Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2006., 22:57   #1
Omiljene (kupovne) slastice: keksi, napolitanke, čokolade, bomboni ...

Ja sam od nedavno ponovno zaljubljenik u kekse. I to one obicne - cajne. Petit B. ili pak Speculaas...njam... Uz caj naravno... Cak mi se cini da nemaju ni puno kalorija, pola kutije Speculaasa manje od 200 kalorija...
Naravno njam su i oni sa mrvicama cokolade, napolitanke, jafa keksi ali mislim da su ipak malo "zesca" poslastica od ovih cajnih
Anyway koje volite? I dal neko pece svoje kekse ako da primam recept i pitanje koliko ti home made keksi mogu stajat dugo? Recimo da ih stavim u one limene kutije?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 23:01   #2
da, speculasi su i meni zakon. ja inače zadnjih par mjeseci tamanim isključivo ove kekse s mrvicama čokse, i to najviše Koestlinove Koexe koji su posebniji od ostalih zbog narančine korice.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 23:03   #3
ja sam vec neko vrijeme u potrazi za keksima koji bi odgovarali onima koje sam dobila uz kavu u jednom kaficu, naime ti u kaficu su oni mali pakirani svaki za sebe u omotic a proizvodnja je neka znj zemlja i znj firma ali su takoooo njam. jedino sta na omotu pise o sastavu je da sadrze i malo karamele, okusa sta li vec. ali nikako nac u ducanima nesto slicno
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 07:54   #4
meni su zakon od Kraša oni krašuljci s komadićima čokolade.....da mi se dokopati njihova recepta .....
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 10:17   #5
Obožavam speculaas, negdje vodje na forumu je bio i odličan recept za njih (isproban dva puta) samo sam ja dodao više začina (4x više ) da bi dobio zadovoljavajući okus.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 11:14   #6
Evo moj isprobani recept za keksiće za kojima svi luduju. Bolji su od krašuljaca

potrebno je:
za mjeru koristiti šalica = 2,5 dl

2 i 1/4 šalice oštrog brašna
1 šalica maslaca (250 g)
malo soli
1 šalica smeđeg šećera
1/2 šalice šećera
1 prašak za pecivo
2 jaja
1 i 1/2 šalice sjeckane čokolade
1 šalica sjeckanih oraha ili lješnjaka
Pomiješaj maslac sa šećerima, jajima, brašnom i ostalim, žličicom vadi smjesu veličine oraha u protvan tako da ostaviš dovoljan razmak kako se ne bi zalijepili jedan za drugi i peci 10 minuta na 180 C.
mozaik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 11:22   #7
mozaik, a jel ti ostanu onak cijeli komadići čokolade u keksićima kad su pečeni?
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 11:56   #8
Aha, ali ne smiješ čokoladu presitno nasjeckati. Najbolje je ako kupiš gotove čokoladne komadiće. Umjesto oraha možeš dodati lješnjake ili grožđice, a možeš i umjesto dijela brašna dodati zobene pahuljice.
mozaik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:05   #9
ja obozavam petit kekse u toplom mlijeku , inace nisam zaljubljenik suhog keksa.
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:28   #10
Quote:
mozaik kaže:
Aha, ali ne smiješ čokoladu presitno nasjeckati. Najbolje je ako kupiš gotove čokoladne komadiće. Umjesto oraha možeš dodati lješnjake ili grožđice, a možeš i umjesto dijela brašna dodati zobene pahuljice.
hvala na receptu, svakako ću isprobati

(nisam vidjela kod nas za kupiti gotove čokoladne komadiće.
gdje tog ima?)
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:33   #11
Loacker napolitanke

A s mrvicama čokolade su mi najbolji oni Grisson, valjda se tak zovu.. Ima ih na dežurnoj pumpi u Jagićevoj
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:59   #12
Quote:
emili kaže:
hvala na receptu, svakako ću isprobati

(nisam vidjela kod nas za kupiti gotove čokoladne komadiće.
gdje tog ima?)
Vidjela sam ih u Konzumu, a vidjela sam i u Metro katalogu.
mozaik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 22:27   #13
Kraš domaćice i krašuljci i krašopisi i .......
ma šta god bitno da je slatko i da deblja
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 15:07   #14
Loacker napolitanke (posebno one s tamnom cokoladom), Kraseve dijetne napolitanke, Kras nougat napolitanke, Bosanski lokum, Cajni kolutici, Leibnitz petiti beurre s cokoladom.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 15:24   #15
Kraš mi ima definitivno najbolje kekse (šteta kaj nemaju speculaas, ti su mi zakon) - volim krašuljke i krašotice, al apsolutni favorit su mi njihovi lada keksi, samo ih u zadnje vrijeme baš i nema po dućanima... i petit su mi dobri... cerek:
ah, ogladnila sam...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 15:34   #16
...moji homemade chocolate cookies sa svim i svacim (pao bi i receptich, ali nemam ga kod sebe...)...joooooj...
...a osim toga...Stroopwafel...tako nesto fino rijetko se nadje
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 17:41   #17
Quote:
chrissy kaže:
Kraš mi ima definitivno najbolje kekse (šteta kaj nemaju speculaas, ti su mi zakon) - volim krašuljke i krašotice,
Evo, ovo je vrlo slično krašoticama... a nije teško napraviti

1 prašak za pecivo
100 g mljevenih lješnjaka
70 g šećera u prahu
1 jaje
150 g maslaca
200 g brašna

nutella

Umijesiti tijesto, tanko razvaljati, rezati kekse, od kojih polovicu s rupicom. Peći na 180 stupnjeva, 10-12 minuta. Gornje kekse posuti šećerom u prahu, spajati s ugrijanom nutellom.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:42   #18
Joj evo jedan recept finih keksića,moa stara je to davno izvukla iz nekog američkog časopisa;

Kolačići iz snova

-2 1/4 šalice brašna (oštro i glatko),
-3/4 male žličice sode,
-mrvicu soli,
-1 šalica otopljenog margarina,
-1 šalica šećera,
-1 jaje,
-narančina korica (1-2 naranče)
-za ukras bijela i crna čokolada,
Tijesto-Umješa se prvo brašno sa sodom i sol.U zdjelu gdje će se miksati,stavi se margarin i šećer,doda se jaje i korica te se dobro izmiksa.Polako dodajemo brašno s dodacima.Malo ostavimo da odstoji i onda radimo kuglice (veličine promjera 1-1,5 cm),stavljamo ih na masni papir koji smo prethodno stavili u protvu.Pečemo na 170° oko 10 minuta.Keksići se dosta povećaju tak da ih malo jače rzdvojite dok ih stavljate u protvu.Dok se ohlade,rastopite bijelu i crnu čokoladu te svaku zasebno izlijte u vrećicu za ''pisanje'' ili jednostavno u običnu malu vrećicu i sa škarama malo odrežite kut da možete lijepo pisati sa čokoladom.Prvo sa crnom čokoladom ispisujete okomito preko kolačića ''cik-cak'' linije,zatim sa bijelom čokoladom radite isto te ''cik-cakove'' ali vodoravno tako da se ''križaju'' sa crnim cik-cakovima.dobit ćete ko mrežu.

Nadam se da ste skužile kaj mislim?Uglavnom kolačići su prefini i zbilja lijepo izgledaju,ja ih znam pred božićne blagdane peći i onda ih još posipam onim srebrnim dekorativnim bonbončićima.Baš svečano izgledaju onda..
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 09:56   #19
Quote:
xavierkat kaže:
.Stroopwafel...tako nesto fino rijetko se nadje

joj....nisi me smio podsjetiti

nikad ništa savršenije nisam probala.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 01:46   #20
[...a osim toga...Stroopwafel...tako nesto fino rijetko se nadje [/QUOTE]
Mljac,stvarno nešto prefino,ali ja se ubijam(kad si dopustim) u čokoladnim Kraš
napolitankama i domaćica sa ledenim mlijekom.
Odoh u špajzu sad!
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.