Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 00:26   #1
*Eurobasket 2009* - Poznań: Hrvatska - Grčka 68:76

Hrvatska je teškom mukom izborila pobjedu protiv Izraela a time najvjerojatnije osigurala i dva boda za drugi krug. Da odemo dalje sa sva četiri treba danas pobijediti Grke koji su u svom prvom susretu bez ikakvih problema dobili indisponirane Makedonce. Pred kraj prve četvrtine je već bilo ogromnih 28-10 za Grke a najveći obol u građenju te prednosti je dao prvi njihov igrač Spanoulis, dao je 11 od prvih 18 grčkih koševa. Na kraju je imao 17 postignutih koševa a iza njega su bili visoki mu suigrači Bourousis i Baby Shaq sa po 11 koševa. Grci su šutirali za tri slabih 5/16, međutim to ih nije smetalo u visokoj pobjedi pošto su pod protivničkim košem prolazili kako god su htjeli.

Već znamo da ovdje ne igraju Diamantidis i Papaloukas, tako da je sada izvana sav teret na Spanoulisu i Zizisu a solidan je i Perperoglu. Pod koševima ordinira već spomenuti dvojac a protiv Makedonaca im nije pomogao i Fotsis koji je za 18 minuta tek dvaput neuspješno šutnuo. Protiv dobrano pomlađenog protivnika jednostavno moramo slaviti ako želimo kasnije optimistično ući u borbu za osvajanje odličja.

Naši su protiv Izraela dobro počeli međutim nisu uspjeli odmah na početku prelomiti utakmicu i na kraju nas je morao spašavati iskusni Vujčić koji je u odličujućem dijelu susreta zabio 16 od 22 koša Hrvatske. Trice smo gađali solidnih 50 posto (8/16). Grci nemaju igrača kao što je danas bio Eliyahu tako da uz očekivani pomak u igri treba tražiti put prema novom uspjehu.


Hrvatska

Sastav: Zoran Planinić (CSKA Moskva); Marko Popović (Unics Kazan); Roko-Leni Ukić (Milwaukee Bucks); Davor Kus (Benetton Treviso); Marin Rozić (Cibona Zagreb); Nikola Prkačin (?); Krešimir Lončar (Unics Kazan); Marko Banić (I.Bilbao Basket); Sandro Nicević (Benetton Treviso); Nikola Vujčić (Olimpiacos); Mario Kasun (Efes Pilsen); Mario Stojić (Vive Menorca).


Grčka

Sastav: Ioannis Bourousis (Olympiacos), Nick Calathes (Panathinaikos), Antonis Fotsis (Panathinaikos), Andreas Glyniadakis (Olympiacos), Konstantinos Kaimakoglou (last season with Maroussi), Ioannis Kalampokis (Pallacanestro Treviso), Kostas Koufos (Utah Jazz), Efstratios Perperoglou (Panathinaikos), Georgios Printezis (Unicaja), Sofoklis Schortsanitis (Olympiacos), Vasileios Spanoulis (Panathinaikos), Nikos Zisis (Montepaschi Siena).
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 02:03   #2
idemo po pobjedu nadam se da ce ispraviti neke greške koje su nam danas prikazali, no siguran sam da ce protiv jačeg protivnika i bolje igrati.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 02:07   #3
Spanoulis
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 10:40   #4
Više nije to stara Grčka. Uz puno bolju igru i napadu možemo se nadati pobjedi koja nam otvara puno mogućnosti dalje u zdrijebu.
sego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:21   #5
Nekada nam je Grčka bila "mušterija"...

Večeras je trenutak istine,ili smo za napad na medalju ili nismo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:33   #6
Quote:
sego kaže: Pogledaj post
Više nije to stara Grčka. Uz puno bolju igru i napadu možemo se nadati pobjedi koja nam otvara puno mogućnosti dalje u zdrijebu.
Ako je naša jedina nada da dobijemo Grčku da oni odigraju loše, nećemo se dobro provesti.

Kazlauskas radi odličan posao i Grci će danas odigrat dobro
Kako ćemo mi odigrat, mislim da još nitko ne zna. Ni Repeša, ni igrači

Repeša: Ništa od dogovorenog nismo učinili

http://www.jutarnji.hr/sport/kosarka...9,7,,175548.jl
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:22   #7
Negdje sam vidio komentar vašeg pomoćnika trenera, Anzulovića, i stekao sam utisak da znate šta treba učiniti danas. Iznimno je važno da budete svjesni kako morate igrati i boriti se, ali ne cetvrtinu ili pola, nego doslovce cijelu utakmicu. Grci su u stanju lomiti, lomiti i na kraju i slomiti i bolje od sebe. Stoga ako se niste spremni i potući, nemojte ni izlaziti na teren.
Srećno.
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:25   #8
I ova oslabljena grcka je dovoljna jaka za nas
*Arsenal* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:30   #9
Po meni, mi smo favoriti protiv ove Grčke, dobili su ne baš jake Makedonce, mi smo prosli Izrael, koji je neloš.

Samo da ne bude bezglavih pokušaja i soliranja kao jučer u 3. četvrtini.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:05   #10
Hrvatska nije favorit protiv nikoga, to smo pokazali i jucer, racunajuci ovo i proslo EP mi smo gubili od Izraela i Latvije, mucili se opet sa Izraelom, jedino smo Portugal razvalili

Kod nas se nikad ne zna, mozemo danas odigrati odlicno i pobjediti Grke (a za njih pobjediti morali bi stvarno igrati extra), mozemo odigrati opet lose i izgubiti, znati cemo tek kad zavrsi utakmica
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=egQJFnokk54
BAYRAKTAR - Official Song
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:22   #11
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Ako je naša jedina nada da dobijemo Grčku da oni odigraju loše, nećemo se dobro provesti.

Kazlauskas radi odličan posao i Grci će danas odigrat dobro
Kako ćemo mi odigrat, mislim da još nitko ne zna. Ni Repeša, ni igrači

Repeša: Ništa od dogovorenog nismo učinili

http://www.jutarnji.hr/sport/kosarka...9,7,,175548.jl
Ma Repeša isto mlati.
Drži Nicevića na Elijahu-u cijelo poluvrijeme, a ovaj ga ubija.
Zakaj ne igra s Vujčićem i Kasunom istovremeno? Prije prvenstva je naglašaval da je igra s dva centra naša prednost nad ostalima, a sad je ne koristi.

Repeša odlazi.
Kefal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:24   #12
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Negdje sam vidio komentar vašeg pomoćnika trenera, Anzulovića, i stekao sam utisak da znate šta treba učiniti danas. Iznimno je važno da budete svjesni kako morate igrati i boriti se, ali ne cetvrtinu ili pola, nego doslovce cijelu utakmicu. Grci su u stanju lomiti, lomiti i na kraju i slomiti i bolje od sebe. Stoga ako se niste spremni i potući, nemojte ni izlaziti na teren.
Srećno.
Naši treneri u teoriji znaju kaj treba napraviti, ali im praksa ne ide baš.

Ne bojim se Grčke, jači smo od njih.
Kefal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:56   #13
Naši redovito igraju bolje protiv najjačih, kako u košarci tako i u svakom sportu, pa prema tome mislim da bi naši danas mogli dobar rezultat ostvarit. Samo očekujem da Ukić proigra (odnosno da manje zabija glavu i trči u reket pa dodaje a ne gleda kome dodaje, ponaša se kao amater) i da se malo rastereti Vujčića, jer je jučer iznio pobjedu, a nije više tako mlad, pa je teško očekivat samo da on igra. Igrači općenito trebaju brže igrat i završavat napad na 15-16 sekundi, a ne čekat do zadnje sekunde pa čak i ne opucaju i izgube loptu. Danas dobit Grke i eto plasmana u četvrtfinale .................................... ajmo Hrvatska !!!!!!!!

Vujina igra jučer je bila za
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:02   #14
Quote:
Kefal kaže: Pogledaj post
Ma Repeša isto mlati.
Drži Nicevića na Elijahu-u cijelo poluvrijeme, a ovaj ga ubija.
Zakaj ne igra s Vujčićem i Kasunom istovremeno? Prije prvenstva je naglašaval da je igra s dva centra naša prednost nad ostalima, a sad je ne koristi.

Repeša odlazi.
Čuva taktiku za jače protivnike
Duffman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:14   #15
Ova Grčka je sve,samo ne impresivna.Mi bismo trebali već danas odigrati puno bolje nego sinoć.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:40   #16
Quote:
Metuzalem kaže: Pogledaj post
Hrvatska nije favorit protiv nikoga, to smo pokazali i jucer, racunajuci ovo i proslo EP mi smo gubili od Izraela i Latvije, mucili se opet sa Izraelom, jedino smo Portugal razvalili
Hajde sto Hrvatska zaista nije favorit protiv nikog, ali ova tvoja racunica ne stima.

Ili si zaboravio, ili nisi zelio navesti, ali Hrvatska je negdje u medjuvremenu tukla Spanjolsku, Rusiju, Njemacku, Francusku, Tursku, malo li je.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 16:32   #17
Grčka je daleko od nepobedive ekipe, iako se možda očekuje najveća borba na 4-ci i 5-ci, mislim da bi Ukić i Popović trebali da vam preuzumu odgovornost spolja, čini mi se da se daju probiti tu, zavisiće od toga i kako će ići sut za tri poena. Teško je predvideti šta će na ovoj utakmici biti, ali slažem se sa nekim ko je rekao da ova tekma može biti pokazatelj kolike su mogućnosti Hrvatske.
dampyr dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 16:53   #18
Wink

Vidim da ima optimizma i prije Grka, to je lijepo pročitati.

Na čemu se temelji ne znam, ali tu je

Vidim da dosta pišete o Grcima, ali nitko nije spomenuo možda i najboljeg njihova igrača. Mislim da se najviše treba koncentrirati na Panajotisa Fasulasa, on je oduvijek opasan igrač pod koševima. Dobro je da Janakis više ne igra, ali Fasulasa se treba čuvati.

Pišete li to za njega Baby Shaq? Nisam znao da mu je to nadimak
_Mali_Medo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 16:58   #19
Quote:
_Mali_Medo_ kaže: Pogledaj post
Vidim da ima optimizma i prije Grka, to je lijepo pročitati.

Na čemu se temelji ne znam, ali tu je

Vidim da dosta pišete o Grcima, ali nitko nije spomenuo možda i najboljeg njihova igrača. Mislim da se najviše treba koncentrirati na Panajotisa Fasulasa, on je oduvijek opasan igrač pod koševima. Dobro je da Janakis više ne igra, ali Fasulasa se treba čuvati.

Pišete li to za njega Baby Shaq? Nisam znao da mu je to nadimak
Sofoklis Schortsanitis je Baby Shaq, inače igrač Olympacosa.

mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 17:38   #20
Quote:
_Mali_Medo_ kaže: Pogledaj post
Vidim da ima optimizma i prije Grka, to je lijepo pročitati.

Na čemu se temelji ne znam, ali tu je

Vidim da dosta pišete o Grcima, ali nitko nije spomenuo možda i najboljeg njihova igrača. Mislim da se najviše treba koncentrirati na Panajotisa Fasulasa, on je oduvijek opasan igrač pod koševima. Dobro je da Janakis više ne igra, ali Fasulasa se treba čuvati.

Pišete li to za njega Baby Shaq? Nisam znao da mu je to nadimak

Da, treba pripazit i da Christodoulou ne uđe u neku ludu seriju trica
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.