Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 17:58   #1
Zemljišta ispod visokonaponskog dalekovoda

Želim voćnjak i vrt na zemljištu preko kojeg prelazi visokonaponski dalekovod. Zanima me ima li tko vrt ispod VD-a? Da li povrće/voće raste brže/sporije, da li jabukama rastu noge i tak...?

Čuo sam puno gluposti oko toga, od silnog zračenja pa do toga da Hrvatska ima deset puta strože propise od Europe u svezi zračenja VD-a?

Možda zvuči blesavo, ali nakon 40 godina ispiranja mozga o zračenju i zabrani gradnje ispod dalekovoda, i onih američkih igrališta za djecu - čovjek više nije u ništa siguran!

Jedino što sam našao je:" Čak i dalekovodi visokonaponske mreže, koji su svugdje oko nas, snažan su izvor zračenja u frekvencijskom području od 50 Hz. To su neionizirajuća zračenja koja na ljudskom tijelu mogu izazvati samo toplinske učinke. Npr. u mikrovalnim pećnicama se elektromagnetska polja koriste za brzo zagrijavanje hrane. "

itko...nešto...
__________________
Takva osoba može biti inteligentna, šarmantna, intrigantna, razumna i više ili manje uspješna, ili pak mlitava, nesposobna i uvijek u neprilici. Ono što im je zajedničko, ako nas uopće nešto straši u devijantnom ponašanju, jest nedostatak inklinacije i straha od posljedica.
Lord Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:50   #2
Quote:
Lord Master kaže: Pogledaj post
Želim voćnjak i vrt na zemljištu preko kojeg prelazi visokonaponski dalekovod. Zanima me ima li tko vrt ispod VD-a? Da li povrće/voće raste brže/sporije, da li jabukama rastu noge i tak...?

Čuo sam puno gluposti oko toga, od silnog zračenja pa do toga da Hrvatska ima deset puta strože propise od Europe u svezi zračenja VD-a?

Možda zvuči blesavo, ali nakon 40 godina ispiranja mozga o zračenju i zabrani gradnje ispod dalekovoda, i onih američkih igrališta za djecu - čovjek više nije u ništa siguran!

Jedino što sam našao je:" Čak i dalekovodi visokonaponske mreže, koji su svugdje oko nas, snažan su izvor zračenja u frekvencijskom području od 50 Hz. To su neionizirajuća zračenja koja na ljudskom tijelu mogu izazvati samo toplinske učinke. Npr. u mikrovalnim pećnicama se elektromagnetska polja koriste za brzo zagrijavanje hrane. "

itko...nešto...
i mene interesra.Ja sam blizu dalekovoda a neznam do koliko metara djeluje zračenje
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 12:36   #3
trebao sam pitati fizičare, a ne poljoprivrednike!
__________________
Takva osoba može biti inteligentna, šarmantna, intrigantna, razumna i više ili manje uspješna, ili pak mlitava, nesposobna i uvijek u neprilici. Ono što im je zajedničko, ako nas uopće nešto straši u devijantnom ponašanju, jest nedostatak inklinacije i straha od posljedica.
Lord Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 23:17   #4
Isti je slučaj i kod mene,i ja želim znati koliko je nezdravouzgajati voće/povrče u blizini dalekovoda.Zna li tko?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:33   #5
To koda pitate kolko je nezdravo uzgajati povrče ispod žarulje....
Kakvo zračenje i kakvi bakrači...
Ispod dalekovoda se jedino nesmiju saditi visoka drveča i slično ....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 17:03   #6
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ispod dalekovoda se jedino nesmiju saditi visoka drveča i slično ....
od kud ti to
__________________
Takva osoba može biti inteligentna, šarmantna, intrigantna, razumna i više ili manje uspješna, ili pak mlitava, nesposobna i uvijek u neprilici. Ono što im je zajedničko, ako nas uopće nešto straši u devijantnom ponašanju, jest nedostatak inklinacije i straha od posljedica.
Lord Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:52   #7
Quote:
Lord Master kaže: Pogledaj post
od kud ti to
pa iz prakse, možeš ti saditi al bu ti elektra došla i posjekla. magnetno polje oko dalekovoda može biti i do 2 metra i u toj zoni nesmije biti ništa što bi dovelo do mogučnosti stvaranja luka i skakanja potencijala prema zemlji.......
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.