Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 23:46   #81
Quote:
Rafael fon kaže: Pogledaj post
Dali netko moze objasniti kako smo dobili brojeve u Fexp. tablici,i Ftabl. tablici

http://imgur.com/RKez9uN
Fexp=Između/unutar=241.56/10.589
Ftabl nađeš u tablicama. Prva vrijednost je za F 3,14 kad ti je p=5%, a druga kad ti je p=1%.
Ako ti je Fexp>Ftabl odbacuješ H0.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 12:37   #82
Ako vam nije problem samo da mi objasnite na koji naÄŤin pronalazim te podatke u tablicama npr. Fexp=3,03 kako da nadem u tablici za 5% i 1%



Nadam se da ste me razumjeli u zadatku koji sam postavio Fexp.=22,81 kad gledam u tablici na što da obratim pozornost
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 21:31   #83
Za ocitavanje iz tablica trebas pogledati koliko izvora varijabilnosti imas izmedju i unutar - u tvom slucaju to su 3 i 14. Slijedeci korak je pogledati ispravnu tablicu, prema tome koliki p se trazi (5%, 10%, itd). Na kraju ocitas iz tablice - n1 je vrijednost izmedju, a n2 je unutar. Ako bi, primjerice, imao zadatak pronaci Fexp ako je izmedju 4, unutar 9, a p=1%, ocitao bi vrijednost 6,42.

Sent from my SM-G901F using Tapatalk
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 12:32   #84
Hvala
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:25   #85
ako može još netko pomoći oko ovoga nađem jednažbu sve ali nigdje da nađem u kojim mjernim jedinicama
u kojim se mjernim jedinicama izražava regresijski koefcijent?
zašto kovarijanca ima isti predznak kao i regresijski koefcijent
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 18:28   #86
pitanje:

imam 3 uzorka i svaki je mjeren 5 puta (5 replika). zanima me kako ih mogu usporediti. probala sam analizu varijance u excelu (ANOVA – two
factor without replication), ali nisam sigurna da li sam to dobro napravila. možda treba odabrati neku drugu opciju.

kako da izrazim rezultate. da li je razlika statistički značajna ili ne.

izračun u exelu
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 29.03.2017. at 18:39.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:02   #87
statistika za lingvistička istraživanja

Pozdrav,

trebam pomoć, već sam se naplaćala statistike i zadnja cura mi nije dala to što mi treba i sada trebam ponovo njoj platiti. A mislim da se nikako ne možemo dogovoriti, tj kad sam joj rekla što mi točno treba samo je rekla da to ne može.
Uglavnom, imam dvije grupe ispitanika od kojih je jedna skoro duplo manja ali treba mi neka statistička značajnost između njih, tj kod pojedinih pitanja.
Ako mi netko može pomoći barem malo objasniti, ili reći kako da to sama izračunam bila bih stvarno zahvalna.
josephine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:18   #88
Pozdrav ljudi! Trebam malu pomoć. Davno je bilo kad sam slušao statistiku, skoro ničega se više ne sjećam pa molim za malu pomoć.

Što je:
Funkcija gustoće razdiobe?
Funkcija distribucije?

Zadaci su iz sasvim drugog područja ali se oslanjaju na statistiku i pojavljuju mi se ovi pojmovi u zadacima.
abc1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:59   #89
Na takva općenita pitanja je najbolje odgovoriti materijalima (p4), pa uživaj. Ako će te nešto konkretnije zanimati, slobodno pitaj.

Možda će ti ovo ipak biti zgodnije, manje ima matematičkog formalizma i pripreme terena.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 12:08   #90
Pozdrav ljudi trebao bih pomoc...može li netko ovo odgonetnuti odnosno riješiti.šanse za pogoditi 6 brojeva od 45(kao loto) su 1:8 145 060 .koliko kombinacija ima sa zbrojem tih svih 6 brojeva da je suma između 107-170 ?? dakle koliko ima kombinacija i kolika je vjerojatnost ? nakon sto se to utvrdi koliko ima kombinacija sa istom sumom ali da je omjer brojeva parnog i neparnog 4:2, 3:3 i 2:4 ...može li pomoć molim vas
neutron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 20:54   #91
Jedan način bi bio da te sve kombinacije zdravo seljački pobrojiš, tj. isprogramiraš programčić koji bi ih pobrojao, to ne bi trebalo biti preteško, a onda bi u njemu lako mogao i pratiti koliko ima parnih/neparnih i što ti već treba.

Ono što tebe zanima je kako pronaći na koliko načina možeš broj n (107-170) zapisati kao sumu 6 različitih prirodnih brojeva između 1 i 45. To je zapravo čisti kombinatorni problem (nešto slično ovome, samo uz još neke dodatne uvjete) za koji sumnjam da ćeš naći neko lagano egzaktno rješenje, no ja nisam ni nešto pretjerano jak u kombinatorici pa će ti možda netko drugi znati bolje odgovoriti.

Edit: Ipak sam našao odgovor, preko funkcije izvodnice.
https://math.stackexchange.com/quest...out-repetition
https://math.stackexchange.com/quest...out-duplicates

Radi se o ovom nizu.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 01:33   #92
Molim vas pomoć!

Dakle, imam zadatak pokušat predvidjet vrijednost dionice na ZG burzi za tri dana unaprijed koristeći naivni prognostički model status quo. Od profesora smo dobili i primjer ali bez postupka




E sad, jasno mi je da stvarnu vrijednost prethodnog dana upisujem za prognozu idućeg ali mi nije jasno na koju foru da dobijem prognozu za 16+2 i 16+3
Blade_000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2019., 17:20   #93
Testiranje hipoteze o aritmetičkoj sredini skupa: kako tablično dobiti "z"? meni je ispalo tablično: 1,96. je li to točno?

n=55
N=4073
U0=150
x-aritmetička= 180
s-standardna devijacija=30

signifikantnost= 5%
lydiadeetz7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 16:00   #94
Pozdrav, dobio sam zadatak na ispitu za koji me profesor rekao pitati usmeno na idućem roku. Statistika je dio koji mi nikako ne leži
Svaka pomoć i objašnjenje su dobrodošli, zadatak je slijedeći:
Za niz mjerenja nekog eksperimenta: 78, 87, 95, 97, 98, 105, 109, 113, 118, 120 izračunajte srednju vrijednost i standardnu devijaciju, te pretpostavljajući normalnu raspodjelu izračunajte vjerojatnost da rezultat mjerenja tog eksperimenta bude manji od 65.
Unaprijed se zahvaljujem
GeronimoYT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 14:55   #95
Quote:
GeronimoYT kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dobio sam zadatak na ispitu za koji me profesor rekao pitati usmeno na idućem roku. Statistika je dio koji mi nikako ne leži
Svaka pomoć i objašnjenje su dobrodošli, zadatak je slijedeći:
Za niz mjerenja nekog eksperimenta: 78, 87, 95, 97, 98, 105, 109, 113, 118, 120 izračunajte srednju vrijednost i standardnu devijaciju, te pretpostavljajući normalnu raspodjelu izračunajte vjerojatnost da rezultat mjerenja tog eksperimenta bude manji od 65.
Unaprijed se zahvaljujem
Izračunaš mi i sigma, onda normalizuješ raspodelu prema obrascu Z=(X-mi)/(sigma), a onda koristiš tablicu, recimo ovu ovde, na strani 12:

http://hikom.grf.bg.ac.rs/stari-sajt..._STAT2novo.pdf

Gledaš za (65-mi)/sigma
Vladislavsrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2019., 14:32   #96
Izračunao!
Hvala
GeronimoYT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2019., 02:43   #97
Jel ima ovdje itko iskustva s programom Statistica 12 (ili slična verzija)? Trebao bih pomoć za jedan zadatak za faks, mislim da nije niš prezahtjevno i plaćam naravno po dogovoru
daniel2809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2020., 03:43   #98
Pozdrav ekipa.

U lotu 8/20 od ukupno 20 loptica se izvlači 8 loptica. Koja je manja vjerojatnost: da određena loptica(recimo broj 5) nije izvučena 19 puta uzastopno ili da loptica broj 5 je izvučena 9 puta zaredom?
neutron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 15:56   #99
Kako izračunati donji kvartil Q1 za podatke grupirane u razrede (7 razreda) ako je najveća učestalost u najnižem razredu (oko 40%)? U prvom razredu nije određena donja granica razreda (znaći može biti 0), zatim nemam zbir frekvencija do Q1 razreda jer on spada u taj najniži razred.
Arfon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 18:17   #100
statistika - nema ti tu pomoći, meni je prof na faksu jednom ovako među nama rekao da je to manipulativna znanost, možeš dokazati što oćeš i poreći bilo što želiš. ugl to je fiktivna znanost, ima nekakvu trenutačnu vrijednost prilikom istraživanja tržišta i to je više manje to.
odustao sam od faksa radi nje prvenstveno, a onda većine drugih izmišljotina.
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.