Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2004., 15:51   #21
Quote:
violent_femmes9 kaže:

medjutim, koncept privremenog i povremenog odlaska na dijete, kakve god one bile, jest pogresan. trust me
Quote:
LadyInRed kaže:
pa tako i ja nekako o tome mislim. sve "dijete" su ok za kratko vrijeme. tjedan do dva i nekakvih 3-4 kila.

?

i nije lijepo nazivati ljude koji normalno jedu i ponekad dobiju koju kilu "grijesnicima", fakat si prestroga

i malo je pretjerano reci da je "organizmu potrebno ciscenje" tako sto ce ici na neku od brzinskih dijeta, zamisljenih prvenstveno za brzo mrsavljenje

cistimo se odlaskom na wc

eto, necu vise, naj mi zamjerit
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:51   #22
Quote:
zhmigi kaže:
Inače, jednom pokušala i treći dan upala u takvu hipoglikemiju da sam se tresla kao narkić u krizi, bolila me glava i povraćalo mi se.
To nije nista cudno - to ti je dokaz kako se lose hranis i u kakvom ti je stanju organizam kad ti je slabo bez secera i losih ugljikohidrata. Postepeno prestaj konzumirati te lose namirnice i nakon nekog vremena ti vise nece trebati i neces padati u shokove.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 16:35   #23
i dalje mi nije sasvim jasna poanta tvog javljanja na ovu temu, ali dobro. ti valjda znaš što si htjela dokazati

Quote:
violent_femmes9 kaže:
cistimo se odlaskom na wc
a kada bi ovo bila apsolutna istina onda bi svi ljudi na svijetu bili zdravi i svaki zdravstveni problem bi riješili odlaskom na wc kolesterol, šećer....jednim odlaskom na wc a ne ide baš tako
"čišćenje" je pojam koji sam onda bila razjasnila, a ponukana problemom mamine najbolje prijateljice prije puno godina. imala je rak (kosti) i prognoze su bile još 6 mjeseci života. posebnim režimom prehrane, Brojsovom metodom čišćenja u trajanju 40 dana produžila si je život na još narednih 6 godina ....

no...ah....ne da mi se više.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 16:51   #24
Quote:
LadyInRed kaže:
i dalje mi nije sasvim jasna poanta tvog javljanja na ovu temu, ali dobro. ti valjda znaš što si htjela dokazati
Quote:
violent_femmes9 kaže:

medjutim, koncept privremenog i povremenog odlaska na dijete, kakve god one bile, jest pogresan. trust me
btw. ne dokazujem nista, to je vec odavno dokazano.

povod mojem javljanju ima veze s tvojom lakonskom konstatacijom da svi koji kritiziraju npr. atkinsa doma zderu cips i opcenito se hrane nezdravo. to jednostavno nije istina.

Quote:
LadyInRed kaže:

a kada bi ovo bila apsolutna istina onda bi svi ljudi na svijetu bili zdravi i svaki zdravstveni problem bi riješili odlaskom na wc kolesterol, šećer....jednim odlaskom na wc a ne ide baš tako
neki zdravstveni problemi samo su djelomicno vezani za loshe funkcioniranje mehanizama eliminacije toksina (koji su normalni medjuprodukti metabolizma) iz organizma.

secer (ako si mislila na dijabetes) nema nikakve veze s "nakupljenim otrovima", dijabetes tip 2 kod jedne skupine pacijenata ima veze s loshim prehrambenim navikama, ali uvjetovan je takodjer i genetikom. kod tih ljudi moze ga se prevenirati normalnom, zdravom, uravnotezenom prehranom, uz prethodno skidanje viska kila uz pomoc uravnotezene redukcijske dijete, ni priblizno neke od tzv. brzih dijeta.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 17:01   #25
Quote:
violent_femmes9 kaže:
povod mojem javljanju ima veze s tvojom lakonskom konstatacijom da svi koji kritiziraju npr. atkinsa doma zderu cips i opcenito se hrane nezdravo. to jednostavno nije istina.
s obzirom da nismo na znanstvenom simpoziju ne osjećam potrebu da se ograđujem neprestano disklejmerima da kada napišem nešto ne mislim na sve ljude ovog svijeta. potpuno nebitno na ovom forumu i na ovoj temi. potpuno nepotrebno toliko isticati što se mislilo jer nisam liječnik i ovo nije mjesto gdje se nekoga liječi pa stoga ne osjećam moralnu potrebu da super znanstveno o tome pričam jer to ovdje stvarno nisam nikome dužna

ako baš hoćeš, moji postovi na zdravlju su vrlo transparentni i prepuni su lakonskog tumačenja. no međutim, nisu neistiniti, lažni ili sasvim pogrešni. iz mojih su, laičkih usta (prstiju) i svatko tko je htio razumjeti je razumio što sam htjela reći.

iz tog razloga mi se ne da prepucavati o ovome dalje. ne zato što mi to ne odgovara s tobom, nego zato što mislim da je mjesto, vrijeme i tema preblesavo a da bih uzimala to tako ozbiljno. dobivam strah na forumu pisati o nečemu za što nisam završila fakultet
a to je nadasve - bzvz
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 17:05   #26
Quote:
LadyInRed kaže:


Brojsovom metodom čišćenja u trajanju 40 dana
.
Lady mozes li mi samo okvirno reci nesto o toj metodi?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 17:11   #27
Quote:
smjeskica kaže:
Lady mozes li mi samo okvirno reci nesto o toj metodi?
nemoj se ljutiti ali radije ne bih će da me netko na križ rastegne

proguglaj, naći ćeš nešto
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 17:16   #28
,hajd dobro...odoh guglat'
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 09:35   #29
Quote:
LadyInRed kaže:
s obzirom da nismo na znanstvenom simpoziju ne osjećam potrebu da se ograđujem neprestano disklejmerima da kada napišem nešto ne mislim na sve ljude ovog svijeta. potpuno nebitno na ovom forumu i na ovoj temi. potpuno nepotrebno toliko isticati što se mislilo jer nisam liječnik i ovo nije mjesto gdje se nekoga liječi pa stoga ne osjećam moralnu potrebu da super znanstveno o tome pričam jer to ovdje stvarno nisam nikome dužna

ako baš hoćeš, moji postovi na zdravlju su vrlo transparentni i prepuni su lakonskog tumačenja. no međutim, nisu neistiniti, lažni ili sasvim pogrešni. iz mojih su, laičkih usta (prstiju) i svatko tko je htio razumjeti je razumio što sam htjela reći.

iz tog razloga mi se ne da prepucavati o ovome dalje. ne zato što mi to ne odgovara s tobom, nego zato što mislim da je mjesto, vrijeme i tema preblesavo a da bih uzimala to tako ozbiljno. dobivam strah na forumu pisati o nečemu za što nisam završila fakultet
a to je nadasve - bzvz
naravno, lutko



ja sta nadrobi, pa nisam te napadala, sta se pravdas zeno bozja
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 14:12   #30
Moje iskustvo:
Pre sest meseci prestala pusiti i dobila posao koji zahteva sedenje od 9-5, a posle posla sam smorena od kompa pa mi se i ne ide na neku organizovanu rekreaciju. U poslednjih 6 meseci natukla sam nekih 7 kg viska od svoje idelane tezine. Iako se zdravo hranim, ovaj visak nikako da ode.
Tu sledi Atkins...cula sam da ne sme da se drzi duze od tri nedelje. Ja za nedelju dana skinula 3 kg, pravim dve nedelje pauze pa cu opet jedno 7-10 dana i to je to. Fakat sam se drugi dan osecala kao narkic u krizi, jer ti organizam "besni" sto mu ne dajes energiju...samo sam gledala u pekare, voce i slatkise (iako ih ne volim ovako). Tremor, nizak pritisak pa cak i mala vrtoglavica...ali kad se to prebrodi (jedan dan), bukvalno osetis da ti se telo switch-ovalo na postojece rezerve i nema problema s gladi ili nedostatkom energije. Mislila sam da bih mogla tako i mesec dana, ali ipak previse volim sireve i voce da bih se toga lisila
Paola_Ltd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 21:00   #31
Quote:
Paola_Ltd kaže:
Moje iskustvo:
Tu sledi Atkins...cula sam da ne sme da se drzi duze od tri nedelje.
Atkinsova dijeta je zdravija za vecinu ljudi (osim za one koji su ugljikohidratni tipovi) od onog cime se vecina ljudi hrani.

Quote:
Mislila sam da bih mogla tako i mesec dana, ali ipak previse volim sireve i voce da bih se toga lisila
Ne znam tocno sto sve Atkins propisuje, no koliko je meni poznato, sirevi su proteinska hrana - dakle, samo naprijed. A i bolje da jedes voce nego kruh, krumpir, bombone ili cokoladu.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 00:01   #32
Samo jedno pitanjce, da li vi prije i poslije bilo koje dijete 'izvrsite krvnu pretragu, provjerite pritisak, trigliceride, i slicno ?' Atkins i slicne dijete su jako 'dobre' za bubrege i srce, zar nije lakse smanjiti hranu na minimum, piti cajeve i samo povrce i voce, ribu, jesti klasicnu mediteransku hranu, 'izbaciti' slatkise i iz rijecnika. Ono sto bih ja rekla, izvrsite pretrage (krv, pritisak) prije i poslije dijete da vidite jel to ok (ako dijeta duze traje ono svaki mjesec dana pregled, pa kad utvrdite da je lose odmah prestanete sa istom). OVo cisto radi zdravlja, jer sta ce vam dijeta kad ostanete 'bez zdravlja' ???? Zar vam ipak nije ono najvaznije? Ili ja grijesim?
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 00:13   #33
Quote:
atena kaže:
Samo jedno pitanjce, da li vi prije i poslije bilo koje dijete 'izvrsite krvnu pretragu, provjerite pritisak, trigliceride, i slicno ?' Atkins i slicne dijete su jako 'dobre' za bubrege i srce, zar nije lakse smanjiti hranu na minimum, piti cajeve i samo povrce i voce, ribu, jesti klasicnu mediteransku hranu, 'izbaciti' slatkise i iz rijecnika. Ono sto bih ja rekla, izvrsite pretrage (krv, pritisak) prije i poslije dijete da vidite jel to ok (ako dijeta duze traje ono svaki mjesec dana pregled, pa kad utvrdite da je lose odmah prestanete sa istom). OVo cisto radi zdravlja, jer sta ce vam dijeta kad ostanete 'bez zdravlja' ???? Zar vam ipak nije ono najvaznije? Ili ja grijesim?
ja sam u jednoj fazi u životu bila na "gladovanju" 4 tjedna. "prehrana" mi se bazirala na sokovima od povrća, (Biotta), 1 komad friškog voća dnevno i 1,5 l tekućine. dakle samo 4 tjedna. krvna slika mi nikada nije bila bolja nego tada. kontrolirala sam se, da, i bilo je sve ok.

medjutim, nisam sigurna kakva bi krvna slika bila da sam tako živjela mjesecima. zaista ne znam.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 16:05   #34
Quote:
atena kaže:
Samo jedno pitanjce, da li vi prije i poslije bilo koje dijete 'izvrsite krvnu pretragu, provjerite pritisak, trigliceride, i slicno ?' Atkins i slicne dijete su jako 'dobre' za bubrege i srce
Hm... Imam ja jedno pitanje za tebe: otkud ti znas koliko 'dobra' je Atkinsova dijeta za bubrege i srce? Koliko ja znam, samo je jedno istrazivanje, ako bi se to uopce tako moglo nazvati, pokazalo neku vezu izmedju Atkinsonove dijete i bubrega - 'nesreca' je u tome sto nije postojao reprezentativni uzorak ljudi, 'istrazivanje' je izvedeno posve trajaljavo, i nekim cudom se doslo do zakljucka da Atkinsonova dijeta nije dobra za bubrege. Postoje li jos neka istrazivanja koja to dokazuju, a koja nisu fejkana?

Osim toga, zbilja ne vidim po cemu bio Atkinsonov rezim prehrane bio losiji od onog cime se vecina ljudi hrani - imas proteine, vrlo ogranicene lose ugljikohidrate i zdrave ugljikohidrate. Sto je tu toliko losije od uobicajene prehrane bogate kruhom, krumpirom, secerom (ukratko - upravo onim tvarima koje debljaju, koje povisuju inzulin u krvi, uzrokuju dijabetes, koje dovode do bolesti srca i krvnih zila ukoliko ih se neumjereno konzumira - a konzumira ih se neumjereno)!?

Quote:
zar nije lakse smanjiti hranu na minimum, piti cajeve i samo povrce i voce, ribu, jesti klasicnu mediteransku hranu, 'izbaciti' slatkise i iz rijecnika.
Razlika izmedju toga sto si napisala i Atkinsonove dijete je u kolicini proteina (mesa) koju covjek uzima - nekima mediteranska prehrana ima mozda premalo proteina. Bez proteina, nema misica!
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 17:16   #35
Ja ne znam što ste se vi svi tako uzjogunili oko jedne obične dijete. Već je par puta tu ponovljno da je Atkinsova dobra kao kratkoročno riješenje od kojih tjedan-dva (naravno, za ljude koji nemoaju ozbiljnijih zdravstvenih tegoba i problema) a nakon toga bi trebalo nastaviti sa normalnom prehranom koja će imati uravnotežen postotak ugljikohidrata, proteina i masti. End of story.
Osim toga, onaj tko želi skinut kile - naći će načina da to napravi, a onaj tko neće će naći 101 protiv svake žive i nežive dijete. Vidim da tu nekako prevldavaju ovi drugi. Ajmo baljezgat - ali za kile skidat ima vremena.
Loli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 18:01   #36
Re: Atkinsova dijeta?

Quote:
smjeska kaže:
Da li itko ima iskustva s tom dijetom? Jel pruza kakve rezultate? Negdje sam procitala da bas i nije zdrava a neki ju preporucuju.
Radije probaj zonsku dijetu.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 21:00   #37
Quote:
Loli kaže:
Ja ne znam što ste se vi svi tako uzjogunili oko jedne obične dijete. Već je par puta tu ponovljno da je Atkinsova dobra kao kratkoročno riješenje od kojih tjedan-dva (naravno, za ljude koji nemoaju ozbiljnijih zdravstvenih tegoba i problema) a nakon toga bi trebalo nastaviti sa normalnom prehranom koja će imati uravnotežen postotak ugljikohidrata, proteina i masti. End of story.
Osim toga, onaj tko želi skinut kile - naći će načina da to napravi, a onaj tko neće će naći 101 protiv svake žive i nežive dijete. Vidim da tu nekako prevldavaju ovi drugi. Ajmo baljezgat - ali za kile skidat ima vremena.
Gledaj, ako se ljudi hoće trovati, nek' samo izvole. ali ako traže ovdje savjet ili mišljenje drugih, zašto im ne reći? Nema čarobne dijete. Jedino TRAJNOM promjenom načina prehrane može se skinuti višak i potom ostati na normalnoj težini. Ako naglo počneš gladovati - a to svaka dijeta jest - tijelo dobije signal da se prebaci na "štednju". Možeš izgubiti vodu i mišiće, mast ostaje. Ali nekim ljudima to ne ide u glavu...Daklem, i ja sam za Zonu.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 23:44   #38
Prvo moram rec da sam procitao samo prva 2 posta gore, pa se nemojte ljutit ako sad ponovim nesto vec receno.
Dakle, atkinsova dijeta nije OK. Svako ko zna malo vise o ljudskoj prehrani zna da ta dijeta nije dobra.
Medjutim, dobar broj ljudi ima prilican uspjeh sa tom dijetom.
Zasto?
Pa, kad se covjek nakon 20 godina hranjenja pastama, hamburgerima, pizzama i krmicima prebaci na IOLE uredniju prehranu, kad barem malo izbaci gore navedeni junk-food, kad barem malo obrati paznju na broj obroka u toku dana, onda se dogadja da ljudi sa 115 kg u 4 mjeseca padnu na 95. Nije to stvar Atkinsa ni bilo koje druge dijete, to je rezultat IOLE poboljsanog nacina prehrane.
Ja bi volio da se netko tko se uredno hrani, ima urednu kilazu i nema problema sa zdravljem prebaci na atkinsovu dijetu. Garantiram odustajanje nakon mjesec dana.
Dakle, Atkinsova, mjeseceva, ova-ona, dijeta iz Mile, dijeta iz Tene. Sve se svodi na isto.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2004., 02:03   #39
Odakle ja znam za bubrege, odakel znam za srce, draga moja znam i to odlicno, svaki dan gledam par njih koji danas imaju probleme zbog te bas te dijete.......No zasto bih ja tebi pricala o tome, ocito nezelis savjet, dala sam dobronamjeran komentar rekla da uradis sve pretrage (to bi ti i svaki lijecnik rekao)...Da li vjerujem u Atkinsonovu dijetu ne, par slucajeva teskih oboljenja, i jos gore i uzasnije je gledati te ljude danas , moj savet je bio dobronamjeran, mislim da sve sto steti treba izbaciti iz opcije, ovo je ipak forum o zdravlju a ne o tome kako smrsati bez obzira na posljedice (da li si spremna na posljedice?).
Zato kad vec idete na dijete kakve god obavezno uradite pretrage, obavezno se posavjetujte sa lijecnikom, ja ipak mislimda je zdravlje na prvom mjestu, ti ne? To je bio moj komentar, a nemoj mi braniti ovu dijetu mnislim da nema potrebe, tvoj zivot tvoj put, moje je samo da ti kazem da nevalja, tvoje je da se sama odlucis da li ej vrijedno truda.
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 20:08   #40
Moja mama je bila par mjeseci na atkinsonovoj djeti i skinula je 25kg ali si je uništila organizam, no ne samo to, postala je užasno agresivna i živčana. Sada koristi proizvode Herbalifea da bi si oporavila organizam. Ja te proizvode koristim preko 3 mj i od tada nisam imala glavobolje i osječam se puna energije. Prvi mjesec skinula sam svoja 4kg viška i velik dio celulita. Nastavila sam koristiti proizvode za održavanje težine jer se nikad nisam bolje osječala. Ako koga zanima više neka mi se slobodno javi na 098 695 372. Ja sam Nelly.

ZAŠTO SE INAČE KILOGRAMI VRAČAJU? Ovako ide krug... Primjetiš višak kg, izbaciš neku hranu iz svakodnevne prehrane ili ukloniš večeru (smanjiš broj dnevnih obroka i automatski usporiš metabolizam). Kako organizam ne funkcionira s dovoljno hranjivih tvari i obroka na koje je navikao, čovjek podlježe stresu, postaje živčan, nervozan, gladan i nakon nekog vremena odustaje. Recimo da je uspio skinuti 10kg kad počne jesti kilogrami se doslovce lijepe jer organizam stvara zalihe da mu se to nebi ponovo dogodilo.
__________________
Fantasy
FANTASY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.