Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 22:12   #3801
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nego, jel moguće da na ovome podforumu nitko ne voli alternativnu povijesti i pisce kao Harry Turtledove ili S. M. Stirling?
Si čitao Kima Newmana?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 07:34   #3802
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Si čitao Kima Newmana?
Moram priznati da nisam čak ni čuo za njega.

O čemu piše, alternativna povijest kao ova dvojica ili?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:00   #3803
Da, piše alternativnu povijest, iako nije na isti način kao Turtledfove ili Stirling. Ja sam dobila na poklon njegovu (u suradnji s Eugene Byrne) zbirku priča Back in the USSA, koja mi je oborila s nogu, i nakon nje sam navalila na druge njegove knjige, ali više mi sviđaju njegove priče, nego romane.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:53   #3804
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da, piše alternativnu povijest, iako nije na isti način kao Turtledfove ili Stirling. Ja sam dobila na poklon njegovu (u suradnji s Eugene Byrne) zbirku priča Back in the USSA, koja mi je oborila s nogu, i nakon nje sam navalila na druge njegove knjige, ali više mi sviđaju njegove priče, nego romane.
Hvala, provjerit ću malo o njemu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:29   #3805
trenutno... ponovno čitam kompletan Dresden Files. prošao sam ih na faksu, a u međuvremenu su izašle još 4 knjige. pa da ponovim gradivo.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:21   #3806
Joe Abercrombie: Red Country - Joe ni nakon 6 knjiga ne prestaje oduševljavati. Knjiga je fantasy western (ajmo reć). Kao i u svakoj njegovoj knjizi, likovi su toliko dobro napisani da ih razumiješ nakon 3 rečenice. Kao i u "The Heroes", nekoliko poglavlja se bave one-time POV likovima kojima bilo koju scenu/radnju/postupak bolje razumiješ. To mi se jako sviđa. Pogotovo kad ti one time likovi umru/poginu i onda nisu samo brojka ubijenih u knjizi, nego lik kojeg razumiješ i nije ti svejedno kad mu glavni lik skine glavu. A skidanja glave u ovoj knjizi ima dosta dosta. Evo, još mi je ostala zbirka priča. Tko će dočekat novu trilogiju.

Sad krenuo Elantris, nakon toga se bacam na Gormenghast trilogju. Kupio sam cijelu trilogiju u jednoj knjizi (plus neki dodaci) za 100 kn u Kanadi. Kako su tamo knjige jeftine u second hand knjižarama. Sve je od 30-100 kn, ali većina je 30 kn. Cijeli opus Douglasa Adamsa u jednoj knjizi za 75 kn. Ma raj na zemlji....
robach89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:28   #3807
Quote:
robach89 kaže: Pogledaj post
Tko će dočekat novu trilogiju.
Ima li uopće informacija o novoj trilogiji?
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:34   #3808
Quote:
Nur Gatrhan kaže: Pogledaj post
Ima li uopće informacija o novoj trilogiji?
Naravno. Trenutno piše sve odjednom, tako mu je kao lakše. Zadnje što je rekao je da ima otprilike knjigu i pol napisanu. https://www.joeabercrombie.com/2017/...eport-july-17/

Mislim da prije kraja 2018./početka 2019. neće biti ništa ali kad krene, sve tri će dosta brzo izać...
robach89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:16   #3809
Baš super, nisam znao za novu trilogiju. Moraću da se vratim Abercrombiju, stao sam negdje kod druge knjige, ne znam ni sam zašto.

Na polovini sam Shadows of Self drugog dijela Sandersonove Wax and Wayne serijala, i moram reći da mi je mnogo bolje od prvog dijela, sve stvari koje su mi smetale su ublažene. Svijet postaje širi i izgrađeniji, doza humora je baš taman, a sviđa mi se i ta neka steampunk misterija. Nadam se dobrom i iznenađujućem kraju.
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:10   #3810
Quote:
Nur Gatrhan kaže: Pogledaj post
Baš super, nisam znao za novu trilogiju. Moraću da se vratim Abercrombiju, stao sam negdje kod druge knjige, ne znam ni sam zašto.

Na polovini sam Shadows of Self drugog dijela Sandersonove Wax and Wayne serijala, i moram reći da mi je mnogo bolje od prvog dijela, sve stvari koje su mi smetale su ublažene. Svijet postaje širi i izgrađeniji, doza humora je baš taman, a sviđa mi se i ta neka steampunk misterija. Nadam se dobrom i iznenađujućem kraju.
Druga knjiga Prvog zakona je malo sporija na početku pa dosta ljudi stane. Isplati se čitat dalje, pogotovo standalone nastavke.

Baš sam neki dan napisao kako je Alloy of Law malo slabiji i rezerviraniji. Shadows of Self je već puno bolji. The Bands of Mourning je pak super, barem meni. Radnja se razvije u nekom mističnom i zanimljivom smjeru.

Nakon što to pročitaš, preporučam ti Secret History da zaokružiš cijeli Mistborn serijal. Priča se može naći u zbirci priča Arcanum Unbounded...
robach89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:32   #3811
Ja sam pri kraju s čitanjem najnovije knjige Guya Gavriela Kaya "Children of Earth and Sky" i uživam u svakoj riječi. Po meni, najbolje što je napisao, ne samo zato što se dijelom zbiva u našim krajevima i što su glavni likovi žene.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:42   #3812
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja sam pri kraju s čitanjem najnovije knjige Guya Gavriela Kaya "Children of Earth and Sky" i uživam u svakoj riječi. Po meni, najbolje što je napisao, ne samo zato što se dijelom zbiva u našim krajevima i što su glavni likovi žene.
Mislim da ću to uzeti nakon što pročitam Liveship Traders trilogiju. Baš mi fali Kay i njegova lirika.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:28   #3813
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja sam pri kraju s čitanjem najnovije knjige Guya Gavriela Kaya "Children of Earth and Sky" i uživam u svakoj riječi. Po meni, najbolje što je napisao, ne samo zato što se dijelom zbiva u našim krajevima i što su glavni likovi žene.
Hvala, pogledat ću
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:22   #3814
Završio Sandersonov Shadows of Self Po meni najbolji Mistborn roman. Zanimljivo, zabavno, dobar plot twist (iako sam većinu raspleta naslutio, ali ono što nisam je bilo predobro). I za razliku od originalne trilogije ovdje mi niti jedan od likova ne ide na živce Bacam se odmah na Bands of mourning.
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:56   #3815
H.P. Lovecraft - Potraga za neznanim Kadathom

Da mi je znat na čemu je bio Lovecraft kad je ovo pisao.
Nekako me podsjeća na Moebiusove stripove. Procvjetao im mozak.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:17   #3816
vratio se malo klasicima:

Zelazny: Creatures of Light and Darkness
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:26   #3817
Nista jos, ali mislim Dnevnik Ane Frank ... jel citao netko da kaze dojmove?
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:29   #3818
Quote:
EarthExplorer kaže: Pogledaj post
Nista jos, ali mislim Dnevnik Ane Frank ... jel citao netko da kaze dojmove?
Kriva tema.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:09   #3819
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Kriva tema.
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:14   #3820
Hyperion - Dan Simmons

Nema se tu što reći. Sve je više manje poznato. Naravno, sve mi je pozitivno.....čitava ideja i koncept.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.