Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 19:26   #61
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Nekako se nebih usudio staviti laminat direktno na tvrdi stiropor. Laminat je raltivno tanak i uvija se, treba malo kuruća podloga biti ispod njega.

Koja ti je ciljana visina poda? Jel radiš u istom nivou s drugim sobama na etaži? Zeleni tvrdi stiropor je vrlo skup, mnogo jeftiniji je bijeli podni, no na njega treba glazura. Ja sam si radio brzi suhomontažni pod u bivšem stanu na sljedeći način:

Po deki posložiti štafle na razmaku cca 50cm. Štafle podložiti s tankim dašćicam gdje su neravnine zijeva ispod njih, a štemericom malo potući kamenčiće koji podižu štafle i ne šarafiti štafle u deku. Između štafli položiti vunu iz bale, 5cm debljine vune je cca 7kn/m2. Po štaflama složiti OSB ploče od bar 18mm i ušarafiti u štafle. Na to možeš ići s bili kojim završnim slojem, ja sam ljepio parkete, a možeš stavljati laminat ili nešto drugo.

Također smo radili jedan pod gdje je išao bijeli podni stiropor, na njega OSB ploče, pa onda linoleum pod, bez štafli ispod OSB ploča.
i ja to potpisujem
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:29   #62
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Uskoro krećem u akciju sređivanja tavana, pa još malo istražujem i ovdje: http://www.knaufinsulation.hr/pitajte-nas
piše da bi trebalo staviti parnu branu (LDS 100) ispod izolacije. Jel morem bez toga ili bi ipak bilo bolje staviti ju?
Za popunjavanje neravnina ispod letvi jel bi bila bolja slaboekspandirajuća ili normalna pjena, ili je možda ipak bolja metoda podlaganje dašćicama?
najbolje je sa dašćicama te uz upotrebu niskoekspandirajuće pjene te pištolja svakako
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:53   #63
Termo izolacija potkrovlja i tavana

Pozdrav svima, imam trenutno par problema pa bih molio da me posavjetujete. Kuca je građena 1984 i nema apsolutno nikakvu toplinsku izolaciju, trenutno zivimo u potkrovlju koji ima kosu betonsku deku + iznad nas je jos tavan (nekoristi se). Na kosu betonsku deku su samo položene grede + letva + crijep.

Moja su pitanja sljedeca:
--Dali je uredu po ovom ovdje principu sloziti na betonsku deku izolaciju
1. pokrov
2. uzdužne letve (za formiranje zračnog kanala)
3. sekundarni pokrov (paropropusna - vodonepropusna folija, Sd ≤ 0,04 m)
4. daske s razmakom od min. 1 cm (oplata)
5. toplotna izolacija URSA između rogova
6. AB nosiva ploča

Redoslijed slaganja

--druga stvar, nakon sto i budem izolirao betonsku deku jos uvijek mi ostaje tavanski dio dali bi morao ici s jos jednim slojem vune + aluminijski profili i na to onda staviti knauf ploce

--i zadnja stvar koja me zanima ako stavim u tavanski dio na pod neki tvrdji stiropor i to sve zalijem u neku glazuru dali bi dobio pridonio donjim sobama na ocuvanju temperature?

svaki savjet je dobro dosao

Zadnje uređivanje bobo17 : 05.01.2016. at 12:22.
bobo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 15:50   #64
ja bi isao na samo stiropor na deku+ glazura. em izoliras stambeni dio, em mozes koristit tavan za spremanje itd
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:05   #65
Kamena vuna za izlociju "deke", tavanskog poda

Pozdrav, imam kuću od 350m2, u prizemlju su 2 garaže, pa ide prvi kat te drugi. Na prvom i drugom katu su indentični stanovi od 13om2. Iste godine građeni te iste godine stavljana stolarija, nema izlocaije na fasadi, samo ofrajkano tj ožbukano. Grijemo se na drva, centralno grijanje. Sve radi ok, radijatori su doslovno vrući no nema topline. Stan na prvom katu grije ok, tamo se može hodati u kratkim rukavima čim kotao dosegne tek 60 stupnjeva, no na drugom katu se čovjek mora pokrivati dekom. Nisam mjerio ali je najmanje 5,6 stupnjeva razlike. Sva toplina mi nekom logikom odlazi u potkrovlje pa sam mislio, financijski najjeftinije izolirati tavansku deku odnosno pod, koji je betonska ploča, kamenom vunom, kažu da je bolja od stiropora za takve stvari. Odmah sam savjetovan da stavim 10cm debljine a ne 5, i ok, želim biti siguran kad stavljam da će biti nekog učinka nego da riskiram sa peticom. To bi si sve sam postavio, iako nemam iskustva, ne čini se teško samo položiti po cijeloj površini tavanskog poda.

Jedina dvojba mi je što sam dobio dvije ponude trgovaca ali i za različite vune. Ne kužim se u to pa bi volio da mi netko pojasni koje su razlike i koju da stavim. Tražio sam ponudu na bazi 120m2 jer mi otprilike toliko treba, još ću detaljno izmjeriti...
Dakle, 1.ponuda je Rockwool Multirock 100mm po cijeni od 3,358kn za 120,960M2
a 2. ponuda iz druge trgovine: ISOVER RIO -5cm(18m2), količina;234m2 cijena;1854kn
Sve cijene su sa PDV-om
Razlika je što je ovaj Isover rio u balama, ali je duplo namotan, zato me bunilo što pišeu ponudi 5cm, zato je i kvadratura duplo izražena, može se staviti 5cm ili poduplati na 10cm (stvar je u odmotavanju) dok ova Rockwool je u pločama koje se postavljaju jedna do druge a Isover se samo na licu mjesta odmota i postavi na pod.
Cijenovno je velika razlika, sad ne znam što uzeti i zašto, nije mi bitno jel mogu nakon izolacije hodati po tavanu ili ne. Ne znam jeli Isover dosta lošiji od ovog drugog po pitanju toplinske izlocacije pa je zato takva razlika u cijeni ili nečeg drugog. Molio bi za savjet koju vunu uzeti? Naravno da mi odgovara ova jeftinija ponuda no ne bi volio da ne dobijem ništa s tim jer je onda tek bačen novac. Hvala
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:49   #66
Nazivna vrijednost toplinske vodljivosti: 0,042 W/mK ISOVER RIO
Koeficijent toplinske provodljivosti 0,037 za Rockwool Multirock

Ja bih uzeo ISOVER RIO ali bih išao 3x5 cm i slagao ih u cik cak jedan red po dužini jedan po širini tj preklapajući imao bi 15 cm u odnosu na 10 cm imao bi bolju izoliranost i manje utrošenih novaca pogotovo ako se ne hoda jer je Rockwool Multirock tvrđa na pritisak.

Svakao bih izabrao za sebe 3x5 cm 2,780 kn vs 3,358 kn
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:56   #67
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Nazivna vrijednost toplinske vodljivosti: 0,042 W/mK ISOVER RIO
Koeficijent toplinske provodljivosti 0,037 za Rockwool Multirock

Ja bih uzeo ISOVER RIO ali bih išao 3x5 cm i slagao ih u cik cak jedan red po dužini jedan po širini tj preklapajući imao bi 15 cm u odnosu na 10 cm imao bi bolju izoliranost i manje utrošenih novaca pogotovo ako se ne hoda jer je Rockwool Multirock tvrđa na pritisak.

Svakao bih izabrao za sebe 3x5 cm 2,780 kn vs 3,358 kn
Misliš da 10cm nije sasvim dovoljno? Jer majstor mi je predložio kad bi npr stavio peticu, da mi nešto malo dobio i da to nije to, a sa desetkom sam siguran da ću dobiti bolju energetsku vrijednost. Kužim ja tebe i računicu, ali opet je to 700kn više za 15cm Isovera naspram 10cm. Mogu staviti 10cm za početak pa vidjeti, lako još stavim jedan sloj od 5cm zar ne? I zašto cik cak? svejedno je po dužini slagao ili po širini šta nije?

Zadnje uređivanje marko911 : 21.01.2016. at 19:08.
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 20:16   #68
cik cak ti bolje pokriva, ili prekriva
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 21:33   #69
@kanjar: je dobro odgovorio, mislio sam samo na isplativost 10 cm je dovoljno a lako je kasnije još staviti ako bude potrebe.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 10:09   #70
Da li ima potrebe toplinski izolirati pod tavana ako se ispod grije a krov je već izoliran sa 20 cm vune? Na tavanu će se isto živjeti.
__________________
Mozak van da skoči!
Morgoth_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:19   #71
Ne, osim ako to nije zasebna stambena jedinica. Međutim mogao bi razmisliti da to izoliraš po pitanju buke.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 18:23   #72
Ja ne kužim, živiš li već sad ispod tavana ili je sve u gradnji?
Ako već živiš dolje, a stan će gore biti u budućnosti, odmah stavi izolaciju, bar 5cm nečega, nije isto grijati 200m3 ili 350m3.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:33   #73
Marko 911, što više slojeva to bolje, zatvoreni zrak u materijalu je izolator, dakle što više slojeva to bolje.
BatmanBG je u pravu.
Probaj sa 10cm, pa nagodinu dodaj ako nije dovoljno.
I prvi sloj se stavlja u jednom smjeru a drugi u drugom kako bi drugi sloj prekrio spojeve prvog i obratno.
karlo graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 23:59   #74
Quote:
karlo graditelj kaže: Pogledaj post
Marko 911, što više slojeva to bolje, zatvoreni zrak u materijalu je izolator, dakle što više slojeva to bolje.
BatmanBG je u pravu.
Probaj sa 10cm, pa nagodinu dodaj ako nije dovoljno.
I prvi sloj se stavlja u jednom smjeru a drugi u drugom kako bi drugi sloj prekrio spojeve prvog i obratno.
To razumijem. No evo danas sam dobio info da taj isover rio kojeg sam sominjao nije kamena vuna. Čovjek u bauhausu mi kaže da nema šanse da je kamena vuna, pogotovo jer je u bali, tj roli, da bi popucala. E sad, ako je to istina, dali uzeti tu varijantu tog isovera. Velika mi je razlika između 3400 za rockwool i 1800 za ovaj isover.

Molim ako netko može preporučiti koju parnu branu da stavim ispod vune?
Ima li razlike između kamene i staklene vune u slučaju da krov prokišnjava? Da znam danas sutra. Tj dali će jednu uništiti dok drugu ne, mislim na usporedbu kamene sa staklenom. Te da li će mi biti kompliciranije postavljanje ako se odlučim za staklenu? Pretpostavljam da za onau kamenu u pločama ne trebam paziti ruke i sl kao kod staklene?
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:29   #75
Dobio sam ponudu za mineralnu vunu Knauf po cijeni od 16kn koja je u roli. Sad ne znam u sto investurati jer je razlika u cijeni preko 40%.
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:29   #76
I ne znam kakva ima svojstva ta mineralna vuna. Dali bi bilo ok za izolaciju?
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:52   #77
dobra cijena za popunjavanja unutar rogova
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:54   #78
Meni treba za betonsku deku pa ne znam da li bi bilo ok?
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 11:52   #79
Ta Knauf vuna, koja je debljina i koji koeficijent prolaza topline?
Za tu svrhu, izolacije na tavanskoj ploči, treba ti najjeftinija moguća izolacija. Ostali detalji su manje bitni.
Pod vunu ne treba parna brana, ali je ne smiješ odozgor zatvoriti ikakvim paronepropusnim slojem.
Ja bi na beton stavuo vunu i na to najjeftiniji geotekstil, čisto da se manje prašine skuplja, jer ako ikad ulaziš u to potkrovlje, naprašena vuna nije najugodnija okolina.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 12:30   #80
Nisam uspio naci info o provodljivosti. No 10cm je debljine. Cijena je slicna kao Isover Rio, samo cu onda usporediti karakteristike. Iako taj Isover Rio nije kamena vuna.
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.