Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2004., 16:08   #21
bila sam istok-zapad i u slicno doba godine, pocetkom cetvrtog mjeseca, pred jedno 3-4 godine. Isli smo sjevernom rutom (Washingon-Detroit-Seattle) ali puno toga je zatvroeno, (na primjer Yellowstone je sav pod snijegom bio, samo jedna cesta otvorena itd.) imali smo svoje auto. ali da mi datum nije bas vazan, isla bi opet i to bi ovo koristila: Auto Driveaway
Route 66 je super prijedlog, to bi slijedeci put i ja napravila.
Za pronac ljude: Craigslist
bepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 21:22   #22
ajmo sve savjete na sunce viza i karta su u džepu, krećem na Božić, imam 14 dana da prođem Californiju znam da ne bi ni godina bila dosta, ali ja sam čist' zadovoljna i s ovim čini se da će Nova biti na potezu Sedona, Grand Canyon, Las Vegas zanima me što kako gdje kamo i tak' ok, tamo će me vodit fetivi Amer, ali svejedno. nije Amerima jednako zanimljivo i ono što je nama Hrvatima, pa jel, da nešto ne propustim, da ga na vrijeme trknem po glavi da me vodi baš tamo gdje su mi forumaši preporučili

dakle što biste još posebno preporučili, nemojte mi samo "cijela CA je lijepa". ljubim vas i zahvaljujem na savjetima

inače baza je San Jose.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 00:07   #23
Quote:
LadyInRed kaže:
ajmo sve savjete na sunce viza i karta su u džepu, krećem na Božić, imam 14 dana da prođem Californiju znam da ne bi ni godina bila dosta, ali ja sam čist' zadovoljna i s ovim čini se da će Nova biti na potezu Sedona, Grand Canyon, Las Vegas zanima me što kako gdje kamo i tak' ok, tamo će me vodit fetivi Amer, ali svejedno. nije Amerima jednako zanimljivo i ono što je nama Hrvatima, pa jel, da nešto ne propustim, da ga na vrijeme trknem po glavi da me vodi baš tamo gdje su mi forumaši preporučili

dakle što biste još posebno preporučili, nemojte mi samo "cijela CA je lijepa". ljubim vas i zahvaljujem na savjetima

inače baza je San Jose.
damo u crvenom, molim opsiran izvjestaj kad se vratis, posto i ja mislim na slican put, ukljucujuci i new mexico (i 'pravi' mexico: tijuana i te fore).
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 01:25   #24
Quote:
xiola bleu kaže:
damo u crvenom, molim opsiran izvjestaj kad se vratis, posto i ja mislim na slican put, ukljucujuci i new mexico (i 'pravi' mexico: tijuana i te fore).
dogovoreno dobila sam kartu, ono, kao plan puta sve zaokruženo i pocrtano, vidim da od odmora ništa, da će me opet upregnuti dakle krećemo od San Francisca malo prema unutrašnjosti pa polako prema jugu. najjužnija točka nam je Santa Ana (prije LA). u međuvremenu smo sve pare ostavili u Las Vegasu za Novu godinu naravno natrag idemo obalom. mislim da ćemo Jeep-om (Liberty). brijem da će biti cool. ali se nadam da ne moram uzeti skafander jer sam se nabrijala na to da idem u proljeće mislim kakva je uopće ta "unutrašnjost" Californije?

kakav je tvoj plan i koliko dana Xiola?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 00:53   #25
Quote:
LadyInRed kaže:
dogovoreno dobila sam kartu, ono, kao plan puta sve zaokruženo i pocrtano, vidim da od odmora ništa, da će me opet upregnuti dakle krećemo od San Francisca malo prema unutrašnjosti pa polako prema jugu. najjužnija točka nam je Santa Ana (prije LA). u međuvremenu smo sve pare ostavili u Las Vegasu za Novu godinu naravno natrag idemo obalom. mislim da ćemo Jeep-om (Liberty). brijem da će biti cool. ali se nadam da ne moram uzeti skafander jer sam se nabrijala na to da idem u proljeće mislim kakva je uopće ta "unutrašnjost" Californije?

kakav je tvoj plan i koliko dana Xiola?
Evo da se i ja nadovezem...cini mi se kao da cemo se sresti u jednom trenutku
Devojka i ja krecemo u nedelju ujutru (12.dec) iz Beograda, via Milano, za NYC (tu nam se pridruzuje moj najbolji drug koji zivi u LA). Tamo smo do 15.dec i onda letimo za Miami, kod zajednickih prijatelja, iz koga 19.dec letimo za LA. U LA (on ce nam biti baza narednih 20ak dana) smo do 6.jan kad se vracamo za Beograd. Kad sletimo u LA, odmah sutradan idemo kolima za San Francisco (to se zove gust raspored) i to planiram ceo put ici Pacific Coast Hwy (preporucujem ti da ga bar delom uhvatis). Tamo smo 3 dana i onda nazad u LA. 2.jan. idemo, opet kolima, za Vegas. Tamo cemo biti 2 dana, pa nazad u LA. Ovo je samo u grubo gde smo panirali da idemo, a posto volim da vozim a i drug mi ima veoma dobar auto (nadam se da ne cita ovo, ne bih voleo da se uobrazi) koji mi je na raspolaganju 24/7, icicu gde god mi padne na pamet....
Ako vas zanima, javljacu vam kako nam ide a takodje ako neko ima predloga sta videti u CA, NV i AZ a da nije ono uobicajeno (bio sam vise puta u CA pa sam video sve ono 'glavno'), neka slobodno predlozi, necu se ljutiti...

Lady in Red, srecan put...i kao sto rekoh, mozda se mimoidjemo negde kod Barstow-a
B011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:52   #26
Quote:
LadyInRed kaže:
kakav je tvoj plan i koliko dana Xiola?
pa, za sada jos nemam plana , ali radim na tome. uglavnom, 'skeleton' lista mi je death valley (i odsjest u motelu gdje je gram parsons otego papke); onda las vegas, pa arizona (grand canyon), pa new mexico (roswell , albuquerque), pa onda u meksiko (tijuana). i ruziti po route 66. plan je da se ostane oko 2 tjedna i sumnjam da cu sve vidjeti sto planiram. what the heck, izigravat cu thelmu ili louise (nisam jos sigurna koju ) bar neko vrijeme.

sretno i tebi i B011.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 15:00   #27
Quote:
B011 kaže:
Evo da se i ja nadovezem...cini mi se kao da cemo se sresti u jednom trenutku
Devojka i ja krecemo u nedelju ujutru (12.dec) iz Beograda, via Milano, za NYC (tu nam se pridruzuje moj najbolji drug koji zivi u LA). Tamo smo do 15.dec i onda letimo za Miami, kod zajednickih prijatelja, iz koga 19.dec letimo za LA. U LA (on ce nam biti baza narednih 20ak dana) smo do 6.jan kad se vracamo za Beograd. Kad sletimo u LA, odmah sutradan idemo kolima za San Francisco (to se zove gust raspored) i to planiram ceo put ici Pacific Coast Hwy (preporucujem ti da ga bar delom uhvatis). Tamo smo 3 dana i onda nazad u LA. 2.jan. idemo, opet kolima, za Vegas. Tamo cemo biti 2 dana, pa nazad u LA. Ovo je samo u grubo gde smo panirali da idemo, a posto volim da vozim a i drug mi ima veoma dobar auto (nadam se da ne cita ovo, ne bih voleo da se uobrazi) koji mi je na raspolaganju 24/7, icicu gde god mi padne na pamet....
Ako vas zanima, javljacu vam kako nam ide a takodje ako neko ima predloga sta videti u CA, NV i AZ a da nije ono uobicajeno (bio sam vise puta u CA pa sam video sve ono 'glavno'), neka slobodno predlozi, necu se ljutiti...

Lady in Red, srecan put...i kao sto rekoh, mozda se mimoidjemo negde kod Barstow-a
wow!! mi ćemo se stvarno mimoići!

ovakav je naš plan:
25.navečer stižem u SF. 26. i 27. dolazim k sebi 28.12. krećemo prema nacionalnom parku Yosemite, gdje nas očekuje snijeg i hladnoća. tamo prespavamo i krećemo 29.dalje prema Las Vegasu. usput ćemo vjerovatno morati negdje prespavati tako da je plan doći 30. u Vegas i tamo slaviti Novu teško da osim Vegasa (i možda Ria) na ovom svijetu može biti luđeg mjesta za slavlje 2.1.ujutro krećemo prema Grand Canyonu. tamo ostajemo na jednom ranču sigurno 2 dana. mislim da će biti jednostavno p r e l i j e p o. oko 4.1. krećemo prema Sedoni gdje isto ostajemo 2 dana. nakon toga Los Angeles 2 dana, pa Santa Barbara i taman par sati prije mog aviona za nazad stižemo u San Jose
u kakvom ćete biti autu? da znam mahati ako vas vidim?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 15:01   #28
hej Xiola onda ću imati izvještaj za tebe u vezi Grand Canyona i Las Vegasa, a ti meni duguješ Mexico
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 19:26   #29
Quote:
LadyInRed kaže:
wow!! mi ćemo se stvarno mimoići!
u kakvom ćete biti autu? da znam mahati ako vas vidim?
Uf...imam izbor izmedju Porsche-a Carrera 4S 2004.god (crni) ili Audi S4 model 2005 (neka šerpa plava boja).
Taj drug mi radi kao sales manager u Porsche-u u Newport Beachu pa mu je to nesto kao sluzbeni auto a ovaj audi je kupio zbog mene (to se zove pravi prijatelj )

Verovatno cu ici tim audijem ali me malo blam zbog tablica. Pise mu MAFIJA (sa sve 'j") a ispod: You hit me, We hit you!
B011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 19:39   #30
ijuuuuuuuuu
fenomenalno iako mi se čini da za put na koji planirate ti auti i nisu baš najudobniji, ali su jako pasent za Vegas i LA
ja ću isto imati laptop i vezu cijelo vrijeme puta pa ako nas mećava ne zatrpa ili me ne strefi šlog od svjetala u Vegasu, probat ću vas izvještavati s puta.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:01   #31
Quote:
LadyInRed kaže:
probat ću vas izvještavati s puta.

Probacu i ja. Bilo bi dobro da vidimo kako ista mesta izgledaju iz razlicitih ociju

Inace, za rodjendan sam u Majamiju. Jel zna neko gde bih mogao da ga proslavim. Imam tamo drustvo koje ce sigurno imate neke ideje, ali bih voleo da cujem i 'nezavisne' predloge.

Lady, jedan savet. Kada budes isla kolima iz SF na jug (ka LA), nicices na jedan deo gde se pored puta nalaze neki pasnjaci za goveda. U pitanju je nekoliko miliona grla (mozda i vise, rekli su mi broj ali ga se ne secam). Dobro zatvorite sve prozore, iskljucite A/C i ukljucite ono da vam vazduh cirkulise samo u kolima. Ja nikada u zivotu nisam osetio veci smrad ....kunem se, nikad nisam bio blizi povracanju samo zbog mirisa(a najgore je sto to traje miljama). Nisam mogao da izvetrim auto jos narednih 15minuta.
Ovo vazi samo ako idete autoputem br.5 (najbrzi put od SF ka jugu)
B011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:27   #32
ah, thanx sretan put
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 12:56   #33
US zapadna obala

Dragi moji, blizi se ljeto, meni proradilo ono sto me tjera na cudne puteve, ponekad turisticke, ponekad povezane sa poslom.

Ove godine plan je potegnut americku zapadnu obalu, pocetkom sedmog mjeseca.

Ideja je da letim Zagreb-San Francisco (to je point broj 1 koji vas zelim pitat), onda rentam auto i vozim se northbound, s krajnjom tockom negdje u pizdi strininoj sjeverno od Seattle-a (to je obavezno, jer zapravo idem na neki konges koji se odvija u pizdi strininoj). Natrag se vracam preko Vancouvera (jer mi je to najblizi aerodrom).

E, sad, idu pitanja za ljude koji dobro poznaju taj dio imperijalistickog teritorija :

1) taj let do San Francisca. Smatrate li da je puuuuuno bolje letjeti do LA, pa se voziti jos oko 500 km vise? To bi bio jos jedan extra dan

2) Sto obavezno na takvom putu vidjeti? Planiram taj put San Francisco-pizda strinina obavit za 6-7 dana (to je oko 1500 km).

3) na sto obratit paznju? biste li vi to napravili?

4) jel ima netko od vas na tom potezu tko bi iso na kavu? ugostio me na jednu noc? Odveo me na baseball? (ovaj se pristup do sad pokazao vrlo korisnim, pa ga planiram koristiti od sad nadalje!)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 13:06   #34
samo se nemoj sexat u friscu

za ostalo, nemam pojma, al znam da sam ljubomorna pitschka
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 13:49   #35
Quote:
kemik kaže:
Dragi moji, blizi se ljeto, meni proradilo ono sto me tjera na cudne puteve, ponekad turisticke, ponekad povezane sa poslom.

Ove godine plan je potegnut americku zapadnu obalu, pocetkom sedmog mjeseca.

Ideja je da letim Zagreb-San Francisco (to je point broj 1 koji vas zelim pitat), onda rentam auto i vozim se northbound, s krajnjom tockom negdje u pizdi strininoj sjeverno od Seattle-a (to je obavezno, jer zapravo idem na neki konges koji se odvija u pizdi strininoj). Natrag se vracam preko Vancouvera (jer mi je to najblizi aerodrom).

E, sad, idu pitanja za ljude koji dobro poznaju taj dio imperijalistickog teritorija :

1) taj let do San Francisca. Smatrate li da je puuuuuno bolje letjeti do LA, pa se voziti jos oko 500 km vise? To bi bio jos jedan extra dan

2) Sto obavezno na takvom putu vidjeti? Planiram taj put San Francisco-pizda strinina obavit za 6-7 dana (to je oko 1500 km).

3) na sto obratit paznju? biste li vi to napravili?

4) jel ima netko od vas na tom potezu tko bi iso na kavu? ugostio me na jednu noc? Odveo me na baseball? (ovaj se pristup do sad pokazao vrlo korisnim, pa ga planiram koristiti od sad nadalje!)
hm, ja bih ti preporucila da letis drito u sf, iako, ako letis do lax-a onda mos' onim pacific coast highwayjem to sf. la ko la, nemas kaj vidjet tamo, sve izgleda ko ogromna industrijska zona. sf je puno ljepsi.

za drugo nemam nesto bas pametno za rec jerbo ja radih rutu la-bakersfield-sequoia-death valley-hoover dam-las vegas-flagstaff-grand canyon-sedona-needles-mojave desert-twentynine palms (joshua tree park)-i opet la. sve skupa mi je trebalo 2 i pol tjedna. a sto se tice kilometraze, mislim da je bilo oko 3000 milja, ako sam dobro procitala ono sto mjeri kilometrazu.

smrc, sad si me podsjetila da ove godine nista od toga, a htjedoh se kocoperit nashvilleom i memphisom.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 15:06   #36
Quote:
kemik kaže:
Dragi moji, blizi se ljeto, meni proradilo ono sto me tjera na cudne puteve, ponekad turisticke, ponekad povezane sa poslom.

Ove godine plan je potegnut americku zapadnu obalu, pocetkom sedmog mjeseca.

Ideja je da letim Zagreb-San Francisco (to je point broj 1 koji vas zelim pitat), onda rentam auto i vozim se northbound, s krajnjom tockom negdje u pizdi strininoj sjeverno od Seattle-a (to je obavezno, jer zapravo idem na neki konges koji se odvija u pizdi strininoj). Natrag se vracam preko Vancouvera (jer mi je to najblizi aerodrom).

E, sad, idu pitanja za ljude koji dobro poznaju taj dio imperijalistickog teritorija :

1) taj let do San Francisca. Smatrate li da je puuuuuno bolje letjeti do LA, pa se voziti jos oko 500 km vise? To bi bio jos jedan extra dan

2) Sto obavezno na takvom putu vidjeti? Planiram taj put San Francisco-pizda strinina obavit za 6-7 dana (to je oko 1500 km).

3) na sto obratit paznju? biste li vi to napravili?

4) jel ima netko od vas na tom potezu tko bi iso na kavu? ugostio me na jednu noc? Odveo me na baseball? (ovaj se pristup do sad pokazao vrlo korisnim, pa ga planiram koristiti od sad nadalje!)
Bolje leti u SF.

Amerikanci se pale na tu južnokalifornijsku obalu ali meni je to negdje kao malo blijeđa varijanta Dalmacije -- npr. meni je Malibu Beach totalna pljuga. SF i ono sjevernije od njega već odudara od naših krajeva i mislim da je zanimljivije za pogledati. Mislim da će te sjeverniji krajevi, a pogotovo Seattle i Vancouver, više impresionirati.

Za Seattle kažu da ima 'the highest quality of life' u USA.

Nažalost, ne poznajem nikoga od naših na tom potezu.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 15:10   #37
Samo ako ideš od LA do SF kroz unutrašnjost, onda imaš štošta za vidjet. Od Joshua Tree parka, preko Doline smrti... I tjedan dana za taj put ti je jedva dosta :iskustvo:

A osim toga, Santa Barbara je, recimo, prezgodno mjesto. Ili Monterey.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 18:03   #38
joj, jab' sve ovo sto ste vi nabrojali, ali ne stignem. nemam ni love ni vremena, zapravo vrijeme je veci problem. nisam jedan od onih kojima je zao kad nesto ne vide, jer znam da cu (ako mi se svidi) otic ponovno negdje, tako da ovaj death valley, Joshoua tree, mojave, las vegas, hoover dam, sve cu to vidjeti u nekom drugom putu u ameriku.

sad jos da mi Cats odgovori na pitanjce o Old Faithfull...

Uglavnom, mislim da sam poprilicno uvjerena da idem do SF, ali da cujem jos i druge koji su onuda prosli...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 18:05   #39
Old Faithful kojeg sam ja vidila je blizu SFa, u Napa Valley.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 18:07   #40
hm, da, dakle, postoje 3!!! (slovima, tri) old faithfula. guba. svasta cu ja naucit.

za sad se cini da cu od nacionalnih parkova vidjet yosemite.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.