Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2006., 12:47   #81
Quote:
Boris_RI kaže:
Svejedno smatram da je tih 20kn više nego isplativo za nadodati..

Do sada sam imao priliku pričati sa čovjekom koji ima 30cm od GO opekarni i 5cm stiropora.. i više nego da je zadovoljan.
Mogu samo pretpostaviti kako je sa 10cm stiropora
gle, malo provociram, ali kako si tocno zakljucio da je tih 20kn i vise nego isplativo???

naravno...5 cm izolacije se sigurno osjeti...sa 10cm stiropora je sigurno 80%bolje nego sa 5 i sigurno je da samo onaj koji nema pojma o tome stavlja 5 a ne 10, ali to je vec stara prica koju neki shvate a neki ne...zalosno je da ju malo koji majstor za fasade shvaca..nije mu to ni posao, ali uvjek ce ti reci "ma 5 cm ti je sasvim dosta..jos ako je poroterm, ma, i previse"
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:39   #82
Quote:
moja-kucica kaže:
gle, malo provociram, ali kako si tocno zakljucio da je tih 20kn i vise nego isplativo???

naravno...5 cm izolacije se sigurno osjeti...sa 10cm stiropora je sigurno 80%bolje nego sa 5 i sigurno je da samo onaj koji nema pojma o tome stavlja 5 a ne 10, ali to je vec stara prica koju neki shvate a neki ne...zalosno je da ju malo koji majstor za fasade shvaca..nije mu to ni posao, ali uvjek ce ti reci "ma 5 cm ti je sasvim dosta..jos ako je poroterm, ma, i previse"
Znam ja da provociraš.. ali nek ti bude


Ja i frend (dipl ing) smo izvukli kompletne proračune za pototherm 30 + 5 i 10 cm .
Ako se dobro sječam... ispalo je da sa 10 cm ide ispod 0.30 w/m2K
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:42   #83
A za majstore....

Pa susjedu objašnjavam stiropor kao izolator.. a on me gleda kao budalu.. o čemu to ja pričam...
Ja mu pokušavam objasniti uštedu na grijanju.. a on meni... pa nekad su se radile kamene kuće.. pa jesi li ti svjestan da cigla od 25cm ožbukana sa obje strane drži toplinu "ko mutava".. pa to su materijali u današnje vrijeme... hebo te stiropor.. pojest će ti ga mravi


I šta da mu čovjek kaže?
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:58   #84
Quote:
Boris_RI kaže:
Znam ja da provociraš.. ali nek ti bude


Ja i frend (dipl ing) smo izvukli kompletne proračune za pototherm 30 + 5 i 10 cm .
Ako se dobro sječam... ispalo je da sa 10 cm ide ispod 0.30 w/m2K
e to vidis..ide na 0.25 i definitivno se isplati cak i da se grijes na najjeftinije energent a kamoli ne na lozu ili nesto trece


Quote:
Boris_RI kaže:
Pa susjedu objašnjavam stiropor kao izolator.. a on me gleda kao budalu.. o čemu to ja pričam...
Ja mu pokušavam objasniti uštedu na grijanju.. a on meni... pa nekad su se radile kamene kuće.. pa jesi li ti svjestan da cigla od 25cm ožbukana sa obje strane drži toplinu "ko mutava".. pa to su materijali u današnje vrijeme... hebo te stiropor.. pojest će ti ga mravi
naobjasnjavao sam se ja takvima al nema koristi..uvjek isto..razumije on al opet..ne moze to biti bas takva usteda..nije lako kucu zagrijati
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 15:31   #85
Quote:
Boris_RI kaže:
A za majstore....

Pa susjedu objašnjavam stiropor kao izolator.. a on me gleda kao budalu.. o čemu to ja pričam...
Ja mu pokušavam objasniti uštedu na grijanju.. a on meni... pa nekad su se radile kamene kuće.. pa jesi li ti svjestan da cigla od 25cm ožbukana sa obje strane drži toplinu "ko mutava".. pa to su materijali u današnje vrijeme... hebo te stiropor.. pojest će ti ga mravi


I šta da mu čovjek kaže?
poješće njemu mravi mozak, samo bi ostali gladni
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 15:42   #86
proljetos platio
23 EUR/m2 za 5 cm
25 EUR/m2 za 10cm
20 EUR/m2 bez stiropora - plafoni, stepenice,...
Sve uključeno - plaćanje solarno
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 15:45   #87
na temelju iskustva (doduše nije još bila žešća zima) mislim da nije neka razlika između 5 i 10 cm jerbo su ionako najveći gubici na prozore i vrata... a ja imam veliku staklenu stijenu koja proguta plina ko mutava :-)
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 15:45   #88
Quote:
prle69 kaže:
proljetos platio
23 EUR/m2 za 5 cm
25 EUR/m2 za 10cm
20 EUR/m2 bez stiropora - plafoni, stepenice,...
Sve uključeno - plaćanje solarno
to je super cijena...samo je sad pitanje kvalitete...sta si trazio a sta si dobio, odnosno dali si uopce znao sta trazis? koji su zavrsni slojevi, jesu ljepili stiropor oko cijelog ruba ili samo tockasto? itd itd..?

i ko ti je radio ako se smije znati? moze i na pm
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 15:47   #89
Quote:
prle69 kaže:
na temelju iskustva (doduše nije još bila žešća zima) mislim da nije neka razlika između 5 i 10 cm jerbo su ionako najveći gubici na prozore i vrata... a ja imam veliku staklenu stijenu koja proguta plina ko mutava :-)
razlika ti je duplo..samo sta je fora u tome da su gubici na zid mozda 20tak % ukupnih, tako da kad to smanjujes za duplo sigurno neces ne znam kako osjetiti..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 16:04   #90
Quote:
moja-kucica kaže:
to je super cijena...samo je sad pitanje kvalitete...sta si trazio a sta si dobio, odnosno dali si uopce znao sta trazis? koji su zavrsni slojevi, jesu ljepili stiropor oko cijelog ruba ili samo tockasto? itd itd..?

i ko ti je radio ako se smije znati? moze i na pm
znao sam što tražim... neke stvari sam naučio...
stiropor su lijepili točkasto (5 točaka) a svaki 5-6 red oko cijelog ruba. objašnjeno mi je da je tako najbolje jer dozvoljava zraku da struji između cigle i striopora
Sve je baumit osim stiropora koji je klemenović.
Dečki su jako dobro napravili sve - doduše uzeo sam godišnji dok su radili stiropor.
Ekipa radi samo fasade, a našao sam ih tako da sam hodao po gradilištima (Jankomir, Vrapče, Gajnice) i odabrao ekipu koja mi se činila najbolja.
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 16:13   #91
Quote:
prle69 kaže:
.
stiropor su lijepili točkasto (5 točaka) a svaki 5-6 red oko cijelog ruba. objašnjeno mi je da je tako najbolje jer dozvoljava zraku da struji između cigle i striopora
mozda zato nisi osjetio razliku izmedju 5 i 10cm

jebat ga...kak si mogao popusit pricu da je bolje dozvoliti zraku da struji kad se zna da je jedino zrak u mirovanju izolator a ventilirana fasada se radi na drukciji nacin..

a mislim..nije to tvoja krivica al to su upravo ti radnici o kojima se stalno prica..jezim se od takvih..neznaju zbrojiti 2 i 2 ali imaju svoje teorije iz gradjevinske fizike..
ma vjerovatno su svi vrlo slicni..grozim se pomisli kad mi dodje na kucu pa mi pocne prodavati takve gluposti i onda se jos ljuti jer on to postavlja vec 10 godina i sta ja znam o tome i njemu se jos niko nije zalio..mrs..

pogledaj dole sta kaze mrx koji kolko se sjecam vec godinama postavlja fasade u svici a ima i na novlitovim i drugim stranicama..

sry, but jebiga

https://www.forum.hr/showthread.php?t=173707
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 17:09   #92
Pitanje jednom građevincu koji se bavi izolacijama je bilo: stiropor ili vuna
Odgovor je stiropor!
Vuna se mora namazati ljepilom po cijeloj površini i ko za vraga tu nastaje kondenzacija (nema parne brane) i za desetak godina propadanje i odljepljivanje vune.
Stiropor se ljepi na 5 mjesta (ploča 1x0,5m) to je dovoljno da nastaje, koliko toliko, strujanje zraka između zida i stiropora koje "odnosi" vlagu koja prolazi iz unutrašnjosti prema van.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 18:44   #93
copy / paste sa http://www.novolit.si/hr/fasadnisis13.html

Ljepilo se nanosi naokolo uz rub ploče u širini od 5 cm i još po sredini ploče najmanje tri točke (mrlje) oko 10 cm promjera. Nanos ljepila na ploču ne smije biti deblji od 2 cm. Kod potpuno se ravnih podloga, ljepilo može nanositi po cijeloj površini ploče i punoplošno, paralelno s dužom stranicom ploče u debljini od 1 cm.
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 19:55   #94
isto
Zimi, u grijanim je prostorijama parcijalni tlak vodene pare veći od parcijalnog tlaka vodene pare vanjskog zraka. Vodena para zato prelazi iz područja višeg u područje nižeg tlaka vodene pare. U slučaju nedovoljno toplinski izoliranih vanjskih zidova ili stropova, u kontaktu ohlađene unutrašnje površine s toplim unutrašnjim zrakom vodena se para može kondenzirati na unutrašnjoj površini građevnog elementa (površinska kondenzacija).

Kamo odvesti vodenu paru?
Ostaviti ju u toplinskoj izolaciju (vuna) da se smrzne i rezori istu ili da se slijeva po stiroporu u koji ne ulazi (a kamo će se slijevati kad je zaljepljen skoro cjelom površinom)!
Zašto ništa ne piše o tome?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 22:41   #95
Da li onda bez obzira na cijenu postoji rješenje fasade koja stvarno diše. Čitao sam negdje da su vani krenuli sa sistemom cigla, pa staklena vuna pa nekoliko centimetara zraka, pa cementne ploče na nosačima, pa fasada. Zna li netko što o tome?
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 07:08   #96
Tako se gradi recimo u Njemačkoj.
Ne mogu naći preporućene dimenzije tako izoliranog zida. Uglavnom postoji razmak radi ventilacije.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 08:29   #97
Quote:
ZOsvald kaže:
Pitanje jednom građevincu koji se bavi izolacijama je bilo: stiropor ili vuna
Odgovor je stiropor!
Vuna se mora namazati ljepilom po cijeloj površini i ko za vraga tu nastaje kondenzacija (nema parne brane) i za desetak godina propadanje i odljepljivanje vune.
Stiropor se ljepi na 5 mjesta (ploča 1x0,5m) to je dovoljno da nastaje, koliko toliko, strujanje zraka između zida i stiropora koje "odnosi" vlagu koja prolazi iz unutrašnjosti prema van.
zrak koji nije u mirovanju NIJE izolator..i to ti je jedino bitno..sve ostalo su gluposti...kako si to izolirao zid ako dopustis da stalno svjezi zrak dolazi u prostor izmedju zida i stiropora..po meni jedina je sreca (barem ovako zdravoseljacki, sta znaci nemojte to uzimati za pravo) sta se tu vjerovatno i ne odvija neka velika izmjena zraka (a mozda i da, to bi stvarno trebalo snimiti termovizijskom kamerom ili sl..), ali me frapira kako majstori u stvari ZELE postici ono sta se NE SMIJE raditi...to mi je stvarno nevjerovatno kako za cas razviju svoje teorije..
za jedne nista nije problem i oko nicega se ne zabrinjavaju a drugi nesto nacuju pa pomijesaju pa onda ventilirajucu fasadu rade kako je gore opisano..neki su culi za toplinski most pa onda i nosac za klimu postaje problematican most..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:04   #98
Quote:
moja-kucica kaže:
gdje god sam gledao (novolit, tim lasko, kremenovic ....) stiropor je uvjek proporcionalno rastao..znaci za 1cm je 5kn, za 10 je 50 a za 1km 5 000kn..

ne znam gdje je to 3kn/m2 za 1cm??

a da je stiropor najjeftinija stavka ne moras biti doktor matematike da to izracunas...zna se da je kvalitetna stiropor fasada od 25-30 E/m2 bez pdv-a. stiropor je za 5 cm 3-4E/m2...znaci 10tak % od ukupne cijene...mada ne staviti 10 cm ili cak koji vise je i vise nego glupo kad vec radis fasadu...
3 kn je neka donja granica bila prije, da li je sada tako...al za 3,5-4 kn, to bi se moralo naći i sada, šta ne? meni se čini da sam nedavno vidio fasadni stiropor 5 cm ispod 20 kn
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:06   #99
Quote:
Boris_RI kaže:
Znam ja da provociraš.. ali nek ti bude


Ja i frend (dipl ing) smo izvukli kompletne proračune za pototherm 30 + 5 i 10 cm .
Ako se dobro sječam... ispalo je da sa 10 cm ide ispod 0.30 w/m2K
ali, da li ti uopće treba porotherm ako ideš s 10 cm stiropora? meni se čini da je porotherm onda nepotreban trošak...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:10   #100
Quote:
prle69 kaže:
stiropor su lijepili točkasto (5 točaka) a svaki 5-6 red oko cijelog ruba. objašnjeno mi je da je tako najbolje jer dozvoljava zraku da struji između cigle i striopora
seru ko foke...što manje strujanja zraka, to bolje...

Quote:
prle69 kaže:
Dečki su jako dobro napravili sve - doduše uzeo sam godišnji dok su radili stiropor.
majstore
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.