Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 23:00   #261
Ma ne, moze to ostat tu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:01   #262
A baš jbg. Više se ni ne trudim. Igram svoju ulogu najmanjeg djeteta i najveće brige.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:02   #263
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
A baš jbg. Više se ni ne trudim. Igram svoju ulogu najmanjeg djeteta i najveće brige.
A zasto jbt, pa odrasla si osoba
Boli te k. Own your odraslost.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:04   #264
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Eh jbg, zivot je pun iznenadjenja. :coha jaja:


Moram priznat da mi je zabavna ta ženska zabluda kako frajeri permanentno češu muda.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:09   #265
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A zasto jbt, pa odrasla si osoba
Boli te k. Own your odraslost.
Nikad neću bit u njihovim očima. Ako imam mišljenje, šta ti znaš. Ako govorim, šuti, odrasli pričaju. Ako šutim, što se ti izdvajaš, nije te briga. Ako vičem, bezobrazna si. Ako nešto zahtjevam, bezobrazna si, nekulturna i bezosjećajna. I tako.
Odlučila sam šutit i bit ona koju nije briga. Najlakše mi je.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:10   #266
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
... da otvorimo i temu o roditeljima?
Nemoj molim te.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:18   #267
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Nikad neću bit u njihovim očima. Ako imam mišljenje, šta ti znaš. Ako govorim, šuti, odrasli pričaju. Ako šutim, što se ti izdvajaš, nije te briga. Ako vičem, bezobrazna si. Ako nešto zahtjevam, bezobrazna si, nekulturna i bezosjećajna. I tako.
Odlučila sam šutit i bit ona koju nije briga. Najlakše mi je.
ne znaju šta bi s tobom. ne uklapaš se u njihovo poimanje djeteta. nemaju kapaciteta da se promijene i prihvate te, pa rade sve po starom. ti si problem, ne njihova ograničenost.
( i ja sam najmlađa. )
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:23   #268
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
ne znaju šta bi s tobom. ne uklapaš se u njihovo poimanje djeteta. nemaju kapaciteta da se promijene i prihvate te, pa rade sve po starom. ti si problem, ne njihova ograničenost.
( i ja sam najmlađa. )
Ja sam najmlađa od 6. Jedina neplanirana. Najveća razlika u godinama. Možda je u tome stvar. Mislili su da su zaokružili priču i rješili se najgoreg a onda sa mnom sve ispočetka.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:26   #269
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ja sam najmlađa od 6. Jedina neplanirana. Najveća razlika u godinama. Možda je u tome stvar. Mislili su da su zaokružili priču i rješili se najgoreg a onda sa mnom sve ispočetka.
tak i ja. nas je manje od 6, doduše. i za vraga, ja skroz na svoju ruku.
mislim, jedini način da preživiš je pobuna i odlazak.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:33   #270
Razumiju me više ljudi s foruma nego oni s kojima sam rasla. Prije par godina bila bih skroz sjebana radi toga.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:30   #271
Mislim da ti je muz dosta pomogao, iskreno.
U njemu imas najvecu podrsku, kako mi se cini!
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 02:10   #272
kaj smo i tu dosli na roditelje? ajoj, ne
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 02:35   #273
Mama mi je jučer radila zobene. :pokušava skrenuti temu:
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 03:44   #274
s cim, s cim?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 04:00   #275
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
razumijem kvocalačku potrebu nekih staraca jer su toliko u šoku modernim poimanjem svijeta da ne mogu čkomit, pritom misleći da daju pametne, provjerene savjete koji su vrijedili prije 35 godina. teško je prihvatit da si nepotreban pa je u ljudskoj prirodi prokopavati kanale kojima se ljudima opet možeš uvući u život. jasno, tu se gubi dobar dio racia pa osoba ne kuži da umjesto da kopa prema naprijed, kopa si tlo pod nogama.
Zato ne treba biti tako oštar prema roditeljima kolikogod su teški.
Prihvačanje roditelja kao nesavršenih je dio odrastanja. Tako da u suštini onaj tko ne može prihvatiti svoje roditelje kao nesavršene u biti ne zna odrasti.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 04:22   #276
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Zato ne treba biti tako oštar prema roditeljima kolikogod su teški.
Prihvačanje roditelja kao nesavršenih je dio odrastanja. Tako da u suštini onaj tko ne može prihvatiti svoje roditelje kao nesavršene u biti ne zna odrasti.
A zašto bi morao prihvatiti roditelje?
Možeš ih jednostavno odbaciti i ići svojim putem, ne vidim zašto bi to bilo manje odraslo.

Osim toga, trebaš imati na umu da je “odraslost” letvica koju su ti postavili roditelji (ili bar njihova generacija, na temelju njihovih vrijednosti).
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:11   #277
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ja sam najmlađa od 6. Jedina neplanirana. Najveća razlika u godinama. Možda je u tome stvar. Mislili su da su zaokružili priču i rješili se najgoreg a onda sa mnom sve ispočetka.
Koliko tvoja mama ima godina?
Jer ako ima 70+, onda stvarno nije nešto oko čeg se treba nervirati.
Moja baka ima 83, priča brate svašta, jer svijet se jako puno promijenio iz vremena kad je ona bila samo mojih godina, a kamoli mlađa, nije joj jasno ništa. I zato ju nitko ne doživljava ozbiljno.
Tvoja mama ima neki problem, ali humorističan odmak od njenih gluposti je rješenje.

Mislim, mene moja mama isto ubija u pojam glupostima, ali ne u toj mjeri. Nekad popizdim, nekad kažem "aha" i odem dalje. U svakom slučaju nisam joj u domaku i što dalje, to se više miri s tim. Možda te to više pogađa jer si osjetljivija.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:43   #278
Mama ima 69 godina.
Ne morate me tješit, ljudi, stvarno, sve su to traume iz prošlosti. Tamo sam ih i ostavila.
Bilo je par baš jezivih stvari koje sam doživjela u odnosu sa svima njima, i o kojima ne bih baš pričala, ali moja je odluka da ih ne izbacujem iz života i nastavim biti dio te predstave za koju oni misle da je neviđeno bliska obitelj. Ja glumim fikus.
Zbilja, bez ikakve gorčine. Tako je kako je. Uvijek može gore.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:02   #279
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A zašto bi morao prihvatiti roditelje?
Možeš ih jednostavno odbaciti i ići svojim putem, ne vidim zašto bi to bilo manje odraslo.

Osim toga, trebaš imati na umu da je “odraslost” letvica koju su ti postavili roditelji (ili bar njihova generacija, na temelju njihovih vrijednosti).
Pa mozes ih i prihvatiti i odbaciti istovremeno, ako su bas jako za k
Znaci skontas da te opterecuju i truju i kazes im ajbok. Jer jbg prihvacas kakvi su, u banani

@Karmela
Svaka odluka je oke ako si ti s njom na miru.
Nekome odgovara odrzavati neki light kontakt, i o tom ne treba suditi.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:30   #280
Na miru sam sama sa sobom, što je zapravo čudo koliko sam dugo bila glupa, slaba, smotana, bezvrijedna i općenito za kurac. To jest, što su mi govorili da jesam. Ne znam kako sam došla do tog mira, zato i kažem da nemam savjete, jednostavno mi je dopizdilo kad sam počela shvaćati da i oni imaju mane iako pričaju samo o mojima. I da, muž mi je najveća podrška, tu sam stvarno imala sreće.
Prividan mir mi odgovara kad ne može bolje, ne mogu ih mijenjati a imam i hrpu nećaka koje volim. Da radim rezove bili bi sa svima i zaključila sam da bi mi to bilo gore nego ovo što je sad.
U međuvremenu, bivam osobom za koju oni nemaju pojma da postoji. Ic okej.
Tinch, ti si jedinica?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.