Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 23:27   #2901
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Hvala! Posložili bismo itinerar čim kupimo karte. Pitao sam već HBW-a, ali možda i ti možeš pomoći s polaskom iz Splita?

Vrlo korisna i napomena za JRP.
Ne znam za polazak iz Splita, mi smo kupile karte iz Zagreba za 3000 kn s Qatarom.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:08   #2902
Zapravo jedan od nas polazi iz Splita, drugi iz Frankfurta, tako da se nekako trebamo naći. Karte ne izgledaju baš jeftine, ali vidjet ćemo.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:54   #2903
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Ne znam za polazak iz Splita, mi smo kupile karte iz Zagreba za 3000 kn s Qatarom.
Ja gledam karte za 11.3-24.3 I cijene su preko 6400 kn trenutno. A bile su 4000 , mislio sam da će još past al je ispalo suprotno.
__________________
d
eightysix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:55   #2904
Zamoljen sam da donesem malo vina iz Hrvatske pa me zanima dal mogu kupiti samo u Zg-u u Duty free-u? Ili normalno u dućanu pa samo zapakiram u prtljagu? Kakva je procedura?
__________________
d
eightysix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 00:48   #2905
Kupi u dućanu i zapakiraj, da izbjegneš likvidaciju istog kod presjedanja.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:16   #2906
Quote:
eightysix kaže: Pogledaj post
Ja gledam karte za 11.3-24.3 I cijene su preko 6400 kn trenutno. A bile su 4000 , mislio sam da će još past al je ispalo suprotno.
Qatar ima akcije početkom godine, kalkuliraj.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:36   #2907
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Kupi u dućanu i zapakiraj, da izbjegneš likvidaciju istog kod presjedanja.
Tako sam si i mislio , znaci nema straha ako će mi pregledavat torbu? Prošli put mi jesu , naravno sve prošlo divno. Gospodin je bio veoma ljubazan i šalio se. Ne moram ništa platit dodatno? , znam da je max količina 750ml. ako se ne varam.

@Hard-Boiled Wonderland ma zajebo sam se. Sad sam si stavil hold my fare kod Emirates za 4300 ako se nešto ne spusti drastično onda to uzimam. Nekih 200-300 kuna malo skuplje i to je to. Prošli put sam za Turkish Airlines platio 3700.
__________________
d
eightysix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:58   #2908
od 16. do 22. 3 sam u Tokyo-u I to mi je više nego dovoljno , u to vrijeme ću također posjetit Kamakuru,Hakone i mozda Nikko. Jel ima još tko kakvih savjeta gdje je dobro otić ,htio sam do Fuji-a al curi je to predaleko iako meni ne izgleda tako.
__________________
d
eightysix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 02:43   #2909
Quote:
eightysix kaže: Pogledaj post
Jel ima još tko kakvih savjeta gdje je dobro otić
Enoshima, Inokashira (Ghibli muzej), Yokohama
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:46   #2910
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Enoshima, Inokashira (Ghibli muzej), Yokohama
hvala , a ima što U Hokkaidu ,a da je must see? bit ću tamo 3-4 dana
__________________
d
eightysix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:08   #2911
Posjeti Sapporo, a u gradu Hakodate popni se žičarom na brdo.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:06   #2912
Može mala pomoć s valutama
Što ste radili s novcem - tamo kupovali jene ili u Hrvatskoj?
Ako ste tamo kupovali, da li je bolje nositi eure ili dolare za tu svrhu?
Nosili ste sve u kešu ili se oslanjali na kreditne kartice? Ako da, koje?
I
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:05   #2913
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć s valutama
Što ste radili s novcem - tamo kupovali jene ili u Hrvatskoj?
Ako ste tamo kupovali, da li je bolje nositi eure ili dolare za tu svrhu?
Nosili ste sve u kešu ili se oslanjali na kreditne kartice? Ako da, koje?
I
Ja sam naručila yene u PBZ-u, ali iskreno se ne sjećam koliko. Ono što nisam nosila sa sobom u gotovini, dizala sam tamo s bankomata ili plaćala karticom, Visom Electron PBZ-a.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:35   #2914
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć s valutama
Kupi yene u Hr. ponekad je teško locirati mjenjačnice u Japanu, osobito ak ideš prvi put. A i sad je dobar tečaj, kad tone dolar, tone i yen. Japanci više vole dolare nego eure a kartice sasvim dobro prolaze samo ih treba najaviti u banci. AmEx, Visa (čak i electron), Master. Diners već manje.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:05   #2915
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć s valutama
Što ste radili s novcem - tamo kupovali jene ili u Hrvatskoj?
Ako ste tamo kupovali, da li je bolje nositi eure ili dolare za tu svrhu?
Nosili ste sve u kešu ili se oslanjali na kreditne kartice? Ako da, koje?
I
Najbolje je kupiti jene u Hrvatskoj. Dobro je imati keš sa sobom ali nije potrebno nositi sve u kešu, Mastercard i Visa prolaze svugdje.
bonima is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 18:46   #2916
Pozdrav još jednom, karte su kupljene. Ipak ne idemo za Uskrs, nego se nalazimo 30.4. oko podne u Tokiju, a povratak nam je 14.5. ujutro.

E sad! Već sam pročitao DK Travelov vodič i ponešto prolistao na internetu. Svejedno imam podosta pitanja, ali mislim da je najvažnije sada što prije složiti makar okvirni itinerar i napraviti (otkazive) rezervacije smještaja i, prema tome, naručiti jednotjedni ili dvotjedni JRP. Da bismo to mogli, napisao bih vam što zasad planiramo vidjeti/obići; slobodno dodajte ako smo što propustili i komentirajte ima li to glavu i rep .

Okvirno, ideja je zasad nekoliko (3-5) dana u Tokiju, pa putovanje u smjeru Fuji, Kyoto, Osaka, Hiroshima, Nara (dakle, jednotjedni JRP), pa dan ili dulje za kraj opet u Tokiju. Nemam ideju gdje sve spavati; Tokio je jasan sam po sebi (osim gdje u Tokiju), ali biste li se smjestili u Kyotu pa iz njega išli u Osaku, Hiroshimu i Naru, ili biste drugačije? Slično za okolicu Fujija, ali to sam naveo dolje.

Tokio
DisneySea. Ili on ili Fuji-Q, a naginjemo posjetiti oba
Odaiba
Shibuya
MarioCar (vožnja Mario Karta po ulicama)
Samurai Armor Photo Studio (Shibuya) (ili Samurai Museum)
Harajuku
Yoyogi
Meiji Shrine
Shinjuku
Robot Restaurant
Samurai Museum (ili Samurai Armor Photo Studio)
Metropolitan Governement Building (besplatan vidikovac)
Tsukiji (ali ne na aukciju, samo vidjeti tržnicu)
Ginza
Akihabara
Owl Cafe (Akihabara)
Ueno Park
National Museum of Nature and Science (još moram vidjeti vrijedi li)
Senso-ji
Tokyo Skytree

Oko Tokija, ali ponešto van puta
Hitachi Seaside Park
Nikko
Jigokudani
*Fuji-Q. Koliko shvaćam, on nije spojen JRP-om, morali bi presjedati. Koliko je izvedivo doći do njega, posjetiti ga i blizu njega prespavati ili nastaviti put u Kyoto? I drugo, kakav je iz tog područja pogled na Fuji?

Ostalo
Kyoto
Osaka (akvarij obvezno)
Nara
Hiroshima
Miyajima

Eto, zasad. Puno hvala!
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 22:11   #2917
Spavanje u Tokiju - Ako hoćeš miran kvart i biti bliže Nariti na povratku - Asakusa. Ako hoćeš bogatiji noćni život, Shinjuku. Kao i obično, što si bliži centru, skuplje je.

Spavanje u Kyotu / Osaki - Obzirom da Kyoto nema puno za ponudit navečer, ja bih planirao smještaj u Osaki (negdje blizu stanica shinkansena) i onda odrađivao dnevne izlete u Kyoto. Svi bitniji hramovi se zatvaraju poslijepodne a navečer baš i nema puno za vidjeti osim Giona i Pontochoa. Osaka je pak bolja navečer; Dotonbori, Shinsekai, Amerikamura.

Spavanje u Hiroshimi je zgodno ako planiraš izlete u Miyajimu i Iwakuni na zapad ili Onomichi i Okayamu na zapad. Naru je bolje posjetiti iz Osake ili Kyota.

DisneySea. Ili on ili Fuji-Q - bio u prvom, isplati se. Kao cjelodnevni izlet.
Odaiba - obavezno
Shibuya - obavezno
Harajuku / Yoyogi / Meiji Shrine - obavezno, nedjeljom
Shinjuku - obavezno
Robot Restaurant - planirao ali nisam otišao
Metropolitan Governement Building (besplatan vidikovac) - obavezno
Tsukiji (ali ne na aukciju, samo vidjeti tržnicu) - ovisi o afinitetima, meni se nije svidjelo
Ginza - obavezno
Akihabara - obavezno
Owl Cafe (Akihabara) - bolje maid cafe
Ueno Park - nije obavezno ali volim tamo svaki put otići
Senso-ji - obavezno
Tokyo Skytree - obavezno

Ono što možda nisi primjetio a vrijedi posjetiti u Tokiju

Lock Up - restoran na temu zatvora i ludnice, uključuje i jailbreak svakih sat vremena.
Vampire cafe - samo ime govori
Kriston cafe - kafić na temu crkve
LaQua zabavni park - vidim da si ljubitelj rollercoastera
Yasukuni - hram gdje su se posvećivali japanski ratnici, u sklopu ima dobar ratni muzej
Ima još dosta vrtova i parkova - Hammarikyu, Shinjuku-gyoen, Kiyosumi, Rikugien...

Okolica Tokija - Hakone je dobro mjesto za jednodnevni ili dvodnevni izlet. Ukljućuje vožnju uspinjačom, žičarom, brodom po planinskom jezeru i kupanje u onsenu, ovisno o smještaju. Pogled na Fuji je uvijek dobar ako su vremenski uvjeti dobri
Nikko - isplati se
Kamakura - isplati se
Enoshima - isplati se
Yokohama - isplati se

Kyoto - uglavnom ne možeš promašiti kamo god da odeš, na Higashiyami (istočni dio) obavezni su Fushimi Inari, Kiyomizu-dera i Ginkaku-ji, na zapadu Ryoan-ji, Ninna-ji, Kinkaku-ji i Saga Arashiyama, u središnjem dijelu Nijo-jo... ali to su samo najpoznatiji hramovi, neka manja mjesta možda ti se i više svide.

Osaka - malo je ofucana u usporedbi s Tokijem ali ima svojih čari, uglavnom ono što sam već gore napisao.
Nara - obavezno
Hiroshima - prolazi, zbog parka i muzeja posvećenog žrtvama a-bombe
Miyajima - obavezno
Iwakuni - obavezno
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 00:59   #2918
Rainalcar, obrati pažnju, idete za Golden Week, sa svim posljedicama. Ono, početak Ferragosta u Istri.

https://www.jrailpass.com/blog/golden-week-travel-tips
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:39   #2919
lappino, znam za Golden week, hvala Kvragu sve, ipak smo viši od njih barem 20 cm, nazret ćemo već nešto

HBW, u Shinjukuu ću onda i probati naći.

Razmislit ću za Kyoto/Osaku.

Iwakuni - na ovo nisam naišao prije. Po čemu se ističe?

Je li izvedivo iz Kyota napraviti jednodnevni izlet u Hiroshimu i Miyajimu (u isti dan oboje)?

Fuji-Q ću otići. Da, fora su mi rollercoasteri ako su baš kako treba Ne znam samo kao izlet iz Tokya ili na putu ka Kyotu. Što misliš?

Ovo nedjeljom, zbog više toga za vidjeti?

Ajd preporuči maid café Nisam još stigao do toga.

Ovo je taj Lock up?

E da, vrtovi. Ni do toga nisam još došao, koji bi bio baš vanserijski na ovoj našoj ruti?

Kako se Hakone uklapa s Fuji-Q? Dosta su blizu.

Onseni... Slično kao za vrtove, jedan bismo posjetili, ali na otvorenom. Preporuka?

Hiroshima, upravo tako, nekako osjećam da je red da odem.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:46   #2920
Iwakuni - Kintaikyo najljepši most u Japanu, na drugoj strani rijeke nalazi se dvorac na vrhu brda do kojeg vodi žičara, jedan od najljepših pogleda s visine.

Jednodnevni izlet iz Kyota u Hiroshimu i Miyajimu je izvediv ali provest ćeš veći dio dana u vlaku. Dodatni problem je što nemaš direktni shinkansen već moraš presjedat u Osaki. Do Miyajime isto ne ideš shinkansenom već sporijim vlakom. Hiroshima i Miyajima su i jedan dan zajedno jedva dovoljni.

Fuji-Q je sa sjeverne strane planine, što će reći da nemaš vezu shinkansenom. Dakle, bit će to naporan jednodnevni izlet.

Potez Shinjuku - Harajuku - Shibuya nedjeljom je dobar zbog imitatora Elvisa Presleya na ulazu u Yoyogi park, shinto vjenčanja u Meiji hramu i možda ako bude sreće, zbog cosplayera na jingu-bashi mostu. Garantirano će oko tebe biti 10.000 ljudi čitavom rutom.

Maid cafe - nema se tu što posebno preporučiti, izaberi neki kad budeš u Akihabari, svi su dobri.

Lock Up - to je taj (jedan od više njih)

Vrtovi - oni koje sam naveo u postu prije.

Hakone se teško uklapa s Fuji-Q, možda ako to organiziraš kao dvodnevni izlet. Onseni uglavnom i jesu na otvorenom, ako izabereš Hakone možeš uzet smještaj preko vikenda. Nemam nikakvu preporuku, ima dosta linkova na netu, samo biraš po mogućnostima.

Hiroshima bi ti bila dobra kad bi tamo uzeo smještaj pa jedan dan prošao sam grad a drugi posjetio Miyajimu i možda još Iwakuni.

NPR

4 dana Tokyo
1 dan Nikko
2 dana Hakone
3 dana Kyoto
2 dana Hiroshima
1 dan povratak
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.