Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 23:02   #1881
Zgodno za one koji idu prvi put...pojašnjeno oko prijevoza s Ataturka...Istanbulkard...metro...havatas...i ostalo...
https://www.youtube.com/watch?v=Y5o3Wg-INTU

+ još jedan
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)

Zadnje uređivanje kmf55 : 21.01.2018. at 23:23.
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:25   #1882
Putovanje Istanbul

Molim za pomoć. Mnogo puta sam bila u Istanbulu ali sam poslovno , prvi puta idem sa obitelji i prijateljima. Putujemo početkom travnja. Molim za pomoć oko izleta na koje mogu ići iz Istanbula ( cjelodnevne) budući da sam već vidjela znamenitosti tipa Aja sofia, cisterna,plava đamija.... Ima na netu njihove grupne stranice za kupovinu Firsat bu firsat,grupanya... da li ima ko sa time iskustva.. Vidjela sam neki safari , zanima mje vožnja brodom po Bosporu-gdje najbolje kupiti karte, Aquaword... Molim pomoć. Pozz
Gabisol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:51   #1883
Quote:
Gabisol kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć. Mnogo puta sam bila u Istanbulu ali sam poslovno , prvi puta idem sa obitelji i prijateljima. Putujemo početkom travnja. Molim za pomoć oko izleta na koje mogu ići iz Istanbula ( cjelodnevne) budući da sam već vidjela znamenitosti tipa Aja sofia, cisterna,plava đamija.... Ima na netu njihove grupne stranice za kupovinu Firsat bu firsat,grupanya... da li ima ko sa time iskustva.. Vidjela sam neki safari , zanima mje vožnja brodom po Bosporu-gdje najbolje kupiti karte, Aquaword... Molim pomoć. Pozz

Vožnja Bosporom
. karte kupuješ na Eminonu, ne možeš promašiti veliki semafor Uzun Bogaz turu, polazi u 10:35 i u Anadolu Kavagi stiže u 12: 25. Popnite se do Yoros Kastela ( ili taksi 25TL).
Karta tamo i natrag 25TL, a u jednom pravcu 15TL.
Natrag možeš brodom u 15h, ali možeš i busom, te se vožnjom obalom zadržavati i razgledati azijska mjestašca. Preporučam Anadolu Hisari sa Kucuksu palačom, Beylerbey, Kuzguncuk i dan završiti odlaskom na Camlicu u večernjim -noćnim satima. Povratak u Europu brodom sa Uskudara ili Kadikoya.



Izlet na otoke - polazak sa Kabatasa http://www.adalarvapursaatleri.com/k...-saatleri.html,
cca 1:15 minuta vožnje za 5e, sa lijepim pogledom na grad,po dolasku na Buyukadu, uzmete kočiju ( 4 osobe - 80TL ako nije poskupilo) dugu, vožnju, poslije prošetate otokom, ručate ( malo je skuplje nego na kopnu).



Festival lala, obzirom da idete u travmju, mjesecu kada se Festival održava, svakako jedan dan odvojite za Emirgan park, centralno mjesto Festivala. Inače, ako vam je to dovoljno vožnje Bosporom, sa Kabatasa u 11:45, i tako svakih sat , kreće Hop on hop off tura, kraća vožnja Bosporom sa zaustavljanjem u Besiktas, Emirgan, Kucuksu i Beylerbeyiu, možeš zadržavati koliko želiš, brod ide kružno pa si kombiniraš ... karta : 16TL

__________________
Ponekad ne mislim na tebe.

Zadnje uređivanje adan : 25.01.2018. at 19:16.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:26   #1884
Quote:
Gabisol kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć. Mnogo puta sam bila u Istanbulu ali sam poslovno , prvi puta idem sa obitelji i prijateljima. Putujemo početkom travnja. Molim za pomoć oko izleta na koje mogu ići iz Istanbula ( cjelodnevne) budući da sam već vidjela znamenitosti tipa Aja sofia, cisterna,plava đamija.... Ima na netu njihove grupne stranice za kupovinu Firsat bu firsat,grupanya... da li ima ko sa time iskustva.. Vidjela sam neki safari , zanima mje vožnja brodom po Bosporu-gdje najbolje kupiti karte, Aquaword... Molim pomoć. Pozz
I Aquarium:
U Sea life smo bile...zanimljivo.

I Istanbul aquarium koji bih voljela posjetiti jer je u Yesilkoyu, Florya. Kažu:THE BIGGEST THEMATIC AQUARIUM OF THE WORLD - ISTANBUL AKVARYUM

Netko je naprijed pisao za Vialand, ne znam idu li djeca s vama, to je područje za šoping i zabavu. Njihov bus vozi s Taksima ali navodno je zanimljivo za klince, za odrasle baš i ne.

I Rahmi M. Koc Muzesi...nešto za velike i male dečke.

Ulaznice se mogu kupiti on-line ali rekla bih da nema potrebe.
I da dodam...uz sva ova mjesta osim RMK muzeja su shopping mallovi pa žene...ako vam dosadi gledati morske nemani...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:52   #1885
Hvala puno na pomoći.. Puno mi znače Vaša iskustva..Nisam ni znala da postoji tematski park u Istanbulu.. To ce klince jako razveseliti.. Pišite ako ima još neki izlet da je na cijeli dan .. i da li je netko iskusio safari sa đipovima, nudi se na njihovim portalima firsat bu firsat... Hvala puno..
Gabisol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:36   #1886
Quote:
Gabisol kaže: Pogledaj post
Hvala puno na pomoći.. Puno mi znače Vaša iskustva..Nisam ni znala da postoji tematski park u Istanbulu.. To ce klince jako razveseliti.. Pišite ako ima još neki izlet da je na cijeli dan .. i da li je netko iskusio safari sa đipovima, nudi se na njihovim portalima firsat bu firsat... Hvala puno..
Čisto sumnjam da je netko od nas što stalno tu piskaramo išao na jeep safari (meni prisjelo samo od ove naslovnice na njihovoj stranici).
Ne bi me istjerali iz grada da se idem vozit ni pod razno. Radije bih tu doma našla neki makadam .
Ozbiljno, šteta bi mi bilo trošit vrijeme koje mogu iskoristit fino npr u Kanlici na jogurtu s višnjama ili po nekim šarmantnim sokacima nego u đipu. No, možda ti se neko tko je iskusio i ovo ipak javi...
Možda safari po Bagdat cadesi ?

Ima i Miniaturk, možda je i to klincima zanimljivo...i odraslima.

A ako baš hoćete na jedan dan možete do Aqve do Crnog mora, vozat se po rijeci raznim prometalima, u gondolama preko rijeke.
Sapanca (jezera, potoci, brzaci, šuma), Bursa, al to je više od jednog dana...http://www.istanbuldaily-citytours.c...SAAEgIao_D_BwE

Ovo nisu iskustva, tj bila sam samo blizu Aqve (Sile) tj jesu iskustva dosegnuta guglanjem...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:38   #1887
Pozdrav, 13. aprila putujem u Istanbul iz Beograda kompanijom Atlasglobal (karta je koštala 70€). Imate li neki predlog za krstarenje Bosforom, neke ture od 1-2 sata? Sada prvi put putujem u Istanbul u svojoj organizaciji tako da sve moram sam da se raspitam
begist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:23   #1888
masu informacija naci ces upravo ovdje, osobno dosta mi pomoglo kod moje org. ako zapnes, pitaj...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:03   #1889
Quote:
begist kaže: Pogledaj post
Pozdrav, 13. aprila putujem u Istanbul iz Beograda kompanijom Atlasglobal (karta je koštala 70€). Imate li neki predlog za krstarenje Bosforom, neke ture od 1-2 sata? Sada prvi put putujem u Istanbul u svojoj organizaciji tako da sve moram sam da se raspitam
Ivana je u pravu, do 13.04. imaš vremena ovdje naći svašta pa i za krstarenje Bosporom...do u detalje.
A i Hop on - hop off tura je super. Spominje ju Adan malo iznad...Link na njen post

Evo ti vozni red.

A možeš i klasičnim putem...brod na Eminonu pa do kud hoćeš ali nikako nemoj onim turama što nude agencije...skupo, a nepotrebno...

p.s. ajme, da ja mogu za 70 eurića do Istanbula svako malo bih letila...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 22:33   #1890
ivana)@ kmf55@
Hvala, moraću da pregledam temu malo. Svakako ima vremena.
Hotel mi se nalazi na Eminonu, sviđa mi se taj deo grada a i brzo se dolazi do znamenitosti na Sultanahmetu kao i na Bešiktašu, Taksim, Istikal i slično.
Da cene su stvarno smešne za Istanbul iz BEG. pritom imam 30kg+8kg prtljag za tu cenu više nego dovoljno.
begist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:23   #1891
Quote:
begist kaže: Pogledaj post
ivana)@ kmf55@
Hvala, moraću da pregledam temu malo. Svakako ima vremena.
Hotel mi se nalazi na Eminonu, sviđa mi se taj deo grada a i brzo se dolazi do znamenitosti na Sultanahmetu kao i na Bešiktašu, Taksim, Istikal i slično.
Da cene su stvarno smešne za Istanbul iz BEG. pritom imam 30kg+8kg prtljag za tu cenu više nego dovoljno.
Eminonu je ok tj odlično mjesto za odsjesti, pogotovo kad ideš prvi put. Vrlo jednostavno do svih prevoznih sredstava koja vode bilo kud. Čak je i pješice lako i brzo doći i do Sultanahmeta, preko Galata mosta u Karakoy pa gore do Galata kule i Istiklala, do Balata...itd...itd...odlična poveznica za preć u Aziju...
Išle smo jednom i mi iz BG Pegasusom za nekih 60-ak EUR al dok dođeš do BG, pa ti avion slijeće na Sabihu, pa dok dođeš od tamo do Cihangira (koji je naš dom te dane)...došeće se to skoro do tih 200-tinjak EUR koliko me dođe karta iz ZG. Pa sam financijski na istom, a nije za usporediti kako ti je kad si iz ZG u IST za dva sata i kad dođeš odmoran i spreman za lutanje, a ova druga kombinacija... treba ti dan da se odmoriš (i po povratku).
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:31   #1892
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Eminonu je ok tj odlično mjesto za odsjesti, pogotovo kad ideš prvi put. Vrlo jednostavno do svih prevoznih sredstava koja vode bilo kud. Čak je i pješice lako i brzo doći i do Sultanahmeta, preko Galata mosta u Karakoy pa gore do Galata kule i Istiklala, do Balata...itd...itd...odlična poveznica za preć u Aziju...
To sam i mislio, blizu mi je dosta toga i pešice da idem. Vidim da tu blizu ima i Marmaray metro stanica Sirkeci koja ide ispod Bosfora i vodi do Uskudar-a, to ću sigurno probati.
Dodatno pitanje, pošto ću do hotela ići metroom,M1A Aerodrom-Yenikapi i posle presedam M2 Yenikapi-Halic. E sada me interesuje da li pri presedanju plaćam nešto dodatno ili samo prvi put kada uđem na stanicu na aerodromu?
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Išle smo jednom i mi iz BG Pegasusom za nekih 60-ak EUR al dok dođeš do BG, pa ti avion slijeće na Sabihu, pa dok dođeš od tamo do Cihangira (koji je naš dom te dane)...došeće se to skoro do tih 200-tinjak EUR koliko me dođe karta iz ZG. Pa sam financijski na istom, a nije za usporediti kako ti je kad si iz ZG u IST za dva sata i kad dođeš odmoran i spreman za lutanje, a ova druga kombinacija... treba ti dan da se odmoriš (i po povratku).
Pegasus sam izbegavao zbog toga što sleće na Sabihu, Atlasglobal mi odgovara baš zbog toga što leti do Ataturka. Dobra su kompanija i jako uspešni uprkos tome što i Turkiš leti u Beograd 2 puta dnevno.
begist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:00   #1893
Quote:
begist kaže: Pogledaj post
To sam i mislio, blizu mi je dosta toga i pešice da idem. Vidim da tu blizu ima i Marmaray metro stanica Sirkeci koja ide ispod Bosfora i vodi do Uskudar-a, to ću sigurno probati.
Dodatno pitanje, pošto ću do hotela ići metroom,M1A Aerodrom-Yenikapi i posle presedam M2 Yenikapi-Halic. E sada me interesuje da li pri presedanju plaćam nešto dodatno ili samo prvi put kada uđem na stanicu na aerodromu?


Pegasus sam izbegavao zbog toga što sleće na Sabihu, Atlasglobal mi odgovara baš zbog toga što leti do Ataturka. Dobra su kompanija i jako uspešni uprkos tome što i Turkiš leti u Beograd 2 puta dnevno.
Ako plaćaš žetonom 5 tl, ako uzmeš Istanbulcard 2,60 tl. Plaćaš ponovo kad presjedaš na M2 (uvijek se plaća svako prijevozno sredstvo samo ono drugo nešto manje, ne sjećam se sad točno al svaka sljedeća povezana vožnja košta manje od onih početnih 2,60 tl...) https://www.theistanbulinsider.com/u...s-of-interest/.
AtlasGlobal, dođi u RH.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:00   #1894
Quote:
Korespodencija kaže: Pogledaj post
Nakon tri godine, doslo vrijeme da ponovo idem u Istanbul (ovo mi je 22. put)
Je li se sta izmjenilo bitno u tom periodu?
Kakve su sad cijene tamo? Znam da je lira dosta pala u odnosu na euro (cca 4,5 lire 1€). Kakve su cijene gradskog prijevoza sad, ulaznice u muzeje, hrana i slicno...
Inace, svoju avio kartu sam dobio dzaba, platio samo za djevojku (109€). Takodje, dobio sam besplatno i hotel na Taksimu http://www.thepeakhotel.com.tr , 4 nocenje sa doruckom, plus transfer aerodrom-hotel-aerodrom. Vlasnik hotela bio nedavno na sastanku i sam se ponudio da mu budem gost
Jos mi je direktor cak obecao dati i dnevnice, kao da je poslovni put, tako da na kraju ne bi trebalo lose ispasti
Napisah ljetos, ne znam je li se šta promenilo dosad:

Quote:
4. Pare i cene. Na Ataturku radi prevoza do hotela razmenite para samo koliko je vam potrebno da dođete do svog hotela. Tamo menjačnica naplaćuje komisiju i tečaj euro lira 1 : 3,95. U menjačnicama u gradu koje ne naplaćuju komisiju svugde vam je isti tečaj u pravilu euro lira 1 : 4,15. Znači, na 100 eura, ako menjate tamo gde se naplaćuje komisija, izgubit ćete 20 lira. To je oko 5 eura i ne čini se vako puno, ali za te pare se jedna osoba u Istanbulu u restoranu može dobro najesti. Ili možete popiti 7 čajeva. Ili kupiti 20 boca vode. Pa kako vam drago.

Menjačnice na Taksimu i Istiklalu rade do 1 ujutro. Imate ih odmah na početku Istkilala.

Najskuplje vas dođu karte za atrakcije. Ulaz u Topkapi ili Dolmabahce koji uključuje i harem za dve osobe je 120 lira. Ali, to je 15 eura po osobi i za tu cenu ne možete doslovno pogledati niti jednu atrakciju ili spomenik u Evropi. Sem madridskih muzeja koji su besplatni za državljane EU na određene dane.

Dve osobe se mogu najesti u stranom restoranu dobre hrane i popiti svaka kolu ili kafu za max 70 lira. To je ponovo 18 eura za dve osobe. U Evropi se za 9 eura malo tko najeo. Ni u Zagrebu se za te pare ne možeš najesti u restoranu. Zato, Istanbul je i dalje za mene vrlo jeftin.

Čaj je 3 lire max, kapučino max 9 lira, boca vode je jedna liru, marlboro za one koji puše je 13 lira, itd.
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:17   #1895
Quote:
begist kaže: Pogledaj post
ivana)@ kmf55@
Hvala, moraću da pregledam temu malo. Svakako ima vremena.
Hotel mi se nalazi na Eminonu, sviđa mi se taj deo grada a i brzo se dolazi do znamenitosti na Sultanahmetu kao i na Bešiktašu, Taksim, Istikal i slično.
Da cene su stvarno smešne za Istanbul iz BEG. pritom imam 30kg+8kg prtljag za tu cenu više nego dovoljno.
Ok, sa Eminonu brzo dođeš do Sultanahmeta,
ali ovo sa Besiktasem ili ja ne kužim ili ti ne kužiš?
Taksim i Istiklal su vezani, ok to
ali nisu baš preblizu Besiktasu ...

Mene još najviše raduje tečaj.
Znala sam ići dok je bio e/TL 1:2,
tako da ovaj 1:4 me zanesvjesti...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:02   #1896
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Ok, sa Eminonu brzo dođeš do Sultanahmeta,
ali ovo sa Besiktasem ili ja ne kužim ili ti ne kužiš?
Taksim i Istiklal su vezani, ok to
ali nisu baš preblizu Besiktasu ...

Mene još najviše raduje tečaj.
Znala sam ići dok je bio e/TL 1:2,
tako da ovaj 1:4 me zanesvjesti...

Moooooliiiiiim?
1 tl = 1,59 kn
Još nedavno je bilo 1,78 kn
A ne tako (pra)davno 3,10 kn.
Ajme...možda ćemo ipak šopingirat iako mrziiiiim po dućanima...

Hmmm, Bešiktaš...možda se mislilo na Bešiktašov stadion umjesto na Bešiktaš naselje pa ispade blizu.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:15   #1897
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Moooooliiiiiim?
1 tl = 1,59 kn
Još nedavno je bilo 1,78 kn
A ne tako (pra)davno 3,10 kn.
Ajme...možda ćemo ipak šopingirat iako mrziiiiim po dućanima...

Hmmm, Bešiktaš...možda se mislilo na Bešiktašov stadion umjesto na Bešiktaš naselje pa ispade blizu.
Misliš na šoping fake robe? Zar nije njezina cijena nominirana u eurima? Imam frenda u Kemeru i on kaže da se i u nabavi cijena određuje u eurima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:47   #1898
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Misliš na šoping fake robe? Zar nije njezina cijena nominirana u eurima? Imam frenda u Kemeru i on kaže da se i u nabavi cijena određuje u eurima.
Yok. Ne kupujem tu fake robu. Markice mi nisu bitne, pogotovo ne lažne. Mislim na dućane, npr MAVI i sl, ali ono što ne preskačem je US POLO ASSN (ne zbog konja, jahača i palice ...već što volim njihove modele...posebno torbe).
Samo za usporedbu...sin mi je u njihovom dućanu u ARENI u ZG kupio zimsku jaknu za 1,6 tis kn (na sniženju, inače je koštala 2 tis kn). U IST je tad koštala 550 tl.
Sad je sniženje od 50% pa ona košta 800 kn u ZG, ali je i u IST indirim 50% pa ona sad košta 275 tl (x1,6=440 kn).
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 08:01   #1899
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Yok. Ne kupujem tu fake robu. Markice mi nisu bitne, pogotovo ne lažne. Mislim na dućane, npr MAVI i sl, ali ono što ne preskačem je US POLO ASSN (ne zbog konja, jahača i palice ...već što volim njihove modele...posebno torbe).
Samo za usporedbu...sin mi je u njihovom dućanu u ARENI u ZG kupio zimsku jaknu za 1,6 tis kn (na sniženju, inače je koštala 2 tis kn). U IST je tad koštala 550 tl.
Sad je sniženje od 50% pa ona košta 800 kn u ZG, ali je i u IST indirim 50% pa ona sad košta 275 tl (x1,6=440 kn).
Ne znam, ako izuzmemo ono što je i inače jeftinije i sniženja meni se čini da redovne cijene slijede tečaj eura
Sa frendom smo stajali ispred trgovine nekih skupocjenih cipela i frend kaže, ma nećemo ni ulaziti, vidiš one cipele to ti je 800 eura. Meni nije dao vrag mira, mislio sam što on zna prvi put je u Turskoj, i otišao sam unutra i kad sam preračunao cijenu rekao je točno u cent. Cijene kao u Italiji.

A istina, u outlet-u i još kad su sniženja poneka originalna roba se može dobiti po cijeni fake.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:34   #1900
Gdje je ovo? Lici mi na birtiju u kojoj su se nalazili Ferida i Mahir u Karadayi.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.