Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 13:02   #6001
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam tu ali mi je bilo
nekako glupo dopisivati se sam sa sobom.
imaš pravonego šta je sa Snježanom,jel ti šta znaš?ti si na održavanju još?šta ti papaš na održavanju?moj jelovnik više liči 1 fazi nego održavanju samo više mliječnog papam neg0 u prvoj fazi
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 15:06   #6002
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Mikice u dva tjedna - 4 je super rezultat....Svaka cast.
Hvala....super je rezultat, ali to je samo kap u moru onoga šta ja trebam skinuti. Mislim da će se vidjeti tek kad skinem 10
Ali jako sam zadovoljna. Nisam se strogo pridržavala prve faze, od početka konzumiram sireve i vrhnje, tako mi je nekako lakše to sve podnijeti.
Vagat ću se jednom tjedno, subotom, pa me baš zanima kakvi će biti rezultati prekosutra. I moram si metar nabaviti
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 17:21   #6003
Ah puno nas ima koji se navraćamo na ovaj forum, pratimo. Mene osobno sramota išta pisati jer sam nakon dvije uspješne godine pala na ispitu, tj vratila dosta kila i sad sam ponovo u komi kako da uskočim u vlakić. Evo me par dana na drugoj dijeti, sličnoj al doslovice umirem od gladi. Zbog toga eto me nazad za par dana. Na Atkinsu nikad nisam bila gladna, a najbolje ne brljati jer se teško vratiti. pozdrav svima
ankica62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 18:38   #6004
evo i mene nakon 3 tjedna pauze
dobila samo kilu, al kad voda ode mislim da neće biti ni toliko
nastavljam cijelo vrijeme u fazi 1
pa do kad izdržim tako
danas mi je drugi dan, glavobolja me ubija, ali nisam baš spavala prošlu noć pa je moguće i od toga
svima držim palčeve da ostvare ciljeve
Nimat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 22:02   #6005
slažem se saankicom da nas ima koji "virimo na temu " i kad nista ne pisemo..ja sam odnedavno medju njima ...ali ne slažem se da se treba stidjeti svojih promašaja i padova ...treba i o tom pisati da svi ućimo iz tog ..ako se piše samo o uspjesima sve izgleda previše idealno ...a nije baš tako to znamo...

evo moje priče..prije 6-7 g sam skinula 38 kg dijetom koja je vrlo slična atkinsu iako tada nisam znala za atkinsa,nego je to bilo onako prema vlastitom instinktu ,više sam pratila sto mi govori vlastito tijelo ,sto mi od hrane skodi itd....ispalo je da najlakše mršavim ako potpuno izbacim uh i slatko i baziram se većinom na meso i salatu...doduše ja sam izbacila i masnoće i jela posno,lešo meso tako da je to nakon izgubljenih kilograma postalo neodrživo kao trajni način prehrane...predosadno,jednolično,bezukusno....i lako sam se vratila starim navikama i kroz iduće dvije godine sve vratila ...u medjuvremenu je bilo nekih drugih pokušaja i metoda mršavljenja ali bezuspješnih..nedavno sam pročitala knjigu dr atkinsa i mnoge du mi stvari u vezi same sebe,vlastitih problema i navika postale jasnije...

nedavno sam o vlastitom trošku obavila 6 satni test opterećenja glukozom i dobila dijagnozu ozbiljne hiperinzulinemije , te isto tako test na candidu koji se takodjer pokazao pozitivan...

..dakle potvrda nekih mojih simptoma i problema i potvrda teorija dr atkinsa...

trenuto sam još u fazi detaljnog proučavanja atkinsa ,literature itd i za par dana se nadam priključiti vašim redovima...
..i dobro je čuti svačiju priču, i to ne samo pozitivne rezultate iako se svi njima volimo pohvaliti; nego i sva iskušenja s kojima se susrećemo,sve probleme,sve promašaje ...svi smo ovdje zato sto smo debeli i svi znamo da se s tim borim cijeli život i i da griješimo i padamo u toj borbi itd..ali barem ovdje bi se svi medjusobno trebali razumjeti ,biti bez predrasuda i osuđivanja jedni prema drugima a samim time ne trebamo se stidjeti ispričati sve muke i neuspjehe jednako tako kao sto se lako i bez srama hvalimo našim uspjesima ...

pozdrav svima ...
__________________
slika
soul2soul75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:36   #6006
Evo i mene kod vas! Ako može?
Već sam dva tjedna na djeti :nešto kao Atkinsu: i ide mi sporo. Već sam držala djetu, i skidanje je išlo brže. Sad je
Sad se prijavljujem tu ,s nadama se ,dobrim vjestima
plavilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:07   #6007
Quote:
kosjuraj kaže: Pogledaj post
imaš pravonego šta je sa Snježanom,jel ti šta znaš?ti si na održavanju još?šta ti papaš na održavanju?moj jelovnik više liči 1 fazi nego održavanju samo više mliječnog papam neg0 u prvoj fazi
Vec ce se nama Snjeza vratiti,ne brini.To je kod nje normalno.Jedno vrijeme nestane i onda se opet pojavi.Da,ja sam na odrzavanju.Jedem puno toga,sve vrste salata,na mljecno moram paziti kao i na kupovne suhomesnate proizvode.Nije da ih ne jedem nego se desi da mi otvore apetit a i zadrzavaju vodu.Skoro sve vrste povrca i tako.Uvik nesto experimentiram.Ponekad zabrazdim,izgubim malo kontrolu ali se brze bolje vracam na prvu fazu dok me ne prodje huja.Uglavnom se drzim moje standardne kilaze.Sad sam trenutno u prvoj fazi jer sam malo nabacija tijekom blagdana.Nitko nije bezgrjesan pa tako ni ja.Ali tvrdoglavost mi je jaca strana pa ne dam da me pohlepa za U.H savlada.Na zalost do kraja zivota ce trajati borba sa vlastitim organizmom.Tako je kako je i ja sam se sa tim pomirija.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 11:10   #6008
Thumbs up

[QUOTE
.Na zalost do kraja zivota ce trajati borba sa vlastitim organizmom.Tako je kako je i ja sam se sa tim pomirija.[/QUOTE]

e ovo je glavna istina nas velikih-doživotna borba!
__________________
slika
soul2soul75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 11:38   #6009
evo ovako...jutros se izvagala da zabilježimo početak- imam kvalitetnih 113 kg ..
sastavljam popis za trgovinu danas pa ujutro krećemo..

već znam sta će mi najviše nedostajati - MLIJEKO!!!!!
lako za kruh,tjesto,rižu i ostale škrobinjače...lako i za slatko..nikad ni nisam bila previše taj tip..
volim papat meso ( možda jer sam krvna grupa 0,nulaši su mesožderi)i općenito slanu hranu ...
ali mlijeko- e to je moja opsesija- 2-2,5 l mlijeka dnevno je moja normala..i često mijenjam obroke mlijekom ...
i razmisljajući o atkinsu kao doživotnom načinu prehrane sva ostala odricanja su mi prihvatljiva ali teško mi je zamisliti da mlijeko trajno izbacim iz prehrane..ali kako to lajko lijepo reće ovo je doživotna borba ,pa mi ne preostaje nista drugo nego stisnit zube i naprijed...
nego jedna stvar me fascinira- budući da je prehrambena tablica u atkinsovoj knjizi mala i puno namirnica nedostaje,skinula sam 5 tablica sa neta koje mi onako djeluju najkompletnije/opširnije ..htjela sam ih usporedit i sastavit svoju tablicu namrinica koje planiram koristit..usporedbom talica shvatila sam da se ni jedna fu..king tablica ne slaže po brojkama medjusobno iako su sve bazirane na istoj primjesi -100 gr odredjene hrane za mjerenje....5 tablica i 5 različitih brojki za naprimjer pastrvu itd...nemreš belivit

ok ne briga me to puno jer itako već znaš šta je uh a šta bj i koja je razlika uh salate ili kruha...tako da će to itako ići odokativnom metodom, ne mislim opsesirat oko brojanja grama ...al ono čisto me zanima kad su te tablice u pitanju kako znat sta je točno ? ispadne da su tablice niškoristi ako su tak različite i ne možeš znati koja je točna...
to kao da neko kaže da 1 metar u jednoj zemlji vrijedi 100 cm, u drugoj 97 cm a u trečoj 105 cm itd..

poz za danas...

p.s jedno pitanje ,nisam sigurna- KOSJURAJ -jesi ONA ili ON ?
__________________
slika
soul2soul75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 13:37   #6010
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Vec ce se nama Snjeza vratiti,ne brini.To je kod nje normalno.Jedno vrijeme nestane i onda se opet pojavi.Da,ja sam na odrzavanju.Jedem puno toga,sve vrste salata,na mljecno moram paziti kao i na kupovne suhomesnate proizvode.Nije da ih ne jedem nego se desi da mi otvore apetit a i zadrzavaju vodu.Skoro sve vrste povrca i tako.Uvik nesto experimentiram.Ponekad zabrazdim,izgubim malo kontrolu ali se brze bolje vracam na prvu fazu dok me ne prodje huja.Uglavnom se drzim moje standardne kilaze.Sad sam trenutno u prvoj fazi jer sam malo nabacija tijekom blagdana.Nitko nije bezgrjesan pa tako ni ja.Ali tvrdoglavost mi je jaca strana pa ne dam da me pohlepa za U.H savlada.Na zalost do kraja zivota ce trajati borba sa vlastitim organizmom.Tako je kako je i ja sam se sa tim pomirija.
svaka čast,ja se ni ne usudim ispast iz vlakića da poslje nebi bilo višemjesečnog pokušavanja uskočit nazaddobro mi je ovako evo več 11 mj nekako guram i osječam se dobro pa zašto da se opet navucem na zlo(UH)na njih mislimmakar sam okružena slatkim radi svoje dvije bebice,očeš pudinga,vočnih jogurta,čokoladica ...nekad mi tako zamirišu ali brzo me prođe na sreču!!
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:02   #6011
Quote:
kosjuraj kaže: Pogledaj post
svaka čast,ja se ni ne usudim ispast iz vlakića da poslje nebi bilo višemjesečnog pokušavanja uskočit nazaddobro mi je ovako evo več 11 mj nekako guram i osječam se dobro pa zašto da se opet navucem na zlo(UH)na njih mislimmakar sam okružena slatkim radi svoje dvije bebice,očeš pudinga,vočnih jogurta,čokoladica ...nekad mi tako zamirišu ali brzo me prođe na sreču!!

svaka čast daj mi reci koliko ti je kila otišlo u tih 11 mjeseci? i ja sam okružena slatkim zbog svog klinca, ali stvarno se trudim ne posustati i jako sam ponosna na sebe
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:34   #6012
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
svaka čast daj mi reci koliko ti je kila otišlo u tih 11 mjeseci? i ja sam okružena slatkim zbog svog klinca, ali stvarno se trudim ne posustati i jako sam ponosna na sebe
ja sam ti bila krenula poslije prvog poroda imala sam nekih 8 kg viška međutim kad mi je mala imala 2,5 mj saznala sam da sam opet trudnanaravno rodila sam i tu drugu curicurazlika mi je 11 mj između njih.uglavnom poslije ove druge imala sam 88 kg danas imam 53 kg,u 4 mj sam krenula i do10 mj je sve to otišlo ali ja nisam stvarno niti jednom zgriješila ali niti jednom.svega sam se pridržavala kako treba i evo niti dan danas nisam još ispala iz vlakića.za blagdane sam pekla kolača i kolača i nisam posustala,ali sada dolazi opet iskušenje mala mi sljedeči tjedan puni godinu dana pa opet ti kolači,a drugi mj ova starija dvije tako da če opet biti iskušenjauglavnom bilo je dana kad sam mislila odustat po 3 tj nije bilo niti grama da ode pa onda u tj po 2-3 kg i tako.može se!!!puno mi je forum pomogao u svemu tome,zato pišite i nedajte da nam tema odumre
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:58   #6013
Quote:
kosjuraj kaže: Pogledaj post
ja sam ti bila krenula poslije prvog poroda imala sam nekih 8 kg viška međutim kad mi je mala imala 2,5 mj saznala sam da sam opet trudnanaravno rodila sam i tu drugu curicurazlika mi je 11 mj između njih.uglavnom poslije ove druge imala sam 88 kg danas imam 53 kg,u 4 mj sam krenula i do10 mj je sve to otišlo ali ja nisam stvarno niti jednom zgriješila ali niti jednom.svega sam se pridržavala kako treba i evo niti dan danas nisam još ispala iz vlakića.za blagdane sam pekla kolača i kolača i nisam posustala,ali sada dolazi opet iskušenje mala mi sljedeči tjedan puni godinu dana pa opet ti kolači,a drugi mj ova starija dvije tako da če opet biti iskušenjauglavnom bilo je dana kad sam mislila odustat po 3 tj nije bilo niti grama da ode pa onda u tj po 2-3 kg i tako.može se!!!puno mi je forum pomogao u svemu tome,zato pišite i nedajte da nam tema odumre
To se zove snaga volje
Ja sam na dijeti 18 dana i otišlo mi je 5,5 kila. Ali na žalost ne mogu se pohvaliti da ne zgriješim....uglavnom je taj grije jedna cijeđena naranča, a jučer je bila i jedna kiflica sa sirom i šunkom......bilo mi je žao ne proati a svi su me hvalili kako su mi super ispale. Tješi me to da se zaustavim na jednom grijehu i idem dalje. Od početka konzumiram dosta mliječnog, a kad vidim na vagi neku već stagnaciju morat ću ih izbaciti. I planiram biti na ovakvoj prehrani do ljeta, a nakon toga bi si samo uvela neki kruh tia raženi, voće i povrće...onako, lagano.
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:02   #6014
kosjuraj bez ijedne greške ! čovjeće ,ženo svaka čast,stvarno si karakter :-)

mikica super ti ide 5,5 za 18 dana..

evo ja danas na kraju drugog dana , sve ok...neću se vagati do kraja mjeseca tako sam si odlučila da si nestvaram presing svaki dan po vagici gor pa po vagici dol...
__________________
slika
soul2soul75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:24   #6015
hej ljudi velika ste motivacija, obožavam vaše komentare i iskustva!!!
slavonka2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:16   #6016
heeeeejjjjj............

Evo, da se napokon i ja šteknem... Pratim forum, čitam već dugo, al nikako da skupim snage da vam se pridružim... Recimo da je kucnuo čas. Rekoh sebi; Sad il nikad i evo me! Ukratko o meni; Imam problema s hormonima PCOS i duuuuugo mučim muku s pretjeranom kilažom, al sad, nakon poroda je zbilja kulminiralo tako da imam 10kg više nego u trudnoči. Horor!. 31 god, 170 visina i 105kg. Danas sam startala... 200gr prženog pilečeg filea i to je to ! Doručak sam preskočila, a za večeru planiram kuhat 2 jaja. Koliko sam shvatila povrče tj UH se uvodi tek nakon 14 dn?! Eto! Svima želim puno sreče i da uspješno odoljevamo iskušenjima...
__________________
BElieve in YOUrselfe
babyboom2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 18:10   #6017
Quote:
babyboom2012 kaže: Pogledaj post
Evo, da se napokon i ja šteknem... Pratim forum, čitam već dugo, al nikako da skupim snage da vam se pridružim... Recimo da je kucnuo čas. Rekoh sebi; Sad il nikad i evo me! Ukratko o meni; Imam problema s hormonima PCOS i duuuuugo mučim muku s pretjeranom kilažom, al sad, nakon poroda je zbilja kulminiralo tako da imam 10kg više nego u trudnoči. Horor!. 31 god, 170 visina i 105kg. Danas sam startala... 200gr prženog pilečeg filea i to je to ! Doručak sam preskočila, a za večeru planiram kuhat 2 jaja. Koliko sam shvatila povrče tj UH se uvodi tek nakon 14 dn?! Eto! Svima želim puno sreče i da uspješno odoljevamo iskušenjima...
Vec i u prvoj fazi mozes jesti neke vrste povrca u ogranicenim kolicinama.
Recimo zelena salata -nju jedi slobodno.Sampinjini su takodjer pozeljni.Spinat,cvjetaca,brokoli-kiseli kupus su takodjer dozvoljeni ali oprezno.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 21:44   #6018
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Vec i u prvoj fazi mozes jesti neke vrste povrca u ogranicenim kolicinama.
Recimo zelena salata -nju jedi slobodno.Sampinjini su takodjer pozeljni.Spinat,cvjetaca,brokoli-kiseli kupus su takodjer dozvoljeni ali oprezno.
Hvala Lajko! Jupppyyyy ...Makar i 2 lista salate... čisto da ubijem monotoniju na tanjuru... Rotkvica, krastavci svj., mrkva???!!! Jel to smijem?
__________________
BElieve in YOUrselfe
babyboom2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 16:21   #6019
Quote:
babyboom2012 kaže: Pogledaj post
Hvala Lajko! Jupppyyyy ...Makar i 2 lista salate... čisto da ubijem monotoniju na tanjuru... Rotkvica, krastavci svj., mrkva???!!! Jel to smijem?
Rotkvica i mrkva na zalost ne.Krastavacmoze ,sparoge ti takodjer mogu preporuciti ali oprezno.Opcenito sa svim povrcem osim salate treba imati mjeru.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 16:48   #6020
Hmmm... sad sam se tako fino zasitila da naprosto ne mogu vjerovat da nisam nešto zgriješila... Pojela sam 250g sviježeg krastavca i konzervu tune u maslinovom ulju 160g. Znači, ipak se može s manje i zdravije hrane biti sit. Moram priznat fali mi desert, ali... odoljevam iskušenju i sve ću ja to izdržat.. Danas mi je drugi dan i baš sam ponosna na sebe, jer sam odlučna u namjeri da ovo malo đubre zvano 'apetit' dovedem u red. Pozdrav svim suborcima i pišite... tko će nas bolje razumjeti, nego oni koji su to prošli il su upravo u sličnoj situaciji!
__________________
BElieve in YOUrselfe
babyboom2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.