Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 20:23   #21
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Kakve su šanse da on kao uzoran roditelj dobije djecu, a ja kao ispadima sklona, (vrištala sam kad mi je zaključao vrata stana i nije me htio pustiti unutra) budem okarakterizirana kao gori roditelj?
Znam da djeca nisu moja svojina, ali ne mogu zamisliti da na živim s njima, pokušavam prihvatiti i takvu mogućnost, ali jednostavno ne mogu.
Šanse da on dobije djecu su nikakve- ili skoro nikakve , pa nemaš razloga za toliki strah

Ako će željeti dokazati da si nesposobna , njegov odvjetnik može predložiti sudu vještačenje nad tobom - no to je dosta skupo i ne vjerujem da će htjet ići u tom smjeru.
Ali čak i da hoće , stvarno se bojiš da će ti psiho Testovi pokazati tebe nenormalnom ,a tvog muža stabilnim ?

Što se tiče djece - po novom Zakonu njihovo mišljenje sa kojim roditeljem žele živjeti je obvezatno za sud ako su stariji od 14 godina. Do tada mišljenje podnosi nadležan CZSS na temelju razgovora sa djecom i roditeljima. No to mišljenje sud ne mora prihvatiti , ali najčešće ga prihvati.

Idi u nadležan CZSS ( onaj gdje živiš , odnosno gdje ti je prijavljeno prebivalište ) i traži ih pomoć - objasni svoju situaciju - svoje strahove , ostalo će ići po šabloni

Valjda sad vidiš da se ne trebaš bojati ,razvod braka je stres sam po sebi - minimaliziraj ga tako da upleteš institucije kojima je posao da ti pomognu.

Kad te muž sljedeći puta udari ili ti zaprijeti - obavezno zovi policiju - trebaju ti dokazi sa kim živiš i od koga se rastajes , jer Sud će imati samo tvoju riječ protiv njegove i dva odvjetnika koji se nadmudruju.

Sretno
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:20   #22
Ovaj post od little wing je 2010. godine, valda se rastala od tada?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:56   #23
Ajme ... stvarno !
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:00   #24
okrece protiv mene

to je najnormalniji strateski efekt u covjecanstvu. kako ce drugacije pobjedit izbore?

1. izgubi bitku, pocni nov zivot
2. daj joj sve, ponosno kao isus nosi svoj kriz
3. bori se. prijavi je, prije nego ona prijavi tebe. okruzi se jacima od nje. opali je s palicom kao instant rjesenje.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 09:55   #25
kako spriječiti da prestane punit glavu djeci ? ili kako sprječiti da djeca povjeruju u sve šta im on laže? mali su i čekat da odrastu? dokad budu dovoljno veliki da im se objasni možda bum im najgora osoba na svijetu
Chocofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 12:38   #26
Ne davat djeci razloga za "možda mama ima pravo, vidi on je stvarno takav". Odnosno bit smiren, staložen i ponašat se potpuno suprotno od onoga kako te se opisuje.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 14:19   #27
stvarno se trudim da se to ne odrazi na njima, i da ignoriram takve gluposti, ali stvarnooooo je postalo zamorno i iscrpljujuće
Chocofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 14:32   #28
Nemoj vraćat istom mjerom jer tako samo dolijevaš ulje na vatru. Zapamti da djeca nisu ni glupa ni slijepa ni gluha. Sve oni vide i čuju.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 12:16   #29
Neće autorici ni forum ni djeca u koje se uzda riješiti problem. Da je njoj tako loše otišla bi odavno. Više se brine što će selo misliti o njoj jel loša majka nego o kvaliteti života. To je isto legitimno, nemam ništa protiv.

Sve će stati na piskaranju na forumu i maštanju o razvodu. Gledam takve slučajeve oko sebe desetljećima. I onda još kad im netko kaže "što se ne razvedeš" krene napad na tu osobu.

Gubljenje vremena i energije na savjetovanje takvih.
coffeebreakfor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.