Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 20:11   #81
moj prvobitni plan je bio Hong-kong - Viet Nam - Laos pa sam malo istrazivala:
avio karte su iz hong konga za vietnam preskupe (najjeftinije sto sam nasla prelazi 700dolara), brodovi i sam znas su dozlaboga spori i malo tko od nas ima vremena trosit dane na brodove na tako velike udaljenosti tako da mi se najboljim ucinila opcija:
low cost company do londona, iz londona finn air do HK i otamo vlakom do Nama medjutim, to - "vlakom" nije nimalo jednostavno kako zvuci ali je temeljito objasnjeno na www.seat61.com/Vietnam.htm
to je ono sto sam ja uspjela pronjuskat
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:26   #82
Ja planiram sa devojkom krajem novembra preci iz Cambodie (Phnom Phena) u Saigon, isao bih autobusom i imam tri pitanja

1. Da li neko ima iskustva sa ovom e-visom online i da li ona vazi kad se prelazi "by land" ili je to samo za aerodromski transport?

2. Da li neko zna dobar guesthouse u Saigonu ostali bi 4-5 dana

3. Sta treba videti

Hvala unapred i pozdrav

p.s. Posto nisam nasao nijedan post vezano za Laos a hteo bih i tamo da "zavirim" dobrodosao je bilo kakav savet na tu/ovu temu
rebekic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 21:24   #83
imas temu Laos na ovom forum
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 08:07   #84
Quote:
rebekic kaže: Pogledaj post
Ja planiram sa devojkom krajem novembra preci iz Cambodie (Phnom Phena) u Saigon, isao bih autobusom i imam tri pitanja

1. Da li neko ima iskustva sa ovom e-visom online i da li ona vazi kad se prelazi "by land" ili je to samo za aerodromski transport?

2. Da li neko zna dobar guesthouse u Saigonu ostali bi 4-5 dana

3. Sta treba videti

Hvala unapred i pozdrav

p.s. Posto nisam nasao nijedan post vezano za Laos a hteo bih i tamo da "zavirim" dobrodosao je bilo kakav savet na tu/ovu temu

1. Nemam;

2. Ima super GH tj. hotel - Le Trung Hotel, Bui Vien 62, HCMC
Cijena 10-15 dolara. Taj hotel je u "turist" kvartu tj. u ulici u kojoj ima hrpa raznoraznih smjestaja pa si mozes izabrati;

3. Taj kvart je relativno blizu, War muzeja, velikog parka, marketa, palace Ujedinjenja... otici u Cu Chi tunele, ako imas vremena skoknuti do delte Mekonga...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 16:01   #85
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
moj prvobitni plan je bio Hong-kong - Viet Nam - Laos pa sam malo istrazivala:
avio karte su iz hong konga za vietnam preskupe (najjeftinije sto sam nasla prelazi 700dolara), brodovi i sam znas su dozlaboga spori i malo tko od nas ima vremena trosit dane na brodove na tako velike udaljenosti tako da mi se najboljim ucinila opcija:
low cost company do londona, iz londona finn air do HK i otamo vlakom do Nama medjutim, to - "vlakom" nije nimalo jednostavno kako zvuci ali je temeljito objasnjeno na www.seat61.com/Vietnam.htm
to je ono sto sam ja uspjela pronjuskat
A do BKK-a kao prije 2 godine, pa sa Air asiom do Hanoi-a? (mi smo platili kartu 40 dolara....)
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:16   #86
eh draga moja tempion da, ali do BKK skupo. tad je bila neka "sica" uletjela al sad je malo zagustilo
btw nisam znala da su BKK-Hanoi tako jeftine!
a sta se ti ne hvalis? pisi nam malo kako je bilo u vijetnamu! gdje ste bili? ste svracali u Laos?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:59   #87
d'dan, molim savjet: 24.11. trebam letjeti HCMC-Hanoi, potom oko 29.11. Hanoi-BKK. Je li potrebno (citaj pametno) raditi rezervacije odmah i odavde ili kad sam vec tamo (citam da je potrebno potvrditi rezervaciju 24h prije, sto malo komplicira stvar ako zelim letjeti isti dan)?
3an1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 12:24   #88
Quote:
3an1a kaže: Pogledaj post
d'dan, molim savjet: 24.11. trebam letjeti HCMC-Hanoi, potom oko 29.11. Hanoi-BKK. Je li potrebno (citaj pametno) raditi rezervacije odmah i odavde ili kad sam vec tamo (citam da je potrebno potvrditi rezervaciju 24h prije, sto malo komplicira stvar ako zelim letjeti isti dan)?
Ja sam sve karte kupovao na licu mjesta, par dana ranije, karata ima i cijene su iste cijelo vrijeme, dakle nema principa , što kasnije kupuješ to skuplje.

I meni je bilo rečeno da se mora potvrditi, no nisam uvijek to napravio i nije bilo problema, ne znači da ti moraš napraviti isto.

Ako znaš gdje ćeš odsjesti u HCMC, može pisati hotelu da ti kupe/rezerviraju kartu, oni će to za dodatnih par dolara rado napraviti, ja sam samo jednom sam to radio, poslije sam shvatio da je to gubljenje vremena, jer uvijek će netko za 10-15 kuna otići to napraviti umjesto tebe, a ti ne moraš plaćati prijevoz do agencije ili telefon ili nešto treće...
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 00:56   #89
ILQ hvala na info...ako ima neko jos nekih info vezano za Saigon....bio bih zahvalan


Jos jednom hvala i pozdrav
rebekic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 08:41   #90
Idem s dechkom i prijateljima 24.12. u Vietnam na tri tjedna , slijechemo u Hanoi , imamo u planu vidjet Hanoi , Halong bay i onda se spushtat dolje.Nekako ciljamo na Hue , Hoi An , Nha Trang , Saigon...

Sve prepruke shto bi obavezno trebalo vidjet su dobrodoshle

I josh hedno pitanje , dali je potrebno cijepiti se prije odlaska ?

Hvala
nussha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:39   #91
jet star i air asia imaju letove za vijetnam.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:07   #92
Quote:
nussha kaže: Pogledaj post
Idem s dechkom i prijateljima 24.12. u Vietnam na tri tjedna , slijechemo u Hanoi , imamo u planu vidjet Hanoi , Halong bay i onda se spushtat dolje.Nekako ciljamo na Hue , Hoi An , Nha Trang , Saigon...

Sve prepruke shto bi obavezno trebalo vidjet su dobrodoshle

I josh hedno pitanje , dali je potrebno cijepiti se prije odlaska ?

Hvala

Pogledaj ovde - http://wwwn.cdc.gov/travel/destinationVietnam.aspx

Vietnamska Ambasada Budimpesta-http://www.vietnamembassy-hungary.org/en/nr070521170056/


Najbolje ti je otic na higijenski zavod (barem u Splitu, za druge gradove ne znam tko to radi), i vakcinirati se koktelom za Zutu groznicu i jos neke tropske bolesti. Nekad je bilo ispod 300 kn al kad uzmes da vrijedi 10 godina isplati se. Cak i ako doticna zemlja ne zatjeva to cjepivo.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 14:34   #93
uz mere opreza, trovanje vakcinama je bespotrebno
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 17:00   #94
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
uz mere opreza, trovanje vakcinama je bespotrebno
Nije bas, ulaz u neke tropske zemlje je nemoguc bez "Žute knjižice" tj. cjepiva za žutu groznicu. Žuta knjižica traje 10 godina i isplati se ako covjek namjerava putovat pi tropima. Dok sam ja bio u Vietnamu bilo je nekih problema sa kolerom a i nekim pticjim gripama (srecom ne H5N1).
Takodjer treba se cuvati malarije.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:28   #95
VN nije u toj ekipi... a bolje nesto predostroznosti nego se trovati, preventivno.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 14:44   #96
hvala na odogvorima

u medjuvremenu sam se malo raspitala i za vietnam se ne trazhi nikakvo cijepljenje , treba samo malo pripazit , ne pit ne flashiranu vodu i imat dobre repelente
nussha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 19:25   #97
Quote:
nussha kaže: Pogledaj post
hvala na odogvorima

u medjuvremenu sam se malo raspitala i za vietnam se ne trazhi nikakvo cijepljenje , treba samo malo pripazit , ne pit ne flashiranu vodu i imat dobre repelente
I ne jesti voce kupljeno na trznici (vecinom je izlozeno na tkaninama rasprostrtima po podu, a svako malo protrci veliki stakor izmedju voca. Nije mi bila utjeha da je ovo godina-stakora) i ne jesti na ulicnim fast food restoranima. Prepoznat ces ih po minijaturnim stolovima i stolicama na trotoarima i auto-praonicama i garazama.
Doduse ja sam prekrsio oba ova pravila i nista mi se nije dogodilo, stavise nisam se ni opterecivao ovime, vec prepustio hedonistickom uzivanju u dobroj hrani. Ali mozda sam ja bio sretne ruke a ti neces....
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:41   #98
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
I ne jesti voce kupljeno na trznici (vecinom je izlozeno na tkaninama rasprostrtima po podu, a svako malo protrci veliki stakor izmedju voca. Nije mi bila utjeha da je ovo godina-stakora) i ne jesti na ulicnim fast food restoranima. Prepoznat ces ih po minijaturnim stolovima i stolicama na trotoarima i auto-praonicama i garazama.
Doduse ja sam prekrsio oba ova pravila i nista mi se nije dogodilo, stavise nisam se ni opterecivao ovime, vec prepustio hedonistickom uzivanju u dobroj hrani. Ali mozda sam ja bio sretne ruke a ti neces....
samo sve DOBRO začiniti čilijem, i nema nikakvih problema....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 12:05   #99
univerzalno dezinfekciono sredstvo - sljivovica!

ja u tajlandu trgnem gutljaj pre i posle jela na ulici
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:49   #100
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
univerzalno dezinfekciono sredstvo - sljivovica!

ja u tajlandu trgnem gutljaj pre i posle jela na ulici
Nosio sam ja litru rakije u Vijetnam. Kada smo spavali kod seljaka u Sjevernom Vijetnamu blizu granice s Kinom, domacin je predlozio neku igru sing or drink. Tko je izgubio morao je cugati onu njihovu rizinu rakiju. Nakon sto sam ja izvadio nasu rakijetinu nitko vise nije htio tu njihovu vodu Ne moram ni naglasavati sto sam ucinio od neiskusnih Australaca i Spanjolaca a i Vijetnamaca koliko su se opili
Nema bolje od rakije
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.