Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 15:53   #81
moja tintilinica bi znala imati napade bijesa,isusekriste našto to slici????

uglavnom,počne vristat,pa sve jace i jace (straj me da mi ponistra ne pukne),onda se baci na kauc,zabije malu glavicu u kusin i vriiiiiiiiiiisti,pa pocne bacat sve oko sebe (plisance,lutkice itd...),kad je pokusam smirit kiza se,nece da ju uzmem,baca bocu se sokom i vristi

onda je pustim minutu -dvi da se izvristi ,skrivecki je gledam i bude mi smijesno gledati ju,ali sam naucila da se u nju ne diram,proci ce je
i onda je prode ka da nista nije bilo

sricom se to jaaaaaaaaako rijetko dogada (obicno joj dosadni stariji brat digne zivce)
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:53   #82
Uf, hajde da se i mi prijavimo u ovoj grupi.

Zmijice, i kod nas je tako. Mi se borimo za SVE, sve je neću, tj. niti nekaže neću, nego ode i sakrije se ispod stola, bilo previjanje, presvaćenja, ručak, pranje ruku, kupanje, odlazak negdje.... SVE
Ja joj dam da "sama" odluči. npr.
moram je previti ona neće, ja je pitam gdje hoćeš da te previjem, pod ili kauč?
ili kod oblačenja, ona naravno neće, ja joj ponudim "hoćemo prvo majicu ili hlače" ili pitam koju će majicu
pranje ruku - kupili smo male stepenice tako da može "sama" prati ruke
kupanje -pustim je da sama odabere igračke s kojima će se kupati
itd.
neuspjeva uvijek, ali često uspije
u toj dobi je djeci važno da sami odlučuju (jer misle da mogu) ali naravno nemožemo im dati da sve sami odluče (jer onda ništa neće) pa mislim da je ovo dobro riješenje
dam joj da odluči ono što je manje bitno, ona naravno nekuži da je svejedno hoćemo obući prvo hlače ili majicu ali je njoj super što sama odlučuje
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 16:08   #83
Quote:
jupi kaže: Pogledaj post
moja tintilinica bi znala imati napade bijesa,isusekriste našto to slici????

uglavnom,počne vristat,pa sve jace i jace (straj me da mi ponistra ne pukne),onda se baci na kauc,zabije malu glavicu u kusin i vriiiiiiiiiiisti,pa pocne bacat sve oko sebe (plisance,lutkice itd...),kad je pokusam smirit kiza se,nece da ju uzmem,baca bocu se sokom i vristi

onda je pustim minutu -dvi da se izvristi ,skrivecki je gledam i bude mi smijesno gledati ju,ali sam naucila da se u nju ne diram,proci ce je
i onda je prode ka da nista nije bilo

sricom se to jaaaaaaaaako rijetko dogada (obicno joj dosadni stariji brat digne zivce)
Isto ovako moj malac
Moj cesto bjesni,al on je tvrdoglav i moze da vristi duuugooo.Ak mu neko kaze ne ili nemoj automatski se baca na pod.Kad ustane popodne nakon spavanja niko mu se nesmije obracat dok se nerazbudi.
Je ga pustim kad bjesni i on malo vristi i stane,a muz odma skace iako ga molim da neobraca paznju da ce ga proc on leti njemu,a ovaj mali jos gore.
Ma proci ce ih to
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 16:14   #84
mojoj curi je najdraza rijec ---NECU
pa ju zovem gospodica necu (naslov neke pricice,mislim)

ona bi sve htjela napraviti sama,pa kad vidi da neide onda kaze -Tia mala-

nasla sam lijek odavno,jos sa prvim ditetom--uvik smo u pokretu,điru,ovde ima malo ruznih dana da nemozemo vanka,ali stalno smo negdi--setnja,pentranje po stinama na moru,setnja po gradu i ducanima,vikendom poharamo baku i dida,i strica,i kumove u zagori
tako da se mala veseli televiziji i medicima dobra srca,nedam da gleda vise od pola sata tv,

ali sam zato ja na kraju dana MRTVA
i sutra opet isto
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 17:01   #85
Kod moje odvraćenje pažnje ne funkcionira ili ja to jednostavno ne radim dovoljno dobro. Vjerojatno je problem i u meni jer si ja to sve uzimam previše k srcu pa se uzruja ona, uzrujam se ja i upadnemo u začarani krug. Nadam se samo da će vrijeme donijeti promjenu, odnosno da će završiti ta faza (i kod nje i kod mene). Objema valjda treba više strpljenja. Meni nekad dođe da se rasplačem od jada i nemoći . Nikad se baš nisam kužila s djecom, pa se sad isto bojim da nešto krivo radim
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 17:33   #86
joj, smijem se, al samo zato jer osim što sam i ja rodila u 35-oj, i moja se na igralištu slično ponašala...možda i gore...znale smo danima odlaziti na igrališe i vraćati se nakon 10 min...nakon što me strpljenje izda zgrabim ju i nosim do kuće a ona vrišti, plače, baca mi naočale, ja sve ljuća i ljuća...

...osim što mame kažu da je to jedna od faza, mislim i da su djeca jednostavno drugačija...moja je inače bila teže odgojivo dijete i zahtjevnija...

imam i mlađu, s njom takvih problema nije bilo, i inače je manje sebična, rado dijeli...a starija je to socijalizacijom naučila

naoružaj se strpljenjem, moja je shvatila da nema od igrališta ništa dok se ne prestane tako ponašati (npr. ako je ljuljačka zauzeta, lijepo gurne dijete i sjedne na nju, ja poludim, tukla se sa svima itd.)

bilo me strah kad je krenula u vrtić da ne maltretira drugu djecu, al situacija slijedeća; tete ju nisu mogle nahvaliti...u vrtiću anđeo, a doma...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 17:40   #87
I ja nosim naočale
Moja ne gura djecu s ljuljačke nego stane pokraj i plače "Ja ću se ljuljati!" a plač je pravo deranje. I tome slično, ovisi je li riječ o ljuljački, konjiću, guralici...
Kad su igračke u pitanju, ako drugo dijete ne da svoju igračku, moja prvo djeci nudi svoje igračke za trampu, a kad ne ide, traži od mene da trampim njeno za njihovo, pa njihove roditelje, pa kad sve to ne ide onda udri u plač. Nekad smanji broj faza pa odmah u plač.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:55   #88
Kad je moj mali besneo mislili smo da ga nikad neće proći. vrištao je, bacao igračke, dok se nama srce cepalo. U početku smo ga molili da prestane. mazili i gledali da mu ne izazovemo bes. Drugi roditelji su nas savetovali da ne obraćamo pažnju - proći će ga. To nije bilo lako sprovest. Kad smo uspeli da ne skačemo na njegovo vristanje i da se pravimo kao da se ništa ne dešava, počeo je kraće da besni i najzad prestao .
banne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:56   #89
Kad smo kod ispada bijesa, jučer je neki dečkić iz starije grupe u vrtiću istukao moju nećaku od 3 godine. Razbio joj usta, rasklimao 2 zubića,...
Poludila sam sad kad sam čula!
Siroto dijete ne može ni pričati ni jesti, sve pije na slamku!
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:04   #90
Čitam i mislim si što me sve čeka
Ne mogu si ni zamisliti da će moja Mucica jednog dana povamirit i dobit napad bijesa. Ali vjerojatno hoće. Kak ću se nosit s tim? Sad mislim da je dobro ignorirat, samo hoćuli ja to tad i moći, vidjet ćemo
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:12   #91
Moja bi se znala baciti na pod i lupati glavom. Nismo se obazirali i kad je shvatila da nas ne dira to ponašanje ( naravno da mi je bilo žao i bilo mi krivo ) prestala sama od sebe kako je i počela.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 15:09   #92
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Kad smo kod ispada bijesa, jučer je neki dečkić iz starije grupe u vrtiću istukao moju nećaku od 3 godine. Razbio joj usta, rasklimao 2 zubića,...
Poludila sam sad kad sam čula!
Siroto dijete ne može ni pričati ni jesti, sve pije na slamku!
Prestrasno !!To je starije dijete i to vise nije faza bezobrastine i bjesnjenja neg bezobrazluk neodgojenog djeteta
Bome bi ja njegovim roditeljima svasta izgovorila i prijavila policiji ili sta se vec radi u takvim situacijama.Joj,zamisli ti to Ma mene je strah zaista.
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Moja bi se znala baciti na pod i lupati glavom. Nismo se obazirali i kad je shvatila da nas ne dira to ponašanje ( naravno da mi je bilo žao i bilo mi krivo ) prestala sama od sebe kako je i počela.
I moj je tako lupao glavom i bjesnio .Doduse i sad se desi jos nekad lupi glavom od bjesa al ne cesto i neobazirem se mada me zeludac boli vise od glumljenja da mi je svedno.
Sad vristi toliko jako da mi usi zuje jos sat vremena poslje
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:35   #93
to je stvarno teška faza. jer se tvoj ali anđelić pretvori u tebi neko ne prepoznatljivo stvorenje. katastrofa. ja imam curicu od dvije i pol koja je tu fazu prošla ljetos. kad je prvi put imala taj napad ja sam bila u šoku... nešto bi se gospđica naljutila oko najbanalnije sitnice i počela bi histerično plakati nebi li dobila to što je zacrtala. ja sma probala sve moguće načine. po tiho, pa vikanje, pa maženje, pa ignoriranje... sve i reakcija je uvjek bila ista. ond sam dobila savjet i pljusnula je dva puta po goloj guzici!! znam da zvuči brutalno ali to je to. nakon toga niti jedanput se nije ponovilo. inače smo svaki put nakon tog ispada pričale o tome i ona bi uvjek rekla da neće više nikad. prošlo bi 5 dana i evo je opet... mislim da moj način nije riješenj za svakoga jer je moja frendica to isto probala prije mene pa nije upalilo ali nama je.
i od tad je nisam udarila niti jedanput... a ona je najednom naučila kontrolirati svoj bjes i opet je ona stara...
pe pe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:21   #94
lupit po guzi je super stvar,mojoj curi je bilo štosno kad je nosila pelene
ništa ne osjeti

više pelena nema ,ali joj zaprijeti m kuhačom (koju nikad nisam upotrijebila na njenoj guzi ,osim u loncu)
ali je super stvar za zaprijetit

čim vidi da sam rukom krenula prema kuhači,počne plakat,baci se na kauč i --reve--ko da je koljem i još viri kroz prstiće šta ja radim
a ja onda pobjegnem iza zida i umirem od smijeha kako to sve smiješno izgleda

dakle,klince--lupio ne lupio oni uvijek po svom
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:52   #95
N. nema dvije godine, dapače tek je napunila godinu.
Osim vrištanja za nešto što nije po njenom (pomoglo ignoriranje) nema nekakvih (još) specifičnih ispada.
Ali...
U zadnjih tjedan/dva - nakon što joj se nešto zabrani ( tipa izbacivanje lonaca iz kuhinje, skakanja s kauča na glavu i sl.) počne plakati, onda razgovor (monolog) da se to ne smije raditi - onda ona stavi prst u usta i krene povraćati
Ja sam lagano luda od te scene. Pokušavam dohvatiti gdje/kada/kod koga je to vidjela (počela sam istraživati mamu i sestru dal su bulimičarke ).
Onda smo mm i ja zaključili da na taj način privlači pažnju jer kada su joj zubi u "điru" onda gura rukice u usta i to dosta duboko tako da nekada izazove refleks povraćanja, a onda se normalno svi sjatimo oko nje sa maženjem i ljubljenjem i grljenjem.
Ali, ja nemogu doć k sebi od toga..... jel je moguće da jednogodišnjakinja to "izvodi"?
Pobogu ima 1 godinu.... šta se tek sprema.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 21:51   #96
Ema....i nasha je to napravila par puta nakon godine dana....ali sam ja skuzila i nisam regirala, pa valjda zato nije ni nastavila sa tim, jer nismo dizali halabuku

To je radila kad je bila premorena za uspavljivanje, a trebala bi spavati, pa je virila iz kreveticha i gurala prst u usta (fala bogu nije mogla izazvat povrachanje, jer ima male prstiche, samo ju je zashkakljalo, al opet je strashno izgledalo i zvuchalo)

Ja sam prvo mislila da je to zbog zuba.....ali kad je ponovila opet drugi put skuzila sam da je to izazivanje paznje

Uglavnom vishe to ne radi.....trudimo se spavat na vrijeme, ne reagirat onim --> Shta ti je, shta radish, ajme.....nego smireno.....i sve je ok
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 10:38   #97
Lakše mi je kad vas čitam
Vidim da nam je svima isto...
Najbolje mi je kad je netko kod nas a ona anđeo, tada obično čujem ono: "pa dijete ti je savršeno, kak možeš reći bla, bla, bla..."
I još sam primijetila da mame u RL baš i ne žele priznati da ih klinci vodaju.
Jedna mi je izjavila: "nema nikakvih neću, mi se sve dogovorimo". Klinka joj ima 20 mjeseci.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:34   #98
eto.. mi smo u terible fazi..
to mogu sa sigurnošću potvrditi..

imamo ispade bijesa.. za koje znamo da će biti ignorirani, al svejedno je to jače od nas..
iako moram reći da mni se ćini da su se nešto ublažili od kada sam primjenila rečenicu.. pa nemoj se ljutiti.. sve će se to srediti i lagano je zagrlim kada joj to govorim..

mi inače nismo u fazi neću.. mi smo u fazi ja odoh a ti me ne zanimaš..
inaće za tu neću fazu (bar za oblik koji smo imali mi do sada..) smo primjenili taktiku polupregovaranja..
što se brže obuće bit će nešto drugo prije.. što se prije slkine može do igrački.. ili ako se ne da obuć.. ponudim joj drugu majcu, hlačke ili .. (al samo jednu..) i mora izabrat.. to kod nas pali super za sada..

inače imamo ispade vrištanja.. recimo.. gladna je.. jedva čeka klopu.. ok..
stavimo ju u stolicu za klopu i za stol a ona nije ni pogledala klopu nego udri vrištat.. nakon pola sata iste jačine došlo mi je da se kroz prozor bacim... blao rečeno sam izgubila živce..
došlo mi je da ju izdevetam ko neznam kaj (nisam.. al došlo mi za ozbiljno..) i sada se osjećam ko najgora mama na svijetu..

jesus..tko će do jedno 2, 2 i pol godine izdržati..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:50   #99
da nadodam najnovije necu-tvrdoglave faze

-nece obuc nove cipele,jer to nisu "njegove"
-nece kapu jer ne pada kisa-?!
-kad promjenim posteljinu,nece se pokrit,jer ni to nije "njegovo"
-kad se ja ljutim na njega,trci tati,i obrnuto.nije bitno
-u setnji bi on sad na drugu stranu ceste jer je ova "blatna",i ne odustaje
-popodnevno vrijeme za spavanje,prije toga bi on soka,pa prao zube,pa oblacio pidzamu,pa ipak nebi,pa bi spavao u papucama,pa bez carapa..to trajeeeeee

-u auto ujutro kad ide vrtic nece uc ako je auto hladan,pa muzek ide prije upalit i ugrijat auto
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:26   #100
oooo, moja je prefrigana - ona ne govori "neću" već "ne mogu"
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.