Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 19:26   #1
Dugo nevoženje automobila

Ne znam kak da stavim naslov, ugl radi se o tome..

ima jedan auto koji me zanima, ali frend kaze da dugo stoji vec, tj nije vozen...

E sad, dal je to problem ? i kako se moze saznati? jel zadnja reg mora pisati u knjizici? ako nije par god regan, onda je ocito istina.ali ako je tek istekla rega, onda ne vidim problem

ugl koliko je to zapravo problem? lik kaze da je auto u super stanju, da mozemo skupa ici na tehnicki itd. znaci nema sta skrivati..
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:42   #2
aha, to je onakve priča "gume na mom autu su nakon 5 god KAO NOVE" :klap: :klap: :klap:
ako s takvim autom dođeš na tehnički mogla bi se srušit STP
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:59   #3
A jesi mu puno pomogo, svaka ti čast.

Ovisi što znači dugo..ako je par godina to onda znaš da sve tečnosti i gumeni dijelovi koji najčešće nastradaju traže zamjenu. Saznaj kad je odjavljen i sve ćeš znat.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:03   #4
ahaa spreman je za tehnicki kako da ne...treba tu para i posla
ispraznit gorivo ocistit rezervoar,promjenit filter goriva,isto tako i zamjenit ulje i filter,rashladnu tekucinu takodjer,procistit sistem pa novi zupcasti i pumpu vode...
nove gume,novi akumulator,provjerit kocnice,novo kociono ulje,diskove i plocice po potrebi zamjenit ako ima previse hrdje,ako je stajao vani 5 godina sigurno da ima...
provjerit sva gumena crijeva i po potrebi zamjenit,nove manzete...i tek kad sve napravis e onda je spreman za tehnicki,naravno i dobro ocistit auto

ako je nesto staro i bezvrijedno to je zrelo jedino za otpad

pa ti vidi jel se to isplati,necu pitat o kojem je autu rijec jer ga vjerovatno ni nema jer mi smrdis na trollcinu
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:18   #5
nije trol

radi se o ovom..

kaze da je odjavljen,ali da je mijenjao nedavno plocice, remenje itd. i da ima racun. dakle ima dokaz za to...

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-10504304
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:25   #6
ako je auto barem paljen s vrimena na vrime ne vidim u cemu bi bia problem... sad sve ovisi koliko je to dugo vrime stajanja, ali daj uzmi bar s malo rezerve forumska naklapanja jer vecinom su to najcrnji od najcrnjih scenarija... najpametniji ces bit kad sam vidis i probas auto... ponesi neki akumulator, probaj ga upalit na ladno, probaj kad je zagrijan... ponesi 5l friskog goriva...

a ako je sve ok, mali servis i onako ide nakon kupovine auta, a veliki bi bia pozeljan, ali to bi te cekalo i da je auto do juce bia vozen ako zelis bit siguran...

btw, na konkretnoj alfi su mi dealbreaker oni ruzni krem sicevi... da su bar crni, ne znam sto im je to tribalo...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:26   #7
a koliko dugo nije vozena? i po okolini gdje je slikana izgleda kao da je kod soderasa...
ako je remen mijenjan nedavno uz dokaz,promjeni ulje vozi nekom mehanicaru da je provjeri prije kupovine,ako je uredu sve kupuj...mada sumnjam,tesko da bi dobra 156ica sa tim motorom isla za te pare
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:30   #8
kaze da je paljen redovito, naravno. samo nije registiran jer lik ima drugu alfu 156 i ovu pokusava prodati.. ugl ja cu mu dati svoj auto i doplatu, moj je reg, njegov nije, idem s njim na tehnicki, ako prodje bez problema, i ako je sve ok, uzimam... ima racune za sve, tako on kaze, i pokazat ce mi... jedino sto kaze da klima nesto ne radi, ne zna dal je hladnjak ili crijevo. bar je iskren, ne?

ima akumulator, goriva i sve, paljen je stalno.... veliki servis ako je radjen nedavno (lik ga planira regat ako ga ne proda uskoro), znaci da sam ja miran sto se toga tice..zasto da radim veliki servis, ako ga je on uradio nedavno (to cu vidjeti jos)...

sam je sve rekao, nisam ga ni pitao .. sam kaze sta je radjeno , i da klima ne radi.. mogao je sutiti, ionako ne bi ja skuzio dok ne dodju topliji dani

istina da je koza ruzna, ali sta sad.. mijenjao bi i volan, vidim da je iz dvije boje, stavio bi neki normalan... ostalo ne bi dirao..ugl planiram otici pogledati, nije mi toliko daleko.. imam frenda koji je alfist, i kuzi se, iako ne toliko u dizelase, ali posluzit ce.. kazue doplata 700-800 e (ja bi dao g3 ), naravno, jos bi se tu nesto spustilo..


sta da gledam na njemu? sta je najbitnije? ugl ovo ako je sve ok, 99% uzimam, jer mi se vise ne da traziti i komplicirati.. radije to nego onu 166

A gle, mozes ti prodavati ne znam kakav automobil ,kad ljudi nemaju para.... jos vecina ljudi i misli da je alfa smece, pa automatski bi prije uzeli golfa 3, 4 nego neku 156, makar bila u odlicnom stanju... evo ja prodajem g3 koji je u vlasnistvu obitelji od 2000god, odrzavan uvijek, nikakvih problema... a ne mogu dobiti nesto para za njega... onaj tko bi uzeo, ne bi se zeznio...
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:35   #9
Quote:
kojiglupnick kaže: Pogledaj post
kaze da je paljen redovito, naravno. samo nije registiran jer lik ima drugu alfu 156 i ovu pokusava prodati.. ugl ja cu mu dati svoj auto i doplatu, moj je reg, njegov nije, idem s njim na tehnicki, ako prodje bez problema, i ako je sve ok, uzimam... ima racune za sve, tako on kaze, i pokazat ce mi... jedino sto kaze da klima nesto ne radi, ne zna dal je hladnjak ili crijevo. bar je iskren, ne?

ima akumulator, goriva i sve, paljen je stalno.... veliki servis ako je radjen nedavno (lik ga planira regat ako ga ne proda uskoro), znaci da sam ja miran sto se toga tice..zasto da radim veliki servis, ako ga je on uradio nedavno (to cu vidjeti jos)...

sam je sve rekao, nisam ga ni pitao .. sam kaze sta je radjeno , i da klima ne radi.. mogao je sutiti, ionako ne bi ja skuzio dok ne dodju topliji dani
Šta ti voziš tačke da mu daješ svoj regan i još mu nadodaješ novaca, a auto kosta 12 000 kn
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:35   #10
[QUOTE=kojiglupnick;53391801]nije trol

radi se o ovom..

kaze da je odjavljen,ali da je mijenjao nedavno plocice, remenje itd. i da ima racun. dakle ima dokaz za to...

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-10504304[/QUOTE


Ima najpouzdaniji JTD motor i kožne fotelje
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:36   #11
Provjeri, što drugo reći Dobar pregled bi ti trebao pokazati dosta toga, a to što je on zamjenio može biti istina, a ne mora.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:36   #12
meni po prici auto pari u redu, i ako je doista veliki servis napravljen, auto pali bez problema... jednostavno provjeri ga i vozi... ako ti je prijatelj i to zeli ostat nece te zaj...t, ako mu je svejedno, onda jbga...
a sto se klime tice, moze bit banalna stvar poput nedostatka plina, o cemu ces se brinit kad i ako auto kupis i stavis opis simptoma...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:37   #13
Svalo malo pojave se likovi kojima je očito u životu jako dosadno, pa u par dana otvore hrpu tema bez smisla ... dok ih ne baniraju.
Kao alfist ti kažem, molim te okani se Alfi, pogotovo otvaranja tema za svaki krš u oglasu, jer nemaš nit' za žvakaće očito ... strpi se i kupi nešto od A-B tipa Pride, Punto i sl.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:38   #14
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Šta ti voziš tačke da mu daješ svoj regan i još mu nadodaješ novaca, a auto kosta 12 000 kn
golf3 1.4 94 god. regan do 6 mj.. To sam dobio iz obitelji za malo para, ugl odrzavan auto,od 2000 u obitelji, pazen, mazen i sve.. ugl tesko je prodati auto za pare, svi bi samo zamjene, vec sam ga stavio i nitko da ponudi pare za njega. zato mi najvise pase zamjena i doplata.... alfa je 2000 god, ako je u dobrom stanju, tih 600eura doplate, plus rega mi ne znaci nista, ionako bi i ovom morao za 2,3 mj platiti regu, a bez rege je bezznacajan. zar ne?


gle, frend je nedavno uzeo 2008 astru cdtdi, pa je ulupao para u nju..... drugi je uzeo isto alfu 156, 2000god ali benzinac, i nista , osim kinetickog zgloba....
ne vrijedi tako nagadjati.. imao sam auto za kojeg su mi svi govorili da bjezim od toga, pa je 4 god vozio bez ikakvog kvara.. nisam ulagao nista osim seta kvacila... dakle, nema pravila
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:42   #15
Quote:
kojiglupnick kaže: Pogledaj post
golf3 1.4 94 god. regan do 6 mj.. To sam dobio iz obitelji za malo para, ugl odrzavan auto,od 2000 u obitelji, pazen, mazen i sve.. ugl tesko je prodati auto za pare, svi bi samo zamjene, vec sam ga stavio i nitko da ponudi pare za njega. zato mi najvise pase zamjena i doplata.... alfa je 2000 god, ako je u dobrom stanju, tih 600eura doplate, plus rega mi ne znaci nista, ionako bi i ovom morao za 2,3 mj platiti regu, a bez rege je bezznacajan. zar ne?


gle, frend je nedavno uzeo 2008 astru cdtdi, pa je ulupao para u nju..... drugi je uzeo isto alfu 156, 2000god ali benzinac, i nista , osim kinetickog zgloba....
ne vrijedi tako nagadjati.. imao sam auto za kojeg su mi svi govorili da bjezim od toga, pa je 4 god vozio bez ikakvog kvara.. nisam ulagao nista osim seta kvacila... dakle, nema pravila
Pa da, isplati se dati održavan auto kojem znaš povijest za grob za kojeg ne znaš ni kad je zadnji put paljen, i još nadoplatiti.
Izgleda da je tvoj prijatelj jedini pametan od vas dvojice.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:42   #16
Quote:
kojiglupnick kaže: Pogledaj post
.. kazue doplata 700-800 e (ja bi dao g3 ), naravno, jos bi se tu nesto spustilo..
https://www.forum.hr/showthread.php?t=856079

Ajde priznaj, to je ovaj golf.

Mali je lažac, preko PP mi je rekao da ima astru f
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:45   #17
Naravno, ali onda bi trebao cijeli zivot ostati na tom golfu, zato sto znam povjest.. ne zelim.. zelim nest drugo... zasto mora znaciti da je alfa ubijena? pa koliko ljudi kupuje polovne automobile i voze se.. kazu na alfistima da dobra 156 jtd, regana, kosta oko 2200-2500 eura.. zasto bi onda ovo bilo lose?

ajd pogledajte slike, ova s gepeka, dal gepek mozda malo cudno stoji ili mi se cini?

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-10504304
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:45   #18
Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=856079

Ajde priznaj, to je ovaj golf.

Mali je lažac, preko PP mi je rekao da ima astru f
tebi sam lagao... zato sto si me poceo smarati s onim

da , to sam ja , i to sam rijesio, za 80kn, zamjenio tu racvu i teraj dalje.. jbg kad me ona Seva uvijek bana,cim odem na podforum rekreacija..
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:00   #19
Zašto taj alfist sam ne registrira Alfu i digne cijenu za taj iznos? Svaka budala zna da se regan auto brže i skuplje proda od onog bez rege. Al nekako mislim da ta Alfa ne može bez ulaganja proc tehnički inače bi davno bila na cesti.

Zadnje uređivanje baustelac99 : 25.02.2015. at 21:18.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:49   #20
Quote:
kojiglupnick kaže: Pogledaj post
ajd pogledajte slike, ova s gepeka, dal gepek mozda malo cudno stoji ili mi se cini?

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-10504304
Ne čini ti se, ne poklapaju se linije kod lampi.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.