Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 11:15   #1
Džamija u Neumu? - združena tema

Ef. Smajkić: IZBiH odlučna da izgradi džamiju u Neumu


http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/a...zamiju-u-neumu



Jedan od komentara:

Quote:
Treba priznati posteno da je to cista politika. Sto da katolici hoce napravit sada crkvu u nekom mjestu s 0,3% katolika, da li bi to bila politika?
pjosip is offline  
Old 10.07.2008., 11:27   #2
Nadaju se privući što više muslimana u Neum. Neki možda ne doseljavaju jer nema džamije, a religioznom čovjeku to je nezgodno.
Razlog više da se ujedine hrvatski kantoni i decentraliziraju od Sarajeva, pa hoće li se to zvati entitet, podentitet ili kako drugačije, nije bitno, bitno je decentrallizirati se i obuhvatiti što više Hrvata u tu jedinicu.
Nadam se da će lokalna vlast uspješno opstruirati gradnju džamije, a ako ne uspije, možda građani odluče sami nešto poduzeti.
Sumnjam da Neumljani smatraju tu građevinu dobrodošlom.
Kexx is offline  
Old 10.07.2008., 11:34   #3
Koliko muslimana živi u Neumu. Ako nih ima, neka prave džamiju, a ako ih nema čemu džamija. Ako muslimana u Neumu nema onda je to čista provokacija i tako se treba njoj odnositi.
Inkvizitor is offline  
Old 10.07.2008., 11:39   #4
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Koliko muslimana živi u Neumu. Ako nih ima, neka prave džamiju, a ako ih nema čemu džamija. Ako muslimana u Neumu nema onda je to čista provokacija i tako se treba njoj odnositi.
Potpisujem!
Constatinopol is offline  
Old 10.07.2008., 11:41   #5
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Potpisujem!
nema vise ni Hrvata u Bos.Brodu, pa imaju svoju crkvu...

Ako u Neumu nije nikad ni bilo Bosnjaka, a nema ih ni danas, ova dzamija fakat nema smisla, i zeli se graditi samo kako bi provocirala...
goldietrickz is offline  
Old 10.07.2008., 11:42   #6
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Koliko muslimana živi u Neumu. Ako nih ima, neka prave džamiju, a ako ih nema čemu džamija. Ako muslimana u Neumu nema onda je to čista provokacija i tako se treba njoj odnositi.
Pa čovjek je lijepo objasnio da je tamo bila džamija u doba Otomana.


bonislav is offline  
Old 10.07.2008., 12:19   #7
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Pa čovjek je lijepo objasnio da je tamo bila džamija u doba Otomana.


prije Otomana bila je katolička crkva u Srebrenici, u spomen na Bosnu Srebrenu ja hoću tamo katedralu..

Muftija gubi utjecaj, ljudi nisu više zainteresirani za religiju kao prije i ova provokacija ima neposredno veze s pozivom na veću akumulaciju vjernika iz svih sredina.

Iskreno ja protiv đamije u Neumu nebi imao ništa, ali ne pita se niti mene niti bilo koga drugoga nego stanovnike Neuma , pa ako oni na referendumu odluče da može, gradi brate mili ako imaš s čim..
Easternborder II is offline  
Old 10.07.2008., 11:48   #8
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Koliko muslimana živi u Neumu. Ako nih ima, neka prave džamiju, a ako ih nema čemu džamija. Ako muslimana u Neumu nema onda je to čista provokacija i tako se treba njoj odnositi.
Imali li dudu-a gdje? On zna sve o brojkama...
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Old 10.07.2008., 11:52   #9
Ovo je po zadnjem popisu

* Hrvati - 3.792 (87,67%)
* Srbi - 207 (4,78%)
* Muslimani - Bošnjaci - 190 (4,39%)
* Jugoslaveni - 90 (2,08%)
* ostali - 46 (1,08%)
Inkvizitor is offline  
Old 10.07.2008., 11:55   #10
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Ovo je po zadnjem popisu

* Hrvati - 3.792 (87,67%)
* Srbi - 207 (4,78%)
* Muslimani - Bošnjaci - 190 (4,39%)
* Jugoslaveni - 90 (2,08%)
* ostali - 46 (1,08%)
Opa, nas je bilo više nego muslimana. Mogla bi zato 'ladno da se izgradi jedna pravoslavna crkva.
aleksije radicevic is offline  
Old 10.07.2008., 11:56   #11
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Ovo je po zadnjem popisu

* Hrvati - 3.792 (87,67%)
* Srbi - 207 (4,78%)
* Muslimani - Bošnjaci - 190 (4,39%)
* Jugoslaveni - 90 (2,08%)
* ostali - 46 (1,08%)
Dakle, izbori su sve bliže... Sredstva se više ne biraju i ništa nije više nije sveto...
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Old 10.07.2008., 14:11   #12
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Ovo je po zadnjem popisu

* Hrvati - 3.792 (87,67%)
* Srbi - 207 (4,78%)
* Muslimani - Bošnjaci - 190 (4,39%)
* Jugoslaveni - 90 (2,08%)
* ostali - 46 (1,08%)
to su bili podaci za cijelu opcinu ,samo mjesto Neum je brojio 1.651 st , 1.338 hrvata ,89 muslimana,98 srba,racunaj da dans tamo ima bar duplo vise hrvata,dok muslimana danas nema ni onoliko koliko je prije bilo.
frane2110 is offline  
Old 11.07.2008., 17:49   #13
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Ovo je po zadnjem popisu

* Hrvati - 3.792 (87,67%)
* Srbi - 207 (4,78%)
* Muslimani - Bošnjaci - 190 (4,39%)
* Jugoslaveni - 90 (2,08%)
* ostali - 46 (1,08%)
Po zimi kad je očito koliko ima stalnih stanovnika tamo je pitanje jel uopće ima 20 nehrvata.druga stvar je kaj su zbog vikendica neki prijavljeni dole.
supermirko is offline  
Old 10.07.2008., 16:33   #14
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Koliko muslimana živi u Neumu. Ako nih ima, neka prave džamiju, a ako ih nema čemu džamija. Ako muslimana u Neumu nema onda je to čista provokacija i tako se treba njoj odnositi.
Čisto iz znatiželje sam dole proveo ravno dva dana, više nisam mogao izdržat. Muslimana uopće nema u Neumu, možda dva ili tri, i to su vlasnik jedne trgovine, i nečega nalik motelu. Hrvatima su interesantni jer dole, "na bosanskom moru" kako oni imaju običaj reći, provode godišnje odmore, a to Hrvatima donosi more love. Džamija u Neumu bi bila klasično narušavanje i ono malo ugođaja što ga pruža ovaj grad. Vjerujem da bi to godilo Muslimanima, ali mislim da ne bi i Hrvatima koji su tamo ipak domaćini.
__________________
Bog i Hrvati 4ever, najljepša ljubavna pjesma svih vremena:
Untouchable™ is offline  
Old 10.07.2008., 17:12   #15
Quote:
Untouchable™ kaže: Pogledaj post
Čisto iz znatiželje sam dole proveo ravno dva dana, više nisam mogao izdržat. Muslimana uopće nema u Neumu, možda dva ili tri, i to su vlasnik jedne trgovine, i nečega nalik motelu. Hrvatima su interesantni jer dole, "na bosanskom moru" kako oni imaju običaj reći, provode godišnje odmore, a to Hrvatima donosi more love. Džamija u Neumu bi bila klasično narušavanje i ono malo ugođaja što ga pruža ovaj grad. Vjerujem da bi to godilo Muslimanima, ali mislim da ne bi i Hrvatima koji su tamo ipak domaćini.
ma znam ali oni kažu da su muslimani većina preko ljeta. I to govore oni koji u svakom postu spominju aparthejd koji vlada u mjestima gdje Hrvati imaju vlast..pa kako su onda muslimani većina preko ljeta ako je parthejd..

No pošto su takvi likovi davno operirani od razuma i logike, pa šta ako su muslimani većina preko ljeta, hoće li tražiti i u Makarskoj ili Mallorci džamiju ako su tamo većina preko ljeta. Ko gradi džamiju za turiste..

A proser da je tu bila džamija za vrijeme Turaka...ha..ha..haaahah...

Inače da tu ima dovoljan broj muslimana za džamiju, nikakav problem, ali to je očigledno o čemu se radi. ta nije li Sefer davno poželio klanjati džumu u Neumu..iako je bio komunist..to su davne, još ratne fantazije serdžadlija iz Saraj'va.
Inkvizitor is offline  
Old 10.07.2008., 17:36   #16
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
ma znam ali oni kažu da su muslimani većina preko ljeta.
Jesu. Ne moraš mi vjerovat, ali dole ih u lipnju, srpnju, kolovozu, pa i u rujnu zbilja na plaži ima više nego domaćih Hrvata jer se tu pored njih (Muslimana) iz čitave Bosne mogu zapazit i Srbi iz PC Republike kojih i nije toliko malo. Možda ih skupa u vrijeme sezone ima više nego Hrvata u Neumu, ne smijem se kladit`.

Quote:
I to govore oni koji u svakom postu spominju aparthejd koji vlada u mjestima gdje Hrvati imaju vlast..pa kako su onda muslimani većina preko ljeta ako je parthejd..
Je, je, je, extra opažanje. Eto, Neum je klasični primjer "hrvatskog party_hejdizma".

Quote:
No pošto su takvi likovi davno operirani od razuma i logike, pa šta ako su muslimani većina preko ljeta, hoće li tražiti i u Makarskoj ili Mallorci džamiju ako su tamo većina preko ljeta. Ko gradi džamiju za turiste..
Ja bi im za svaku izgrađenu katoličku crkvu u Saudijskoj Arabiji na mjestu koje oni sami odaberu, isto tako dozvolio i gradnju džamije gdje god požele. Ako se već teži izgradnji vjerskih objekata, onda i to treba ići paralelno. Glede Neuma, doista je upitno tko će u tu džamiju ići van turističke sezone. Siguran sam da Hrvati neće.

Quote:
A proser da je tu bila džamija za vrijeme Turaka...ha..ha..haaahah...
Meni je bilo smiješno što su u toj rečenici Turci pomenuti u oslobodilačko-branilačkom kontekstu. S obzirom da nam je svima poznato što su Turci tražili na ovim prostorima, valjda je jasno zašto mi je ta rečenica smiješna.

Quote:
Inače da tu ima dovoljan broj muslimana za džamiju, nikakav problem, ali to je očigledno o čemu se radi. ta nije li Sefer davno poželio klanjati džumu u Neumu..iako je bio komunist..to su dvane, još raten fantazije serdžadlija iz Saraj'va.
Dole zbilja nema puno Muslimana. Ja ti znam samo dvojicu. Jedan ima trgovinu, a drugi nešto nalik motelu, no i oni su nominalni prohrvatski orjentirani muslimani kojima ef. Cerić nije osobito drag.
__________________
Bog i Hrvati 4ever, najljepša ljubavna pjesma svih vremena:
Untouchable™ is offline  
Old 10.07.2008., 11:37   #17
Ja jes' se palite ko hepo kockice, na ocito provokantnu vijest!
Pa svi su svjesni da dzamije u Neumu nece biti jos za mali milion godina, jer niti ima potrebe za njom, niti je pozeljna u ovom trenutku.
To je samo politikanstvo i pocetak predizborne borbe.
Nije vrijedno komentara, a o namjeri autora vijesti na index.hr, se vec moze raspravljati
vidju_vraga is offline  
Old 10.07.2008., 11:34   #18
glede "poklapanja", u BiH su skoro svi isti. toliku kolicinu gluposti, nekakvog, ko fol "inata" (koji pada u vodu cim su pitanju neke pare), "casti" (koja veze s casti nema)... kao u BiH, tesko da igdje ima.

dzamijama, crkvama, minaretima, krstovima, krizevima... u BiH se ne slavi vjera u Boga, vec se zapisava i oznacava teritorij apsolutne vlasti nekog od naroda...
goldietrickz is offline  
Old 10.07.2008., 11:42   #19
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
glede "poklapanja", u BiH su skoro svi isti. toliku kolicinu gluposti, nekakvog, ko fol "inata" (koji pada u vodu cim su pitanju neke pare), "casti" (koja veze s casti nema)... kao u BiH, tesko da igdje ima.

dzamijama, crkvama, minaretima, krstovima, krizevima... u BiH se ne slavi vjera u Boga, vec se zapisava i oznacava teritorij apsolutne vlasti nekog od naroda...
Znači, muslimani gradnjom džamije u Neumu obeležavaju teritoriju svoje apsolutne vlasti?
aleksije radicevic is offline  
Old 10.07.2008., 11:56   #20
Klasicni pokusaj zapisavanja teritorija.

Smajkic kao stari KOS-ovac opet igra politicke igre, ovaj put za druge gospodare.
Crni_Bombarder is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.