Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2009., 17:09   #1
Mercator centar Split

Evo ljudi kako nisam bas siguran dali temu otvaram na pravom mjestu vi modovi. ju slobodno premjestite.

Evo kao sto sam naslov teme kaze radi se o nekada velikom i urednom trgovackom centru smiještenom u Solinu. Poseban naglasak na " nekada velikom centru " .. ne znam kako bi nazvao sada taj centar koji je NE tako davno bio primjer cistoce, urednosti kvalitete proizvoda i usluge u Splitsko dalmatinskoj županiji ! Danas je to tužan prazan centar u kojemu je pronac prodavaca da ti pomogne jednako kao da se traži igla u stogu sijena.

Nekada primjer ćistoce i urednosti a danas pronalazim djecje pelene ustajale u jednoj od nekoliko koševa za smeće. Nekada sam barem bezbrižno ostavljao automobil u nadkrivenoj garaži koja je bila pojam za druge centre. A danas cak izbjegajem tu istu garazu zbog nekoliko desetaka prljavih napuštenih kolica koje u kolonama pod nanosima vjetra nose sve pred sobom i udaraju u parkirana vozila na parkingu. Mozda nisam nikad o tome ni razmisljao dok mi se ove zime nije dogodilo baš to. Našao sam nekoliko "sklopljenih " kolica sebi na suvozacevim vratima. Naravno da je lak bio skinut i auto ogrebano... Odgovor na glavnom pultu sam dobio u smislu " sleginjanja ramenima "...

Možda bi sve to i pretrpio.. da je barem usluga na mjestu kao nekada i spremna pomoc potrosacu u svakoj prilici. Ali u Subotu mi se dogodilo to da sam vrludao po samoposluzi u potrazi za zagrebackim melemom kojeg mi je žena narucila ! Nakon sto sam se izgubio u labirintu kojeg su napravili nakon preuređenja centra nitko nema od prodavaca da mi pomogle. Gdje su svi ti ljudi ????
Sigurno sam 10 minuta proveo kopajuci po policama sa kozmetikom a da nikoga nisam vidio u merkatorovoj uniformi da ga priupitam.. naravno da sam odustao.. krenio sam prema mesnici da kupim nesto mesa za nadolazece blagdane kad tamo jedan mesar i sve pustoš oko njega. Šta sam ga god pitao.. njegov odgovor je bio da toga nema ! Ostavio sam plasticnu kosaru i spustio se 100 metara niz cestu i u obližnji tommy . Prvo što sam vidio je gomila ljudi koja ceka u redu za mesnicu , a drugo šta su prodavaci bili na svakom kantunu .. obavio sam kupovinu u pola sata i zadovoljan otisao kuci !

Nadalje... Sjecam se vremena dok sam u Mercatoru morao cekati red za sjest na kavicu u neki od njihovih kafića. A danas prazni stolovi zjape prazni. ne samo stolovi u kaficima nego imam dojam kad god dođem u taj centar da kao da je vrijeme u njemu stalo. Ljudi nema nigdje.. sve prazno.. Od vrha glavne ulice kad krenes prema restoranu se ne mogu vidjet doslovno 3 covjeka . Sablasno je mjesto postalo..

Da pravim usporedbe između Mercatora i Jokera nema gotovo nikakvog smisla jer je Joker trenutno nažalost miljama ispred njih. To se najbolje vidi kad u istom satu budes na dva razlicita mjesta što mi se dogodilo prije nekoliko dana kad sam iz Jokera na putu prema kuci svratio u merkatora. To je na mene djelovalo kao da sam iz jednog velegrada dosao u nekakvu sibirsku stepu !

Šta se to događa s njima ?

Zadnje uređivanje miodino : 14.04.2009. at 17:17.
miodino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 18:20   #2
A ruku na srce u Mercatoru se nema šta ni za kupit.
U Mercatoru u Solinu postoje 3 apoteke.. Eeeeejj.. tri jebene apoteke.. pa šta su oni rehabilitacijski centar ili trgovacki centar ?

Ja mercator obiđen u doslovno 10 minuta i odmah vidim da nemaju ono sta meni treba. A kad odem u Jokera ili Emmezete nađen više manje sve i izgubin mninimalno sat-dva u razgledavanju i trošenju na sitnarije..

Zadnji put sam u Mercatoru bila kad sam išla kupit haljinu za Maturalac . Apsolutno ništa nisam našla. Svidjela mi se jedna košulja ali je bila preko 1000 kn. Otišla sam u Jokera i odmah pronašla i sebi čizmice, haljinu, košulju.. i jos sam i kaputić kupila.. Ispeglala sam amerikanku od momka da ga još glava boli !
ZOOTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:10   #3
Ja kupujem samo u Mercatora. Meni je to najbolji dućan u St. Nikad nije gužva kao u emezeti, ali tim bolje. Kolica su uvijek posložena, ja svaki dan idem na kavu/ručak tamo pa znam. Ako se tebi dogodio neki eksces to je baš vanredno, jer im nikad nije nered kao u Tommy-a. Ja uopće nebi pravila usporedbu jer to nisu isti dućani niti su za istu klijentelu.

Mercator ima veće cijene, ali daleko bolji asotriman ZDRAVE hrane, uvjek najbolji izbor voća i povrća, jedini ima nekoliko vrsta smeđe i basmati riže, i ima par diskretnih prodavača, koje i nije problem pronać. Pazi ja idem svaki dan, i nikad mi nije zafalio prodavač. Kod Tomy-a nemaju kamere, pa stave svaku prodavačicu u jedan red da kontrolira hoćeš što maznuti..wtf.. meni to ne treba u životu, da me neko gleda hoću li ukrast kil brašna. Ja u drurgi red a ona za mnom pa gleda što radim ?!!!?

Da se razumjemo ja najviše volim od ne-prehrambenih dućana Jokera, ali Mercator je jedini besprijekorno čist. Dok jedem ona teta vozi kolica što peru pod, a na razglas zovu stalno dežurnu čistačicu. Tako da može ovo potvrdit svako ko kupuje tamo- ne postoji čišći dućan, a ja sam baš zbog te čistoće i usluge spremna više platiti.

Što se tiče izbora po dućanima, sve ima svoju klijentelu. Meni su isto bili ti dućani preskupi i nedostižni prije par godina, a sad tamo najćešće i kupim nešto, Beneton je dosta jeftiniji nego onaj u gradu i s boljom ponudom, sisley isto, naf naf je odličan, Iris je Iris.

Tako da neznam o čemu pričaš.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:23   #4
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Ja kupujem samo u Mercatora. Meni je to najbolji dućan u St. Nikad nije gužva kao u emezeti, ali tim bolje. Kolica su uvijek posložena, ja svaki dan idem na kavu/ručak tamo pa znam. Ako se tebi dogodio neki eksces to je baš vanredno, jer im nikad nije nered kao u Tommy-a. Ja uopće nebi pravila usporedbu jer to nisu isti dućani niti su za istu klijentelu.

Mercator ima veće cijene, ali daleko bolji asotriman ZDRAVE hrane, uvjek najbolji izbor voća i povrća, jedini ima nekoliko vrsta smeđe i basmati riže, i ima par diskretnih prodavača, koje i nije problem pronać. Pazi ja idem svaki dan, i nikad mi nije zafalio prodavač. Kod Tomy-a nemaju kamere, pa stave svaku prodavačicu u jedan red da kontrolira hoćeš što maznuti..wtf.. meni to ne treba u životu, da me neko gleda hoću li ukrast kil brašna. Ja u drurgi red a ona za mnom pa gleda što radim ?!!!?

Da se razumjemo ja najviše volim od ne-prehrambenih dućana Jokera, ali Mercator je jedini besprijekorno čist. Dok jedem ona teta vozi kolica što peru pod, a na razglas zovu stalno dežurnu čistačicu. Tako da može ovo potvrdit svako ko kupuje tamo- ne postoji čišći dućan, a ja sam baš zbog te čistoće i usluge spremna više platiti.

Što se tiče izbora po dućanima, sve ima svoju klijentelu. Meni su isto bili ti dućani preskupi i nedostižni prije par godina, a sad tamo najćešće i kupim nešto, Beneton je dosta jeftiniji nego onaj u gradu i s boljom ponudom, sisley isto, naf naf je odličan, Iris je Iris.

Tako da neznam o čemu pričaš.
aurorice zlato, nemoj s
stojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:39   #5
Ma gle, poštujem to što neko više voli emezetu i njen asortiman to je ok. Nema tu ispravno/neispravno, svakome po želji. Ali nemože neko reći da je Mercator šporak. Može reći da je skup, da ima loš izbor dućana s obzirom na kvadraturu, ili neznam.. alii je defintivno nauredniji i najčišći.

Ja u Jokera kupim više robe, i više volim izbor ostalih dućana u centru, ali definitvo mu wc-I smrde, što nikada nisam primjetila u mercatoru.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:45   #6
Quote:
miodino kaže: Pogledaj post
Evo ljudi kako nisam bas siguran dali temu otvaram na pravom mjestu vi modovi. ju slobodno premjestite.

Evo kao sto sam naslov teme kaze radi se o nekada velikom i urednom trgovackom centru smiještenom u Solinu. Poseban naglasak na " nekada velikom centru " .. ne znam kako bi nazvao sada taj centar koji je NE tako davno bio primjer cistoce, urednosti kvalitete proizvoda i usluge u Splitsko dalmatinskoj županiji ! Danas je to tužan prazan centar u kojemu je pronac prodavaca da ti pomogne jednako kao da se traži igla u stogu sijena.

Nekada primjer ćistoce i urednosti a danas pronalazim djecje pelene ustajale u jednoj od nekoliko koševa za smeće. Nekada sam barem bezbrižno ostavljao automobil u nadkrivenoj garaži koja je bila pojam za druge centre. A danas cak izbjegajem tu istu garazu zbog nekoliko desetaka prljavih napuštenih kolica koje u kolonama pod nanosima vjetra nose sve pred sobom i udaraju u parkirana vozila na parkingu. Mozda nisam nikad o tome ni razmisljao dok mi se ove zime nije dogodilo baš to. Našao sam nekoliko "sklopljenih " kolica sebi na suvozacevim vratima. Naravno da je lak bio skinut i auto ogrebano... Odgovor na glavnom pultu sam dobio u smislu " sleginjanja ramenima "...

Možda bi sve to i pretrpio.. da je barem usluga na mjestu kao nekada i spremna pomoc potrosacu u svakoj prilici. Ali u Subotu mi se dogodilo to da sam vrludao po samoposluzi u potrazi za zagrebackim melemom kojeg mi je žena narucila ! Nakon sto sam se izgubio u labirintu kojeg su napravili nakon preuređenja centra nitko nema od prodavaca da mi pomogle. Gdje su svi ti ljudi ????
Sigurno sam 10 minuta proveo kopajuci po policama sa kozmetikom a da nikoga nisam vidio u merkatorovoj uniformi da ga priupitam.. naravno da sam odustao.. krenio sam prema mesnici da kupim nesto mesa za nadolazece blagdane kad tamo jedan mesar i sve pustoš oko njega. Šta sam ga god pitao.. njegov odgovor je bio da toga nema ! Ostavio sam plasticnu kosaru i spustio se 100 metara niz cestu i u obližnji tommy . Prvo što sam vidio je gomila ljudi koja ceka u redu za mesnicu , a drugo šta su prodavaci bili na svakom kantunu .. obavio sam kupovinu u pola sata i zadovoljan otisao kuci !

Nadalje... Sjecam se vremena dok sam u Mercatoru morao cekati red za sjest na kavicu u neki od njihovih kafića. A danas prazni stolovi zjape prazni. ne samo stolovi u kaficima nego imam dojam kad god dođem u taj centar da kao da je vrijeme u njemu stalo. Ljudi nema nigdje.. sve prazno.. Od vrha glavne ulice kad krenes prema restoranu se ne mogu vidjet doslovno 3 covjeka . Sablasno je mjesto postalo..

Da pravim usporedbe između Mercatora i Jokera nema gotovo nikakvog smisla jer je Joker trenutno nažalost miljama ispred njih. To se najbolje vidi kad u istom satu budes na dva razlicita mjesta što mi se dogodilo prije nekoliko dana kad sam iz Jokera na putu prema kuci svratio u merkatora. To je na mene djelovalo kao da sam iz jednog velegrada dosao u nekakvu sibirsku stepu !

Šta se to događa s njima ?
Potpisujem od A do Ž !

U Mercatoru su ostali u vremenu kad je njihov hiper market bio delux za ove prostore. Znaci , pricam o vremenu prije 6-7 godina kad su otvorili centar. I tad je sve imalo smisla jer tip ducana kao sto je Hiper market je Splitu falilo.
Ali oni se DOSLOVNO nisu pomakli sa te tocke od prije 7 godina od kada su otvorili a otovrilo se mnogo drugih hipermarketa po splitu koji su uslugom, izborom i urednosti miljama ispred njih.

Prvo sta je Kerum u Jokera sada duplo urednij , ugodnij za kupnju i jeftiniji 20 do 30 % . Moram li spomenut plodine u Poljudu koji je svemirski brod za merkator ?? Sad se i Lidl otvorio .. Ostaje i dalje iperkop koji je copy/paste Mercatora samo jeftinij .
Pa u mercatora nema za kupit obicnu fucking balconijevu rolatu od 14 kn . O cemu mi vise imamo tu pricat ? Nema sira ispod 50 kn za 1 kg. Što da kupim za pizzu .. Mozda sir Amsterdam od 90 kn kg ??

Skupi su skupi... A ne nude nista nego cak i manje od trenutno konkurencije koja ih je pretekla.. A to se najbolje vidi po ljudima u centru kojih NEMA !
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:41   #7
Thumbs down

Gledajte ovako, mislim da je problem u još nečemu. A to smo mi ljudi. Gdje god se koriste kolica za kupnju po dučanima u ta kolica treba ubaciti nešto kuna i onda je normalno da ljudi trče vratiti kolica i pokupiti svoje kune. U Merkatoru to nije lučaj i zato se kolica najčešće šutnu negdje na parkingu i tu ostaju dok ih radnici ne skupe. Meni je blesavo da radnici skupljaju kolica po parkingu. Glume čistaće i sakupljače - a bogami nisu za to plačeni.
Mi smo ti (kupci), koji bacaju prljavštinu po tom Merkatoru, pa se onda čudimo kako je šporak.
Ljudstva stvarno nema od korova da ti pomogne za nešto. Ali nema ih ni u drugim centrima. Primjer je Emezeta i Ipercoop. Trebaš ih tražiti feralom. A da su ti centri nešto čišći od Merkatora - nisu.
Što se tiče Tomija (ispod Merkatora), tamo mi sve liči na veliki šator - sajam, pa svi nešto razgledavaju, viču, dobacuju i galame. Izbor robe im je kako-tako, nemaju ništa više od Merkatora.
Meni se čini da "vodeći ljudi" u Merkatoru nemaju sluha za stanje na tržištu. Jednostavno ga ne prate.
Cijene su osjetno veče po artiklima od drugih centara. Mislim da za to nema nikakve osnove.
Uzeo bih za primjer onaj dio, čim se uđe, gdje su televizori i ostala tehnika. Oni jadni prodavači se stvarno ubijaju od rada (znam da su skupljali i kolica) a ima ih i malo, pa kad netko ode, valjda po robu, netko u WC, dućan ostane na jednom čovjeku koji treba nadgledati ogroman prostor, a tad se može puno toga "čornit". Ne znam tko im diktira cijene, ali ti koji to rade, pojma nemaju o stanju istih aparata na tržištu. Nisu kurentni s ostalima, pogotovu s Emezeteom. O Pevecu neću ni pričati, oni su za mene loši jeftini primjer jeftinoga škarta (za tehniku). Dakle, merkatorovi vodeči ljudi su velik podbačaj u stručnosti, marketingu tržišta, i konačno u upravljanju s tako velikom firmom.
Ne znam kako je u drugim gradovima gdje postoji Merkator, ali ako je ovako kao u Solinu, onda su stvarno šaka jadnih lezilebovića.
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:42   #8
Ma ti si čovječe ljut što su ti ogrebali auto, pa sad ti u Merca ništa više ne valja.... ajde ti samo lipo u Jokera, pa dvi ure vozi do njega pa se dvi ure vračaj iz njega, naročito liti u sezoni ili kad škveru i Lori završi radno vrime, onda moš parkirati auto i doma pješke! A o Emezzeti da i ne pričam!
Čišćeg, urednijeg i sa ljubaznijim osobljem centra u ST nema, a što je nešto skuplji to da, ali uzmeš PIKA kreditnu karticu ( koja vrijedi i u drugim dućanima centra, ne u svim), pa ti se to vrati sa raznim popustima i bodovima koje skupljaš pri kupovini, jel to još netko u ST daje?!
Mercator ne spada u skupinu Diskonta i ne može se sa njima takmičiti, i ne treba, jer takve kupce ni ne treba, ja se ne volim baš sudarati sa oznojnim babama po dućanu dok se tuku za akciju tune i uštedi od3,33%, i baš mi se sviđa što nije stalnu ludnica i gužva u njemu.... Mada i oni znaju organizirati koncerte, dječje nastupe, modne revije pa bude i tamo ludnica koji dan ali se posli sve brzo vrati u normalu, na koju smo mi kupci merca i naučili....
I na kraju, nikad mi se nije desilo da tamo nisam našao nešto što mi je trebalo, mislim na prehrambeni dio, nikad... a kupujem tamo od prvog dana, svaki dan!
Ljudi ako vam se Mercator centar ne sviđa, jednostavno ne idite u njega i problem riješen, vaš a i naš....
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:03   #9
Pa o tome ja pričam! Mercator je skuplji, ali i ja platim malo više da imam dobru uslugu, čist dućan, nenametljivo osoblje, brzu kasu- tik tak

Mislim da je glupo uopće raspravljat, što se tiće čistoće, MC je definitvno najuredniji. Oni imaju svoju klijentelu.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 16:12   #10
Poznajen neke ljude koji rade u Mercatora u Solinu. Kažu da je grozno. Sve je krenilo naopako kad su otišle neke face. Imali su sposobnog direktora, kojeg su potirali, neke šefove u dućanu koji su otišli i sad se čini da ga vode očajnici koji neznaju šta bi. Bija san niki dan tamo i vidija poluprazne police. Ako oćete kupit 5-6 komada nečega...nemože, jer drže max. 3 komada na polici.
Joker je za njih svemirski brod. Sve u svemu nije to ni slično onome Mercatoru prije 6-7 godina.
__________________
Ovo je stvarno glup način za potrošit vrime, ali što se mora mora se
bo dernek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 18:14   #11
Vidiš, interesantno... i ja poznajem neke ljude koji rade tamo, nitko se nije žalio, dapače za razliku od drugih centara u ovom gradu, ovdje se redovno plaća rad subotom (ljeti i nedjeljom), prekovremeno, božićnice, regres za GO i ostalo, bez greške...
Ma koje prazne police, molim te koji odjel, di, ko, šta, malo pobliže...
Ponavljam, kome ne odgovara, vooozi! pa navali u Joker!! svi u Joker!!
Pa da mi lipo u miru i bez gužve kupujemo u Merca ka i dosad!
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 21:29   #12
Čuli su da ih Todorić hoće kupiti pa su pali u bad.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 18:03   #13
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Vidiš, interesantno... i ja poznajem neke ljude koji rade tamo, nitko se nije žalio, dapače za razliku od drugih centara u ovom gradu, ovdje se redovno plaća rad subotom (ljeti i nedjeljom), prekovremeno, božićnice, regres za GO i ostalo, bez greške...
Ma koje prazne police, molim te koji odjel, di, ko, šta, malo pobliže...
Ponavljam, kome ne odgovara, vooozi! pa navali u Joker!! svi u Joker!!
Pa da mi lipo u miru i bez gužve kupujemo u Merca ka i dosad!
Bija san tamo prije dva-tri vikenda. Pošli na izlet pa odlučili kupit neke pizdarije. Tražim karton vina koje je na akciji a momak koji radi veli da imaju samo tri boce. Voda od pet litara "Bistra" imaju jedan jedini komad, krastavci u staklenoj boci - tri komada. Nisan radija scenu samo zato šta mi prika tamo radi. I on mi veli da šefovima se skida 10-ak do 15% od plaće zbog loših rezultata i da su ovi nemotivirani i da uglavnom šta je vridilo da je otišlo.
Mislim šta se ćistoće tiče da je to OK, stvarno je uredno, isto tako nije gužva, ne čekaš nigdi ali...
I još nešto. Garaža u totalnoj mrčini. To mi je gore od svega.
Nekad su bili br. 1 sigurno, a sada...neznam, nekako mi se ne sviđa.
__________________
Ovo je stvarno glup način za potrošit vrime, ali što se mora mora se
bo dernek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 21:12   #14
A čuj, moguće je da nisu imali neke, baš te krastavce ili Bistra vodu, nije nemoguće, mislim da sam i ja nekidan tija kupit senf od TOMY-a pa da taj dan nisan naša nego Podravku i Hermans, ali sam zato sutra naša.... Pa koji to dučan ima baš sve?
Ali brale u garaži nije mrak.... bar na mistu di ja parkiram...
Zašto ti to govorim, zato šta sam nekidan kad mi je crkla lampica od auta iša dole u garažu za prominit je, jer se dobro vidi...
Naravno istu sam tu lampicu naša i kupija u Merca....
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 20:33   #15
U Mercatoru se isplati igrati bingo .
Neschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 13:48   #16
Quote:
Neschka kaže: Pogledaj post
U Mercatoru se isplati igrati bingo .
Je, ka i svugdi.
A što se tiče dobrih plača i plačenih radnih sati i zadovoljstva...Kako da ne! Radu ljudi od jutra do sutra (da i ne govorim o radu nediljom, a i opet će), za šakicu kuna, da bi kupci nadobudni, imali di šetat nediljom i ladit zube. S plačom od 3000 kuna, ako imaju i toliko, nek platu doma struju, vodu, pričuvu, komunalije, benzin do posla, jer firma ne organizira put i ne plača, uz uvjet da se odreknu telefona, TV-a, mobitela, odjeće i obuće, a hrane se u pučkoj kužini, mogli bi i spojit kraj s krajem.
Ma ko je to zadovoljan? Direktori i šefići koji pojma nemaju što se događa na tržištu. Pa nije Merkator više sam, kao prije desetak godina i pomalo će ga pregaziti svi, a kad ga kupi Todorić, mogu svi na bubanj, pa ko ispadne.
Kupce sigurno gube, to se najbolje vidi kad se ode u druge centre, a što je kojih stotinjak Solinjani zadovoljno (svi ostali trče u bliskoga Tomija) to nema veze s pravim stanjem stvari.
A koliko su Slovenci ozbiljni s Merkatorom, pokazat će se jako brzo.
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 03:34   #17
A sve šta si sad izbrlja sačuvaj za kakav protuvladin miting jer si opisa stanje u ciloj državi a ne Merkatoru....
Ko ono Tomy, Kerum, Konzum ili bilo ko u trgovini u ovoj državi daje bolje plaće, ma daaaj!
Ako je u Merkatoru prosjek 3000Kn onda je u ostalih 2500Kn...
Inaće tamo di ti tvrdiš da Solinjani trće, u Tomiya, iman na blagajni osjećaj svaki put kad dođem da će me ona blagajnica puknit sa nečin po glavi koliko su sretni i zadovoljni...
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 12:16   #18
Eto, ja odavno neidem u Merkator iz prostog razloga jer mi se gadi kupovat kod slovenaca, jer ih organski ne podnosim i potpuno mi je nezamislivo kupit išta njihovo. Mogu biti uredni,lijepi i kakvi sve ne, al janezu nedam niti kunu. Jebu nas kako stignu a mi im još i promet pravimo. Da ne povjeruješ.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:39   #19
Ko je ovdje rekao da kupujem Slovenske proizvede, i u centru nikad nisam vidio ni jednog zaposlenog Slovenca... U centru vidim samo domaće ljude kojih dobar broj i poznajem, jer su tu domaći ljudi, Solinjani uglavnom...
A ti i dalje bojkotiraj Merkator, i uživaj u tome!!
Da ne povjeruješ...
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:49   #20
Quote:
inverter kaže: Pogledaj post
Potpisujem od A do Ž !

U Mercatoru su ostali u vremenu kad je njihov hiper market bio delux za ove prostore. Znaci , pricam o vremenu prije 6-7 godina kad su otvorili centar. I tad je sve imalo smisla jer tip ducana kao sto je Hiper market je Splitu falilo.
Ali oni se DOSLOVNO nisu pomakli sa te tocke od prije 7 godina od kada su otvorili a otovrilo se mnogo drugih hipermarketa po splitu koji su uslugom, izborom i urednosti miljama ispred njih.

Prvo sta je Kerum u Jokera sada duplo urednij , ugodnij za kupnju i jeftiniji 20 do 30 % . Moram li spomenut plodine u Poljudu koji je svemirski brod za merkator ?? Sad se i Lidl otvorio .. Ostaje i dalje iperkop koji je copy/paste Mercatora samo jeftinij .
Pa u mercatora nema za kupit obicnu fucking balconijevu rolatu od 14 kn . O cemu mi vise imamo tu pricat ? Nema sira ispod 50 kn za 1 kg. Što da kupim za pizzu .. Mozda sir Amsterdam od 90 kn kg ??

Skupi su skupi... A ne nude nista nego cak i manje od trenutno konkurencije koja ih je pretekla.. A to se najbolje vidi po ljudima u centru kojih NEMA !
Svi ti trgovacki centri sto si ih nabrojio su 100% lošiji od Merkatora u pogledu čistoće, uslužnosti, urednosti...Tommy, Pevec,Getro i slični više sliče na buvlje pijace nego na prave TC-e...Jooker, od pustog kruženja mi se zavrti u glavi, definitivno mi se ne svidja, jedino ona izvrsna knjižara...Emmezeta, isto ka i Tommy,Pevec,Getro samo u nešto blažem obliku...
Ima bit da vi što pljucate po Merkatoru to radite po narudžbi drugih TC-a ili jednostavno imate nešto protiv Slovenaca.

Dakle da rezimiram, Mercator je još uvijek br.1. TC u Splitu i okolici.

Zadnje uređivanje sprint1 : 06.05.2009. at 10:16.
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.