Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 14:49   #2641
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Koliko sad kamate dobijaš?
Kupila sam nekretninu koju cu rentavat.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 15:43   #2642
koliko si platila poreza na nekretnine?
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 15:52   #2643
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
koliko si platila poreza na nekretnine?
Što ste napali ženu, u jednu ruku ove male kamate su dobre jer otvaraju druge perspektive.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 15:54   #2644
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
koliko si platila poreza na nekretnine?
Nista, prva je pa je oslobodjena poreza.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 16:53   #2645
Ja sam trecinu stednje prebacija u obveznicke fondove te nesto sitno u mjesovite, u pola godine sam dobio koliko bi dobio na klasicnoj stednji u 18 mjeseci..trecinu stednje lagano prebacujem u stambenu te visegodisnju orocenu stednju sa minimalnim mjesecnim ili tromjesjecnim obveznim uplatama jer je kamata preko tri postotna poena.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:26   #2646
Ja već skoro 2 godine držim novce na tekućem jer se kao ne isplati oročit, a za neke više igre neman muda ionako. Doduše tu i tamo bi zavrtija to iz EUR i Kn i obrnuto i s tin potezom bi zaradija nešto, ali evo neki dan san oročio to na 2,3%. Kamata je kakva je, ali u mom slučaju je svakako bolje nego da novci leže na računu
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:40   #2647
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zašto? Da im treba štednja uvijek mogu povećati kamate i povratiti štednju.
Pa zbog ovakvih kao ja - dosad sam im plaćao više kamata nego oni meni,sad je obrnuto.
Sumnjam da sam jedini koji je tako napravio.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:48   #2648
Quote:
MEP kaže: Pogledaj post
Ja već skoro 2 godine držim novce na tekućem jer se kao ne isplati oročit, a za neke više igre neman muda ionako. Doduše tu i tamo bi zavrtija to iz EUR i Kn i obrnuto i s tin potezom bi zaradija nešto, ali evo neki dan san oročio to na 2,3%. Kamata je kakva je, ali u mom slučaju je svakako bolje nego da novci leže na računu
Najgora solucija koju mos napravit ti je da drzis lovu neorocenu na racunu, jer omogucavas banci da na tvome novcu zaradi do 12posto godisnje,a da tebi ne da niti lipe i to tako da drugima pozamljuje npr. za minus na tekucem. Moj ti je savjet, u carapu s njom. ne daj lihvarima ni lipe.

Zadnje uređivanje Kserks : 02.11.2016. at 20:02.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:54   #2649
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Pa zbog ovakvih kao ja - dosad sam im plaćao više kamata nego oni meni,sad je obrnuto.
Sumnjam da sam jedini koji je tako napravio.
Ti mi nisi jasan,govoris kako si imao par kredita i stednje, te sad govoris kako si im uvijek davao vise kamate, nego oni tebe, to se rijesi sa lobardnim kreditom, gdje uvijek vise kamate dobijes, nego je das banci.

Zadnje uređivanje Kserks : 02.11.2016. at 20:05.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:15   #2650
Quote:
MEP kaže: Pogledaj post
Ja već skoro 2 godine držim novce na tekućem jer se kao ne isplati oročit,
Ova logika mi nikako nije jasna s obzirom da si mogao dobiti do 6.5 posto na taj iznos u dvije godine.? Ali ti je sasvim ok da je banka na tvom novcu zaradila do 24 posto u dvije godine.ne razumijem ovu modernu hipstersku logiku,da ga hebes, a nije da se ne trudim biti otvorenog uma...

Zadnje uređivanje Kserks : 02.11.2016. at 20:18. Reason: Vi
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:13   #2651
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Ti mi nisi jasan,govoris kako si imao par kredita i stednje, te sad govoris kako si im uvijek davao vise kamate, nego oni tebe, to se rijesi sa lobardnim kreditom, gdje uvijek vise kamate dobijes, nego je das banci.
Jesi siguran da znaš što je lombardni kredit?

Kao sredstvo osiguranja daješ vlastiti depozit ma koji dobijas kamatu x.

Na osnovu tog depozita dobijas kredit (tipično manji od depozita) i na njega plaćaš kamatu x+y. Također plaćaš i sve uobičajene naknade za dobivanje tj obradu kredita.

Dakle,defekto plaćaš banci kamatu na vlastiti novac.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:18   #2652
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Ova logika mi nikako nije jasna s obzirom da si mogao dobiti do 6.5 posto na taj iznos u dvije godine.? Ali ti je sasvim ok da je banka na tvom novcu zaradila do 24 posto u dvije godine.ne razumijem ovu modernu hipstersku logiku,da ga hebes, a nije da se ne trudim biti otvorenog uma...
Čekaj, čekaj
Ja dođen na temu i sam se sebi narugan kako san lijen i neodlučan, a onda ti kvotaš taj post i napišeš to isto uz još par epiteta Sjeba si me stvarno
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 00:31   #2653
Nedavno sam objašnjavao kolegi što je to lombardni kredit. Rekao sam u da je to kao da on ima 10.000 eur, pa ih posudi meni s uvjetom da mu nakon godinu dana vratim 10200, a zatim ih posudi od mene pod uvjetom da mi za godinu dana vrati 10600. S obzirom da mi još nije dao novac, nema smisla da mi daje 10.000eur, a zatim ih je dajem njemu, nek iz zadrži kod sebe i nakon godinu dana mi da 400eur.

To me podsjeća na vic kad su Mujo i Haso otišli u javnu kuću i pitali što mogu dobiti za 10 eur. Izbacivač im kaže da za 10 eur mogu samo popušit jedan drugome. Odu oni ća, kad eto ih za 20 minuta natrag. Pita ih izbacivač što sad hoće, a oni mu kažu da su došli platit i daju mu 10 eur.

Neki kažu "to je dobro ako ti npr. član obitelji ili dijete žica lovu jer je tebi neće vratiti, a banci mora". Opet pogrešno, ako banci ne vrati novac banka će se naplatiti iz tvoje štednje, znači opet ti je potpuno ista situacija kao da si preskočio banku kao posrednika.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 06:39   #2654
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Pa zbog ovakvih kao ja - dosad sam im plaćao više kamata nego oni meni,sad je obrnuto.
Sumnjam da sam jedini koji je tako napravio.
Takvi kao ti ste zasigurno manjina, ja govorim o većini koja je pospremila štednju u čarape i na tekuće račune. Bio je jedan članak (nemam više link) gdje piše, koliko se sjećam, da je oko 25% ljudi prebacilo štednju na tekući.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 06:44   #2655
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Ja sam trecinu stednje prebacija u obveznicke fondove te nesto sitno u mjesovite, u pola godine sam dobio koliko bi dobio na klasicnoj stednji u 18 mjeseci..trecinu stednje lagano prebacujem u stambenu te visegodisnju orocenu stednju sa minimalnim mjesecnim ili tromjesjecnim obveznim uplatama jer je kamata preko tri postotna poena.
Koja banka?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 06:48   #2656
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Ova logika mi nikako nije jasna s obzirom da si mogao dobiti do 6.5 posto na taj iznos u dvije godine.? Ali ti je sasvim ok da je banka na tvom novcu zaradila do 24 posto u dvije godine.ne razumijem ovu modernu hipstersku logiku,da ga hebes, a nije da se ne trudim biti otvorenog uma...
Matematički si u pravu ali u praksi prosječna štednja pa tako i moguća kamata su relativno male a oročenje iziskuje i nekakav rad, trošak a na kraju krajeva i obvezu ili što se u narodu kaže "skuplja pita od tepsije".
Ja imam dio novca na tekućem i to mi je najbolji potez i najbolja zarada bez rizika ikad (ne govorim o zaradi od kamata).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 09:46   #2657
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja imam dio novca na tekućem i to mi je najbolji potez i najbolja zarada bez rizika ikad (ne govorim o zaradi od kamata).
Kako,sta ?
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 10:26   #2658
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Kako,sta ?
Nebitno ionako nije za svakoga jer traži i druge preduvjete. Htio sam reći da, kao što se vidi i po postovima, svatko nađe nešto za sebe bez obzira dali je to životno osiguranje, zimmer frei ili kupoprodaja deviza...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 15:21   #2659
OK.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 10:42   #2660
Pozdrav
Dali je netko odlučio štedjeti na način da je uplatio jednokratno policu životnog osiguranja i kako to funkcionira tj kakva je očekivana dobit ? Molim navesti primjer.Naime izlazi mi ovih dana bankovno oročenje a vidim da su bankovne kamate drastično pale. Negdje sam čuo da bi ta varijanta mogla biti povoljnija.
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.