Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Šta bi se dogodilo ako Ferrari poslije 2021 izađe iz F1?
Sve bi bilo kao po starom, F1 bi to preživjela 31 41.33%
Polagani raspad i umiranje F1 kroz koju godinu 27 36.00%
Totalna transformacija natjecanja u nešto treće 17 22.67%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 17:09   #2861
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
To te na neki način sprečava da ti odgovoriš meni na pitanje koje sam ti postavio?
Koje si mi postavio? Dal sam bio na nekoj F1 trci. Nisam bio.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:14   #2862
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi F1 bez Ferrarija preživjela max 10ak godina. Polovica F1 karizme je upravo Ferrari...
Izlazak Ferrarija bio bi samo početak osipanja. RB ili Mercedes sigurno bi nakon izlaska također opet ucjenjivali, jer bi znali da si FIA ne može priuštiti odlazak iduće veće momčadi i raspad natjecanja.
Dosli bi drugi. Svi su zamenljivi kao i vozaci. Tako su pricali da ce se posle Sumahera F1 raspasti pa nista. Isto i kad Rosi ode iz MotoGP taj sport ce nastaviti ziveti.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:52   #2863
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi F1 bez Ferrarija preživjela max 10ak godina. Polovica F1 karizme je upravo Ferrari...
Izlazak Ferrarija bio bi samo početak osipanja. RB ili Mercedes sigurno bi nakon izlaska također opet ucjenjivali, jer bi znali da si FIA ne može priuštiti odlazak iduće veće momčadi i raspad natjecanja.
Niti 2 godine...
Osim ako Liberty nema love da počne plaćat staze na kojima će se održavat F1...

Problem sa odlaskom Ferraria bi se odrazio i to žestoko prvenstveno kao problem:

A.) Staza - posjećenost bi drastično ali zbilja drastično pala čak i uz drastično kresanje cijena ulaznica, samim tim bi hrpa njih brzopotezno krenula u otkazivanje ugovora pošto poto jer bi sasvim sigurno bili u ogromnim financijskim gubicima...
Čak je uptno bi li Liberty uopće uspio organizirat 15-20 staza za utrke za prvu iduću sezonu...
Pazi i sad većina utrka financijski na rubu isplativosti, a zamisli si kaj bi se tek desilo da imaju takav drastičan pad prodanih ulaznica...

B.) Ekipa kojima su bitni sponzori (tj. velika lova od sponzora) - jer jedna stvar je reklamirat nekaj u sportu u kojem je velika gledanost, a druga u kojem je mala

C.) Otišle bi i ekipe poput Mercedesa i RB-a u roku keks, jer jedna je stvar ulagat ogromnu lovu i zbog toga pobijedit Ferrari a druga tamo neki Sauber, Haas i.t.d.
Prvom prilikom kad bi mogli van uz najmanje moguće financijske gubitke ovi idu van bez ikakvog razmišljanja...i to neovisno o tome kaj god im se nudilo

D.) Najmanji problem bi bila TV gledanost tj. bila bi debelo najmanji trenutačni problem, je ugovori su ionako potpisani na duge periode i teško da bi se kuće poput Sky-a pokušavale izvlačit iz toga, na kraju krajeva ionak su i njihovi gledatelji većinom unaprijed vezani ugovorima na bar godinu dana...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:07   #2864
Nema F1 bez Ferraria, koliko god sam jako rijetko bio njihov navijac, Ferrari je pola F1.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:40   #2865
Ferrari je naravno nenadoknadiv, to je kao da izbacite Real Madrid ili Barcelonu iz La Lige do daljnjega
Ali u ovom trenutku mislim da je F1 bitno zadržati SF,RB,Mercedes i McLaren budući da ako njih maknemo ostaju momčadi koje vozače puštaju po nekim kriterijima koji nisu nužno povezani s vožnjom
Znam, svima treba financiranje, ali vidimo po primjeru jednog veterana sporta (Williamsa) do kuda dovode te računice i mjerkanje prihoda
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:42   #2866
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
I ako bi Ferari izasao ti bi prestao gledati F1?
Da apsolutno, ne zato kaj hocu nego bi se f1 kao takva ubrzo raspala!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:46   #2867
ne znam što mi je luđe...čitat vaše postove o ferrarijevom napuštanju ili o budućnosti f1 nakon napuštanja. :klap:
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:24   #2868
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Dosli bi drugi. Svi su zamenljivi kao i vozaci. Tako su pricali da ce se posle Sumahera F1 raspasti pa nista.


'ko je to pricao ? Prvi put u zivotu cujem nebulozu poput ove.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:19   #2869
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post


'ko je to pricao ? Prvi put u zivotu cujem nebulozu poput ove.
Bogami i ja!, a cujem prvi put i za onu sa Rossijem i motogp-om.

Dmw ne razme razliku izmedu Ferrarija i ta dva vozaca!.


Horde Ferrarijevih navijaca diljem svijeta navijaju za bilo koga tko sjedne u crveni bolid a u slucaju Schumachera postaje bozanstvo!.

Dmw vec sam ti sto puta rekao da naucis osnove , srz, i onda krenes prema van!

Neke se stvari nemogu lako objasniti ako nisi upoznat sa onim od cega su nastale, razmes?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:01   #2870
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Da apsolutno, ne zato kaj hocu nego bi se f1 kao takva ubrzo raspala!
Ne bi se raspala nijedan tim nije veci od F1. Ako jedan izadje ostaju 9 a dosla bi zamena npr. Penske i F1 bi nastavila da funkcionise a pitam tebe jel bi ti gledao F1 bez Ferarija? Ako ne bi ti onda nisi ljubitelj trka. Ja sam na prvom mestu ljubitelj trka pa tek onda vozaca/tima za koji navijam. Evo ti jedan prosti primer-dal si gledao nastavak trke u Singapuru nakon sto su oba Ferarija ispala u prvom krugu? Ako jesi eto gledo si trku bez Ferarija
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:17   #2871
Razina ignrancije kojom ponekad odišu tvoji stavovi je zastrašujuća.
Lijepo ti tu 5-6 ljudi objašnjava da:
- Ferrari ima golemi broj fanova, neusporedivo veći od bilo koje druge momčadi koja se ikad natjecala u ovom sportu
- Ferrari privlači najbolje sponzore koji zbog Ferrarijevog ugleda dolaze u sport
- Ferrari privlači najbolje vozače i najbolje inžinjere koji se žele natjecati u najpompoznijem, najcjenjenijem i tehnološki najnaprednijem trkaćem sportu na svijetu
- Ferrari privlači i najbolje konkurene, a čini se da je to ono što najmanje razumiješ, Mercedesu ništa ne donosi pobjeda nad HAASom, Force Indijom ili Sauberom. To je kao kad se borac (MMA borac, boksač...) takmiči protiv nedostojnog suparnika. Razbit će ga bez problema, ali ništa time neće dobiti. Slava, sponzori i priznanje se ne dobivaju šutiranjem slabih, nego epskim borbama protiv najjačih. Kada je Rosberg postao besmrtan? Kad je u Williamsu razvaljivao Kazukija Nakajimu? Nitko ga se više ne bi ni sjećao da je nakon toga prešao u neku drugu seriju. No kasnije je pokazao da se može nositi s Schumacherom i s Hamiltonom i tad je tek postao faca. Da i nije postao prvak, zbog toga bi bio uvažavan, kao što je Button više kredita tu na forumu dobio jer je bio dobar u odnosu na Hama u istom autu, nego jer je osvojio titulu u autu koje zbog duplog difuzora pol sezone nije imalo konkurenta na stazi.

Ja ne mislim da je Ferrari zaista spreman otići i ne mislim da će otići jer u ovom odnosu i oni jako puno dobivaju te je i njima potrebna F1. No to sad ovdje nije tema. Ono što je nevjerojatno da ne vidiš da bi odlazak takve sportske veličine kao što je Ferrari značio odljev inžinjera, vozača, sponzora i konkurenata. Da i konkurenata, jer firme poput Mercedesa, Red Bulla, Honde i Renauta gledaju prvenstveno što njihovom brandu dovodi iznimno skupo natjecanje na najvišem nivou. E pa bez Ferrarija bi taj odnos troškova i koristi svima bio jako narušen, jer bi koristi bile puno manje.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:52   #2872
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Ne bi se raspala nijedan tim nije veci od F1. Ako jedan izadje ostaju 9 a dosla bi zamena npr. Penske i F1 bi nastavila da funkcionise a pitam tebe jel bi ti gledao F1 bez Ferarija? Ako ne bi ti onda nisi ljubitelj trka. Ja sam na prvom mestu ljubitelj trka pa tek onda vozaca/tima za koji navijam. Evo ti jedan prosti primer-dal si gledao nastavak trke u Singapuru nakon sto su oba Ferarija ispala u prvom krugu? Ako jesi eto gledo si trku bez Ferarija
+1
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:59   #2873
@Life on Mars

Ne verujem da bi i Red Bul otiso to nisu rekli. Mercedes i Renault moguce. Ali jebem ti ja fabricke timove oni su i upropastili F1 i oni dolaze i odlaze kad im se hoce, ne trebaju mi takvi timovi. Kako Nascar i IndyCar funkcionisu sa svim privatnim timovima tako moze i F1 i tako ce i biti u slucaju da ovi fabricki odu. A sta ce kad odu, gde ce? Oce osnovati alternativnu seriju i kolko ce ih tamo biti, koji vozaci ce tamo hteti voziti i ko ce to gledati? To bi ako se i pokrene ubrzo propalo.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:05   #2874
Bilo je pitanje vremena kad će se Nascar pojaviti kao tvoj uzor Formuli 1.

No kad već pričamo o američkim serijama, evo i jedne interesantne izjave iz američke F1 momčadi kojoj bi bilo jako super imati za svojim volanom američkog vozača:

https://www.autosport.com/f1/news/13...s-ready-for-f1

Za one kojima se ne da čitati, nakon što ja upitan je li neki američki vozač na vrhu njihove liste želja, Steiner odgovara da žele američkog vozača i akd bi postojao dovoljno dobar, rado bi ga imali. No nema dovoljno dobrog i dovođenje nekog tko nije dovoljno dobar nije dobro za sport. Bravo Steiner!
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:08   #2875
I kakve to veze ima sa ovim o cemu mi raspravljamo?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:17   #2876
F1 je vrh motosporta. Tu ima i treba biti mejsta samo za najbolje. Ako se počne gubiti najbolje, F1 više neće biti to što jest. Prenošenje rješenja iz Nascara ili Škoda kupa neće pomoći, kao što ne bi pomogao ni prelazak vozača koji nisu na najvišem mogućem nivou.

Sviđa mi se Haas. Došli su uz manje pompe nego neke druge momčadi koje su posljednje desetljeće ulazili, no kuže utrkivanje, kuže F1 i mislim da rade fantastičan posao.
Što se tiče tržišta vozača u zadnjih par mjeseci: najprije nisu dali guze Ferrariju koji je htio kod njih smjestiti jednog od svojih vozača koji nije spreman za Ferrari, a sad su i hladno rekli da će rado izeti vozača iz SADa kad se nađe neki dovoljno dobar za F1.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:30   #2877
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
F1 je vrh motosporta.
Slazem se. Tako i treba da ostane, najbrza i to nemaju planove da menjaju.

Quote:
Tu ima i treba biti mejsta samo za najbolje.
Naravno. Najbolji vozaci ce i dalje hteti u F1 bila ona sa Ferarijem ili ne. Pa kolko se od ukupnog broja vozaca koji su prosli kroz F1 posrecilo da voze za Ferari, koji procenat?-Mali. Pa najbolji od najboljih Sena nikad nije seo u Ferari.

Quote:
Ako se počne gubiti najbolje, F1 više neće biti to što jest.
A sta sada tacno jest? Gledanost je pala za trecinu ej bre. Znaci da je nesto trulo i da treba menjati. A Fetelovi komentari da Ferari zeli opet dominirati ne pomazu i nije dobro da sport ide u tom pravcu.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:26   #2878
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Ne bi se raspala nijedan tim nije veci od F1. Ako jedan izadje ostaju 9 a dosla bi zamena npr. Penske i F1 bi nastavila da funkcionise a pitam tebe jel bi ti gledao F1 bez Ferarija? Ako ne bi ti onda nisi ljubitelj trka. Ja sam na prvom mestu ljubitelj trka pa tek onda vozaca/tima za koji navijam. Evo ti jedan prosti primer-dal si gledao nastavak trke u Singapuru nakon sto su oba Ferarija ispala u prvom krugu? Ako jesi eto gledo si trku bez Ferarija
Ne samo da sam gledao nastavak utrke u Singapureu nego sam slavio i likovao!

Ali kakve to veze ima?, nikakve!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:41   #2879
Pa znaci da mozes gledati bez Ferarija i da bi gledao u slucaju da se povuku. Jer imas Hama imas Maxa
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:47   #2880
Jel tu uopće čitaš što ti svi ovdje pišu?
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.