Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2005., 00:42   #81
uuups, trebalo bi stajati jedno veliko upozorenje ljudima da ne kupuju pse iz karlovca, naročito ne maltezere. psi se prebacuju preko granice iz najčešće mađarske.
kupila ga je moja susjeda lijevo prije otprilike dvije godine. malac ima paradontozu i redovito mu otpadaju veliki komadi dlake (što se ne bi smjelo događati, ali znate o čemu pričam). onda je susjeda desno išla sebi kupiti maltezericu opet u kralovac, po preporuci ove lijevo. uvalili su joj križanku između westyja i maltezera. nakon par mjeseci bila je toliko bijesna da čak htjela vratiti jadnog psa za kojeg je iskeširala 3000 kuna (pas je bez papira dakako). zvala je dotičnu osobu koja joj je prodala psa, ali broj je bio isključen...
toliko o kupovini u karlovcu.
Lunatic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 15:57   #82
Ja sam kupila svoju maltezericu u Karlovcu/Duga Resa.
Već sam pisala o tome, ali evo; imala sam sreću pa sam 'ugrabila' psa koji je vrhunski po kilaži, izgledu, zdravstveno... osim što ima podgriz pa ne može na izložbe, iz istog razloga ne mogu za nju dobiti papire.
Jedina negativnost je što je malo osjetljiva na promjene temperature, pa svake godine imamo upalu grla ili ušiju, a česte su i upale očiju. No koji rasni pas ne pati od nekakvih boljki, svi su osjetljivi za razliku od baštardina.

Moj susjed je kupio svog psa (isto maltezer) na istom mjestu (ja mu dala adresu prodavača. Pas je kao štene izgledao 'vrhunski' , ali je na kraju izrastao u đukelu od 4,5 kg, dlaka prebogata/pregusta, glava ogromna naspram tijela, njuška isto tako, jake kosti... sve u svemu - nula !! To nije maltezer. To je kao što je već netko gore spomenuo mješavina zapadno škotskog bijelog terijera i maltezera. Ova mješavina je nekakav hit u svijetu/posebno u USA, čitala malo o tome.

Prije ovog psa isto sam imala maltezericu 4 godine. Kupljena je u Požegi, vlastiti uzgoj jedne obitelji.
Kada sam išla kupovati drugog psa (nakon tragične smrti prvog) raspitivala sam se tko u Hrv. ima najbolji uzgoj; ispostavilo se uzgajivači u Dugoj Resi i jedna veterinarka u Opatiji/Rijeci. Ova druga nije imala leglo (a i njeni psi su 'veliki' tj. prelaze dopuštenu kilažu po uzg. pravilniku).
Okrenula sam par brojeva u Karlovcu i D.Resi i kontaktirala par osoba koji su bez srama rekli na koji način dopremaju pse iz Mađarske. Te sam prekrižila i dalje tražila 'uzgajivača'.
I konačno našla obitelj. Kad sam došla po psa tek tada sam skužila da su i oni šverceri , ali tada je već bilo kasno. Mogla sam se okrenuti i otići, ali nisam. Uzela sam to malo pseto u ruke (koje tada nije imalo niti mjesec dana ) i rekla sam si; 'ma jebeš tih 2200 kuna minusa, bolje da ja nju uzmem sebi, barem sam sigurna da je u dobrim rukama'.
Istinabog, bila je tako majušna da sam mislila da će mi uginuti do doma, al žilava je ona
Velim... riskirala sam, jesam... al zato i dan-danas imam neki filing kao da sam je 'spasila', pitaj boga tko bi je uzeo, dali bi je uopće tko želio uzeti tako malu i kržljavu

Al sam isto tako veliki protivnik šverca. Ja sam svog psa kupila na očitu prijevaru iliti krivo predstavljanje uzgajivača/preprodavača !!

Zato... ako imate volje, želje i sredstava - registrirajte uzgajivačnicu Maltezera. Biti će te prvi u Hrvatskoj ... i to je jedini način na koji možemo stati švercerima na rep
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 17:48   #83
gledaj na to da si spasila jadnog psa:-) i da mu je danas sasvim super.
što se "gospođe" iz rijeke ili opatije tiče, ne znam da li je to ta, ali jedna je na groznom glasu, najpoznatija po uzgoju maltezera. ta ima dvije kujice (mamu i kćer) i jednog mužjaka kod sebe u stanu. svaki put kad se neka od te dvije jadnice tjera, mužjak ih zaskoči. starija kujica ima 6 godina i imala je otrpilike 7 ili 8 legla, dakle, na skoro svako tjeranje dobije mlade. ista je situacija sa drugom kujicom.
sam pojam te žene mi se gadi. da stvar bude još gora, baba se hvali okolo kako je od zarade na psima postavila talijanske pločice u kupatilo, kupila si zepter posuđe, kožnu granituru, otvorila kćerki firmu...rigoleto.

susjedi budem rekla da su mješanci westyja i maltezera hit, da se malo oraspoloži. znam da jako voli to pseto, ali je ljuta zbog prevare.

što se papira za psa tiče, do toga možeš doći jedino nelegalnim putem. ako pas nema papire od rođenja, ne možeš ih uopće dobiti, osim ako ti ih neki švercer ne proda za masne pare. raspitivala sam se malo okolo jer imam dvije pekinezerice (mamu i kćer) koje su stvarno prekrasne (mama pogotovo) i bilo mi je strašno žao što ih ne mogu voditi na izložbe. na kraju sam shvatila da mi više vrijedi jedan njihov pogled nego svi papiri ovoga svijeta.
Lunatic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 16:38   #84
Kako ja ovo nisam ranije vidila??
Evo, da se i tu hvalim:
Mali
veliki

Quote:
Kleine kaže:
cekaj, cekaj, meni se cini isto da je tip preko koje sam nabavila moju iz karlovca i da je nesto mljeo o ceskoj.
Tip iz Karlovca iz dovozi iz Ceskog legla. Znam pouzdano jer je moja kozmetickarka uzela jednog
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 16:53   #85
Quote:
Desirée kaže:
Kako ja ovo nisam ranije vidila??
Evo, da se i tu hvalim:
Mali
veliki

Tip iz Karlovca iz dovozi iz Ceskog legla. Znam pouzdano jer je moja kozmetickarka uzela jednog

Ima više osoba iz Karlovca koji se bave švercom pasa, što iz Češke, što iz Mađarske

Psić je strašan
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 01:57   #86
docek nove godine
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 11:35   #87
maltić

Joj društvance da vam se pridružim.
Na kupnju maltezera odlučila sam se već odavno ali sad sam konačno krenula u akciju. To je čista katastrofa. 2 tipa su iz Karlovca, jedan od njih je iz Duge Rese. Čisti šverc komerc. Uzas. Jedna ženskica prodaje u Velikoj Gorici, ona ima doma mužjaka i ženku ali se psići ne smiju pogledati dok ne navrše 7 tjedana, jer se ona boji da se mladunci ne inficiraju
Tip iz Trnja također ih prodaje i ima kao svoje leglo doma, ali je sumnjiv do besvjesti. Zvala sam da dođem pogledati, dogovorili smo se za popodne i onda mi se tip više nije javio na telefon.
Ma ovo kupovanje mog mališe, pretvorilo mi se u nočnu moru, da bar nađem uopće nekog normalnog gdje bi psa mogla doći pogledati, pa ne pada mi na pamet kupovati psića na temelju slike.
Ako netko zna nekog provjerenog, please da mi pomogne. Ne želim srljati u nešto zbog nestrpljenja pa se poslije kajati što se nisam malo strpila.

E sad sam vas fino i žestoko udavila

Ali ja bi najradje zbrisala s posla, sjela u auto i sad zapalila po svog maltića
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 15:53   #88
gledala sam slikice vaših maltića, i preslatki su.

Ko iz knjige, tip-top.
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 17:58   #89
maltezeri su preslatki. nadam se da ću i ja uskoro imati svoga.
__________________
Love makes the world go round.
NEPHELE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:14   #90
maltezer

Negdje na početku ovog topica je vlasnica maltezera rekla da su pudlice živčane,pa bi samo htjela reći da to nije potpuno točno.Ta tvoja prijateljica ima neodgojenu pudlu.To ponašanje koje si opisala je tipično za neodgojene pudle.Ja imam pudlu i nema nikakvih tragova živčanosti.Možeš joj kopat po zdjelici,uzimat hranu iz usta,mazi se sa svima poznatim i nepoznatim a pse obožava.Imam je u kvartu jednog maltezera i to je najživčanije stvorenje koje sam vidla.Ali nije problem u njemu,on je neodgojen i zato je takav.Ljudi upropaste psa.Zato kad uzmeš maltezera (nadam se da će ti se ispuniti želja i da će preslatka pahuljica uskoro biti u tvojim rukama) moraš ga socijalizirati i odgojiti kao i svakog drugog psa i imat ćeš savršenog ljubimca. Općenito su male pasmine poznate po živčanosti,a najveći je razlog što ih se ne tretira ko pse nego ko igračkice i ne uči ih se ničemu.Maltezeri su predivni psići i ja sve više razmišljam uzeti jednu ženkicu.Oduvijek sam htjela imati dva psa.Sad kad čitam kako je teško nabaviti maltezera od prave osobe sve sami šverceri ne mogu vjerovati.Pa u zadnje vrijeme ima stvarno puno maltezera zar su svi švercani ili uvezeni.Ajde javi ako naiđeš na dobro leglo.Meni nije bitna rodovnica jer ne želim izlagati,to me ne zanima,ali mi je zbog nekakve sigurnosti da pas nije "izkemijan".
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 00:02   #91
Re: maltezer

Quote:
corra03 kaže:
Negdje na početku ovog topica je vlasnica maltezera rekla da su pudlice živčane,pa bi samo htjela reći da to nije potpuno točno.Ta tvoja prijateljica ima neodgojenu pudlu.To ponašanje koje si opisala je tipično za neodgojene pudle.Ja imam pudlu i nema nikakvih tragova živčanosti.Možeš joj kopat po zdjelici,uzimat hranu iz usta,mazi se sa svima poznatim i nepoznatim a pse obožava.Imam je u kvartu jednog maltezera i to je najživčanije stvorenje koje sam vidla.Ali nije problem u njemu,on je neodgojen i zato je takav.Ljudi upropaste psa.Zato kad uzmeš maltezera (nadam se da će ti se ispuniti želja i da će preslatka pahuljica uskoro biti u tvojim rukama) moraš ga socijalizirati i odgojiti kao i svakog drugog psa i imat ćeš savršenog ljubimca. Općenito su male pasmine poznate po živčanosti,a najveći je razlog što ih se ne tretira ko pse nego ko igračkice i ne uči ih se ničemu.Maltezeri su predivni psići i ja sve više razmišljam uzeti jednu ženkicu.Oduvijek sam htjela imati dva psa.Sad kad čitam kako je teško nabaviti maltezera od prave osobe sve sami šverceri ne mogu vjerovati.Pa u zadnje vrijeme ima stvarno puno maltezera zar su svi švercani ili uvezeni.Ajde javi ako naiđeš na dobro leglo.Meni nije bitna rodovnica jer ne želim izlagati,to me ne zanima,ali mi je zbog nekakve sigurnosti da pas nije "izkemijan".

Ha, jel sam ja to rekla
Može bit
Imam susjedu za užasno živčanom pudlicom, a i ex. susjed je imao pudla zanimljiva imena koji je jako agresivan da u dvorište uopće nisi mogao ući, a da se prije nisi najavio
Al i to što veliš, male 'vrste' prati atribut živčanosti, pa tako i moja malička nerijetko laje 'iz daljine' na veče pse, a kad joj se približe onda je manja od makova zrna

Što se tiće 'sigurnosti' - ona NE postoji !! upravo zbog toga što u Hr. ne postoji uzgajivačnica, već je sve stvar sreće!
Npr. moje štene je bilo totalno atipično, razvilo se u 'pravu' maltezerku, dok je susjednovo štene bilo 'tipično', a razvilo se u psa od 5 kg. i vrlo robusnim izgledom tijela.
Neki poseban racept ne postoji, ali obvezno zatraži da pogledaš majku-kuju i barem sliku oca (ako već ne uživo).
Štene primi u ruku i detaljno ga pogledaj, štene staro dva mjeseca nešto je veće od čovjekovog dlana (ne smije nikako biti manje, jer to zanči da je štene staro mjesec dana i da preprano odvojen od majke (još je na mlijeku)).
Glava mora biti u skladu sa tijelom, nikako veča, okice su tamno smeđe boje, gotovo crne, njuškica isto, nokti na nogama isto.
Vilica ne smije imati podgriz ili obrnuto, mora se poklapati gornja sa donjom (zubi).
Koža mora biti roze boje po cijelom tijelu, crna pigmentacija nije dopuštena.
Repić je zavinut u luku - nikako ravan !! Debeo od korijena, vrlo tanak na vrhu.
Dlaka mora biti posve bijela, dopuštena je pigmentacija boje 'slonove kljove', sve što je tamnije je izvan standarda.
Dlaka šteneta je paperijasta. Razvija se do treće godine života i na kraju svojom kvalitetom približno nalikuje ljudskoj kosi.
Leđa šteneta moraju biti ravna, nogice su ravne, posebno zadnje (ne smije izgladati zgrčeno u koljenu).
Obrati pažnju kako štene hoda, dali je hod pravilan, pogledaj kukove.

Ovo ti je opis kako otprilike mora izgledati štene maltezera,
ali znam da kad to malo biće primiš u ruke, sve prestaje 'biti bitno'.
Ali ipak, obrati pažnju na gore navedeno
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 09:49   #92
ako nekoga zanima uzgajivachnica DOMACIH () maltezera u okolici Rijeke, nek mi kazhe da mu peemam adresu i broj.


Mozhete ih posjecivati, vidjeti im mamu i sve shto treba
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 09:52   #93
Quote:
Paw kaže:
Naručila sam ju, sad čekam da mi stigne, probati ću naći link pa si pogledajte i možete velim naručiti u Algoritmu ako već nemaju u samom dućanu
Jel stigla?



Magic, mislis li ti to na svoju kuckicu?
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:13   #94
naravno da ne
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 17:03   #95
Quote:
magic kaže:
ako nekoga zanima uzgajivachnica DOMACIH () maltezera u okolici Rijeke, nek mi kazhe da mu peemam adresu i broj.


Mozhete ih posjecivati, vidjeti im mamu i sve shto treba

magic, jel to 'drži' jedna vetrinarka??
Jer čula sam da osim nje, u Rijeci uzgaja još jedna ženska, da riba ima dvije ženke (majku i kćerku), da ih pari svake godine i da joj uopće nije frka priznat kako na njima diže golemu lovu
Tako sam čula, ako me moj izvor laže, onda ja lažem vas
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 10:49   #96
napisala sam to jer vidim da ljude muchi odakle im stizhu psici.


a ovdje makar mozhesh vidjeti mamu i cijelo leglo....sad, ako je tata 'uvezen' to ne znam


I malishani ne koshtaju nish vishe od uobichajenog, pa zashto ne?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 12:45   #97
Maltezeri

Maltezer mi je divna pasmina obozavam ih...
nego, spremam se kupiti jednog maltezera pa me zanima sve o toj pasmini-uzgajanje i njega stenadi, odraslih pasa,hranjenje...narav... sve u vezi njih...
i dakako, ako imate maltezera od koga ste ga kupili i po kojoj cijeni???
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 12:50   #98
Imam ja. I ime joj je bas MEGY!

BTW tu imas o maltezerima:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=63498
__________________
We do NOT stop playing because we grow old; We grow OLD because we stop playing !.!.!

Tanj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 13:10   #99
Quote:
Tanj@ kaže:
Imam ja. I ime joj je bas MEGY!

BTW tu imas o maltezerima:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=63498
a bas mi je drago... daj maloj Megy
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 00:07   #100
maltić

svakako preporucam... paw zna sto prica o maltezerima.
imam jednog...tesko je naci pravog .. NE SMIJE biti tezi od tri kg.
sybelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.