i/ili stakla) koje ti moraš negdje drugdje naručiti.
Sklapanje - pisov kejk!
Takav okov ide između poda i stropa, prostorije ili korpusa. Ako ide u prostoriju ispred ormara, vodilice idu u pod i strop sobe. Ako ide u ormar, paziš da ti je dubina poda ormara jednaka dubini stropa i da su sve unutarnje pregrade uvućene u odnosu na njih min. 10 cm da vrata imaju lufta klizati (provjeri još to kod njih).
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 24.01.2008., 12:55   #839
a još pitanjac...

Kotačići se prišarafe ili se ufrezaju ili oni naprave rupe u okvirima?
vodilice se frezaju u ivericu ili?


Fala ultra turbo...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 24.01.2008., 13:11   #840
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Nope!
Nije stvar u shemi i konstrukciji već u materijalu jer to ide van (kampiranje, zar ne?). Do proljeća će bit nešto
da, za van je, al ne mora to biti ne znam kako kvalitetan materijal, samo da se ne raspadne ako dva puta pokisne, to je za onako kratka vikend kampiranja
goga_25 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.