Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2011., 02:13   #6421
Quote:
brzi001 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je u vezi izolacije obiteljske kuce
Kuca je sazidana (pod krov) i sad razmisljam o debljini izolacije
Da napomenem da u cijelu kucu ide podno grijanje
Na pod mislim staviti 7 cm stiropora, fasada 10 cm i gore 5 cm
Za stanovanje cu koristiti samo prizemlje i tu se dvoumim gdje sa stiroporom
Dali je pametno polijepiti stiropor sa doljnje strane na plafon ili je bolje poslagati ga gore na tavan
Svaka pomoc i savjet je dobro dosao
Sa donje jer je zimi toplije i ugodnije u prostoriji a ljeti obrnuto a i u budućnosti će se raditi podloga za estrih sa gornje strane ploče pa će i tu doći nekakav stiropor tako da ćeš dobiti odličnu izolaciju i još ako sa donje strane ploče ugradiš NEOPOR (tamno sivi) a ne obični bijeli stiropor onda je to vrhunac jer je neopor paropropustan a vodonepropustan
__________________
Tehnologija energetski učinkovite gradnje
StiroDom is offline  
Old 15.06.2011., 08:53   #6422
Brzi001

Generalno: svaku toplinsku izolaciju treba postvaiti s vanjske strane. Samo u nekim posebnim slučajevima (prostorna ograničenja , specifični zahtjevi za brzim učincima grijanja ili hlađenja) postava izolacije s nutarnje strane je opravdana odnosno zahtjevana.
U ovom slučaju kad se, pretpostavljam, radi o klasičnoj gradnji za stambene namjene, kad se kuća kontinuirano koristi, izolaciju stropa prizemlja treba napraviti polaganjem izolacionog materijala na pod tavana. Spomenutih 5 cm je premalo. Treba staviti barem 15 cm. Izolacionim materijalom debljine 5 cm (min 3cm) treba obložiti zidove- nadozide tavana i sve istake i plohe(balkoni, vijenci) koje su dio konstrukcije zgrade jer će inače učinci toplinske izolacije biti umanjeni .
Obzirom na sve strože propise, a i na sve skuplju energiju preporučila bih i deblju izolaciju. U slučaju da zgrada dosegne neke visoke vrijednosti po pitanju toplinske zaštite moguće je (ne u svim općinama) dobiti i neka bespovratna sredstva od lokalne samouprave.
da,ali is offline  
Old 15.06.2011., 08:54   #6423
Slučajno je ispao dupli post pa da još nadopunim : zidovi grijanog prostora moraju imati izolaciju od 10cm, oblaganje zidova izolacijom od 5 cm se odnosi na negrijani dio koji je u kontaktu s grijanim.

Zadnje uređivanje da,ali : 15.06.2011. at 09:02.
da,ali is offline  
Old 15.06.2011., 19:13   #6424
Moze li mi netko preporuciti nekog arhitektu po povoljnoj cijeni za projekat apartmanske kuce na moru? ili na forum ili na PM ukoliko je zabranjeno ovdje reklamirati
hvala
graditeljko is offline  
Old 17.06.2011., 03:08   #6425
Jeli mozda neko gradija sistemom izgubljene oplate,StiroDom blokovima od stiropora ili neopora koji se armiraju čelikom i ispune betonom?
__________________
Tehnologija energetski učinkovite gradnje
StiroDom is offline  
Old 17.06.2011., 18:17   #6426
Zaštita temelja protiv zime

Molim za pomoć.

Ako se nakon završetka temelja neće neko vrijeme graditi dalje i želimo staviti hidroizolaciju protiv pucanja zimi, koliko od završetka saljevanja temelja treba pričekati za stavljanje hidroizolacije. I nakon koliko vremena je ona neophodna ( recimo da se ne gradi sljedeće 2 godine i sl.

Koja vrsta te zaštite je najbolja i isplativija?

Kuda se ta vanjska zaštita stavlja, na sve djelove koji su van zemlje ili ne?
petra00 is offline  
Old 17.06.2011., 20:42   #6427
Moze li mi neko objasniti sta tocno spada u netto a sta u brutto povrsinu kod nove gradjevine? da li postoje neki koeficijenti posebni pri racunanju lodja, balkona ili vanjskog stubista i da li ovo navedeno spada u netto ili brutto?

hvala
graditeljko is offline  
Old 17.06.2011., 20:54   #6428
Petra00

Ako nećete graditi dalje, nasipajte materijal oko temelja, sve zaravnajte i nemojte stavljati hidroizolaciju. Hodroizolacija je vrlo osjetljiv dio građevine i mora se praktično odmah po izvođenju zaštiti i od mehaničkih oštećenja i od atmosferskih uticaja (naročito je opasno pucanje uslijed smrzavanja). Betonu neće biti ništa za dvije godine.
da,ali is offline  
Old 17.06.2011., 21:21   #6429
Hvala na odgovoru
petra00 is offline  
Old 17.06.2011., 21:21   #6430
Graditeljko!

Na linkovima je pravilnik o obračunu površina i obujma građevina s definicijom pojmova (postoji i dopuna, ali nije bitna za razumijevanje pojmova) i još jedno objašnjenje neto površina (nema toga puno)

http://hgk.biznet.hr/hgk/fileovi/16593.pdf
http://www.perla-net.hr/modul/vijest.asp?id=1928

Inače ono što je investiroru obično važno je odnos ukupno izgrađene površine – bruto površine-(tj po današnjim pravilnicima obujma )na koju plaća doprinose i prodajne , neto komercijalne površine . Taj odnos je za stambenu gradnju prosječno oko 1,35. Sve niže od toga je dobro. Više od toga predstavlja skupu gradnju (luksuznu). Postoje značajna odstupanja od ove brojke ovisna o tipu gradnje - obiteljska kuća, višestambena građevina, soliterni stambeni objekt i sl., a značajnog uticaja na taj odnos ima i spretnost projektanta.
da,ali is offline  
Old 17.06.2011., 22:48   #6431
Quote:
da,ali kaže: Pogledaj post
Graditeljko!

Na linkovima je pravilnik o obračunu površina i obujma građevina s definicijom pojmova (postoji i dopuna, ali nije bitna za razumijevanje pojmova) i još jedno objašnjenje neto površina (nema toga puno)

http://hgk.biznet.hr/hgk/fileovi/16593.pdf
http://www.perla-net.hr/modul/vijest.asp?id=1928

Inače ono što je investiroru obično važno je odnos ukupno izgrađene površine – bruto površine-(tj po današnjim pravilnicima obujma )na koju plaća doprinose i prodajne , neto komercijalne površine . Taj odnos je za stambenu gradnju prosječno oko 1,35. Sve niže od toga je dobro. Više od toga predstavlja skupu gradnju (luksuznu). Postoje značajna odstupanja od ove brojke ovisna o tipu gradnje - obiteljska kuća, višestambena građevina, soliterni stambeni objekt i sl., a značajnog uticaja na taj odnos ima i spretnost projektanta.
mnogo hvala
graditeljko is offline  
Old 18.06.2011., 09:13   #6432
Quote:
brzi001 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je u vezi izolacije obiteljske kuce
Kuca je sazidana (pod krov) i sad razmisljam o debljini izolacije
Da napomenem da u cijelu kucu ide podno grijanje
Na pod mislim staviti 7 cm stiropora, fasada 10 cm i gore 5 cm
Za stanovanje cu koristiti samo prizemlje i tu se dvoumim gdje sa stiroporom
Dali je pametno polijepiti stiropor sa doljnje strane na plafon ili je bolje poslagati ga gore na tavan
Svaka pomoc i savjet je dobro dosao
Brzi,
sta si stavljao na podno, sve plocice ili imas negdje i parket? Mi razmisljamo o seljackom podu, ali nema bas puno napisano o iskustvima na podnom o parketu ili nekom drugom podu..
debeljuca2112 is offline  
Old 18.06.2011., 14:17   #6433
Quote:
StiroDom kaže: Pogledaj post
Jeli mozda neko gradija sistemom izgubljene oplate,StiroDom blokovima od stiropora ili neopora koji se armiraju čelikom i ispune betonom?
Do sada sam vidio samo dva manja objekta rađena tim postupkom, oba su u zg, jedan na Horvaćanskoj (dovršen) drugi u uličici pored. AKo ti treba potražit ću adresu.
baustelac99 is offline  
Old 19.06.2011., 14:15   #6434
Quote:
debeljuca2112 kaže: Pogledaj post
Brzi,
sta si stavljao na podno, sve plocice ili imas negdje i parket? Mi razmisljamo o seljackom podu, ali nema bas puno napisano o iskustvima na podnom o parketu ili nekom drugom podu..
ma nisam ja jos nista zavrsio, jos razmatram opcije
ali mislim da ce ici sve u plocice
brzi001 is offline  
Old 23.06.2011., 22:43   #6435
Kako se računa kvadratura temelja i koja je okvirna cijena izgradnje temelja za kuću, samo da se izdigne iz zemlje da može stajati neko vrijeme.
Zahvaljujem na odgovoru unaprijed.
afra is offline  
Old 24.06.2011., 13:10   #6436
evo da malo pomognem, kolega mi radi kuću sistem ključ u ruke i s jednom građ.tvrtkom je dogovorio 470€m2 kuća je oko 90m2 znači oko 45.000€ u cijenu su uračunati i dodatni troškovi...a koliko sam razumio 450€ m2 je cijena za veću kvadraturu....gledao sam na netu i uopće nema takvih cijena, neki čak traže, 750€ m2...

ako je netko zainteresiran mogu poslati podatke i kontakt te tvrtke na pm
IpMan is offline  
Old 24.06.2011., 15:29   #6437
evo kolega mi našao firmu koja će mu odradit dio kuće, a pod račun uzimaju motocikle, i ja sam već dogovorio nešta...... pa ako tko ima u planu nešto graditi, a želi se riješit motocikla evo idealne prilike...

zainteresirani na pm, pa vam pošaljem kontakt
IpMan is offline  
Old 25.06.2011., 03:35   #6438
Quote:
IpMan kaže: Pogledaj post
evo da malo pomognem, kolega mi radi kuću sistem ključ u ruke i s jednom građ.tvrtkom je dogovorio 470€m2 kuća je oko 90m2 znači oko 45.000€ u cijenu su uračunati i dodatni troškovi...a koliko sam razumio 450€ m2 je cijena za veću kvadraturu....gledao sam na netu i uopće nema takvih cijena, neki čak traže, 750€ m2...

ako je netko zainteresiran mogu poslati podatke i kontakt te tvrtke na pm
kolega uzima materijal negdje na đento pa ne plati?

nemoguće je ići sa tom cijenom , niti da bude na nuli.
djoomla is offline  
Old 27.06.2011., 12:04   #6439
Koliko sam ja shvatio to je najjeftinija moguća opcija, s klasičnim materijalima....valjda oni imaju neki popust za materijale koji kupuju pa im se isplati radit

i da + PDV
IpMan is offline  
Old 27.06.2011., 16:43   #6440
Quote:
IpMan kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio to je najjeftinija moguća opcija, s klasičnim materijalima....valjda oni imaju neki popust za materijale koji kupuju pa im se isplati radit

i da + PDV
popust ti se u 90% slučaja daje na keš lovu, tako je svejedno jel uzima firma ili fizicko lice.
djoomla is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.