Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 18:38   #8021
Quote:
sonea kaže: Pogledaj post
borna


imam jos jedno pitanjce,ja imam problem sa anestezijom,jako retko ona zapravo deluje na moje zube,pa me zanima da li mogu da trazim da mi daju vise inekcija ako ce mi odmah vaditi zivac???
takodje znam da u ovoj ordinaciji rade i sa analgosedacijom,ne znam da li bi ovaj postupak bio moguc pod takvom anestezijom

u principu htela bih sebi da to sto vise olaksam jer me sve to psihicki uzasno iscrpljuje
analgosedacija nije kontraindicirana s anestezijom...dakle možeš i jedno i drugo
borna07 is offline  
Old 24.10.2010., 18:56   #8022
Da li netko ima iskustva sa Dental Centar Omega ili Fiziodent zubarima u ZG?

http://www.dental-centar-omega.hr/
http://www.fiziodent.com/
Dotti is offline  
Old 25.10.2010., 00:26   #8023
ovako. jucer mi je pukao zub, skroz, odnosno ispao je. gornja cetvorka i u totalnoj sam depresiji. Naime studiram u zagrebu, a moja je zubarica u istri gdje zivim. ja doma idem tek za dva tjedna zbog vrlo vaznog ispita. pitanje: jel pametno cekat dva tjedna da to pocnem rjesavati. meni je najvise zbog osmijeha i beda, kao vidi ovu bez zuba ... joooooj. kolko sam shvatila citajuci forum implantant je puno bolje riješenje od mosta, mene jedino brine cinjenica što taj zahvat dugo traje. kolko sam shvatila ja bih s tim sarafom trebala biti cak 3mjeseca . kolko gradnja mosta vremenski traje? jel se uspije to rijesiti u 2tjedna? brine me most zbog gornje trojke, a uz to ja na petici imam vec krunicu, pa jel to isto tako moze bit problem? kako taj most estetski izgleda? il mi jednostavno najbolje da se odlucim za implantat?

unaprijed zahvale na odgovorima. zaista sam zabrinuta. uzasno se bojim zubara i idem samo kad mi je frka i sad mi je tako zao zbog toga, a inace imam lijepe zube (- jedan).
rebeka88 is offline  
Old 25.10.2010., 01:00   #8024
dodatak.
sad sam shvatila da implantat (a ni most, ako sam dobro shvatila) ne pokriva HZZO. Znaci ja bih zapravo mogla napraviti u zagrebu kod nekog privatnika buduci da nema razlike u cijeni?!?

u tome slucaju jel moze neka preporuka za DOBROG I RAZUMNOG stomatologa te da je cijena prihvatljiva. u slucaju radnje implatanta, koji je skuplji od mosta jel moguce da bude placeno u nakakvim ratama?!
rebeka88 is offline  
Old 25.10.2010., 01:37   #8025
Quote:
rebeka88 kaže: Pogledaj post
dodatak.
sad sam shvatila da implantat (a ni most, ako sam dobro shvatila) ne pokriva HZZO. Znaci ja bih zapravo mogla napraviti u zagrebu kod nekog privatnika buduci da nema razlike u cijeni?!?

u tome slucaju jel moze neka preporuka za DOBROG I RAZUMNOG stomatologa te da je cijena prihvatljiva. u slucaju radnje implatanta, koji je skuplji od mosta jel moguce da bude placeno u nakakvim ratama?!
ne bi hodala 3 mjeseca sa sarafom napravi se fino privremeni zubic koji se estetski moze jako lijepo rijesiti i dok ti se implantat oseointegrira (dok se kost oporavlja) ti imas zubic cijelo vrijeme
najjeftinija opcija za most je metal keramicki most koji ti izade oko 3000 kn...plus minus par sto kn, od stomatologa do stomatologa

implantat negdje od 6500 na vise...opet ovisi od ordinacije do ordinacije

hzzo tine pokriva nista i mozes sve napraviti kod privatnika...svejedno ti je

sto se rata tice...mozes vise majne svugdje...karticama recimo
a ako je u gotovini...to je do tvog dogovora sa stomatologom....mi u ordinaciji pacijentima maksimalno izlazimo u susret i sve dogovaramo tako da ljudima pase
Chain is offline  
Old 25.10.2010., 02:03   #8026
oke, a koja je to ordinacija??? ja to zelim sto prije rijesit, zaista.
nasla sam ordinaciju - implantat centar martinko, oni izgledaju kul i ne skupi, s obzirom na cijene koje se spominju na ovom forumu. imaju garanciju (il to svi imaju, a ja sam skroz neupucena) moze neka objektivna ocjena, ak je moguce. hvala punooo!
rebeka88 is offline  
Old 25.10.2010., 11:49   #8027
Quote:
rebeka88 kaže: Pogledaj post
oke, a koja je to ordinacija??? ja to zelim sto prije rijesit, zaista.
nasla sam ordinaciju - implantat centar martinko, oni izgledaju kul i ne skupi, s obzirom na cijene koje se spominju na ovom forumu. imaju garanciju (il to svi imaju, a ja sam skroz neupucena) moze neka objektivna ocjena, ak je moguce. hvala punooo!
da se ne zbunis....martinko ti ima implantat za 4500 ali to je samo saraf....bez icega na sebi...to jos dolazi abutment i krunica...tako da cijela prica na kraju izade 7000 a ne 4500
Chain is offline  
Old 25.10.2010., 18:17   #8028
Quote:
secret_agent♀ kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s zubnim ljuskica...gornja 4 zuba su mi nepravilna i htjela bi to srediti. Ne bi htjela da mi moje zube ful izbruse kao kod navlaka..Itko?
Ja sam prije dvije godine stavljala ljuskice kod dr. Štimac u Ozaljskoj i prezadovoljna sam!! Cijena je 490€ po komadu, skupo jest, ali isplati se. Nekako u isto vrijeme je i moja sestrična stavljala ljuskice kod jednog drugog stomatologa po skoro duplo nižoj cijeni i ne izgleda tako lijepo, ako se dobro sjećam, tip ni nije bio specijalist protetike... nije joj dovoljno bio pogurao zubno meso pa je prijelaz ispao loš. Tako da se ne zezaj s tim, vrijedi uložiti dosta u to da sve bude super, pa makar i pričekala malo dok ne skupiš novac i definitivno ti to preporučujem, ljuskice su super, neces požaliti. ja obožavam svoj novi osmijeh
abraaaaa is offline  
Old 25.10.2010., 18:43   #8029
Quote:
abraaaaa kaže: Pogledaj post
Ja sam prije dvije godine stavljala ljuskice kod dr. Štimac u Ozaljskoj i prezadovoljna sam!! Cijena je 490€ po komadu, skupo jest, ali isplati se. Nekako u isto vrijeme je i moja sestrična stavljala ljuskice kod jednog drugog stomatologa po skoro duplo nižoj cijeni i ne izgleda tako lijepo, ako se dobro sjećam, tip ni nije bio specijalist protetike... nije joj dovoljno bio pogurao zubno meso pa je prijelaz ispao loš. Tako da se ne zezaj s tim, vrijedi uložiti dosta u to da sve bude super, pa makar i pričekala malo dok ne skupiš novac i definitivno ti to preporučujem, ljuskice su super, neces požaliti. ja obožavam svoj novi osmijeh
ja planiram za oko godinu dana kod dr. štimac jer mi je njezin rad najimpresivniji. samo što će meni biti potrebne i 3 krunice zirkon uz 5 ljuskica, pa da li možda znaš koliko krunice naplaćuje, sigurno skuplje...i jesi li prvo lampom izbjeljivala zube?
__________________
Fear hangs a plane of gunsmoke drifting in our room. So easy to disturb, with a thought with a whisper, with a careless memory..
vicious285 is offline  
Old 25.10.2010., 22:49   #8030
Reklama..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 25.10.2010., 23:31   #8031
oce netko maknut vise te reklame???
Chain is offline  
Old 25.10.2010., 23:57   #8032
pitanje i molim savjet

Dakle radi se o petici gore ( zub nije previse vidljiv ali ipak), plombiran prije cca 6 mjeseci, odmah cim je napravljen bio mi nekak cudan i plavicast ali eto zubarka rekla da ce biti cvrst a ionako se bas ne vidi pa ajde, rekla da mi stavila neki kolcic i tako. Prije par dana odlomili se dijelovi da bi na kraju uzdus popucao i razdvojio se prakticki na 2 dijela tak da izgleda ostaje zdrava negdje malcice manje od polovice, a drugi dio se dosta klima. samo pitanje kad ce se taj dio skroz odlomit. Molim vas savjet i koje su mi opcije, a moze i preporuka nekog dobrog i ne preskupog zubara u zg jer staroj se vise ne vracam.
kiklop0 is offline  
Old 26.10.2010., 02:57   #8033
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Dakle radi se o petici gore ( zub nije previse vidljiv ali ipak), plombiran prije cca 6 mjeseci, odmah cim je napravljen bio mi nekak cudan i plavicast ali eto zubarka rekla da ce biti cvrst a ionako se bas ne vidi pa ajde, rekla da mi stavila neki kolcic i tako. Prije par dana odlomili se dijelovi da bi na kraju uzdus popucao i razdvojio se prakticki na 2 dijela tak da izgleda ostaje zdrava negdje malcice manje od polovice, a drugi dio se dosta klima. samo pitanje kad ce se taj dio skroz odlomit. Molim vas savjet i koje su mi opcije, a moze i preporuka nekog dobrog i ne preskupog zubara u zg jer staroj se vise ne vracam.
treba vidjeti da li je zub vertikalno puko prema vrhu korijena...ukoliko je...mora van...ukoliko se nekim cudom nesto i da spasit...treba vidjeti u kojem je stanju nadogradnja u tom kanalu i ako je moguce, na njemu napraviti krunicu
Chain is offline  
Old 26.10.2010., 04:51   #8034
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
ne bi hodala 3 mjeseca sa sarafom napravi se fino privremeni zubic koji se estetski moze jako lijepo rijesiti i dok ti se implantat oseointegrira (dok se kost oporavlja) ti imas zubic cijelo vrijeme
najjeftinija opcija za most je metal keramicki most koji ti izade oko 3000 kn...plus minus par sto kn, od stomatologa do stomatologa

implantat negdje od 6500 na vise...opet ovisi od ordinacije do ordinacije

hzzo tine pokriva nista i mozes sve napraviti kod privatnika...svejedno ti je

sto se rata tice...mozes vise majne svugdje...karticama recimo
a ako je u gotovini...to je do tvog dogovora sa stomatologom....mi u ordinaciji pacijentima maksimalno izlazimo u susret i sve dogovaramo tako da ljudima pase
Bože! Pa kakve su to cijene! Hvala Bogu, pa do sad nisam morala raditi nešto takvo. U kojim slučajevima čovjek mora pljunuti 6500 kuna? Meni je jedan zub potpuno umjetan, a dala sam neki kikiriki za njega..
pauziraj is offline  
Old 26.10.2010., 04:55   #8035
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
treba vidjeti da li je zub vertikalno puko prema vrhu korijena...ukoliko je...mora van...ukoliko se nekim cudom nesto i da spasit...treba vidjeti u kojem je stanju nadogradnja u tom kanalu i ako je moguce, na njemu napraviti krunicu
Meni je zub uzduž puknuo po pola, pa mi se uspjela napraviti nadogradnja na taj zub. A što je najbolje ta polovica je već bila umjetna.. Pa je opet uspjelo..

Puknuo je nakon negdje 2 godine, što sam ga bila popravila kod starog zubara, jer je valjda bio krhak, pošto mu je izvađen živac prije dosta godina..

Mojim skoro svim zubima, osim prednjima, su izvađeni živci, pa lako pucaju. Ali sad me šokiralo, što su mi se počeli pomalo krhati i zubi s živcima... Ne znam što se zbiva s mojim zubima
pauziraj is offline  
Old 26.10.2010., 20:14   #8036
danas oko 11 vadila gornju sedmicu i rana mi neprestano krvari,,,,sad je li to normalno, ono 9 sati nakon vađenja??? stavljala sam sterilne gaze na ranu,,, i onda se smiri malo i za pet minuta opet krv,,, može kakav savijet
majamm is offline  
Old 26.10.2010., 20:27   #8037
a da odes do zubara da to sanira do kraja umjesto da se 9 sati mucis?
BTW gangrena na zub...kaj sad? Dobila sma antibijotik i otrov za zivac? Itko iskustva...mislim gangrena je gadna stvar
mucasta666 is offline  
Old 27.10.2010., 00:57   #8038
Quote:
majamm kaže: Pogledaj post
danas oko 11 vadila gornju sedmicu i rana mi neprestano krvari,,,,sad je li to normalno, ono 9 sati nakon vađenja??? stavljala sam sterilne gaze na ranu,,, i onda se smiri malo i za pet minuta opet krv,,, može kakav savijet
to nisi trebala raditi...jer svaki put kad stavis gazu, krv se zgrusai onda otrgnes ugrusak kad vadis gazu.....trebala si drzati gazu prvi puta pola sata i onda pustiti da se stvori ugrusak sam od sebe...
nista vruce, nista gazirano, ne andole i aspirine, ne piti na slamku i ne cuclati...po mogucnosti izvana hladan oblog
ne pljuvati stalno van tu krv
Chain is offline  
Old 28.10.2010., 10:08   #8039
pomoć, u utorak su mi otvorili bolan zub i otkrili gangrenu, zivac polumrtav, stavili otrov i anrucili za tjedan dana. Danas u cetvrtak ni 2 dana poslje zub boli, naotekao je i ne znam kaj da radim buduci da mi se moj zubar ne javlja na pozive. Da ima smisla ici drugome?? MOLIM POMOC
mucasta666 is offline  
Old 28.10.2010., 11:08   #8040
ljudi trebam pomoć, neznam kaj da radim, prije dva dana sam bila kod zubara i stavila mi je skorz nove plombe na jedinicu i dvojku,a pošto imam afte u ustima jučer navečer sam namazala sa onom ljubičastom tekućinom Gentiana Violet! i sad su mi samo ta dva nova zuba skroz poljubičastila, ribala sam sa četkicom i pastom, ispirala vodom ali ništa! ne mogu dobiti zubara na telefon a očajna sam!
beba. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.