Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2008., 12:19   #1
Micelarna otopina

molim vas da mi napišete što je to u biti micelarna i kako se koristi i za koju je kožu.
moram priznati da nisam baš previše skužila iz pojedinačnih postova, a teta u ljekarni je bila i više nego korisna: ma kupi to milo, super je za sve vrste kože.

eto, molim vas koji koristite da mi kažete nešto više o istoj. zahvaljujem
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:22   #2
Quote:
Pafulja kaže: Pogledaj post
molim vas da mi napišete što je to u biti micelarna i kako se koristi i za koju je kožu.
moram priznati da nisam baš previše skužila iz pojedinačnih postova, a teta u ljekarni je bila i više nego korisna: ma kupi to milo, super je za sve vrste kože.

eto, molim vas koji koristite da mi kažete nešto više o istoj. zahvaljujem
na temi najbolja njega za masnu i mjesovitu kozu imas jako puno dobrih informacija i savjeta o micelarnoj,na zadnjim stranicama.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 21:54   #3
to je otopina koja i skida makeup i nečistoće i umiruje+tonizira kožu i sprječava nastanak prištića. ukratko-zakon. samo prebrišeš lice njome i ne treba ti ni mlijeko ni tonik, nego nakon nje naneseš ono što i inače stavljaš za hidrataciju. prema problemu koji imaš, biraš koju ćeš si kupiti-Bioderma Sebium H2O je za problematičnu kožu, Bioderma Sensibio za osjetljivu. Ta tvrtka je patentirala tu otopinu i njene su najbolje i najpristupačnije što se cijene tiče, a imaš i micelarne drugih proizvođača-Uriage eau demaquillante, Vichy i la Roche Posay sollution micelle, Plante System itd.itd. eto!
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 13:29   #4
puno hvala na odgovorima curke-pročitala sam, vrijedno, cijelu temu o masnoj i dehidriranoj i sad sve znam!!
tražila sam sad za pauzu po centru od bioderme pa su male po 60 kn. kupiti ću kod sebe domeka, tamo je ziher jeftinija.
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:03   #5
Quote:
Pafulja kaže: Pogledaj post
puno hvala na odgovorima curke-pročitala sam, vrijedno, cijelu temu o masnoj i dehidriranoj i sad sve znam!!
tražila sam sad za pauzu po centru od bioderme pa su male po 60 kn. kupiti ću kod sebe domeka, tamo je ziher jeftinija.
u avenue mall-u je mala bočica sebiuma po 47 kn, a velika 83 kn.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:42   #6
puno hvala na informaciji, al to mi sad nikak nije usput. imati ću na umu slijedeći put kad sam na onoj strani grada. hvala!
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 22:52   #7
sebium ti je jeftinija od sensibio (za osjetljivu kožu), koja dođe 50+kn cca

sebium dođe nešto više od 40
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 10:38   #8
znam, skužila sam, ali kad imam suhu kožu, a ne masnjikavu, pa sam ipak kupila sensibio.
probala sam jučer navečer i predobar je osjećaj kad se skine šminka!!! fakat sam oduševljena! baš se čisto osjećam, a takav mi je osjećaj bio samo poslije nekih, normalno užasno agresivnih, pjena za lice. malo me je zatezalo lice poslije, ali i normalno jer imam dost suhu kožu. čak je i maskaru bolje otapalo od ulja bademovog. baš me zanima hoće li mi proći ova grozna dehidracija od tih gelova za lice nakon tjedan-dva micelarne.

inaće, za curke sa područja maksimira-u mojoj ljekarni u pokornoga je akcija za bioderminu sensibio micelarnu-za 99 kn se dobije pola litre-odma sam kupila!! razmišljam da li da si kupim još jednu za zalihu... za sebium nisam pitala, ali nije mi bed, pa javite ak netko hoće znati.

puno hvala na odgovorima dark star- i mene si navukla. čini mi se super!
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 13:17   #9
osnovat ćemo virtualni fan club , haha

drago mi je da ti se sviđa

i ja san vidila to veliko pakiranje, samo sebium
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:00   #10
Čini mi se ili se to brzo troši?
Kupila sam prije tjedan dana ono manje pakiranje, a potrošila već 1cm tekućine...?!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:26   #11
Ja koristim od Plante Systema micelarnu za suhu kožu i prezadovoljna sam jer sam otkrila osim što čisti lice s time konačno mogu skinuti i šminku s očiju, a da me ništa ne peče ni iritira, u dva poteza i maskare nema...ma super..kada sam imala posebne čistače za oči izgledala sam ko vampir zbog crvenih očiju...svaki me pekao do bola...a k tome ova micelarna nema u sebi parabena pa je i stoga "zdravija" za kožu...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:00   #12
a što micelarna od bioderme ima parabena? vidiš, nisam niti gledala..

samo da prijavim da sam još 4 osobe preobratila na micelarnu!!
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:19   #13
nagovorile ste me
sutra kupujem
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:09   #14
i ja kupujem! samo me zanima , dal stavim na blazinicu i prebrišem lice ili koristim s vodom kao gel/pjenu??
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:09   #15
stavis na blazinicu i prebrises, recimo ko tonik se koristi

meni i dalje nije bas nesto, ostaje mi zategnuto lice poslje isto kao nakon ciste vode, a nakon gel kreme ne
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:17   #16
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Čini mi se ili se to brzo troši?
Kupila sam prije tjedan dana ono manje pakiranje, a potrošila već 1cm tekućine...?!

pa baš i ne..meni ti ono malo pakiranje sebium traje već više od mjesec dana, a došla sam tek do pola bočice i vrlo temeljito čistim lice
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:19   #17
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
Ja koristim od Plante Systema micelarnu za suhu kožu i prezadovoljna sam jer sam otkrila osim što čisti lice s time konačno mogu skinuti i šminku s očiju, a da me ništa ne peče ni iritira, u dva poteza i maskare nema...ma super..kada sam imala posebne čistače za oči izgledala sam ko vampir zbog crvenih očiju...svaki me pekao do bola...a k tome ova micelarna nema u sebi parabena pa je i stoga "zdravija" za kožu...
šta je to s tim parabenom? objasni nam

ja nisam gledala uopće jel ga biodermina micelarna ima

plante system micelarne su garant dobre (ali i skupe-oko150 kn), ali ja sam čula da je to sve li-la, i da su ove biodermine možda i najblaže--osim toga, bioderma je i izumila micelarnu
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:23   #18
Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
nagovorile ste me
sutra kupujem
@svima koji planiraju kupiti a još nisu upoznati s micelarnom

za osjetljivu kožu (po meni najbolje i za suhu, no neke cure s mješovitom kažu da im isto odgovara)



za masnu do mješovitu problematičnu kožu:

__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:23   #19
neobicno da ih dm jos nije izbacio
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:07   #20
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
šta je to s tim parabenom? objasni nam

ja nisam gledala uopće jel ga biodermina micelarna ima

plante system micelarne su garant dobre (ali i skupe-oko150 kn), ali ja sam čula da je to sve li-la, i da su ove biodermine možda i najblaže--osim toga, bioderma je i izumila micelarnu
Pa nema štetnih kemija u sebi koje su loše za kožu, e sad baš se ne kužim toliko u kemiju da opišem ali možda netko drugi zna..
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.