Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 09:48   #21
Nemoj se zabrinjavati. I ja sam prošla to isto u tvojim godinama, a bilo je skroz na psihičkoj bazi... nesigurnost, trema i cijela ta spika. Ruke su mi se toliko znojile da sam po džepovima stalno furala maramice i gurala ruke u džepove da ih natopim.
Sad imam 35g, 10g staža, dvoipolgodišnjeg sina (dakle - jedan porod) i život ti se svede na ludi tempo kad ne stigneš razmisliti pošteno o bilo čemu i sretan si da na posao dođeš kompletno obučen.

Probaj se malo relaksirati, baviti se sportom, malo poraditi na sebi i samopouzdanju (čitaj - nauči cijeniti sebe više nego druge, jer tko će ako nećeš ti), ispuni si dan zanimljivostima.

Proći će samo od sebe. Hrpa ljudi koje sam upoznala.. i rukovala se s njima... ima isti problem, a da to ti nikad ne bi ni pomislio.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 15:17   #22
i ja imam isti problem od 15. godine. također kao i tebi, kapljice znoja koje teku s dlanova ruku svakodnevna su pojava a u zadnjih 3-4 godine počela su mi se znojiti i stopala. to zna biti tako intenzivno da su mi cijele carape mokre. prošla sam sve moguće liječnike, napravile nalaze krvi, stitnjace, nista... savjetovali mi operaciju da izvade te zlijezde iz ruku ili mjesecno inekcije koje bi blokirale rad tih zlijezda sto poprilično boli a i dosta je skupo. na kraju odustala od svega toga i pomirila se s tim. prihvatila sam to kao nesto sto ne mogu promijeniti, svi moji prijatelji upoznati su s tim da nebi bilo neugodnih situacija. a da to ne vole cure... ni jedan moj decko nije na to gledao kao neki problem, objasnila sam mu na početku, kad je bilo potrebno, obrisala sam ruke u maramicu i to je to nauci jednostavno zivjeti s tim, nemas drugog izbora, to ne mozes promijeniti. kad ti prihvatis, prihvatit ce i drugi. i nece vise biti tako strasno.
kestencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 18:16   #23
nemogu da vjerujem da ima jos neko sa ovim problemom ja sam mislila da sam jedina na planeti koja ima ovu neobjasnjivu pojavu..takode dlanovi mi se znoje nekontrolisano..znaci smirena,nervozna,sretna,tuzna...nema veze..non stop..koristila sam jedno vrijeme neku tecnost za to..al znojenje prestane samo na 2 min. i opet sve ispocetka..neznam nema nam pomoci..ako neko slucjno zna rjesenje ovog problema ..plizz post..
Jasmina_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 09:30   #24
ima li lijeka

Quote:
sweething_B kaže: Pogledaj post
Iz čista mira pojavi se... ne smeta me u normalnim situacijama, ali nelagoda je kada mi se usred nekakve prezentacije počnu znojiti ruke a miš u ruci samo klizi...fuj...

..ima netko iskustava u borbi sa tim...?..
DAVNO SI OVO POSTAVILA DA LI SI PRONASLA ISTA IKAD JER I JA IMAM TAKO NEKAKAV PROBLEM
23 MI JE GODINE A TO ME PRATI ODUVIJEK IZRAZENO JE SAMO LJETI ODNOSNO KAD JE VRUCE A POGOTOVO AKO SAM NERVOZNA POTPUNO ME DEPRIMIRA
HELPPP
dikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 21:58   #25
Evo i ja ista stvar. Problem s dlanovima i stopalima. Javlja se kad sam nervozna, ali i kad je vruće. I to zna bit toliko da se cidi niz ruku, a iz japanki doslovno iskliznem. Totalna neugoda. I štitnjača mi u redu to sam provjerila.
Treba mi hitno nešto da se to bar smanji.
pomozite
lilii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 14:13   #26
Bok svima, imate citavu temu i raspravu po tom pitanju, kao i stotine savjeta pod strucna tema:hiperhidroza. Baš za ovaj problem postoji puno rješenja, krema i slično..nadam se da sam pomogla
Tratincicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 22:51   #27
Quote:
dikii kaže: Pogledaj post
DAVNO SI OVO POSTAVILA DA LI SI PRONASLA ISTA IKAD JER I JA IMAM TAKO NEKAKAV PROBLEM
23 MI JE GODINE A TO ME PRATI ODUVIJEK IZRAZENO JE SAMO LJETI ODNOSNO KAD JE VRUCE A POGOTOVO AKO SAM NERVOZNA POTPUNO ME DEPRIMIRA
HELPPP
dikii, negdje sam ti poslala privatnu poruku, dakle OMEGA 3, uzimaj i ima da zaboraviš da su ti se ikada znojile. Trenutno moj sin uzima, možeš prvih 15 dana po dvije kapsule a poslije po jednu. Čak su mu se i jagodice gulile (koža) a sada je sve ok. Sretno.
zelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 22:54   #28
Znojenje ruku

Quote:
zelina kaže: Pogledaj post
dikii, negdje sam ti poslala privatnu poruku, dakle OMEGA 3, uzimaj i ima da zaboraviš da su ti se ikada znojile. Trenutno moj sin uzima, možeš prvih 15 dana po dvije kapsule a poslije po jednu. Čak su mu se i jagodice gulile (koža) a sada je sve ok. Sretno.
vidjećete rezultat nakon 15 dana, ne odustajte. Omega vas inače fino umiri, a onda nema ni znojenja.
zelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 22:57   #29
dikii OMEGA 3
zelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 22:58   #30
Quote:
Winona2 kaže: Pogledaj post
vjezbe opustanja ?
To Winona, sve je u glavi.......
zelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 20:07   #31
Znojenje dlanova

Evo me opet

Znoje mi se užasno dlanovi naravno najviše tijekom toplijih mjeseci kad radim na kompjuter, vozim auto i sl...zna nekad i kapat s dlanova usred najgoreg ljeta...katastrofa ...ne moram spominjat da izbjegavam nekakva rukovanja i sl....jasno mi je da je na nervnoj bazi+ naslijedno...ali nadam se da ima kakav način da se to malo stavi pod kontrolu...help...ima li ko možda sličan problem da je nekako rješio?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:59   #32
Cool

jao ljudi pa zar nas stvarno ima ovoliko....I ja sam mislila da sam jedina sa ovakvim promblemom. Iako mnogi kojima sam rekla o cemu se radi smatraju ovu "stvar" banalnom, vi ste tu i sad znam da postojinekoko me u potpunosti razumije. Problem mi se javio jos u osnovnoj skoli, tanije, otkako znam za sebe prisutno je prekomjerno znojenje dlanova i stopala.
Samo sam jednu osobu do sad srela sa identicnim problemom, djevojka je iz Danske i kaze da ni tamo nije pronasla neki lijek koji bi nam bio od pomoci.
Ja sam nedavno dosla do jednog doktora koji kaze da postoji rjesenje. Naime, rijec je o nekim znojnim "kesicama" koje se nalaze ispod pazuha, te da ih je moguce odstraniti. Nisam puno informisana, ali sam odlucila i to pokusati... Cekam jos mjesec/dva, do toplijih dana, kada ce znojenje biti izrazenije. Ne znam kuda sve vodi,ali sam uzbudjena pri samoj pomisli da postoji mogucnost za izljecenjem, jer, iskreno, vec sam izgubila svaku nadu....
Javim vam ako bude sta od koristi Sve najbolje...
Minnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 18:40   #33
Unhappy

dragi moji tako vas dobro razumijem, apsolutno sve isto proživljavam od malih nogu, kada se druga djeca nisu htjela uhvatiti za ruku sa mnom jer su uvijek bile ili 'mokre' ili 'slipave', preko škole i mokre teke u kojoj pišem, tinejđerskih dana i muka sa rukovanjem, do danas kada imam 28 godina, uspješna u poslu ali nikada nisam riješila ovaj problem i maramica za ruke je moja vijerna saputnica .

Naravno da sam dosada sve ispitala, hormone štitne žlijezde više puta, uvijek sve u granicama normale. Nedavno sam čula da od ovog poremećaja boluje određeni mali ali ne baš zanemarljiv procenat ljudi u svijetu (ne raspolažem tačnim podacima pa ne bih navodila brojke) i da postojii više tretmana, npr. uklanjanje znojnih žlijezda-za mene ekstremno, kao i neka terapija koja uključuje el.energiju, ako se ne varam. Voljela bih znati nešto više o tome, ako neko ima informacije. Sa strane ovo može izgledati kao beznačajan problem, ali mi koji živimo s tim znamo drugačije. U svakom slučaju, ako je bilo ko uspio makar ublažiti znojenje, enormno bih cijenila savjet. Hvala unaprijed.

@Minnaa: da li je bilo nekog napretka?
Melicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 22:59   #34
Unhappy

Stvarno me iznenadjuje koliko osoba ima ovaj problem , imam 17 god i od kada znam za sebe znoje mi se šake i stopala , i to mi prestavlja stvarno veliki problem . Problem sigurno nije u psihi jer dovoljno je da lezim u sobi i da pomoslim na šake one će poceti da se znoje ili u skoli uzmem olovku da pisem sve kapljice znoja padaju na papir ( ne uvijek ali često ) . Kao sto ste vec rekli vrlo mi je neprijatno u situacijama kada moram da se rukujem sa drugim osobama a meni šake oblivene znojem , takodje drzanje za ruke sa curom !!! Stvarno me mnogo iritira taj problem ...
AleksaCG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:08   #35
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/s...+znojenja.html Moguce resenje
AleksaCG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:13   #36
Znojenje

Nisam našla ovu temu..pa ako postoji neka se premijesti Zanima me šta bi mogao biti uzrok znojenju dlanova? Nisam nervozna ali već mi se tri dana znoje dlanovi i kada mi nije vruće Ne jako..ali su onako vlažni...pa odjednom suhi..pa opet vlažni
Big P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:32   #37
Znojni dlanovi ( kod mene , bar ) su poslijedica stresa . Ne treba se ojećati nervoza , ali znojni dlanovi su pokazatelj da nešto u "glavi ne štima" . Ovo nije nikakva znanstvena ekspertiza ,nego samo moje iskustvo sa nervozom , stresom i znojnim dlanovima . Ne znači da je i kod ostalih isti uzrok
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 23:17   #38
moja susjeda ima problema s tim i dr joj je rekla nek provjeri štitnjaču
nalaz joj i nije baš dobar, ali sad dal bi to stvarno moglo biti od štitnjače ili je slučajno tako ispalo ne zna ni ona
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:15   #39
I ja imam problem sa znojenjem dlanova i rijesio sam ga parcijalno tako sto koristim obicni puder za djecu..Djeluje dok ne operete ruke vodom..ruke se nikako ne znoje za to vrijeme...sve najbolje
rajvoSa88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 19:51   #40
Meni se znoje dlanovi, a posebno mi to smeta kada se trebam rukovati s nekim Užas.
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.