Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2013., 01:03   #1461
Da li netko zna neku stranicu osim youtubea gdje je sve zasticeno, gdje ima snimaka pravih egzorcizama..
Mostaraccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 16:32   #1462
Egzorcizam

Postoji jedan neobićni egzorcist Bob Larson.On se obogatio sa svojim metodama istjerivanja demona iz drugih ljudi.Upišete li u Youtube njegovo ime,vidjet če te puno clipova u kojima on isztjeruje demone iz ljudi i ne znam dali je to odglumljeno ili ne, ali mene zanima jendo pitanje:Ako to nije glumljeno, kako je onda moguće da se Lucifer i ostali demoni baš uvijek među svim ljudima na svijetu nađu baš u onima koje on "egzorizira"?
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 16:43   #1463
Postoji jedan neobićan egzorcist Bob Larson.On se obodatio sa svojim neobićnom načinom egzorcizma.Upišete li u Youtube njegovo ime, vidjet će te puno clipova u kojima on istjeruje demone iz drugih ljudi.Ne znam dali je to glumljeno ili ne, ali mene zanima jedno pitanje:Ako je sve to za stvarno i nije glumljeno, kako je onda moguće da se Lucifer i ostali demoni baš uvijek nađu u onima koje on "egzorcizira"?
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 18:45   #1464
izmedju tocnog i odglumljenog postoji citavo podrucje umisljaja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 19:39   #1465
Jako je cudno da to naplacuje.....
lurkers is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 20:44   #1466
Quote:
Fireskull kaže: Pogledaj post
Postoji jedan neobićni egzorcist Bob Larson.On se obogatio sa svojim metodama istjerivanja demona iz drugih ljudi.Upišete li u Youtube njegovo ime,vidjet če te puno clipova u kojima on isztjeruje demone iz ljudi i ne znam dali je to odglumljeno ili ne, ali mene zanima jendo pitanje:Ako to nije glumljeno, kako je onda moguće da se Lucifer i ostali demoni baš uvijek među svim ljudima na svijetu nađu baš u onima koje on "egzorizira"?
možda dijele lovu fifty-fifty, al vjerojatno to luciferu neki nadobudni demonćići rade iza leđa ili samo provjeravaju dal uopće mogu još opsjedat, jer se trenutno moraju pravit da ne postoje.

Zadnje uređivanje ursamajor : 01.04.2014. at 20:54.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 06:13   #1467
SIHIRI I ZAPISI TEKSTOVI

Na google ukucajte SIHIRI I ZAPISI TEKSTOVI možete pročitati 34 stranica dobrog teksta na temu sihiri i dzini VAŽNO!!!
LINK
http://youtu.be/JFlyFALiP2k
dedomraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 14:09   #1468
Quote:
dedomraz kaže: Pogledaj post
Na google ukucajte SIHIRI I ZAPISI TEKSTOVI možete pročitati 34 stranica dobrog teksta na temu sihiri i dzini VAŽNO!!!
LINK
http://youtu.be/JFlyFALiP2k
nisam bas shvatio mozes malo poblize objasniti sta gdje kako i vjerujes li u ovo uopce.
Mostaraccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:02   #1469
Već duže vrijeme imam problema koji mi se javljaju isključivo u kući ( duh, čudna svjetlost, noćne more) interesira me dali mi možete preporučiti kome da se obratim za pomoć?

zahvaljujem
duhduh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:22   #1470
Quote:
duhduh kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme imam problema koji mi se javljaju isključivo u kući ( duh, čudna svjetlost, noćne more) interesira me dali mi možete preporučiti kome da se obratim za pomoć?

zahvaljujem
ok.. malo sam zalutao na temu, ali možda ti baš zato kao laik mogu pomoći..

zašto misliš da ti je za sve nabrojano potreban egzorcist? svi više manje ponekad imaju noćne more.. čudnu svjetlost može proizvesti jako puno stvari, kao i nešto što si predočacvaš duhom.. zašto jednostavno ne probaš o tome racionalno razmišljati?
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 00:13   #1471
Quote:
duhduh kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme imam problema koji mi se javljaju isključivo u kući ( duh, čudna svjetlost, noćne more) interesira me dali mi možete preporučiti kome da se obratim za pomoć?

zahvaljujem
Jesu li u kući ikada održavane spiritističke ili slične seanse?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 01:08   #1472
Egzorcizam - istina ili bapske priče...

koliko ima istine u pričama o opsjedanju sotone,demona...itd ?
dali sotona direktno može opsjesti čovjeka ?
zbog čega su opsjednute osobe uglavnom žene prema pričama ?

...osobno sam par puta doživio da nakon šta se probudim, samo mogu oči otvorit, znači budan sam skroz...ali tjelo nemogu niti milimetra pomaknut, isto tako nemogu usta otvorit i reći nešto, doslovno kao da paraliziran budem, koda je 10 tona na meni. to traje možda 5 do 10 sekundi, ponekad čujem kao da nešto lagano puše kroz tih 5 do 10 sekundi . to mi se događalo dok sam išao u srednju školu, više ne .
ali majci mi se nedavno isto desilo, isti simptomi...ali sa razlikom da ona kaže kako joj je nešta u obliku psa odeltilo kroz prozor, sad dali je ona tog " psa "
sanajala samo ili ne to neznam .

...dosta ljudi sam pitao šta je to, neki nisu znali,neki su rekli da više u crkvu idem, a neki da je to prirodno,kao znanost je to objasnila.
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 01:14   #1473
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
koliko ima istine u pričama o opsjedanju sotone,demona...itd ?
apsolutno nikakve

Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
dali sotona direktno može opsjesti čovjeka ?
Jednako direktno kao i superman,batman,zubić vila i ostala fiktivna ekipa

Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
zbog čega su opsjednute osobe uglavnom žene prema pričama ?
Iz očitog razloga (samo mala šala,nemojte se naći uvrijeđene)

Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
...osobno sam par puta doživio da nakon šta se probudim, samo mogu oči otvorit, znači budan sam skroz...ali tjelo nemogu niti milimetra pomaknut, isto tako nemogu usta otvorit i reći nešto, doslovno kao da paraliziran budem, koda je 10 tona na meni. to traje možda 5 do 10 sekundi, ponekad čujem kao da nešto lagano puše kroz tih 5 do 10 sekundi . to mi se događalo dok sam išao u srednju školu, više ne .
ali majci mi se nedavno isto desilo, isti simptomi...ali sa razlikom da ona kaže kako joj je nešta u obliku psa odeltilo kroz prozor, sad dali je ona tog " psa "
sanajala samo ili ne to neznam .

...dosta ljudi sam pitao šta je to, neki nisu znali,neki su rekli da više u crkvu idem, a neki da je to prirodno,kao znanost je to objasnila.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:42   #1474
takodjer, na forumu o paralizi sna:

pdf psihologija: https://www.forum.hr/showthread.php?t=519182

ppdf psihokauc: https://www.forum.hr/showthread.php?t=658355

pdf alternativa: https://www.forum.hr/showthread.php?t=221222
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:18   #1475
Egzorcizmom se samo smiju bavit osobe koje su od samog vrha Katoličke Crkve dobile odobrenje (Papa). Po mojim saznanjima godišnje se u svijetu obavi više od 300.000 obreda , a da samo jedan manji broj ulazi u one ozbiljnije probleme. Dakle što znamo o Egzorcizmu? Egzorcizam je kada u ime Isusa Krista tražimo da neka osoba ili predmet budu zaštićeni od opsjednuća Sotonom. Tu zaštitu mogu nam samo dati svečenici ili pak neki franjevci koji su ušli u visok stupanj meditacije. Nažalost sve više je krivih procjena i egzorcizam se nažalost večinom radi bespotrebno , jer mala je razlika između opsjednutosti sotonom i šizofrenije.
ELIGOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:24   #1476
Wink

Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
koliko ima istine u pričama o opsjedanju sotone,demona...itd ?
dali sotona direktno može opsjesti čovjeka ?
zbog čega su opsjednute osobe uglavnom žene prema pričama ?

...osobno sam par puta doživio da nakon šta se probudim, samo mogu oči otvorit, znači budan sam skroz...ali tjelo nemogu niti milimetra pomaknut, isto tako nemogu usta otvorit i reći nešto, doslovno kao da paraliziran budem, koda je 10 tona na meni. to traje možda 5 do 10 sekundi, ponekad čujem kao da nešto lagano puše kroz tih 5 do 10 sekundi . to mi se događalo dok sam išao u srednju školu, više ne .
ali majci mi se nedavno isto desilo, isti simptomi...ali sa razlikom da ona kaže kako joj je nešta u obliku psa odeltilo kroz prozor, sad dali je ona tog " psa "
sanajala samo ili ne to neznam .

...dosta ljudi sam pitao šta je to, neki nisu znali,neki su rekli da više u crkvu idem, a neki da je to prirodno,kao znanost je to objasnila.



Šta se tiče tih simptoma to su takozvane more, dakle brinuo si zbog nečega i to ti se desilo. Al ova stvar sa psom toplo preporučam razgovor sa svečenikom jer ja uvijek kada sanjam psa dese mi se neke loše stvari stoga vjera u boga i razgovor sa svečenikom.
ELIGOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:13   #1477
treba i reci ensto vauno,a to je da ako netko anplacuje egzorcizam ne sluzi Boga nego necastivog
dakle tu jako pazite da ne dobijete svecenike necastivog
inace treba prvo provjeriti svecenika,jer to sto nosi odoru ne znaci nista,bitnio je cije je,a ljudi su kvarljivi i slabi najcesce

dakle onaj m koji ista naplacuje toga se cuvajte isto kao i demona
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:22   #1478
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
apsolutno nikakve


Jednako direktno kao i superman,batman,zubić vila i ostala fiktivna ekipa


Iz očitog razloga (samo mala šala,nemojte se naći uvrijeđene)


http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
ma daj ne kakaj,ajde ja cuu odgovoriti

1 demoni naravnod a mogu opsjednuti,dakle i preuzeti tijelo domacina,u prijevodu kao uzeti auto na voznju itd
2,.e sada sotona tus e misli na Lucifera,nekada mocnog anđela,a sada jadnika koji je izbacen iz raja itd,dakle da moze opsjednuti svakog covjeka na Zemlji,kusati itd,dakle ovisi o vjeri covjeka,snazi mentalnoj itd
3 opsjednute osobe su i muski i zene,ali zene su slabije,dokaz je sto je Eva pokleknula te dala jabuku adamu,Lucifer je odabrao zenu jer je vidio da je slabija stos e toga tice,ali svi mogu biti opsjednuti broj zena nije vazan,svi su slabiji recimo to tako
a 4 sto reci nađi svecenika,ne mora biti egzorcist,neka moli za tebe i pored tebe recimo,necastivi nema sanse protiv Boga on je samo jedno jadno stvorenje koji je nekada nesto bio a danas je tos to je skoro nista,ali ima moci i mocan je jer mu to Bog nije oduzeo,za sada

dakle ako netko msilid a je opsjednut,lijepo moliti svecenika da moli pred njim,ja mislim da bi to bilo mudro
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:48   #1479
Za one koji ne poznaju duhovnu stvarnost mogu dobro doći knjige "Demoni, vještice, spiritisti" i "Egzorcist govori".
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:53   #1480
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
ma daj ne kakaj,ajde ja cuu odgovoriti
Da, netko ovdje kaka,samo mi se čini da to nisam ja

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
1 demoni naravnod a mogu opsjednuti,dakle i preuzeti tijelo domacina,u prijevodu kao uzeti auto na voznju itd
2,.e sada sotona tus e misli na Lucifera,nekada mocnog anđela,a sada jadnika koji je izbacen iz raja itd,dakle da moze opsjednuti svakog covjeka na Zemlji,kusati itd,dakle ovisi o vjeri covjeka,snazi mentalnoj itd
Zašto mu puniš glavu besmislicama? Kakvi demoni,kakav lucifer....to su fiktivna bića izmišljena kako bi se ljudi lakše mogli kontrolirati.

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
3 opsjednute osobe su i muski i zene,ali zene su slabije,dokaz je sto je Eva pokleknula te dala jabuku adamu,Lucifer je odabrao zenu jer je vidio da je slabija stos e toga tice,ali svi mogu biti opsjednuti broj zena nije vazan,svi su slabiji recimo to tako
Ovo bi se sigurno svidjelo današnjim feministicama.
Da, bas su to bile savršene božije kreacije (božija slika i prilika) kada ih je prevario jadnik izbacen iz raja.

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
a 4 sto reci nađi svecenika,ne mora biti egzorcist,neka moli za tebe i pored tebe recimo,necastivi nema sanse protiv Boga on je samo jedno jadno stvorenje koji je nekada nesto bio a danas je tos to je skoro nista,ali ima moci i mocan je jer mu to Bog nije oduzeo,za sada
Ponovno,zašto mu puniš glavu besmislicama.Simptomi koje je nabrojao očito upućuju na paralizu sna ,odnosno Sleep paralysis...a umjesto nekog korisnog savjeta ti mu preporučuješ svećenika e svašta

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
dakle ako netko msilid a je opsjednut,lijepo moliti svecenika da moli pred njim,ja mislim da bi to bilo mudro
Da,zašto bi itko išao liječnicima kad možeš otići svećeniku, da moli nad tobom.Ne kužim ovakvo razmišljanje u 21. stoljeću
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.