Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 22:11   #21
Ruska spiunaza nam je malo uzdrmala dolar ali pitanje je i hoce li stati na tome.
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 22:53   #22
zanimljiva tema, evo baš sam čitao što ste pisali na proljeće i vidim da ste se zeznuli u vašim postovima, jer se dolar vratio na 7kn u našim bankama, link
ja sam od tada na 21000USD profitirao cca 10500kn samo zato jer ih imam, baš sam se prošli mjesec dvojio oko prodaje u eure ali mislim da bi mogao on prebaciti 7.5kn tj. vrijednost €.
činjenica je da će se u hrvatskoj nekretnine, auti i sve što ima neku veću vrijednost i dalje prodavati za eure tako da i kad on padne, onaj koji ima eure neće izgubiti.
Moje pitanje je zašto vi očekujete pad dolara? ok netko je spomenuo Trumpovu negativnu politiku prema imigrantskoj radnoj snazi kao razlog, ali meni se ćini da bi to čak moglo ići u korist rastu dolara?
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 13:30   #23
evo kad se igramo prognozera, moja prognoza je da ćemo vidjeti 1$=9 kn u 2017
munjeviti.juric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 17:04   #24
Quote:
munjeviti.juric kaže: Pogledaj post
evo kad se igramo prognozera, moja prognoza je da ćemo vidjeti 1$=9 kn u 2017

Nema šanse da se dolar odvoji od eura u takvom obimu. Sva predviđanja govore da će se euro i dolar uskoro izjednačiti.
Ako bude ovo šta ti govoriš onda će biti i 9 kuna=1€...a onda ćeš vidjeti tarapane u HR.

Mislim kamo sreće da tako bude šta se mene tiče može i 10kn=1€.
TangoMontana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 20:48   #25
tako je dolar na 9kn bi bio poražavajuć za europsko-američku trgovinu tako da mislim da to i nije baš za očekivati da ode u tome smjeru iako bi ja to iznimno volio jer primam plaću u dolarima...
nego malo sam razmišljao da bi ruski rubalj u nekoliko godina morao rasti, jer je doživio slom, što zbog niske nafte, što zbog sankcija, za koje mislim da bi možda i mogle biti ukinute kroz godinu dvije, jedino mi se ćini kao problem inflacija u rusiji?
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 17:40   #26
vidjeti ćemo kako će se razvijati situacija u europskom bankarskom sustavu (Deutsche Bank i talijanske banke) i kako će riješavati krizu . ili će pustiti da banke propadnu ( ode ušteđevina) ili će spašavati banke (masivno printanje eura). po meni slijedi opcija br.2 (politički lakše za provesti)
munjeviti.juric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:47   #27
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema, evo baš sam čitao što ste pisali na proljeće i vidim da ste se zeznuli u vašim postovima..
Gdje sam se zeznuo?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 00:18   #28
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Gdje sam se zeznuo?
ne ti.
nego kažeš da bi po tebi 7.40 ili skoro izjednačenje s eurom trebala biti prva stanica rasprodaje? a da ako pređe 8 već kocka?

nego što se tiće trumpa, ćini mi se da će po najavama potaknuti proizvodnju u SADu, ako je suditi samo po tome, to bio bio pad dolara...
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 01:16   #29
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ne ti.
nego kažeš da bi po tebi 7.40 ili skoro izjednačenje s eurom trebala biti prva stanica rasprodaje? a da ako pređe 8 već kocka?

nego što se tiće trumpa, ćini mi se da će po najavama potaknuti proizvodnju u SADu, ako je suditi samo po tome, to bio bio pad dolara...
istina je, evo ford umjesto u meksiku da pokaže podršku Trumpu počeo baš graditi pogon u usa
zanima me kako će to ići i da li će se ova prognoza ostvariti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:30   #30
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ne ti.
nego kažeš da bi po tebi 7.40 ili skoro izjednačenje s eurom trebala biti prva stanica rasprodaje? a da ako pređe 8 već kocka?

nego što se tiće trumpa, ćini mi se da će po najavama potaknuti proizvodnju u SADu, ako je suditi samo po tome, to bio bio pad dolara...
Uskoro cemo vidit njegove prve poteze. Iako koliko citan analiticari ocekuju daljnji rast uz najavljeno podizanje kamatnih stopa. Iako ih dosta veli da je već sad precjenjen.

Ne znan, previše dvojakih komentara oko dolara.
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:26   #31
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ne ti.
nego kažeš da bi po tebi 7.40 ili skoro izjednačenje s eurom trebala biti prva stanica rasprodaje? a da ako pređe 8 već kocka?
Oprezan sam, ipak tu govorimo o dva najveća gospodarstva na svijetu (EU i US) i gledajući kroz duži period (9 godina) euro je vrijedio 1,6 dolara (ispod 5 kuna).
Također je bio preko 9 kuna (0,825 $ za 1 euro) u zadnjih 17 godina.

Ako je paritet sredina odnosa onda se dugoročno (povijesno cca 30 g.) isplati držati euro vs dolar.

--

U svakom slučaju ja bih prodao sve dolare iznad 8,2-8,5kn. Briga me za onih 2 kn po dolaru taman imao 10M$.
(ovo sve vrijedi ako EU opstane u što vjerujem 90% i u slučaju da živim unutar EU)

Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
nego što se tiće trumpa, ćini mi se da će po najavama potaknuti proizvodnju u SADu, ako je suditi samo po tome, to bio bio pad dolara...
Samo zbog Trumpa bih držao dolar još godinu dana. Ima on potencijal prema jačanju ove valute. Napada glavna US tržišta, EU, Japan i Kinu a realno i imaju gospodarske pokazatelje koji podržavaju ovaj tečaj. US je uspješna ekonomija, a bila je to isto, uza sve ratove i u mom djetinjstvu (prije par desetljeća).
Make $ great again.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:45   #32
čim trump krene u akciju dolar će se strmovaliti. ovo je samo početak sranja sa dolarom...

US čekaju turbulentna vremena.
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:51   #33
Baš suprotno (IMO), upravo On može zakucati dolar do devet kuna.
Lako je kada si predsjednik u predsjedničkom sustavu u državi koja je ekonomski i vojno svjetska n01 velesila.
Kinezi štancaju brojke a oni štancaju profit u $.
Postoji razlika inače ne bi oni bili najveći držatelj njihovih obaveznica.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:10   #34
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Baš suprotno (IMO), upravo On može zakucati dolar do devet kuna.
Lako je kada si predsjednik u predsjedničkom sustavu u državi koja je ekonomski i vojno svjetska n01 velesila.
Kinezi štancaju brojke a oni štancaju profit u $.
Postoji razlika inače ne bi oni bili najveći držatelj njihovih obaveznica.
Japan pojedinačno drži najviše američkih obveznica.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:02   #35
dolarče u slobodnom padu. što će tek biti kad luđak krene u realizaciju svojih suludih ideja... prodaj dok nije kasno.
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 23:02   #36
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
dolarče u slobodnom padu. što će tek biti kad luđak krene u realizaciju svojih suludih ideja... prodaj dok nije kasno.
What? Pa prekjucer u ovo vrijeme je bio 0,02 slabiji (1.0771) nego sto je sada (1.0748). Trenutno je na razini 06.12.2016 . Al dobro kazes, nepredvidivo je sto ce se zbivati, iako ja mislim da ce Trump (odnosno Putin) jos vise povuci i Europu.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 00:23   #37
€uro pao u odnosu na kunu gotovo 8kn na 100€ u zadnji 2 tjedna. Niti jedna jedina riječ o tome u medijima.


Komentari?
TangoMontana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 06:29   #38
da je dobar trenutak za kupovinu eura...
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 08:49   #39
Quote:
TangoMontana kaže: Pogledaj post
€uro pao u odnosu na kunu gotovo 8kn na 100€ u zadnji 2 tjedna. Niti jedna jedina riječ o tome u medijima.


Komentari?
A zašto bi bilo išta u medijima. 100€ je išlo od 720 kuna do 760 kuna. Ništa nije "palo". Tečaj je stabilan i nalazi se u okvirima zadane monetarne politike. Pogrešne doduše ali to je neka druga tema
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 10:03   #40
Quote:
TangoMontana kaže: Pogledaj post
€uro pao u odnosu na kunu gotovo 8kn na 100€ u zadnji 2 tjedna. Niti jedna jedina riječ o tome u medijima.


Komentari?
Ima nešto u tom postu. Naime g.Vujčić je krajem prosinca 2016g. intervenirao na tržištu otkupivši tada "438,3 milijuna eura po prosječnom tečaju od 7,564733 kuna za euro i tako u novčani sustav ubacila oko 3,3 milijarde kuna." Dakle, tada se branio tečaj na razinama 7,564733 kn/€. Trenutno se trguje na razinama 7,4784 što je pad od preko 1% od "branjene razine". Što sad? Nema HNB kuna ili kaj?? I kako to da u godini kada nam na naplatu dolazi skoro pa rekordna obaveza u €, tečaj € tako snažno slabi? Nekak me pere da je trenutno stanje samo pritisak ne štednju u €, da ih se građani rješe a potrebiti dođu u posjed istih. Eto, ako ima netko koju pametnu, nek odvali.

pozz

http://www.poslovni.hr/trzista/hnb-d...aj-kune-322313

Eto, vidjeli na seebiz moje nedoumice pa mi se požurili odgovoriti:
http://www.seebiz.eu/kuna-ce-nastavi...ana/ar-149537/

a sad vidim da smo OT, pa ako treba nek se premjesti kamo spada.

Zadnje uređivanje freepepy : 27.01.2017. at 10:30.
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.