Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 17:30   #2281
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Baš njih briga što je netko s otoka ili dalje ako vide da nećeš brzo roditi šalju doma jedino da imam vezu...rado bi ostala pa sam na miru..
Budući da se dolazi svaka 2 dana ostat ćemo u Ri kod mm kuma

Hvala cure,sada mi je sve jasno
ako si sa otoka uvijek prime na 4kat!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:00   #2282
Zaboravila sam šta su nam rekli na tečaju, pa vas molim da mi ponovite kako to ide:
- znači, dobijem trudove, dolazim u rodilište, sa sobom ne nosim torbu sa stvarima nego samo sebe, trudničku i sve one nalaze, papire za donaciju matičnih stanica (kome to dajem i kada), papuče
- zatim me pregledaju,ako trebam rodit se presvućem u njihovu ili svoju spavaćicu?
- dajem mužu robu, uzimam samo šlape, labelo, vodu ili ne?

Šta još? Ako sam ovo do sad dobro napisala?
Kada mi muž donosi torbu sa stvarima?
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:07   #2283
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam šta su nam rekli na tečaju, pa vas molim da mi ponovite kako to ide:
- znači, dobijem trudove, dolazim u rodilište, sa sobom ne nosim torbu sa stvarima nego samo sebe, trudničku i sve one nalaze, papire za donaciju matičnih stanica (kome to dajem i kada), papuče
- zatim me pregledaju,ako trebam rodit se presvućem u njihovu ili svoju spavaćicu?
- dajem mužu robu, uzimam samo šlape, labelo, vodu ili ne?

Šta još? Ako sam ovo do sad dobro napisala?
Kada mi muž donosi torbu sa stvarima?
ako ti je torba za sobu manja- možda ti je odmah uzmu pa s tobom povedu odmah na odjel. al, najčešće je muž donese pri idućoj posjeti.

ja sam ih jedva namolila da mi ponesu torbu jer bih crkla od gladi da sam čekala njihov doručak ili muža.

imat ćeš tamo na porodu njihovu spavaćicu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 13:30   #2284
da tek kad rodis,kad dodjes na 5.kat ti daju torbu,meni nisu htjeli ni tada nego kao tek drugi dan u 16h kad muz dodje jedva ih na.govorila da mi neke stvari trebaju da nek mi dozvole. u rađaonu mi samo papuce i bocicu vode dali.daju ti odmah na ulazu tamo na 3.katu gdje te zaprime svoju spavacicu i svoju robu skines i muz uzme ju.imas samo trudnicku i nalaze
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 16:17   #2285
informacija

da li možes birat na koji ces nacin rodit? (kada, stolac...) I kada? Da li kad dođes u rodilište ili?
Koja imate iskustva s porodom u vodi?
sandra s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 16:47   #2286
Ako je trudnoća uredna, možeš birati. Nama su na tečaju rekli da kad dođemo u rodilište kažemo na koji način želimo roditi. Jedino ako želiš u kadi, onda moraš to reć svojoj ginekol. ranije jer moraš raditi dodatne testove na neke bolesti. A za rađanje "na suho" ne moraš. I onda te nalaze nosiš sa sobom na porod.
Moja šogorica je rodila u kadi i na suho i rekla je da joj je kada bila odlična, možeš se gibat, voda ublažava bol...
Ja sam se ipak odlučila za stolčić.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 18:10   #2287
Oni doktori koji su mene pregledavali me se nisu dojmili,jako su grubi,površni i slabi na riječima
Nikad se nitko ne predstavi,ni sestre ni dr.što mi je baš bezveze,vizite im traju 2 sekunde..
Na porodu mi je bio dr.Vlašić(zahvalna sam mu samo što mi je dopustio da dobijem epiduralnu)neki mladi dr.koji me šivao bez emocija ko da šije krpu i bila je neka frka s bebom pa su zvali još jednog dr.malo starijeg i nižeg-e taj je bio simpatičan jedino,babice i sestre u rađaoni su bile zakon i skoro sve sestre na svim katovima su bile ok,uslužne i ljubazne..
Jedino me smetalo što kada sam prvi puta završila u predrađaoni a poslije me vratili na odjel morala sam čekati do drugog dana do posjeta da mi mm donese stvari,nisu ga pustili ranije...i onda opet ista stvar-kada sam konačno rodila opet mi nitko nije donio stvari s 3 kata,pa sam namjerno ironično pitala:˝što ja moram sama po svoje stvari˝što je čula jedna ljubazna čistačica i ponudila se da će mi ona donjeti..
Hrana je bila fina,prilagođena dojiljama što ranijih godina nije bio slučaj,dobije se više obroka na dan,osim doručka,ručka i večere oko 10 sati nose juhicu a u 5 popodne jogurt,neke dane bude i kolač,stalno nose čaja..

Prošla sam sva 3 kata,bila sve skupa 12 dana tamo tako da imam staža u Ri rodilištu
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:24   #2288
ja sam prvi put prije dvije godine bila gladna a sad sam si kupila brdo onih malih maslaca i đemova...kroasana i piškota...
muž bi mi donio kruha i to sam stalno mazala...cimerica nije pila bjelu kavu pa bi popila i njenu... nikad nisam bila toliko
gladna i nisam nikad u životu toliko jela...ni sama ne znam kako sam se odmah vratila na svoju kilažu...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:33   #2289
FIGICA kazes da te sivao neki mladji,jel crn onako nizi?malo cudan naglasak ima?
sta se tice hrane bila je bljak... ja jos dobivala svaki dan zucnu dijetu,to ne da nije bilo jestivo nego i na izgled je bilo uzas.nista nisam jela,jedva sam cekala moje da mi donesu nesto
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:42   #2290
oooo jel misliš na onog makedonca? on je meni bio...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:44   #2291
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
oooo jel misliš na onog makedonca? on je meni bio...
aha,na njega...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 10:17   #2292
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Oni doktori koji su mene pregledavali me se nisu dojmili,jako su grubi,površni i slabi na riječima
Nikad se nitko ne predstavi,ni sestre ni dr.što mi je baš bezveze,vizite im traju 2 sekunde..
Na porodu mi je bio dr.Vlašić(zahvalna sam mu samo što mi je dopustio da dobijem epiduralnu)neki mladi dr.koji me šivao bez emocija ko da šije krpu i bila je neka frka s bebom pa su zvali još jednog dr.malo starijeg i nižeg-e taj je bio simpatičan jedino,babice i sestre u rađaoni su bile zakon i skoro sve sestre na svim katovima su bile ok,uslužne i ljubazne..
Jedino me smetalo što kada sam prvi puta završila u predrađaoni a poslije me vratili na odjel morala sam čekati do drugog dana do posjeta da mi mm donese stvari,nisu ga pustili ranije...i onda opet ista stvar-kada sam konačno rodila opet mi nitko nije donio stvari s 3 kata,pa sam namjerno ironično pitala:˝što ja moram sama po svoje stvari˝što je čula jedna ljubazna čistačica i ponudila se da će mi ona donjeti..
Hrana je bila fina,prilagođena dojiljama što ranijih godina nije bio slučaj,dobije se više obroka na dan,osim doručka,ručka i večere oko 10 sati nose juhicu a u 5 popodne jogurt,neke dane bude i kolač,stalno nose čaja..

Prošla sam sva 3 kata,bila sve skupa 12 dana tamo tako da imam staža u Ri rodilištu
Meni su isto stavri bile ostale na 4 katu kad sam išla roditi, i još sam ja nenadano završila u rađaonu po noći, pa mi se sestra ponudila da će mi ona sve pospremiti u torbu ujutro, nek ja smo stavim na krevet što je moje. Kad sam rodila, došla je sestra sa babinjača po mene u rađaonu, i ja sam ju zamolila ako mi može donjeti stvari sa 4.kata, i stvarno je otišla, čak je moja torba bila na 5.katu prije nego sam ja stigla iz rađaone. Što se toga tiče imam stvarno sve pohvale za sestre.
A što se tiče hrane ja sam stvarno izbirljiva, a tamo mi je sve bilo odlično i bila sam jako gladna i dovoljno mi je bilo hrane. Nosili su mi samo jogurte od doma. A ja sam jela neslanu i nemasnu dijetu radi visokog tlaka.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 10:34   #2293
ja jedino sta sam pojela su bili jogurti
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 10:45   #2294
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
FIGICA kazes da te sivao neki mladji,jel crn onako nizi?malo cudan naglasak ima?
sta se tice hrane bila je bljak... ja jos dobivala svaki dan zucnu dijetu,to ne da nije bilo jestivo nego i na izgled je bilo uzas.nista nisam jela,jedva sam cekala moje da mi donesu nesto
Ne nije imao čudan naglasak i nije bio niži,ovaj je bio zgodan....
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:15   #2295
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Oni doktori koji su mene pregledavali me se nisu dojmili,jako su grubi,površni i slabi na riječima
Nikad se nitko ne predstavi,ni sestre ni dr.što mi je baš bezveze,vizite im traju 2 sekunde..
Na porodu mi je bio dr.Vlašić(zahvalna sam mu samo što mi je dopustio da dobijem epiduralnu)neki mladi dr.koji me šivao bez emocija ko da šije krpu i bila je neka frka s bebom pa su zvali još jednog dr.malo starijeg i nižeg-e taj je bio simpatičan jedino,babice i sestre u rađaoni su bile zakon i skoro sve sestre na svim katovima su bile ok,uslužne i ljubazne..
Jedino me smetalo što kada sam prvi puta završila u predrađaoni a poslije me vratili na odjel morala sam čekati do drugog dana do posjeta da mi mm donese stvari,nisu ga pustili ranije...i onda opet ista stvar-kada sam konačno rodila opet mi nitko nije donio stvari s 3 kata,pa sam namjerno ironično pitala:˝što ja moram sama po svoje stvari˝što je čula jedna ljubazna čistačica i ponudila se da će mi ona donjeti..
Hrana je bila fina,prilagođena dojiljama što ranijih godina nije bio slučaj,dobije se više obroka na dan,osim doručka,ručka i večere oko 10 sati nose juhicu a u 5 popodne jogurt,neke dane bude i kolač,stalno nose čaja..

Prošla sam sva 3 kata,bila sve skupa 12 dana tamo tako da imam staža u Ri rodilištu
Jel znas kako se taj zove?
Mene je takav porodio. Totalno hladan, bez emocija sto kazes, prica jednolicno,sve ravno,tiho, povrsno... trudila sam se procitat mu ime, al nisam vidila. Bas me to zanima,a nikako saznat.
I bila mi je sestra/babica (ne znam sta je) plava, kosa do ramena, jako ljubazna ... ni njoj ne znam ime.
Jedino me uz ovog gore porodio i dr.Prodan. Jedino njemu znam ime.

Zadnje uređivanje zaria...! : 16.02.2011. at 11:24.
zaria...! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:22   #2296
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ne nije imao čudan naglasak i nije bio niži,ovaj je bio zgodan....
ovaj je makedonac,sjeo je bio iza poroda kod mene na krevet i pricao neso s menom,onda me poslije sivao,smjesno malo prica,ne govori bas cisto hrvatski.on mi je bio i na porodu,stajao na izgonu sa lijeve strane mi i drzao dvoje skare u rukama,kad sam ih vidjela ispred mene pozlilo mi ali nisam ni oisjetla kad me recnuo,lego mi i na trbuh,sve zvijezde sam vidjela
koliko ti ih je bilo na porodu?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:44   #2297
Quote:
zaria...! kaže: Pogledaj post
Jel znas kako se taj zove?
Mene je takav porodio. Totalno hladan, bez emocija sto kazes, prica jednolicno,sve ravno,tiho, povrsno... trudila sam se procitat mu ime, al nisam vidila. Bas me to zanima,a nikako saznat.
I bila mi je sestra/babica (ne znam sta je) plava, kosa do ramena, jako ljubazna ... ni njoj ne znam ime.
Jedino me uz ovog gore porodio i dr.Prodan. Jedino njemu znam ime.
Možda ti piše na otpusnom pismu..
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:46   #2298
Dr.Marić je zgodan,mlad i hladan....ali zna namignut,ima još jedan Marić malo stariji,svijetliji i taj je,a Prodana mi ne spominjite
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:48   #2299
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ovaj je makedonac,sjeo je bio iza poroda kod mene na krevet i pricao neso s menom,onda me poslije sivao,smjesno malo prica,ne govori bas cisto hrvatski.on mi je bio i na porodu,stajao na izgonu sa lijeve strane mi i drzao dvoje skare u rukama,kad sam ih vidjela ispred mene pozlilo mi ali nisam ni oisjetla kad me recnuo,lego mi i na trbuh,sve zvijezde sam vidjela
koliko ti ih je bilo na porodu?
Bio mi je Vlašić,taj mladi kreten i još su pozvali jednog malo starijeg,nižeg-e taj je jedini bio simpatičan

osvojena stvarno ne znam kako se taj zove,nikad se ni jedan doktor ni sestra nisu predstavili
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 12:02   #2300
Quote:
osvojena kaže: Pogledaj post
Možda ti piše na otpusnom pismu..
Ne pise.
zaria...! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.