Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 00:29   #81
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post

- Najbolje pivo u gradu - Crno Tomislav u Tika, a boljoj polovici ce se svidit ugodaj malih klupa i stolica...

- Čevapi u Kantun od pauline
Kad ovo covik procita, reka bi da je to crno Tomislav izvorno splitsko pivo, Teak ima bolji ambijent i unutra i vani, al kad bi bira di popit pivu, spustija bi se malo nize i popija svitlo ili tamno Velebitsko od pola litre za vjerovatno istu, ako ne i nizu cijenu (15 kn) u kaficu "Na kantunu"

A sta se tice kantuna paulina, mozda prije 10-ak godina su tu bili najbolji cevapi, danas se i ne bi slozija, ja osobno bi ih prije otisa pojist u susjedsvu kod Ba!Ce !
Moja mista za popit kavicu u Splitu osim vidilice su i teraca Bamba na Matejusci koja ima lipu bastu s pogledom na splitsku luku, te na plazi Bacvice kafic Zbirac...

Za nekakvu romanticnu veceru izabra bi restoran Il Post na Firulama, sam lokal je lipo uredjen, ima i malu basticu, al mana mu je pogled,vide se samo teniski tereni, ili restoran Lucica u lucici Spinut (Marjan), idealno misto za lipu litnju veceriu uz pogled na more, zalazak sunca i slicne sheme, oba restorana su pristupacna cijenama, u Lucici liti zna bit tesko uvatit misto...

pozz

EDIT:

Evo i slika za navedene!

TEAK
http://www.facebook.com/group.php?gi...11267&v=photos

TERACA BAMBA
http://www.facebook.com/group.php?gi...13075&v=photos

ŽBIRAC
http://www.zbirac.hr/galerija/index.php?list=3

NA KANTUNU
http://www.facebook.com/group.php?gi...67936&v=photos
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip

Zadnje uređivanje kolerik : 20.05.2010. at 00:41.
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 08:41   #82
Taj Katalinica brig mi se ne cini los, ima dobre predispozicije za pogled, jos ako ima setnica neka i klupe i da nema guzve. Slabo se mogu naci neke slike ili nesto detaljnije, pise da je tamo bio zatvor jel to istina?
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:37   #83
eee zaboravia sam ti reć, imaš skroz na vrhu marjana di je zastava, cijeli super dio za poglede na sve strane + imaš ako i bude ljudi neke izdvojene klupice samo pogledaj malo, imaš 2 izdvojene + još 1 na još višem polažaju mislim da će ti ovo još najbolje doć

vaši odabiri čevapa i kafića su mi suviše tradicionalni, paulina je izbor od prije 30 godina, koji je nažalost ostao uspkrks srozavanju u kvaliteti,
a ba-će su bili dobri prvih godinu dana, imho,
a ja sad trenutno uopće ne znam di je dobro.

teak i i taj dio je standardno ok, ništa novo, al bit će zadovoljavajuće, s tim da po novom ja definitivno biram portu ( nasuprot teaka ) i točeni erdinger pšenični bijeli i dunkel
imaš odmah tamo i pizzeriju, ne mogu se točno sitit kako se zove, vidit ćeš, koja ima jako jako ugodno i prilično moguće romantičnu bašticu

a sad ono dalje, lučicu ne volim zbog tradicionalnog dosadnog pristupa pripremi i posluživanju hrani, al ono, terasica je ok po noći pogotovo,

il posto je meni jako drago mjesto, imaju maštovit menu za splitski nivo, i to sve skupa već par godina uspijevaju dobro pripremat, imaš taj dio vani, al mislim da je ipak to misto primjerenije zimskom razdoblju, a i nije nešto romantično, ako ćeš i sjesti vani imaš pogled na lokalne ljude šta piju pive ispred trafike, al ne mora ni to bit loše

ono šta je meni uvijek bilo ok, mada ga ne volim reklamirat, al ajde kad već pitaš, je terasa u le monde-a, ljeti, po noći, genijalno, i uredna mi je i hrana i usluga i djeluje prilično profinjeno po cijenama kakve ćeš naći u bilo kojem drugom otrcanom restoranu u splitu tako da, ne moraš uopće spiskat puno, a osjećat ćeš se jako dobro, meni je standard tako. btw nalazi se u plinarskoj ulici


moga bi ja izbacit još nekih stvari pošto sustavno od dosade u gradu proučavam baš ovo sve samo žurim vani, ako se sjetim još čega nabacim ti.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:45   #84
A gdje je sustipan, jel to poluotok na kojem se nalazi Marjan ili ...?
I kako najjednostavnije doci do tamo i gdje parkirati, po mogućnosti besplatno tako da se može što duže uživati
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 16:46   #85
a ideš od rive pa prema marjanu samo uz more, proći ćeš hotel marjan koji se renovira, vidjet ćeš autobusnu stanicu, fast-food i ljude ispred, tada skreni lijevo i tu odmah ti je i besplatno parkiralište, a također ćeš vidjeti ulat (željezna vrata)

ok ti je još i kafić za navečer odmah do mora, onako fino isto drvu, al neki đinkicu drukčiji đir od uobičajenog, znači kafić u uvali firule. ne možeš falit, tj sam ćeš odabrat kad se nađeš tamo.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:50   #86
ja cu doci ulicom kralja zvonimira prema rivi i gdje onda sve trebam skrenuti kako bi dosao do hotela Marjan odnosno do tog prakiralista?
hvala
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:19   #87
Quote:
ski kaže: Pogledaj post
ja cu doci ulicom kralja zvonimira prema rivi i gdje onda sve trebam skrenuti kako bi dosao do hotela Marjan odnosno do tog prakiralista?
hvala
kad ides ulicom kralja zvonimira do rive- tim putem ne mozes do marjana, nego moras okolo.... ja bi preporucila da semafor prije pazara skrenes desno u ulicu slobode i tom ulicom cijelo vrijeme vozis ravno (morat ces proc pored slobodne dalmacije, i poljuda koji ce ti bit s desne strane)... znaci, samo vozis ravno, ravno, ravno (ako sam dobro izracunala to ti je kroz 10 semafora do tunela-plus ima jos jedan prije poljuda samo za pjesake) i doc ces do marjanskog tunela i prodes kroz njega i kroz semafor odma nakon tunela ides ravno pa te cesta vodi lijevo.. nekih 200-300metara nakon toga ti je taj parking s desne strane i ulaz na sustipan.. hotel marjan je jos ispred prema rivi-prosao bi pored njega da ides s rive pjeke prema sustipanu, ali autom to ne mozes.. nego moras okolo ovako kako sam ti ja napisala.. ovo ti je najbrzi put.. tamo si za 15-20min (ovisno o guzvi), od ulice kralja zvonimira....
ako ti nije sta jasno,slobodno pitaj....
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 10:16   #88
Quote:
ivana2702 kaže: Pogledaj post
doc ces do marjanskog tunela i prodes kroz njega i kroz semafor odma nakon tunela ides ravno pa te cesta vodi lijevo.. nekih 200-300metara nakon toga ti je taj parking s desne strane i ulaz na sustipan..

ako ti nije sta jasno,slobodno pitaj....
Taj parking s desne strane je besplatan?
I ako tu ostavim autom kako onda idem gore na Marjan?
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 10:40   #89
izvan Splita, Seget Donji setnica od starog mjesta pa do plaze "Medena". samo mjesto Seget Donji, iako malo, superhiper je romanticno.

Podstrana mozda...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:11   #90
otvorilo se par novih kafića, tj neki su se reotvorili,
ima onaj šta je amer prošlo lito već otvoria brodolom poviše peristila,
onda tamo kod bifore se 1 već otvoria isto mi pari nešto za strance,
odmah do njega će ovaj iz kocke otvorit još 1, nadam se da će stić ubrzo,
i onda su francuzi uzeli fibru na bačvicama pa i tamo ima nekih dj večeri i tako.
sad me zanima šta još ima novo za ovo lito.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:44   #91
Quote:
ski kaže: Pogledaj post
Taj parking s desne strane je besplatan?
I ako tu ostavim autom kako onda idem gore na Marjan?
nisam sigurna da li je besplatan.. mislim da je netko koji post povise napisao daa je besplatan..
e sad... ne znam kako da ti objasnim... sustipan je mali poluotok, tu se nalazi marina..., a iza sustipana je brdo marjan.. pogledaj na google map.. tu ces sve moc vidit (najlipse je, po meni, ic putem: Marjanske skale (nadji na karti), pa dalje gore..imas predivan pogled na grad)... jer, mozes ti i sa spinuta ic u obilazak marjana.. al kad ces vec ostavit auto na sustipanu, onda kreni prema rivi, i gore na marjan....
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:45   #92
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
izvan Splita, Seget Donji setnica od starog mjesta pa do plaze "Medena". samo mjesto Seget Donji, iako malo, superhiper je romanticno.

Podstrana mozda...
Seget Donji...
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:51   #93
Ima li što novoga u Splitu kada je u pitanju turizam? Kako se kreću cene (privatno, hoteli)?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:37   #94
a evo govorim ti, plus ovaj pub crawl, dođe na peristil ko hoće plati 90 kuna i ide u tour od 4 stanice kroz 60 minuta, pije šta god hoće u tom periodu, prva stanica je ovaj amer iznad peristila, brodolom tj panchos ima i meksički fast food, i onda posli ne znan di se točno ide nisan prepozna, mislim da je ghetto pa valjda posli puls fluid i to pa onda valjda galerija plavca tako nešto mora bit,

ugl dobra ideja skroz, neko je uboa dobar deal skroz, bez puno zajebancije, 60 minuta lagano i ajde
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:12   #95
Quote:
ski kaže: Pogledaj post
Taj parking s desne strane je besplatan?
I ako tu ostavim autom kako onda idem gore na Marjan?
dakle, kad od tunela ides prema centru grada, sa lijeve strane, u nastavku di je hotel marjan i benzinska do okuke, ti je parking besplatan, i od tu ti je skroz lako doc do marjana. Popnes se uz stepenice koje su ti 100 metara prema gradu, i opet se nalazis ispod novih stepenica. Samo se penji njima.

Na ovaj desni parking, to ti je malo dalje, ali dodje ti na isto, moras prosetat oko1 km prema gradu da opet dodjes do tih stepenica. Nalaze se preko puta hotela Ambasadora, koji je tik uz more.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:20   #96
Ako sam dobro skuzio kartu kad prodjem marjanski tunel idem ravno i kad se vise nemoze ravno skrećem lijevo na šetalištu I.Meštrovića i onda idem ravno prema centru i dolazim na Branimirovu obalu i na toj obali je besplatan parking ili ...?
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:55   #97
Quote:
ski kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro skuzio kartu kad prodjem marjanski tunel idem ravno i kad se vise nemoze ravno skrećem lijevo na šetalištu I.Meštrovića i onda idem ravno prema centru i dolazim na Branimirovu obalu i na toj obali je besplatan parking ili ...?
Dakle, nakon izlaska iz tunela, prodjes semafor, i na dnu krace nizbrdice, skreces lijevo. Tada ides samo ravno, odnosno pratis cestu, jer bi ravno zavrsio u moru Da branimirova obala, komad koji NIJE uz more je besplatan, ali pazi. Dio koji vise nije branimirova obala se placa sa obe strane. Dakle, kad prodes benzinsku stanicu, jos 50ak metara i tu pocinje branimirova obala, koja ide prema tunelu. Komad koji nije uz more, a ide do crvene ruze, spomenik pomorcima, koji je kao crvena metalna 2D kupola (nasuprot je banovina), se ne naplacuje. Takodjer parking se NE naplacuje nikako i uz more od subote 14:00 do ponedjeljka ujutro 7h
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:49   #98
zdravo svima!
ja ću bit u kolovozu 10 dana u splitu u privatnom smještaju. i imat ćemo auto pa me zanimaju sve najbolje plaže do kojih se može autom ili nekim brodom ili tak nekaj.. ne moraju biti baš jakooo blizu splita.. al baš ono neki biseri od uvala, prekrasno more i mir, ali može i preporuka nekih in plaža gdje ima i birceva i restača i to.. dajte mi desetak takvih mjesta - za svaki dan po jedno

hvalaaa!!!!!
Kloompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:38   #99
do koje kilometarske udaljenosti od splita dolazi u obzir? i vremenski?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:23   #100
Quote:
Kloompa kaže: Pogledaj post
zdravo svima!
ja ću bit u kolovozu 10 dana u splitu u privatnom smještaju. i imat ćemo auto pa me zanimaju sve najbolje plaže do kojih se može autom ili nekim brodom ili tak nekaj.. ne moraju biti baš jakooo blizu splita.. al baš ono neki biseri od uvala, prekrasno more i mir, ali može i preporuka nekih in plaža gdje ima i birceva i restača i to.. dajte mi desetak takvih mjesta - za svaki dan po jedno

hvalaaa!!!!!
Realno gledano Split je okružen plažama i na svakoj se može kupati (osim u luci i na rivi).
Mir, teško da ćeš ga naći usred ljeta u okolici Splita.
Al ajd: Ako kreneš prema Makarskoj autom ( i izuzmemo gradske plaže: Bačvice, žnjan, trstenik...) u Stobreću su napravili predivnu plažu u Campu - tu imaš kafić i restoran s divnim pogledom na more
Dalje ide hotel Lav (nije mu neka plaža barem meni), iza njega odmah imaš čitav niz manjih plaža i uvala (Čitava Podstrana) od kojih preporučam restoran Jure - ima najbolju hranu i plažu. Malo je skuplji, ali se isplati - pogotovo u sumrak i navečer!!! Milina.
Ako imaš brodicu onda na otoke. Bilo koji od srednjodalmatinskih otoka je za preporuku!!!
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.