Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 16:01   #3441
iz kojeg grada te zanima..npr.iz Zagreba imaš direktno CA..sad je i akcija u tijeku.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:09   #3442
Zagreb. CA mi izbacuje cijenu za te datume 3100
zadar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 03:39   #3443
Quote:
zadar19 kaže: Pogledaj post
Imam 1 sat i 5 min izmedu letova. Moze li se stici na let ovaj za pariz?
Ja sam imao 40 minuta preleta s QA i stigao sam.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 03:40   #3444
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
hoćeš li par sugestija?
Naravno.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:06   #3445
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post

DAN 1 - Kako smo ovaj put na desnoj strani, u 12. arr. prvi dan ćemo imati vremena za ponavljanje gradiva od prošli put (Pere Lachaise i kanal Saint-Martin) i premijerno park Buttes-Chaumont.
kad već radite potez Pere Lachaise - Buttes-Chaumont, zašto ne preko Bellevillea, to je legendarna četvrt radničke klase i imigracije (Edith Piaf), ima dosta kineskih restorana, vidjet ćete izraelske i arapske slastičarne jedne do drugih, malo šarenila. od rue Oberkampf ide par lijepih pasaža (cité Durmar, cité du Figuier), pa rue Menilmontant, možete se popeti kratko do parka Belleville (na brežuljku je), pa nastaviti do Buttes-Chaumont. nakon toga lako nastavite prema kanalu St-Martin.
kad ste već tamo, kod Bassin de la Villette, jeste li već obišli La Villette?

Quote:
DAN 2 - Klasična ruta po otocima de la Cite i Saint-Louis, ovaj put bez obilaska Notre-Dame i sličnih znamenitosti. Nastavak u Latinskoj četvrti i na Saint-Germain-de-pres. Ovaj dan mislimo posjetiti Orsay, navodno se odnedavno može fotkat u ovom muzeju.
gledala sam malo tvoje slike od prošli put (imam još link na tvoj flickr ), jeste li na Ile de la Cité obišli Mémorial des Martyrs de la Déportation? to je na vrhu otoka, iza Notre-Dame, vrijedi obići (siđe se dolje stepenicama).
a l'Institut du Monde Arabe (preko puta vrha ile de St-Louis)? to je dobra arhitektura, unutra ima mali ali zanimljiv muzej arapskih doprinosa kulturi (npr. astrolabi), bude dobrih izložbi ili barem pogledajte knjižaru u prizemlju, da vidite iznutra mušarabije na elektronski pogon.

Quote:
DAN 3 - Mislimo potegnut kroz kvart Grenelle do otočića aux Cygnes s replikom Kipa slobode pa obalom Seine do Les Inavlides, Champ de Mars i Trocadera. Ovaj put bez penjanja na Eiffel. Zatim podzemnom do Arc de Triomphe i kružna ruta po Champs Elysees. Ako bude vremena, još jedna kružna ruta - Concorde - Madeleine - Opera - Place Vendome.
tu možete zapravo krenuti od parka André Citroën pa preko pont de Grenelle na Ile aux Cygnes, onda duž cijelog otoka do pont du Bir-Hakeim pa na Trocadéro. tamo se, ako vam bude vruće, možete ohladiti u muzeju Cité de l'architecture et du patrimoine, vrijedi vidjeti (na jednom katu su life-size odlijevi portala i reprodukcije freski iz čitave Francuske, a na drugom dobar postav o suvremenoj arhitekturi i urbanizmu).


Quote:
DAN 6 - Montparnasse, počevši od tržnice Moufettard, pa prema parku Montsouris, groblju Montparnasse, parku Luxembourg i premijerno Pantheonu koji se prošli put preuređivao.
ovo je dosta nelogična putanja, jer od Mouffetard do park Montsouris je stvarno dugačak potez bez nekih zanimljivosti, zašto biste po vrućini išli tako kad je logičnije ovako: rue Mouffetard (od tržnice kod crkve St-Medard pa sjeverno se penjete ulicom M. do trga Contrescarpe), onda Panthéon, pa niz rue Soufflot to Luxembourg i dalje južno parkom do Port-Royal (možete skrenuti prvo da vidite crkvu Val de Grace, pa nazad do groblja Montparnasse (bacite pogled na Fondation Cartier pour l'art contemporaine, zbog arhitekture) i onda najbolje nekim busom ili metroom do parka Montsouris. kad ste već tamo, kratka šetnja vas vodi do Cité internationale universitaire, gdje ima par zgrada različitih nacija za baciti oko.

izleti ništa? Fontainebleau, ili Giverny?
kad ste već smješteni kod Nation, na par stanica, ili biciklom, vam je na dohvatu Vincennes (dvorac, pogledajte izvana) i šuma, s botaničkim vrtom (Parc floral), za šetnju u neko popodne ako se budete vratili ranije u hotel.
imaš zapravo dosta ponavljanja od prošli put, ja bih, npr. žrtvovala još jedno vraćanje na Montmartre i zamijenila ga za nešto što dosad niste vidjeli (La Villette, La Défense, ili Bois de Boulogne s novom Fondation Louis Vuitton).

Zadnje uređivanje Lizzie M : 20.01.2018. at 22:18.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:52   #3446
Planovi su tu da se mijenjaju hvala ti Lizzie M, stvarno si se potrudila osvježiti moj itinerar. Da, ima dosta ponavljanja jer se volim vraćati na mjesta koja su mi se svidjela. Ali imaš pravo, bit će izmjena i pisat ću još ovdje o njima. Veliki hvala još jednom.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:26   #3447
Dio nedjelje sam proveo prepravljajući plan puta

Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
zašto ne preko Bellevillea
Možda griješim, a ako griješim onda je to zbog Google karata jer mi pokazuju ovaj kvart prilično zapuštenim. Oronulim. Cite Durmar i cite du Figuier mi se ne sviđaju, nisu to pasaži koje bih ja posjetio.

Quote:
jeste li već obišli La Villette?
Ubacio sam La Villette iako mi se čini da me ništa neće zanimati osim Globe kugle. Prvi dan nemamo čitav na raspolaganju pa možda ne stignemo obići sve planirano a opet iz istog razloga, bit ćemo još uvijek odmorni pa možda stignemo.

Quote:
Mémorial des Martyrs de la Déportation?
Opet po Google kartama, izgleda golo, napušteno, ne sviđa mi se...

Quote:
muzej Cité de l'architecture et du patrimoine
Ovo bi me zanimalo ali mislim da će otpasti zbog kompromisa sa suputnicima.

Quote:
od Mouffetard do park Montsourisa
Da, dugačak i stvarno nezanimljiv potez ali mislio sam nakon Mouffetarda do Montsourisa podzemnom. Ovaj tvoj prijedlog ima smisla, bitno da Mouffetard bude prvi, zanima me kako ta tržnica izgleda ujutro.

Quote:
izleti ništa? Fontainebleau, ili Giverny?
Versailles ! Giverny bi svakako uvrstio samo da imam više dana na raspolaganju.

Quote:
Vincennes (dvorac, pogledajte izvana) i šuma, s botaničkim vrtom (Parc floral)
Ovo je idealno za zadnji dan, obzirom da se Carnavalet preuređuje. Pišem u plan.

Quote:
La Défense, ili Bois de Boulogne s novom Fondation Louis Vuitton
Ovo će biti glavna promjena u planu, izbacit ću Latin Quartier i Saint-Germain-de-pres (kojeg sam dobro prošetao 2015.) Spajam taj dio Boulogne s muzejem Louis Vuitton i La Defense, ako zbog ničeg onda zbog bazena Takis.

Hvala na prijedlozima, Lizzie M.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:58   #3448
Pozdrav. Ako slijecem u Pariz oko 22.30, koja je najbolja opcijaza transport do grada?
zadar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:21   #3449
Dragi i ja tražimo stan u Parizu, a voljeli bi naći nešto oko 50€. Kako vam se čini ovaj stan?
https://hr.airbnb.com/rooms/22555190...-01&s=CV5lH43G
Znam da se spominjao neki problematičan kvart zbog puno imigranata, ovo mi se čini blizu pa zato pitam. Hvala
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 11:44   #3450
ja zbilja ne znam, nisam nikad bila u tom trokutu. pogledaj street view.

edit: vidim da je 15 minuta hoda do metroa, to je malo previše. preporučila bih vam da tražite dalje.

Zadnje uređivanje Lizzie M : 25.01.2018. at 12:00.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 11:48   #3451
Quote:
zadar19 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ako slijecem u Pariz oko 22.30, koja je najbolja opcijaza transport do grada?
najjeftiniji je RER. zadnji s aerodroma ide u 0:50. ako slijećeš oko 22:30 i sjedneš na RER oko 23h, trebao bi stići do grada dok još radi metro, ako trebaš presjedanje.

ako ti se ne da tražiti kuću po mraku, a možda brže stigneš, uzmeš taksi, naravno, skuplji je 5x (za jednu osobu).

pa sad, ovisi što definiraš kao najbolju opciju za sebe.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:22   #3452
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
najjeftiniji je RER. zadnji s aerodroma ide u 0:50. ako slijećeš oko 22:30 i sjedneš na RER oko 23h, trebao bi stići do grada dok još radi metro, ako trebaš presjedanje.

ako ti se ne da tražiti kuću po mraku, a možda brže stigneš, uzmeš taksi, naravno, skuplji je 5x (za jednu osobu).

pa sad, ovisi što definiraš kao najbolju opciju za sebe.

smještaj još nemam rezerviran, ali sigurno cemo traziti neki blize centru...
Imam i opciju ici dan kasnije rano ujutro pa ću razmislit.
zadar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:30   #3453
Nisi napisao na koji aerodrom slijećeš. Ovo gore vrijedi za CdG. Ako slijećeš na Orly, vjerojatno nećeš stići na javni prijevoz, tako da bi morao uzeti taksi (pisalo se ranije na ovoj temi o tome).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:50   #3454
CDG je u pitanju.

Svi shuttlevi voze do centra?
zadar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:27   #3455
hvala Lizzie, tražimo dalje

Ako može molim vas komentare za ove stanove:

https://hr.airbnb.com/rooms/21226628...en=0&infants=0
https://hr.airbnb.com/rooms/21042076...en=0&infants=0
https://hr.airbnb.com/rooms/21851043...out=2018-04-01
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:35   #3456
što se tiče lokacija, nema nekih značajnijih prigovora ni na jednu.

ovaj stan u Alesiji ima loš review na francuskom (prigovori na čistoću - prašina, dlake, plijesan).
ostala dva imaju sličnu prometnu povezanost (blizina metro stanice s tri linije, u oba slučaja). usporedite ostale parametre (11:30 kvadrata, starija vs. novija zgrada), jer kvartovi su inače ok. ovaj "kod Tour Eiffel" je malo tradicionalnija četvrt (po zgradama i ulicama), a "Place d'Italie-Chinatown" ima dio s neboderima (ali i dobar shopping centar s kinom, na Place d'Italie).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 09:35   #3457
https://www.booking.com/hotel/fr/app...activeTab=main

Kakva je lokacija?
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:43   #3458
u redu je.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:05   #3459
Pozdrav!
Putujemo po drugi puta u ova poseban grad. Ponovni odlazak, nova pitanja
1. gjde su najfiniji kroasani? -obično smo ih jeli gdje god smo sitgli i nigdje nismo fulali, no ako ima neko mjesto s baš posebnim kroasanima, slušam
2.park asterix, da ili ne? -u disneyu smo bili, volimo takva mjesta :klap:
__________________
Čekaj me i ja ću sigurno proći. Život
Lokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:54   #3460
https://ticket.toureiffel.fr/index-c...183.1516787585
Gledam karte za EIffel za period 27.3.-01.04. i sve je rasprodano (trebam dvije karte). Je li to moguće? Imate neki prijedlog ili riješenje?
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.