Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 17:36   #1
KAMIN pitanje

Ovako,
kamin u dnevnom boravku, ložište "njemačke" marke KAGO, (proizvodnja u Jakovlju), kamin je iznad ložišta zatvoren knaufom, oko samog ložišta ima "lufta" 10-15cm do zida.
Kaminsko ložište se zadnjih dana od kada je zahladilo počelo rositi. Preko noći se zna potpuno zarositi da se kapljice vode cijede s njaga.
Ložište nije paljeno od prošle zime, ne grijemo se na kamin, spojeno je gibljivom cijevi s vanjskim zidom (dovod zraka).
Dali je to "znojenje" moguće sprijećiti, jel ima veze sa ovim dovodom vanjskog zraka? Čak sam mislio maknuti to crijevo pa da kamin za loženje koristi zrak iz sobe a crijevo začepiti. Mali je problem što moram ruku slomiti na 2 mjesta da bi mogao doći do njega al ako je to jedino rješenje...
Ima li tko sličan problem?
richardwagner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 05:34   #2
Kamin ti vuče hladni zrak izvana koji struji kroz kamin i odlazi kroz dimnjak. Začepi tu rupu dok ne ložiš da ti se ne pothlađuje kamin, prestati će kondenzacija. Još ako imaš zaklopku na dimnjaku, i nju pritvori do kraja.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 13:47   #3
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Kamin ti vuče hladni zrak izvana koji struji kroz kamin i odlazi kroz dimnjak. Začepi tu rupu dok ne ložiš da ti se ne pothlađuje kamin, prestati će kondenzacija. Još ako imaš zaklopku na dimnjaku, i nju pritvori do kraja.
hvala, mislio sam da ima nešto s tim, zato sam i nagladio da ima taj dovod vanjskog zraka al na samom ložištu ima neka "klapna" kojoj se regulira ulazak vanjskog zraka i sada je stalno skroz zatvorena ali izgleda da ne dihta 100%.
Neću onda ni skidati tu cijev za vanjski zrak nego ću ju samo iz vana začepiti nečim.

Hvala
richardwagner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.