Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori parlamentarni 2016.

Izbori parlamentarni 2016. Plenković vs. Milanović

Pogledaj rezultate ankete: S kime će MOST ići u koaliciju nakon izbora?
HDZom i Plenkovićem 76 73.79%
SDPom i Milanovićem 14 13.59%
Neće s nikim 13 12.62%
Glasovatelji: 103. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 11:17   #10021
Da Most ima piški-kaki stav, najbolje se vidi po tome da su na većinu pitanja u anketi dali ocjenu između 3 i 6.
drumforce is offline  
Old 29.08.2016., 11:18   #10022
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Opet su zatrolali temu, rade smjenski i to svaki po nekoliko dana. Što je opet ponavljam dobro za MOST jer pokazuje paniku...
Upravo tako

Već odavno prokuženi modus operandi.
Brick Top is offline  
Old 29.08.2016., 11:21   #10023
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Da Most ima piški-kaki stav, najbolje se vidi po tome da su na većinu pitanja u anketi dali ocjenu između 3 i 6.
Većina pitanja u anketi je ionako o stvarima koje nisu bitne za sudbinu države, pa su meni takve ocjene sasvim OK.
Martian7 is offline  
Old 29.08.2016., 11:23   #10024
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Većina pitanja u anketi je ionako o stvarima koje nisu bitne za sudbinu države, pa su meni takve ocjene sasvim OK.
Nisu bitne za sudbinu države, ali su bitne za osobnu sudbinu građana.
drumforce is offline  
Old 29.08.2016., 11:26   #10025
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisu bitne za sudbinu države, ali su bitne za osobnu sudbinu građana.
Većinom čak ni to. Po meni, bedasti odabir pitanja.
Martian7 is offline  
Old 29.08.2016., 11:29   #10026
Moglo je biti još pitanja, ali i ovo je sasvim dovoljno za iščitati kako neka stranka diše i kakav joj je svjetonazor.
drumforce is offline  
Old 29.08.2016., 11:29   #10027
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
A čuj, ne preostaje ti ništa drugo onda nego da ideš po lokalnim skupovima MOSTa, da se pobliže upoznaš s osobnim stavovima ljudi koji su na listi u tvojoj izbornoj jedinici, da ih možda direktno pitaš...

Nego, ako ti je okej da svi misle jednako, šta će nekoj stranci +60 zastupnika?? Dovoljan je onda samo 1.
aha, znači treba hodočastiti za mostom?

nije mi OK da svi misle jednako - no onda neka ne očekuju da će dobiti glas jer, hebiga, ne znam kome dajem glas

Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Da danas nekog toliko muče svjetonazorska pitanja pored toliko drugih za kruh bitnih pitanja je za nepovjerovat.**
pobačaj je svjetonazorsko pitanje ali vrlo bitno , pa i za "kruh"

dost zanimljivo kak se neke stvari minoriziraju

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nekima je pojam "stranačke stege" (po kojem zastupnik u Saboru mora glasovati kako mu kaže predsjednik kluba bez obzira što možda ima sasvim suprotno mišljenje) postao toliko normalan da sad kritiziraju one koji funkcioniraju na drugačiji način i dopuštaju zastupnicima da glasuju po savjesti.
nije stvar stranačke stege
stvar je toga da se netko priključi u stranku jer mu odgovara ono za što se ta stranka zalaže
pa tako netko i da glas jer mu odgovara ono za što se ta stranka zalaže
kod njih ne znaš

ono što znamo je da božo svako toliko mijenja mišljenje
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 29.08.2016., 11:30   #10028
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Upravo tako

Već odavno prokuženi modus operandi.

pa da nema trolanja
lijepo ti nama navedi tko i što je - MOST
i ukratko, koji su im ciljevi i kako to točno misle ostvariti
sad su eto participirali u Vladi i valjda stekli dojam kako sustav funkcionira pa imaju neke temelje

i jedno 5 stvari - zašto točno i konkretno dati glas mostu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 29.08.2016., 11:39   #10029
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
nije stvar stranačke stege
stvar je toga da se netko priključi u stranku jer mu odgovara ono za što se ta stranka zalaže
pa tako netko i da glas jer mu odgovara ono za što se ta stranka zalaže
kod njih ne znaš
Znam ono najbitnije: da se zalažu za poštenje u politici, za razliku od SDP/HDZ/HNS/HSS/IDSa.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ono što znamo je da božo svako toliko mijenja mišljenje
Samo fanatici nikad ne mijenjaju mišljenje. O onome važnome (vidi gore) nije promijenio mišljenje.
Martian7 is offline  
Old 29.08.2016., 11:51   #10030
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
aha, znači treba hodočastiti za mostom?

nije mi OK da svi misle jednako - no onda neka ne očekuju da će dobiti glas jer, hebiga, ne znam kome dajem glas
Pa ako te točno zanima kako tko misli po određenim pitanjima pa valjda ćeš se onda potruditi saznati odgovore na vlastita pitanja, odnosno ako ti je baš to presudno za dati nekome glas. Ne vidim drugi način i što je toliko čudno što sam ti to predložio

Ovu drugu tvoju rečenicu koliko god da puta čitao jednostavno ne kužim

Što se tiče ovoga tko je i što je MOST... ja na njih gledam kao na grupu entuzijasta od kojih su se mnogi dokazali u lokalnoj politici i žele isto napraviti i na državnoj. I tako su valjda i krenuli: okupljanje lokalnih čelnika koji iza sebe imaju rezultate, a nisu stranački ljudi.

Dakle, njihov najveći rezultat je što su za pravo podigli ljestvicu kriterija tko se i na kojoj razini može i smije baviti politikom, odnosno politiku su očistili od određenog broja "loših" ljudi i pojava. Po svemu sudeći, postali su i biti će ključni faktor i za budućnost, puhati će za vratom dvoglavoj nemani i dobrano paziti što rade. I u tome procesu će se ili sami dati uvući u mulj ili će izlaziti kao pobjednici. Prije par mjeseci su srušili Vladu upravo zato što su inzistirali na poštenju, odnosno napravili su presedan. A tako su lijepo mogli uživati u svim tim silnim beneficijama i "beneficijama" od tjelohranitelja, službenih automobila, grijanih guzica u audijima, stanova, vila i razno raznih cateringa i što im se sve nije stavljalo na teret.
I tu se ne radi o nikakvim "pričam ti priču", nego o činjenicama: odrekli su se lagodnog života idućih 4 godine. To nitko prije njih nije napravio, a samo su trebali biti kuš. Vrlo jednostavno. I to meni dovoljno govori da se tu ipak radi o prvenstveno poštenim ljudima, odnosno sasvim dovoljno da im ponovno dam glas.
Brick Top is offline  
Old 29.08.2016., 11:57   #10031
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post

Ovu drugu tvoju rečenicu koliko god da puta čitao jednostavno ne kužim
Stvar je jednostavna. Imaš političku stranku koju čini određana skupina ljudi. To su oni koji su nositelji lista, koji su dio stranke i koji zastupaju neke stavove. Svjetonazorski ih se ne moe nigdje smjestiti.

No, kao što smo vidjeli, kada dođe stani-pani i kada se trebaju donositi neke važne odluke, e onda te odluke ne donose oni kojime je dan glas, nego tamo neko vijeće na temelju svojih nekih stavova.

U slučaju da takva stranka bude teoretski na vlasti, jednostavno joj ne gine da tu i tamo mora donositi neke akte koji imaju svjetonazorsku pozadinu, a mi u ovome slučaju ne znamo taj ipak bitan aspekt, nego će odluke donositi neko vijeće koje postoji zato jer se oni štite od ubačenih agenata

Pretpostavljam da je ne to mislio. Na kraju krajeva, u Saboru smo vidjeli i sasvim otvoreno kuda vjetar puše. Tako recimo nijednom jedinom prilikom nisam naišao ne neku repliku Ilčiću, a nije da nije bilo razloga. A nedostatak prigovora isto tako nešto znači, zar ne?
ecobarbarus is offline  
Old 29.08.2016., 12:12   #10032
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Stvar je jednostavna.
Stvar je po meni još jednostavnija:
MOSTovci su se okupili onako kako sam napisao u prethodnom postu. I pošto se radi o nezavisnim političarima, različitog su svjetonazora. U biti takvim pitanjima niti ne pridodaju veliku važnost. I još jednom, koliko znam stav je sljedeći: nikakve "središnjice" se nemaju šta uplitati u ta pitanja, nego svaki zastupnik glasa po vlastitoj savjesti.
A ako ti ne znaš koji je stav Kovačića po pojedinim pitanjima, a koji Bulja, jebiga, šta da ja tu radim

Ako se ne varam, rekao si da si im dao glas na prošlim izborima? Onda si točno znao kako dišu po pitanju abortusa, gej brakova ili čega već?
Brick Top is offline  
Old 29.08.2016., 12:13   #10033
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva, u Saboru smo vidjeli i sasvim otvoreno kuda vjetar puše. Tako recimo nijednom jedinom prilikom nisam naišao ne neku repliku Ilčiću, a nije da nije bilo razloga. A nedostatak prigovora isto tako nešto znači, zar ne?
Hm kad smo kod toga, a gdje je nestao Ilčić?
Plašili nas mediji i civilne udruge njime kao babarogom, svašta nešto ružnoga se progresivnim građanima trebalo zbog njega desiti, a gdje je sada?


Inače ako se ostvari prognoza ove ankete, mislim da je to okej za Hrvatsku.

Većina stvari i tako ide po nekoj EU inerciji (svi ti programi kojima se naši političari hvale se uvode jer tako kaže EU, naši samo provode te programe i onda lažiraju da su to njihove ideje. Hint: stručno osposobljavanje, preventiva u zdravstvu itd).

A mislim da bi Plenković i ekipa koju je izvukao u prvi plan mogli sa Mostom biti jedna pristojna vlada.

Ekipa koju je Milanović okupio oko sebe je toliko zamorno nesposobna, da SDP-u treba da izgubi izbore i riješi se Milanovića.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 29.08.2016., 12:17   #10034
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, rekao si da si im dao glas na prošlim izborima? Onda si točno znao kako dišu po pitanju abortusa, gej brakova ili čega već?
Za abortus se sjećam da su rekli da su osobno protiv njega, ali ga ne bi zabranili.

Ne znam što je tu problematično, osim što antifa ekipu čine "tolerantni progresivci" koji jedino ne toleriraju da itko o stvarima promišlja mrvu različito od njih
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 29.08.2016., 12:17   #10035
Nema na čemu

__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 29.08.2016., 12:18   #10036
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Stvar je po meni još jednostavnija:
MOSTovci su se okupili onako kako sam napisao u prethodnom postu. I pošto se radi o nezavisnim političarima, različitog su svjetonazora. U biti takvim pitanjima niti ne pridodaju veliku važnost. I još jednom, koliko znam stav je sljedeći: nikakve "središnjice" se nemaju šta uplitati u ta pitanja, nego svaki zastupnik glasa po vlastitoj savjesti.
A ako ti ne znaš koji je stav Kovačića po pojedinim pitanjima, a koji Bulja, jebiga, šta da ja tu radim

Ako se ne varam, rekao si da si im dao glas na prošlim izborima? Onda si točno znao kako dišu po pitanju abortusa, gej brakova ili čega već?
Pa govorim ti da se radi upravo o tome - da stavovi pojedinačnih ljudi koji kao čine MOST i sjede u Saboru na kraju krajeva možda neće biti ni bitni.

Tko meni garantira da oni jednostavno po nekim pitanjima ne budu dali glas po nekoj svojoj središnjici, ili u najmanju ruku budu šutjeli (kao što su i sve što je radio HDZ - odšutjeli, najvećim dijelom) pa time opet dali podršku ipak jednome svjetonazoru?

Dao sam im glas jer su javno na tribinama govorili da "neće ni sa jednima ni sa drugima". Da bi dva dana nakon izbori zagovarali veliku nacionalnu koaliciju

Želim ti reći - kako da ja vjerujem išta što govore kada su u ovih pola godine iznijedrili apsolutno sve moguće stavove, kombinacije i permutacije koje postoje na političkoj sceni, a ja bih sada trebao biti naivan i vjerovati uvijek samo onoj zadnjoj izrečenoj kombinacije (koja će vrijediti valjda samo jedan dan) Toliko bedast nisam.
ecobarbarus is offline  
Old 29.08.2016., 12:24   #10037
Prešli smo tehnički limit od 10000 postova i otvaramo novu temu https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post60090053
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.