Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2012., 21:55   #61
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
kako jadno i bijedno... nesposoban si reć niš pametnije
opče se ne čudim kaj si sam, ko bi opće i volio bit pored tebe
Odkud tebi da sam ja sam?

Puno ljudi želi biti sa mnom, ni ne stignem biti sa svima...
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 21:55   #62
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
U otkrivenju piše da se samo spašava 144000 djevaca(neokaljanih),žene se uopće ne spominjui.

1 I vidjeh, i gle, Janje stajaše na gori Sionskoj i s njim sto i četrdeset i četiri tisuće, koji su imali ime njegovo i ime Oca njegova napisano na čelima svojim.

2 I začuh glas s neba kao glas voda mnogih i kao glas groma velikoga; i glas, što ga začuh, kao glas svirača, koji sviraju na citrama svojim.

3 I pjevahu kao novu pjesmu pled prijestoljem i pred četiri bića i pred starješinama; i nitko ne mogoše naučiti pjesme, osim onih sto i četrdeset i četiri tisuće, koji su otkupljeni sa zemlje.

4 Ovo su, koji se ne okaljaše sa ženama, jer su djevci (nevini). Ovi prate Janje, kamogod ono pođe. Ovi su otkupljeni od ljudi kao prvenci Bogu i Janjetu.

5 I u njihovima ustima ne nađe se laž, jer su bez mane pred prijestoljem Božjim




Što ćemo sada ?
Treba li vjerovati u otkrivenje?

A i u evendjelju se nešto slično piše.
Matej glava 19

12 Ima ljudi, koji su od krila majčina nesposobni za ženidbu; ima takvih, koji su od ljudi učinjeni nesposobnima; i ima takvih, koji sebe same čine nesposobnima za ženidbu, zbog kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati!"

1 Ivanova glava 2
15 Ne ljubite svijeta, ni što je u svijetu! Ako tko ljubi svijet, nema ljubavi Očeve u njemu.
16 Jer sve, što je u svijetu požuda je tijela, požuda očiju i oholost života, nije od Oca, nego od svijeta. 17 I svijet prolazi i požuda njegova; a tko čini volju Božju, ostaje dovijeka

Što ćemo sad?
U Bibliji piše da je Isus pastir, a mi ovce. Treba li sad to doslovno tumačiti ili tražiti simboliku?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 00:21   #63
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Odkud tebi da sam ja sam?

Puno ljudi želi biti sa mnom, ni ne stignem biti sa svima...
vidiš, upravo si samog sebe prezentirao, poskočio ti ego na izazov i sad nama želiš objanit kako tebe mnogo ljudi traže i vole

ma crtaj se al ti to ne može bit nikako, samo fantaziraj svoje... lijepi su snovi koje čovjek sanja
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 02:16   #64
Nema ženama mjesta ...

Jasno i glasno po tom nauku a taj nauk nije jedini što se tresete malovjerni...


Vjera može brda za pomera...

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 02:22   #65
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
U Bibliji piše da je Isus pastir, a mi ovce. Treba li sad to doslovno tumačiti ili tražiti simboliku?
Piše da će i djecu da joj pobije taj pastir a ti shvati da če joj da uruči cvijeće poklon za Dan žena...
Imaš pravo na to ...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 02:26   #66
1 I pogledao sam, i gle — Janje stoji na gori Sionu i s njim sto četrdeset i četiri tisuće onih koji imaju ime njegovo i ime Oca njegova napisano na čelima svojim. 2 I začuo sam zvuk s neba poput huke mnogih voda i poput tutnjave jakoga groma. Zvuk koji sam začuo bio je kao glazba harfista koji pjevaju i sviraju harfe svoje. 3 Pjevali su kao novu pjesmu pred prijestoljem i pred četiri bića i pred starješinama. I nitko nije mogao naučiti tu pjesmu osim onih sto četrdeset i četiri tisuće, koji su otkupljeni sa zemlje. 4 To su oni koji se nisu okaljali sa ženama, koji su sačuvali djevičanstvo svoje. Oni slijede Janje kamo god pođe. Otkupljeni su između ljudi kao prvine Bogu i Janjetu 5 i nikakva se laž nije našla u ustima njihovim, ničim se nisu okaljali. To je malo u prenesenom značenju ima među njima i žena. To su oni koji su otkupljeni sa zemlje i koji će vladati s Kristom na nebu - pomagati mu u vladanju. Evo da vam malo pojasnim vidim da se zbunjeni u vezi toga. A na zemlji će preživjeti veliko mnoštvo. Svi koji sluze pravom Bogu i žive po njegovim pravednim mjerilima i vjerno mu sluze. Evo nadam se da sam vam malo pomogao u razumijevanju. Vidim da vas to zbunjuje. Pozdrav.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 16:41   #67
144 000 djevaca ne uklapa se u šest milijuna jehovinih svjedoka , pa se jehovini svjedoci , za razliku od katoličanstva , koje Svetom pismu ima sasvim drugačiji pristup , hvale time da sve rade po Svetom pismu , sada nalaze u velikom problemu...

Što sad ?




Preadicatore , upravo si se pokakio na sve svoje upise na ovom forumu...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 17:42   #68
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
144 000 djevaca ne uklapa se u šest milijuna jehovinih svjedoka , pa se jehovini svjedoci , za razliku od katoličanstva , koje Svetom pismu ima sasvim drugačiji pristup , hvale time da sve rade po Svetom pismu , sada nalaze u velikom problemu...

Što sad ?




Preadicatore , upravo si se pokakio na sve svoje upise na ovom forumu...
ti si se pokakio
tih 144000 će biti na nebu, a ostali (veliko mnoštvo) na zemlji.
Psalam 115,16
"Nebo je nebo Gospodnje, a zemlju je dao ljudima."

Psalam 37,29
"Pravednici će naslijediti zemlju, i živjeće na njoj dovijeka."

Što sad ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 18:16   #69
Podrti Raj...

Sad mi ostaje da se smijem kako u Bibliji piše da će Bog mučiti šest milijuna Jehovinih svjedoka , budući da piše da jedino tih 144 000 djevaca neće biti mučeno za vrijeme apokalipse...

Jebi ga , oni se trude za Jehovu , a , po njihovom shvaćanju , milijuni Jehovinih svjedoka za to će biti nagrađeni mučenjem u apokalipsi...

Tekst se nastavlja "u one dane ljudi će iskati smrt , ali smrt će bježati od njih..."


Znači , po shvaćanju Jehovinih svjedoka , koji tvrde da oni , od slova do slova , sve rade i shvaćaju po Bibliji , Bog će ih , za nagradu , mučiti tako jako da će htjeti umrijeti , ali Bog im neće dati da umru , jer ih želi nagraditi mučenjem toliko teškim da želiš umrijeti...

To redovito propuštaju napisati u "Kuli stražara" , jer glavni kolač mamac jehovinih svjedoka je raj na zemlji , u što se nikako ne uklapa mučenje pod kojim želiš krepati , ali ne možeš...

A i tih 144 000 djevaca gledati će kako se njihove majke i sestre muče i žele krepati , ali ne mogu...

Raj na zemlji za Jehovce...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 20:31   #70
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Sad mi ostaje da se smijem kako u Bibliji piše da će Bog mučiti šest milijuna Jehovinih svjedoka , budući da piše da jedino tih 144 000 djevaca neće biti mučeno za vrijeme apokalipse...

Jebi ga , oni se trude za Jehovu , a , po njihovom shvaćanju , milijuni Jehovinih svjedoka za to će biti nagrađeni mučenjem u apokalipsi...

Tekst se nastavlja "u one dane ljudi će iskati smrt , ali smrt će bježati od njih..."


Znači , po shvaćanju Jehovinih svjedoka , koji tvrde da oni , od slova do slova , sve rade i shvaćaju po Bibliji , Bog će ih , za nagradu , mučiti tako jako da će htjeti umrijeti , ali Bog im neće dati da umru , jer ih želi nagraditi mučenjem toliko teškim da želiš umrijeti...

To redovito propuštaju napisati u "Kuli stražara" , jer glavni kolač mamac jehovinih svjedoka je raj na zemlji , u što se nikako ne uklapa mučenje pod kojim želiš krepati , ali ne možeš...

A i tih 144 000 djevaca gledati će kako se njihove majke i sestre muče i žele krepati , ali ne mogu...

Raj na zemlji za Jehovce...

to je po tvom shvaćanju a ne njihovom.
samo što ti ništa ne shvaćaš u vezi Jehovinih svjedoka, pa im zlurado imputiraš ove nebuloze
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:10   #71
Njihovo shvaćanje je da se oni pridržavaju Biblije od slova do slova , za razliku od naprimjer Katoličke Crkve , koja je tu knjigu napisala , i koja si daje pravo tumačiti je kako želi , ne uzimajući je kao glavno mjerilo vlastite vjere. Katolici , iz istinski poštenog pogleda na mistične , i simbolički napisane dijelove Svetog Pisma , najzad priznaju da im , ti dijelovi , ni samima do kraja nisu jasni , ili nisu sasvim jasni , već treba čekati određeno vrijeme da bi Bog katolike nadahnuo razumjeti proročanska pisma. Tako ćemo rijetko , zapravo nikad , iz ustiju vodećih teologa Katoličke Crkve , na temu Otkrivenja čuti pompozno preseravanje o tome što nam budućnost sigurno donosi...


Ali ne i Jehovini svjedoci...


Ta mala sekta , koja je jučer nastala , i koja ni sa Isusom , ni sa Njegovom Crkvom veze nema baš nikakve (dapače , riječ je o neprijateljima Isusove Crkve , i lažnim prorocima koji konstantno napadaju i blate Isusovu Crkvu , zavađajući ljude , zastrašujući cijeli svijet groznim idejama da moraš biti Jehovin svjedok da bi ušao u Raj...) , tvrdi da se drži Biblije od slova do slova , i da oni sve razumiju , i o Otkrivenju , i o svemu ostalom. Naravno , u praksi to izgleda smiješno , i ja , kao katolik , kojem se također na cesti prijetilo da im se moram pridružiti , i kojem se također na cesti vrijeđalo njegovu vjeru , sada se slatko smijem i naslađujem njihovoj nesposobnosti da se , istodobno , pridržavaju Biblije od slova do slova , i da ih pritom bude 144 000 djevaca , koji jedini neće biti mučeni...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:51   #72
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Njihovo shvaćanje je da se oni pridržavaju Biblije od slova do slova , za razliku od naprimjer Katoličke Crkve , koja je tu knjigu napisala , i koja si daje pravo tumačiti je kako želi , ne uzimajući je kao glavno mjerilo vlastite vjere. Katolici , iz istinski poštenog pogleda na mistične , i simbolički napisane dijelove Svetog Pisma , najzad priznaju da im , ti dijelovi , ni samima do kraja nisu jasni , ili nisu sasvim jasni , već treba čekati određeno vrijeme da bi Bog katolike nadahnuo razumjeti proročanska pisma. Tako ćemo rijetko , zapravo nikad , iz ustiju vodećih teologa Katoličke Crkve , na temu Otkrivenja čuti pompozno preseravanje o tome što nam budućnost sigurno donosi...
nisam znao da su Mojsije i ekipa bili katolici
a ovo drugo,...da na žalost, slažem se s tobom da biblija ne znači puno katoličkoj crkvi, tu je tek za ukras radi tradicije, a dogme žive same za sebe.


Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ali ne i Jehovini svjedoci...


Ta mala sekta , koja je jučer nastala , i koja ni sa Isusom , ni sa Njegovom Crkvom veze nema baš nikakve (dapače , riječ je o neprijateljima Isusove Crkve , i lažnim prorocima koji konstantno napadaju i blate Isusovu Crkvu , zavađajući ljude , zastrašujući cijeli svijet groznim idejama da moraš biti Jehovin svjedok da bi ušao u Raj...) , tvrdi da se drži Biblije od slova do slova , i da oni sve razumiju , i o Otkrivenju , i o svemu ostalom. Naravno , u praksi to izgleda smiješno , i ja , kao katolik , kojem se također na cesti prijetilo da im se moram pridružiti , i kojem se također na cesti vrijeđalo njegovu vjeru , sada se slatko smijem i naslađujem njihovoj nesposobnosti da se , istodobno , pridržavaju Biblije od slova do slova , i da ih pritom bude 144 000 djevaca , koji jedini neće biti mučeni...
ovo nije tema o Jehovinim svjedocima, niti o katolicima, pa se neću previše upuštati u tu raspravu, međutim.....

zašto ih nisi tužio kad su ti prijetili ?
trebao si zvati policiju, jer prijetnje su kažnjive.

nema veze, i ja se smijem i naslađujem što katolici moraju svećenicima davati svaki mjesec 500kn, minimalno inače im nikad neće izaći iz čistilišta njihovi dragi pokojnici.
(indulgencija u modernom obliku)
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:55   #73
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
(cut)
nema veze, i ja se smijem i naslađujem što katolici moraju svećenicima davati svaki mjesec 500kn, minimalno inače im nikad neće izaći iz čistilišta njihovi dragi pokojnici.
(indulgencija u modernom obliku)
Još kad bi to bila istina. Kad nekoga za nešto optužuješ prouči malo stvar, lijenim razmišljanjem ćeš se teško približiti Istini.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 22:17   #74
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Još kad bi to bila istina. Kad nekoga za nešto optužuješ prouči malo stvar, lijenim razmišljanjem ćeš se teško približiti Istini.
ma, nema veze što nije istina, zar je to od jednom postalo bitno ?
ili važi samo kad su katolici u pitanju, a o ostalima se može izmišljati šta tko hoće, i ismijavati ?

ako se Keva@ može smijati i naslađivati nečemu što nije istina, što ne bih mogao i ja ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 00:18   #75
Najbolje bi bilo da se svi naučimo smijati jedni drugima...

Humor je koristan za zdravlje čovjeka i odlika inteligentnih ljudi...



Evo npr. sad mi pada na pamet jedna šaljiva smicalica , na račun potpisa koji stoji u Anti-provanovom adresaru...

Ali neću je izreći , osim ako mi to Anti-provan ne dopusti...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 01:21   #76
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ma, nema veze što nije istina, zar je to od jednom postalo bitno ?
Kršćanima je oduvijek bitno.
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ili važi samo kad su katolici u pitanju, a o ostalima se može izmišljati šta tko hoće, i ismijavati ?
Važi za bilo koga. I ne razumijem čemu ovo pitanje. Naime, ja ti nisam zamjerao što braniš stav Jehovnih svjedoka. Zamjeram ti što u svojoj obrani podmećeš drugima i lažno optužuješ one koji ti, što je najžalosnije, nisu ništa krivi.
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ako se Keva@ može smijati i naslađivati nečemu što nije istina, što ne bih mogao i ja ?
Mogao bi pokazati da si bolji od njega. Ili barem ne lagati. Ili ne napadati one koji s vašom raspravom nemaju veze.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 06:12   #77
Thumbs down

Keva kaze:
Ta mala sekta , koja je jučer nastala , i koja ni sa Isusom , ni sa Njegovom Crkvom veze nema baš nikakve (dapače , riječ je o neprijateljima Isusove Crkve , i lažnim prorocima koji konstantno napadaju i blate Isusovu Crkvu , zavađajući ljude , zastrašujući cijeli svijet groznim idejama da moraš biti Jehovin svjedok da bi ušao u Raj...) , tvrdi da se drži Biblije od slova do slova , i da oni sve razumiju , i o Otkrivenju , i o svemu ostalom. Naravno , u praksi to izgleda smiješno , i ja , kao katolik , kojem se također na cesti prijetilo da im se moram pridružiti , i kojem se također na cesti vrijeđalo njegovu vjeru , sada se slatko smijem i naslađujem njihovoj nesposobnosti da se , istodobno , pridržavaju Biblije od slova do slova , i da ih pritom bude 144 000 djevaca , koji jedini neće biti mučeni...[/QUOTE]
ODGOVOR KEVI !!! za tvoju informaciju ta tvoja crkva nem nikakve veze s Bogom ni sa Isusom. Zapravo za tvoja crkva je odvratna Bogu i vrlo brzo će ju Bog uništiti odnosno stavit će u srce ljudima da ju uniste!!

Ma šta ti trabunjaš.? Tko će biti mučen ? Bit će unisteni ili kako ti kazes muceni božji neprijatelji. Jehovini svjedoci su Bozji narod i njih će Bog postedjeti odnosno spasiti kad Sotonine horde krenu na Bozji narod biti će uništene ! Harmagedon je Bozji rat u kojem će biti unisteni zlo za sva vremena !

Zadnje uređivanje praedicator : 10.09.2012. at 06:29.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 06:21   #78
Ma šta ti trabunjaš.? Tko će biti mučen ? Bit će unisteni ili kako ti kazes muceni božji neprijatelji. Jehovini svjedoci su Bozji narod i njih će Bog postedjeti odnosno spasiti kad Sotonine horde krenu na Bozji narod biti će uništene ! Harmagedon je Bozji rat u kojem će biti unisteni zlo za sva vremena !A prije toga biti će unisten Babilon veliki odnosno svjetsko carstvo krive religije koje je ljude odvratilo od Boga i koje je krivo za krv odnosno ubojstva pravih krscana onih koji su svjedočili istinu odnosno današnjih Jehovinih svjedoka ! Placa im stiže vrlo brzo ! Evo ti citat iz Biblije gdje se govori o tome::/- Otkrivenje 18:1-24

1 Nakon toga vidio sam jednog drugog anđela kako silazi s neba s velikom vlašću i sva je zemlja zasjala od slave njegove. 2 I povikao je na sav glas: “Pala je, pala je bludnica Babilon Veliki i postala prebivalište demona, izvorište svakovrsnog smrada nečistog i skrovište svih ptica nečistih i mrskih! 3 Jer svi su se narodi opili vinom gnjeva, vinom bluda njezina. Kraljevi zemaljski bludničili su s njom, a trgovci zemaljski obogatili su se od silne i besramne raskoši njezine.”

4 I čuo sam jedan drugi glas s neba kako govori: “Iziđite iz nje, narode moj, da ne budete sudionici u grijesima njezinim i da vas ne zadese nevolje njezine! 5 Jer grijesi su se njezini nagomilali do neba i Bog se sjetio nepravednih djela njezinih. 6 Učinite joj kao što je ona učinila drugima, vratite joj dvaput toliko, dvostruko joj vratite za djela njezina! U čaši u kojoj je ona opojno piće miješala, umiješajte joj ga dvostruko! 7 Koliko je slavila sebe i živjela u besramnoj raskoši, toliko joj zadajte muka i tuge! Jer u srcu je svojemu govorila: ‘Sjedim kao kraljica i nisam udovica i neću vidjeti tuge.’ 8 Zbog toga će u jednom danu doći nevolje njezine: smrt i tuga i glad te će biti spaljena vatrom, jer je silan Jehova Bog, koji joj je sudio.

9 I kraljevi zemaljski koji su s njom bludničili i živjeli u besramnoj raskoši plakat će i žaliti za njom kad budu gledali kako se diže dim ognja u kojem gori. 10 Prestrašeni mukama njezinim, stajat će podalje i govoriti: ‘Jao, jao, grade veliki, Babilone, grade silni, jer je u jedan čas stigla osuda tvoja!’
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 06:26   #79
Amen
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 07:06   #80
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ma šta ti trabunjaš.? Tko će biti mučen ? Bit će unisteni ili kako ti kazes muceni božji neprijatelji. Jehovini svjedoci su Bozji narod i njih će Bog postedjeti odnosno spasiti kad Sotonine horde krenu na Bozji narod biti će uništene ! Harmagedon je Bozji rat u kojem će biti unisteni zlo za sva vremena !
Mozes mislit, od svih ljudi na svijetu...a ima ih 7 miljardi da ce bog spasiti samo par miljuna tkz. "jehovinih svjedoka".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.