Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 12:18   #2621
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Probaj još i Citrofit, nemre škoditi...

Počela sam gnjaviti ljude s tim Citrofitom, al nemrem si pomoći, kad mi je super...
Odvratan je, jako, ali super djeluje...
hvala...
ali sad ja ko prava glupsa: a šta je to?
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:25   #2622
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
hvala...
ali sad ja ko prava glupsa: a šta je to?


Pogledaj par stranica unatrag, cure su opisivale metode borbe s Candidom.
Ako si pila ili ćeš piti antibiotike, vjerojatno ćeš ih dobiti.
Možeš probati s Vivag ili Vagisan vaginaletama, probiotici neki svakako, možda razmisliti o prehrani...
Hrpa je toga.


Linkove molim vas razmjenjujte preko pp-a osobito ovo što se odnosi na stranice na kojima se nešto prodaje. Znam da si želite samo međusobno pomoći al onda navale kojekakvi spameri pa se moramo s njima natezati. Hvala!!

Leeloo27
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 19.11.2010. at 17:30.
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:27   #2623
a znam da je hrpa..hvala vam u svakom slučaju..
da Azimed je antibiotik-nešto kao Summamed
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:28   #2624
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Probaj još i Citrofit, nemre škoditi...

Počela sam gnjaviti ljude s tim Citrofitom, al nemrem si pomoći, kad mi je super...
Odvratan je, jako, ali super djeluje...
I ja sve davim s Citrofitom. Skroz sam se navikla na njega, ne smeta mi više.
Ne vidim neke silne pomake baš samo od njega (mislim da je od kombinacije svega), ali ne može škoditi. I za druge stvari.
Samo se nadam da ne vrijedi ona priča da nakon nekog vremena treba ići s nečim drugim, jer se organizam navikne pa više ne reagira.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:35   #2625
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
I ja sve davim s Citrofitom. Skroz sam se navikla na njega, ne smeta mi više.
Ne vidim neke silne pomake baš samo od njega (mislim da je od kombinacije svega), ali ne može škoditi. I za druge stvari.
Ma i ja kombiniram, koristim još i neem prah, koji mi je manje gorak od Citrofita, a C. koristim samo kad mi treba "nešto jače" (fakat mi je bljak)...
Koristim i vaginalete, i jogurte...
Prehranu mi je jako teško prihvatiti, ali počela sam polako reducirati šećere i ugljikohidrate (u mom slučaju i to je napredak)..
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 19:17   #2626
..zna li netko nešto o candidi crusei???'vidim na netu da na baš nije česta al ništa drugo o njoj ne pronalazim....a ja je imam...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:50   #2627
evo i mene ... mislim da ću ovdje dobit najbolji odgovor, naime zanimaju me sapuni za intimnu njegu? dali to pomaže u borbi s gljivicama i koji kupit i gdje ?
+KLEA+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:22   #2628
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..zna li netko nešto o candidi crusei???'vidim na netu da na baš nije česta al ništa drugo o njoj ne pronalazim....a ja je imam...
Nikad čula. Očito neka podvrsta.
Koliko čitam na netu, ona nije prirodni stanovnik organizma (kao C. albicans), ali nema posebnih info o liječenju. Očito kao i sve druge.

Kako znaš da je imaš, jel ti izolirana na brisevima? (Otkad se u brisevima testiraju gljivice? )
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:55   #2629
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Nikad čula. Očito neka podvrsta.
Koliko čitam na netu, ona nije prirodni stanovnik organizma (kao C. albicans), ali nema posebnih info o liječenju. Očito kao i sve druge.

Kako znaš da je imaš, jel ti izolirana na brisevima? (Otkad se u brisevima testiraju gljivice? )
Nisam ni ja znala da se testiraju gljivice na brisevima, dok me moja sadašnja doktorica nije poslala na taj bris i izolirana mi je candida parapsilosis. Svi prijašnji doktori su mi liječili običnu candidu, odnosno albicans i nije mi bilo ništa bolje, zato jer imam sasvim drugu vrstu pa trebam i drugačije lijekove, tj. na nalazu od brisa se vidi koji lijekovi dijeluju na tu specifičnu candidu
pohane tikvice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 19:15   #2630
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Nikad čula. Očito neka podvrsta.
Koliko čitam na netu, ona nije prirodni stanovnik organizma (kao C. albicans), ali nema posebnih info o liječenju. Očito kao i sve druge.

Kako znaš da je imaš, jel ti izolirana na brisevima? (Otkad se u brisevima testiraju gljivice? )
...da..na brisevima mi je izolirana.....
Quote:
pohane tikvice kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja znala da se testiraju gljivice na brisevima, dok me moja sadašnja doktorica nije poslala na taj bris i izolirana mi je candida parapsilosis. Svi prijašnji doktori su mi liječili običnu candidu, odnosno albicans i nije mi bilo ništa bolje, zato jer imam sasvim drugu vrstu pa trebam i drugačije lijekove, tj. na nalazu od brisa se vidi koji lijekovi dijeluju na tu specifičnu candidu
da...ja sam dobila plimycol vaginalete....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 22:08   #2631
evo,da vam se malo javim
neznam,ne usudim se skoro to ni napisati ali možda sam našla rješenje za svoje muke
prije četiri dana sam navečer u rodnicu počela sa malom štrcaljkom ubrizgavati lgg jogurt i ujutro kad se ustanem samo se malo operem sa sodom bikarbonom i mogu zasad reći samo to da pomaže,sad da li će tako biti i dalje,stvarno neznam,uglavnom,evo već četvrti dan da me ne svrbi
ne mogu si uopće zamisliti da nakon silnih lijekova pomogne jogurt za 2kn je li to uopće moguće
svjedok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:57   #2632
Quote:
svjedok kaže: Pogledaj post
evo,da vam se malo javim
neznam,ne usudim se skoro to ni napisati ali možda sam našla rješenje za svoje muke
prije četiri dana sam navečer u rodnicu počela sa malom štrcaljkom ubrizgavati lgg jogurt i ujutro kad se ustanem samo se malo operem sa sodom bikarbonom i mogu zasad reći samo to da pomaže,sad da li će tako biti i dalje,stvarno neznam,uglavnom,evo već četvrti dan da me ne svrbi
ne mogu si uopće zamisliti da nakon silnih lijekova pomogne jogurt za 2kn je li to uopće moguće
...čula sam da to pomaže...al jel istina ne znam.....a zar ti nije jednostavnije tampon umočiti u jogurt???
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 08:30   #2633
ev da se i ja obratim za pomoc..
uglavnom prije 2-3 dana sam primjetila bijeli iscjedak, jucer su mi se pojavile male "pugvice" na intimnom podrucju..
ne pece me osim pri mokrenju, a svrbeza gotovo da i nema..

surfajuc po netu dosla sam do zakljucka da bi mogla biti candida, medjutim ja sam pred 3 dana i brijala to podrucje, pa je li moguce da se to sve nadrazilo od toga?

uglavnom ginekologu ne mogu jos par dana, pa bi vas molila za savjet. hvala
lil_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 09:01   #2634
Quote:
lil_s kaže: Pogledaj post
ev da se i ja obratim za pomoc..
uglavnom prije 2-3 dana sam primjetila bijeli iscjedak, jucer su mi se pojavile male "pugvice" na intimnom podrucju..
ne pece me osim pri mokrenju, a svrbeza gotovo da i nema..

surfajuc po netu dosla sam do zakljucka da bi mogla biti candida, medjutim ja sam pred 3 dana i brijala to podrucje, pa je li moguce da se to sve nadrazilo od toga?

uglavnom ginekologu ne mogu jos par dana, pa bi vas molila za savjet. hvala
...draga...ne želim te plašiti ali svakako pođi ginekologu.....upala mokraćnih puteva i bol pri mokrenju ti može biti i znak klamidije.....bilo bi najbolje da napraviš briseve pa si onda mirna...ako je imaš liječiš je a ako nije onda još bolje.....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 09:54   #2635
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
...draga...ne želim te plašiti ali svakako pođi ginekologu.....upala mokraćnih puteva i bol pri mokrenju ti može biti i znak klamidije.....bilo bi najbolje da napraviš briseve pa si onda mirna...ako je imaš liječiš je a ako nije onda još bolje.....
ma ne ne, nema boli pri mokrenju vec ako prodje dio po tome zapece.al evo svrbeza nema, samo me taj iscjedak i to brine..

u svakom slucaju idem do ginekologice, al mogu tek od utorka pa sam htjela cut misljenja vas koje ste to vec prosle..
lil_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:05   #2636
Quote:
svjedok kaže: Pogledaj post
evo,da vam se malo javim
neznam,ne usudim se skoro to ni napisati ali možda sam našla rješenje za svoje muke
prije četiri dana sam navečer u rodnicu počela sa malom štrcaljkom ubrizgavati lgg jogurt i ujutro kad se ustanem samo se malo operem sa sodom bikarbonom i mogu zasad reći samo to da pomaže,sad da li će tako biti i dalje,stvarno neznam,uglavnom,evo već četvrti dan da me ne svrbi
ne mogu si uopće zamisliti da nakon silnih lijekova pomogne jogurt za 2kn je li to uopće moguće
To ti je istina to sam ja prije svaku večer špricom si jogurt stavljala i zbilja mi je prolazilo. Ali kako ona prođe tako opet i dođe sad sam na tamponu umočenim u jogurt i jutros vidim da je bolje tj. da su nekako "vodenaste" gljive. Možda ima spasa
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:04   #2637
Bok

Jucer sam kupila Canesten i sinoc stavila, i namazala malo kremicom koju sam dobila uz vaginalete. Cula sam da gljivice prodju cak nakon jedan dan canestena. Ono sto sam primjetila jest da mi je onaj odvratni iscjedak nestao, niti kap nije bila, no jos imam svrbez, crvenilo. Bol pri mokrenju je isto prestala. Da li se trebam brinuti ili jos moram pricekati, tj. staviti preostale 2 tabletice, hoce li mi proci to

Hvala
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:39   #2638
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
Bok

Jucer sam kupila Canesten i sinoc stavila, i namazala malo kremicom koju sam dobila uz vaginalete. Cula sam da gljivice prodju cak nakon jedan dan canestena. Ono sto sam primjetila jest da mi je onaj odvratni iscjedak nestao, niti kap nije bila, no jos imam svrbez, crvenilo. Bol pri mokrenju je isto prestala. Da li se trebam brinuti ili jos moram pricekati, tj. staviti preostale 2 tabletice, hoce li mi proci to

Hvala
....stavi ih da provedeš terapiju do kraja.....ništa ne prolazi od jednog dana.....ak ne zalječip kak treba javit će ti se jako brzo opet....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:56   #2639
S kandidijazom sam vec na ti,cak sam joj i ime dala od milja

Prestat ce se pojavljivat jedino uz izbjegavanje rafiniranog šećera(uživaju u slatkom),NIKAKO upraznjavanje analno-vaginalnog(malo koja to i radi,ali priznajmo cure,nadje se) te koristenje kondoma(cak i s istim partnerom,od njegovog sjemena bih je znala dobiti ).

Nije to nista strasno,osim ako nije opetovana kao i moje,ako je cesto imate,redoviti papa je obavezan.

Ja je vec dugo nisam imala posto se ne seksam vec neko vrijeme(sad sto sam je zamjenila hpvom to u top temi povise )
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:59   #2640
Joj, pa slatko nema sanse da izbacim

A mene jos nesto zanima, sto da napravim da barem trenutno, neko vrijeme prodje svrbez? Primjerice kad idem na faks ili na kavu, pa mi treba sat vremena mirnoce tamo dole Jer toliko mi nekad to smeta da nemogu sjedit niti nista!
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.