Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2013., 08:24   #7181
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
ajme predivno
jel se mucis s retencijom? meni se cini da ce mi retencija (pogotovo mobilna) biti veca tlaka od aparatica
Ma ne mucim se , prvo sam morala nositi cijeli dan i noć, sad je prošlo 3 mj id skidanja pa nosim samo po noći prije fiksnog sam valjda 7 god nosila mobilni samo po noći, pa mi je još ostala valjda ta navika pa nije problem haha
akasha001 is offline  
Old 17.06.2013., 15:22   #7182
pozdrav svima! danas sam bila na konzultacijama kod privatnog ortodonta. on radi sa onim demon aparatićima. jel nosi tko ovdje takav, kak ste zadovoljni, koje su prednosti u odnosu na druge, jesu kvalitetni? tu na početku piše da su damon pola metalni pola prozirni, a ove bravice koje je on meni pokazao su više bijele, a metalnog nema uopće. spominjao je neke cirkone i dosta su male, baš djeluju da se ne primjećuju jako na zubima. zato bi rado čula vaša iskustva
šta se cijene tiče, 18000 na rate ili 14 i pol u gotovini. s tim da mi tu ulazi sve. uključujući i vađenje sva 4 umnjaka (što mi je zapravo super, jer ću onda to brzo riješiti, a da idem negdje u državni vadit, vjerojatno bi potrajalo, a u svakom slučaju bi ih htjela vadit jer mi već godinama samo probleme stvaraju). hvala na svakom odgovoru i savjetu!

Zadnje uređivanje Ava Lena : 17.06.2013. at 16:22.
Ava Lena is offline  
Old 17.06.2013., 15:36   #7183
Quote:
akasha001 kaže: Pogledaj post
Evo mojih, prije i danas.. Napokon sam ih slikala

Prije http://img42.imageshack.us/img42/9845/mqni.jpg

Poslije http://img20.imageshack.us/img20/4135/og48.jpg
predivni su!
Ava Lena is offline  
Old 17.06.2013., 16:11   #7184
Quote:
Ava Lena kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! danas sam bila na konzultacijama kod privatnog ortodonta. on radi sa onim demon aparatićima. jel nosi tko ovdje takav, kak ste zadovoljni, koje su prednosti u odnosu na druge, jesu kvalitetni? tu na početku piše da su damon pola metalni pola prozirni, a ove bravice koje je on meni pokazao su više bijele, a metalnog nema uopće. spominjao je neke cirkone i dosta su male, baš djeluju da se ne primjećuju jako na zubima. zato bi rado čula vaša iskustva
šta se cijene tiče, 18000 na rate, 14 i pol u gotovini. s tim da mi tu ulazi sve. uključujući i vađenje sva 4 umnjaka (što mi je zapravo super, jer ću onda to brzo riješiti, a da idem negdje u državni vadit, vjerojatno bi potrajalo, a u svakom slučaju bi ih htjela vadit jer mi već godinama samo probleme stvaraju). hvala na svakom odgovoru i savjetu!
Cek cek, 18000 kn plus jos 14500 na rate ili od 18000 moras 14500 dati u gotovini? Bome mislim da je to skupo ako je ukupno 32500 a i mozes naci ortodonata kojim manji iznos moras dati odmah (tipa 3000 kn) , ostalo na rate..
Ja nisam nosila Damon, nego Innovation C tak da ti stvarno ne znam reci nista o tome
akasha001 is offline  
Old 17.06.2013., 16:19   #7185
Quote:
akasha001 kaže: Pogledaj post
Cek cek, 18000 kn plus jos 14500 na rate ili od 18000 moras 14500 dati u gotovini? Bome mislim da je to skupo ako je ukupno 32500 a i mozes naci ortodonata kojim manji iznos moras dati odmah (tipa 3000 kn) , ostalo na rate..
Ja nisam nosila Damon, nego Innovation C tak da ti stvarno ne znam reci nista o tome
ma ne, naravno da ne bi tolko dala. dakle, ak plaćam u ratama, onda je 18000, ak plaćam odjednom sve, onda 14500, ne to zajedno
istina, malo sam nejasno napisala
Ava Lena is offline  
Old 17.06.2013., 18:00   #7186
Quote:
Ava Lena kaže: Pogledaj post
ma ne, naravno da ne bi tolko dala. dakle, ak plaćam u ratama, onda je 18000, ak plaćam odjednom sve, onda 14500, ne to zajedno
istina, malo sam nejasno napisala
Ahaaaa, to je onda prihvatljivo )
akasha001 is offline  
Old 17.06.2013., 20:34   #7187
ignorirajte moje pitanje, na kraju sam završila kod drugog ortodonta, safirne bravice, u petak postavljam na gornje zube. al vjerujem da ćemo se još družit ovdje

Zadnje uređivanje Ava Lena : 17.06.2013. at 21:43.
Ava Lena is offline  
Old 18.06.2013., 13:25   #7188
Quote:
akasha001 kaže: Pogledaj post
Ma ne mucim se , prvo sam morala nositi cijeli dan i noć, sad je prošlo 3 mj id skidanja pa nosim samo po noći prije fiksnog sam valjda 7 god nosila mobilni samo po noći, pa mi je još ostala valjda ta navika pa nije problem haha
ma znam ljude koji se muce s mobilnom u smislu da su im usta prepuna, ne mogu pricati i sl., a to je malo zeznutno ako moras nosit 24/7
Lua is offline  
Old 18.06.2013., 13:33   #7189
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
ma znam ljude koji se muce s mobilnom u smislu da su im usta prepuna, ne mogu pricati i sl., a to je malo zeznutno ako moras nosit 24/7
Najnormalnije pricam, cak i zaboravim da to imam u ustima... To ti se ni ne vidi, prozirno skroz..
akasha001 is offline  
Old 18.06.2013., 14:11   #7190
Ortodonti Zadar, pomoć hvala !!?
techno is offline  
Old 18.06.2013., 14:13   #7191
Quote:
akasha001 kaže: Pogledaj post
Najnormalnije pricam, cak i zaboravim da to imam u ustima... To ti se ni ne vidi, prozirno skroz..
znaci ne osjecas se ko boksac s napumpanim usnama?
Lua is offline  
Old 18.06.2013., 16:27   #7192
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
znaci ne osjecas se ko boksac s napumpanim usnama?
Ne , pa to je tanko, napravljeno po otisku zubi , ne mrda nigdje.. Ne znam, meni to stvarno ne smeta
akasha001 is offline  
Old 18.06.2013., 18:10   #7193
Sutra imam postavu pa vam se pridružujeeem.

Totalno se bojim, odlučila sam se za metalni i sad se pitam jel to bila dobra odluka. :S
mirna_nemirna is offline  
Old 18.06.2013., 22:25   #7194
Danas dobih gumice, mislim na one elastike Koliko je u prosjeku vama aparatićarima trajala ta faza?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 18.06.2013., 22:28   #7195
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post
Ekipa molim vas preporuku za ortodonta u Splitu!
Toplo preporučujem Dr.Petar Bitanga, vrlo sam zadovoljna!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 19.06.2013., 08:01   #7196
Smile hejjj

meni danas ide prvo zatezanje na gornje zube,nosim bijeli gore ,a za mj.dana stavljam dolje ,ali cu ipak dolje metalni da me izade nesto jeftinije ,a i dolje mi se nece aparatic ni vidjeti bilo mi je bitno za gornje da mi se nevidi....:-)....jos po najgorim vrucinama idem danas..joj joj...:-)..ohrabrite me valjda ce biti dobro,vec sam keksolino pripremila...:-)
avi1987 is offline  
Old 19.06.2013., 09:21   #7197
Quote:
avi1987 kaže: Pogledaj post
meni danas ide prvo zatezanje na gornje zube,nosim bijeli gore ,a za mj.dana stavljam dolje ,ali cu ipak dolje metalni da me izade nesto jeftinije ,a i dolje mi se nece aparatic ni vidjeti bilo mi je bitno za gornje da mi se nevidi....:-)....jos po najgorim vrucinama idem danas..joj joj...:-)..ohrabrite me valjda ce biti dobro,vec sam keksolino pripremila...:-)
sretno
ja idem u petak na postavljanje gore. isto sam si već napravila meni za vikend - čokolino za doručak, ručak i večeru
a kolko otprilike traje postavljanje?
Ava Lena is offline  
Old 19.06.2013., 10:38   #7198
Smile

Quote:
Ava Lena kaže: Pogledaj post
sretno
ja idem u petak na postavljanje gore. isto sam si već napravila meni za vikend - čokolino za doručak, ručak i večeru
a kolko otprilike traje postavljanje?
Hvala ti,meni gornji za jedno 45min,sa slikanjem i razgovorom,stvarno brzo..:-),sad cemo vidjeti kak ce danas biti i kad za mj dana stavi dolje,mene stvarno nije nis jako boljelo dok jednu curu 10 dana je stavila prije mene pila je po 2 ibrufena jedno 3 dana koji su bili bolovi!!!ja nemogu reci gore su mi ravni zubi,a dolje malo krivi neznam jel to igra ulogu...bumo vidjeli...:-))
avi1987 is offline  
Old 19.06.2013., 13:34   #7199
bok svima, imam pitanje, jel puno 15 000 kn, za obje čeljusti, s tim da su samoligirajuće bravice, cijena je takva i ako uzmem metalni ili estetski. Ja bi stavila metalni na donju čeljust, a estetski (nadam se da je safirni) na gornju. Ja sam rekla da ne želim keramički, a ona kaže da je safirni isto keramički samo kvalitetnija keramika, da ona ne koristi plastiku. E sad ne kuzim sta je pod tim mislila, je su ti keramički u biti plastični. Nisam još otisla do nje. Ali eto čisto da se s vama konzultiram
__________________
"Odlučila sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."
gloria22 is offline  
Old 19.06.2013., 17:54   #7200
Ne znam zasto se svi boje keramickog, a i najbolje ti je poslusati preporuku ortodonta

inace, 15 000 nije puno ako su ukljuceni pregledi i retencija (metalni je doduse jeftiniji, ali ako ces na gornju celjust estetski i ako je u cijenu ukljuceno sve ostalo, cijena je prihvatljiva)
Lua is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.