Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 14:05   #21
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post


Upravo tako,treba pitati autora jel se zalagao za povrat stanarskih prava Hrvatima u Sarajevu,Banjoj Luci itd....?Ok reci ce,Hrvati su bili prognani a Srbi su dragovoljno otisli.A eto opet generalizacije.pa osobno poznam neke Srbe koji uopce nisu dragovoljno otisli.
Dakle sto imamo,dvostruka mjerila i standarde.

Čekaj samo da se probude državotvorni forumaši pa kad dobijemo po lampi...već vidim da sam tupa, glupa, neinformirana, jugonostalgična, idi kuhaj i tako...tebe će vjerovatno pitat u kojem si podrumu bio devedesprve jer je nemoguće ovakvo razmišljanje jednog branitelja i Hrvata itd.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:05   #22
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Pogledaj amlo bolje Zakon o stambenim odnosima iz toga perioda i Ustavnu definiciju stanarskoga prava.
Ono je imalo imovinsko-pravni karakter,jedino nije bilo nasljedivo po opcima nasljednim pravilima.Nasljedjivanje je islo u okviru clanova obiteljskoga domacinstva.

Znaci ti se zalazes na metodu kolektivnoga kaznjavanja i kolektivne krivnje za rat.A sto mislis,jel tamo nekog Srbina u nekoj vukjebini netko osobno pitao"E stari jel hoces rat,ajmo rusiti Hrvatsku".
Za zlocine trebaju odgovarati oni koji su ih pocinili i zapovjedali,a ne obican svijet.
odlično, ako je vlasništvo, još bolje, oduzet im.


nije pitalo ni svakog Nijemca pa su kolektivno protjerani. A jel ti možeš dokazati da ga se nije pitalo. Ne možeš

uostalom to nije naša briga. Svaki pojedinac odgovara za djela svog naroda. nek to srpska država riješi sa svojim sunarodnicima koje je instruirala i instrumentizirala. Oni će voditi krvave ratove za koje neće nitko odgovarati a Hrvati će sve to platiti.

Hrvatska je imala štetu od stotina milijardi eura, samo materijalnu, je li Srbija ili srpstvo platilo ijedan cent za to. Nije.

Nijemci iz Sudeta koji ih je bilo 2 miliona i imali imovinu vrijednu tisuće današnjih milijardi eura jer je to bio najrazvijeniji dio Češke, sve su izgubili, sve im je oduzeto..a kad su prije desetak godina samo se usudili zatražiti simboličku naknadu, Česi su digli takvu dreku da je morao doći osobno Kohl tadašnji kancelar i potpisati u ime njemačke države da se ta država, Njemačka, obavezuje i obavezivala se obešteti Sudetske Nijemce a da njihova imovina u Češkoj ostaje toj državi kao vid ratne odštete.

isti takav princip je primjenjen na sve Nijemce u zemljama od istočne Pruske do Slavonije nakon 2. svj. rata. I Italijane u Istri.


zasrali su, Nijemci su platili, nisu se bunili, izgubio si, palio i rušio , red je platiš. A šta su to Srbi i gdje platili za štetu koju su nanijeli. Jednu kunu ili jedan euro. To mi reci.

Dakle ne vidim razlog da se ne bi primjenio na Srbe jer je to identičan slučja sudetskim Nijemcima. Dio naroda koji je poslužio kao peta kolona.

zar mi mormao bit jedini bedaci na svijetu koji nismo dobili cent ratne odštete. da moramo sve platiti. Da još moramo obnavljati kuće agresorima na vlastitu zemlju.

zašto ne postupimo kao sve kulturne europske zemlje, kao Česi npr...kao Poljaci, kao Francuzi.

Možda će Srbi opet u pohod, jer zašto ne bi ako ovaj put nisu kažnjeni, šta će ih spriječiti. Kad im dosade ove nove kuće koje im gradimo, možda opet zapale naše gradove i sela pa im mi opet napravimo nove kuće.

zašto je Hrvatska jedina država na svijetu koja nije dobila ratnu odštetu od agresora, poraženog agresora, i ne samo to, koja nagrađuje agresora.

Šta sprječava srbe da opet ne naprave isto.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:08   #23
Zastarjela tema. Srbi su pokušali s tužbom sudu u Strasbourgu i izgubili.
Nema "stanarskoga prava" kao pravne kategorije. Vlasništvo je druga priča, a
divljačina od SRAO Krajine ispisala se iz civilizacije svojim nastankom.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:13   #24
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
odlično, ako je vlasništvo, još bolje, oduzet im.


nije pitalo ni svakog Nijemca pa su kolektivno protjerani. A jel ti možeš dokazati da ga se nije pitalo. Ne možeš

uostalom to nije naša briga. Svaki pojedinac odgovara za djela svog naroda. nek to srpska država riješi sa svopjim sunarodnicima koje je instruirala i instrumentizirala. Oni će voditi krvave ratove za koje neće nitko odgovarati a Hrvati će sve to platiti.

Hrvatska je imala štetu od stotina milijardi eura, smao materijalnu, je li Srbija ili srpstvo platilo ijedan cent za to. Nije.

Nijemci iz Sudeta koji ih je bilo 2 miliona i imali imovinu vrijednu tisuće današnjih milijardi eura jer je to bio najrazvijeniji dio Češke, sve su izgubili, sve im je oduzeto..a kad su prije desetak godina samo se usudili zatražiti simboličku naknadu, Česi su digli takvu dreku da je morao doći osobno Kohl tadašnji kancelar i potpisati u ime njemačke države da se ta država, Njemačka obavezuje i obavezivala se obešteti Sudetske Nijemce a da njihova imovina u Češkoj ostaje toj državi kao vid ratne odštete.

isti takav princip je primjenjen na sve Nijemce u zemljama od istočne Pruske do Slavonije nakon 2. svj. rata. I Italijane u Istri.


zasrali su Nijemci su platili, nisu se bunili, izgubio si, palio i rušio , red je platiš. A šta su to Srbi i gdje platili za štetu koju su nanijeli. Jednu kunu ili jedan euro. To mi reci.

Dakle ne vidim razlog da se ne bi primjenio na Srbe jer je to identičan slučja sudetskim Nijemcima. Dio naroda koji je poslužio kao peta kolona.

zar mi mormao bit jedini bedaci na svijetu koji nismo dobili cent ratne odštete. da moramo sve platiti. Da još moramo obnavljati kuće agresorima na vlastitu zemlju.

zašto ne postupimo kao sve kulturne europske zemlje, kao Česi npr...kao Poljaci, kao Francuzi.

Možda će Srbi opet u pohod, jer zašto ne bi ako ovaj put nisu kažnjeni, šta će ih spriječiti. Kad im dosade ove nove kuće koje im gradimo, možda opet zapale naše gradove i sela pa im mi opet napravimo nove kuće.

zašto je Hrvatska jedina država na svijetu koja nije dobila ratnu odštetu od agresora, poraženog agresora, i ne samo to, koja nagrađuje agresora.

Šta sprječava srbe da opet ne naprave isto.
Razmisljanje ti je suvise demagosko.
Tko sprjecava RH da podnese tuzbu na ratnu odstetu?
Da li ju je podnjela?
Pa nas predsjednik je javno izjavio u Cavtatu grleci se i ispricavajuci Djukanovicu da"Hrvatska nije nikada ratovala s Crnom Gorom"?
Sto kazes na to?Gdje je tada bio sanader i ostali "dezurni domoljubi"?
I sad bi ti oduzimao imovinu ljudima koji mozda osobno nemaju nista s ratom,i to samo zato sto je tako prakticirano prije 150 ili 60 godina.

Mozemo i ovako,da nije bilo partizancina u ww2 i da je NDH sluzbeno porazena kao i Njemacka,znaci po tebi bi bilo normalno da se svim Hrvatima oduzme imovina,jer NDH je porazena.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:18   #25
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Čekaj samo da se probude državotvorni forumaši pa kad dobijemo po lampi...već vidim da sam tupa, glupa, neinformirana, jugonostalgična, idi kuhaj i tako...tebe će vjerovatno pitat u kojem si podrumu bio devedesprve jer je nemoguće ovakvo razmišljanje jednog branitelja i Hrvata itd.
Hehe,a zaboravila si kvalifikacije da smo "srbi,komunjare,titoisti,boljsevici"itd...
A za podrum me mogu slobodno pitati,promjenio sam ih vise,od sklonista u zgradi,preko sklonista u "Imperijalu"i "Libertasu".Jedino da sam bio Bosko Buha,pa da s 9 godina uzmem pusku u ruke.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:27   #26
A da li bi ti vratio imovinu i onima protiv kojih se vodi proces zbog rušenja suvereniteta RH?
Kako ćemo znati koji su pošli pucati,a koji su pošli jer ih je bilo strah.Ja znam jednoga (možda i ti) koji je pošao trgati grožđe u IX 91'.
Još ga trga,duga neka jematva.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:30   #27
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Ma nemoj. A što su protjerani onoliki Nijemci nakon 2. svj. rata. Njemačka država ih je obeštetila. A njihova imovina je oduzeta od strane oštećene zemlje.

Dakle, to treba i Hrvatska primjeniti. Zaplijeniti kuće i imanja pobunjenih Srba kao jedan mali vid ratne odštete.

u to naravno ne spadaju stanovi sa stanarskim pravom jer to ionako nije njihova imovina, niti vlasništvo.
I kad vec to spominjes,sjecas se da je RH preuzela obvezu da Nijemcima,Austrijancima i Talijanima protjeranima poslije ww2 isplati obestecenja za oduzetu imovine.
Jel hoces da nasa djeca sutra,Srbima placaju odstete?
Svugdje u svijetu je privatna imovina "svetinja",a i demagoski je pozivati se na primjere od prije 60 godina,tada nije bilo medjunarodnoga pravnog poretka.
Ali kad sve zbrojis i oduzmes,ono sto im je oduzeto prije 60 godinam,sad cemo placati ti i ja.I tko je tu na kraju ispao"pametan"?
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:33   #28
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Razmisljanje ti je suvise demagosko.
Tko sprjecava RH da podnese tuzbu na ratnu odstetu?
Da li ju je podnjela?
Pa nas predsjednik je javno izjavio u Cavtatu grleci se i ispricavajuci Djukanovicu da"Hrvatska nije nikada ratovala s Crnom Gorom"?
Sto kazes na to?Gdje je tada bio sanader i ostali "dezurni domoljubi"?
I sad bi ti oduzimao imovinu ljudima koji mozda osobno nemaju nista s ratom,i to samo zato sto je tako prakticirano prije 150 ili 60 godina.

Mozemo i ovako,da nije bilo partizancina u ww2 i da je NDH sluzbeno porazena kao i Njemacka,znaci po tebi bi bilo normalno da se svim Hrvatima oduzme imovina,jer NDH je porazena.
ne prosipaj mi tu demagogiju. naš ,predsjednik. Kakvo ti imaš mišljenje o tome predsjedniku.

taj način ratne odštete su provodili svi koji su pretrpili agresiju pa što ne bi i Hrvati. Ili se ti smatraš moralno višim od njih.

dosta je tog prđenja u prazno uvijek na račun mog naroda.

nije se svim Nijemcima oduzela imovina, nego smao onima koji su sudjelovali kao peta kolona u državama gdje su živjeli. Dakle, princip se može primjeniti.

I na Srbe jer su djelovali kao peta kolona svoje matične države Srbije.

i apsolutno je nebitno je li postojao koji Jovo , stari jovo koji nije ništa kriv. nije ni svaki Nijemac bio kriv. Nek riješi to Jovo sa svojom državom Srbijom koja ga je gurnula u rat.

zašto da ja plaćam krvavu avanturu države Srbije aj mi ti daj jedan racionalni razlog za to.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:35   #29
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
A da li bi ti vratio imovinu i onima protiv kojih se vodi proces zbog rušenja suvereniteta RH?
Kako ćemo znati koji su pošli pucati,a koji su pošli jer ih je bilo strah.Ja znam jednoga (možda i ti) koji je pošao trgati grožđe u IX 91'.
Još ga trga,duga neka jematva.
Pa sad nekog "cetnodetektora"nema,ali velikosrbi i cetnici koji su pobjelgi u cg i trebinje,ne dolaze u Dubrovnik.Drugo mala je ovo zemlja,sve se zna.
Posebice u manjim mjestima,zna se tocno tko je sto radio.
Takvima cak i da vratis stan,nema svrhe jer ovamo se ne mogu vratiti niti zivjeti.
Na koncu stvar ce biti rijesena,tako sta ce nas pritisnuti medjunarodna zajednica,pa cemo morati i okorjelim bradonjama vratiti stanove.Zar nije bolje da smo makar nesto uradili sami,a ne uvijek da nas uvjetuju i pritiscu "bjelosvjetski demokrati"
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:38   #30
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
I kad vec to spominjes,sjecas se da je RH preuzela obvezu da Nijemcima,Austrijancima i Talijanima protjeranima poslije ww2 isplati obestecenja za oduzetu imovine.
Jel hoces da nasa djeca sutra,Srbima placaju odstete?
Svugdje u svijetu je privatna imovina "svetinja",a i demagoski je pozivati se na primjere od prije 60 godina,tada nije bilo medjunarodnoga pravnog poretka.
Ali kad sve zbrojis i oduzmes,ono sto im je oduzeto prije 60 godinam,sad cemo placati ti i ja.I tko je tu na kraju ispao"pametan"?
Nemaš pojma o čemu pričaš. To je samo dio tzv. optanata koji su preostali najkon rata i koji su zamjenili imovinu, njima se treba platiti odšteta. Generalno, ostala imovina je tretirana kao ratna odšteta.

privatna imovina svetinja svuda..ma gdje to..država ti je ima konfiscirati za sto stvari..a u slučaju agresije pokupi ti je dok si reko keks..

ti misliš ako Hrvatsku jebu za privatnu imovinu agresora, da je tako u cijelom svijetu, nije sigurno netko te je grdno slagao po tom pitanju.

A to da nije bilo pravnog poretka..haha, kako to misliš nije bilo pravnog poretka. Odakle ti ta budalaština. Pravnog poretka je bilo u istom omjeru kao i danas, kako za koga i kako gdje.

Zadnje uređivanje Ben Quick : 04.09.2009. at 15:44.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:42   #31
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Pa sad nekog "cetnodetektora"nema,ali velikosrbi i cetnici koji su pobjelgi u cg i trebinje,ne dolaze u Dubrovnik.Drugo mala je ovo zemlja,sve se zna.
Posebice u manjim mjestima,zna se tocno tko je sto radio.
Takvima cak i da vratis stan,nema svrhe jer ovamo se ne mogu vratiti niti zivjeti.
Na koncu stvar ce biti rijesena,tako sta ce nas pritisnuti medjunarodna zajednica,pa cemo morati i okorjelim bradonjama vratiti stanove.Zar nije bolje da smo makar nesto uradili sami,a ne uvijek da nas uvjetuju i pritiscu "bjelosvjetski demokrati"
Ne misle se oni vratiti,nego stan misle prodati.
Znam sad ćeš reći da su za njega izdvajali sredstva u stambeni fond,i radili u nekom OUR-u.Da jesu,ali su se i okrenuli protiv države u kojoj su im ostali stanovi.Po meni tko je bio u agresorskoj vojsci nema pravo na povrat nekretnine.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:45   #32
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
ne prosipaj mi tu demagogiju. naš ,predsjednik. Kakvo ti imaš mišljenje o tome predsjedniku.

taj način ratne odštete su provodili svi koji su pretrpili agresiju pa što ne bi i Hrvati. Ili se ti smatraš moralno višim od njih.

dosta je tog prđenja u prazno uvijek na račun mog naroda.

nije se svim Nijemcima oduzela imovina, nego smao onima koji su sudjelovali kao peta kolona u državama gdje su živjeli. Dakle, princip se može primjeniti.

I na Srbe jer su djelovali kao peta kolona svoje matične države Srbije.

i apsolutno je nebitno je li postojao koji Jovo , stari jovo koji nije ništa kriv. nije ni svaki Nijemac bio kriv. Nek riješi to Jovo sa svojom državom Srbijom koja ga je gurnula u rat.

zašto da ja plaćam krvavu avanturu države Srbije aj mi ti daj jedan racionalni razlog za to.
Slazem se u nekim dijelovima s tobom!
Ali ajmo ovako promatrati stvari.Moj rodjak,kojemu je caca Srbin a mater Hrvatica,je rodjen u HR.Dakle jel njemu maticna domovina Srbija?Sto on uopce ima s Srbijom?I sad samo zato sta je polu srbin,treba mu naplatiti srbijansko-crnogorsku krvavu avanturu u HR?
Kako da moj rodjak rijesi to s Srbijom,kad to uopce nije njegova drzava?Koja ga nije gurnula u rat,nego mu je nametnula rat!
Ti zastupas tezu kolektivne krivnje!A jesmo li ti ili ja krivi za jasenovac?
Po principu kolektivne krivnje,jesmo.

Ja o mesicu nemam neko vele lijepo misljenje.I jedva cekam kad ce otici.
Ali opet te pitam,jel netko prijeci RH da podnese tuzbu protiv Srbije i CG za nadoknadu ratne stete?Zasto to nasa drzava ne uradi,nego cijenu trebaju placati obicni ljudi.
Cak evo i da srbima ne vratimo te stanove,jel mislis da je posteno da po tim stanovima zive ljudi bez ikakvoga reda i pravde.Da netko drzi stan i uzme u posjed svoju obnovljenu kucu,a koju smo platili ti i ja i svi gradjani HR.Pa mogao je i moj stari zauzet neki srpski stan,pa mi ga lijepo sacuvat za 18.rodjendan ili kad se ozenim.

Najpravednije bi bilo da vrla medjunarodna zajednica plat kompletnu ratnu odstetu RH,jer nam je ona najveca sranja skuhala.Da su na vrijeme zaustvaili ludjaka Milosevica i njegovu crnogorsku bratiju.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:50   #33
Budući da je saniranje ratne štete platila samo Hrvatska a Srbija i CG nisu, za očekivati je da bude određenih propusta.
Nije propust samo to što nisu obeštećeni neki Srbi koji su bili izbačeni iz stanova. Propust je i to što Hrvatska nije zaplijenila imovinu Srbima kojima je sudski dokazano da su činili ratne zločine kao vid ratne odštete.

U svakom slučaju Hrvatska je još uvijek moralna gromada, čitaj idiot, po tome pitanju.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:50   #34
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Nemaš pojma o čemu pričaš. To je samo dio tzv. opatanata koji su preostali najkon rata i koji su zamjenili imovinu, njima se treba platiti odšteta. Generalno, ostala imovina je tretirana kao ratna odšteta.

privatna imovina svetinja svuda..ma gdje to..država ti je ima konfiscirati za sto stvari..a u slučaju agresije pokupi ti je dok si reko keks..

ti misliš ako Hrvatsku jebu za privatnu imovinu agresora, da je tako u cijelom svijetu, nije sigurno netko te je grdno slagao po tom pitanju.

A to da nije bilo pravnog poretka..haha, kako to misliš nije bilo pravnog poretka. Odakle ti ta budalaština. Pravnog poretka je bilo u istom omjeru kao i danas, kako za koga i kako gdje.
Cuj ova rasprava ne ide nikamo.Kuzim da si "srbofob"tako da je bezsvrhe da dalje polemiziramo.
I nisam rekao da nije bilo pravnoga poretka nego da nije bilo MEDJUNARODNOGA PRAVNOGA PORETKA,kao danas.
I hoces reci da Sanader nije potpisao obvezu da Austrijancima i Talijanima isplati obestecenja za oduzetu imovinu?
I od kada su to Srbi koji su zivjeli u HR,gradjani Srbije pa im se treba oduzimati imovina zato ste je Srbija i CG bili agresori na HR?
Oni Srbi koji su sanjali ili jos sanjuju veliku srbiju,nece amo doci,kako ti to nije jasno.nece,jer znaju sto su radili.a ne mzoes ti nekomu samo zato sto je imao tu nesrecu roditi se u narodu koji nas je napao,oduzimati sva prava.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:53   #35
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Ne misle se oni vratiti,nego stan misle prodati.
Znam sad ćeš reći da su za njega izdvajali sredstva u stambeni fond,i radili u nekom OUR-u.Da jesu,ali su se i okrenuli protiv države u kojoj su im ostali stanovi.Po meni tko je bio u agresorskoj vojsci nema pravo na povrat nekretnine.
TJ,tko je okrvavio ruke u ratu protiv Hrvatske!
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:55   #36
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da su oni koji citaju ovaj forum upoznati sa srpskim trazenjem povrata stanarskih prava i pratecim spominjem diskriminacije ili kako je to Jeremic formulirao: "Hrvatska nije pravna drzava".


Pogledajmo kako izgleda shvacanje "pravne" drzave u Srbiji:


http://www.tportal.hr/showtime/tv/34...-Beograda.html
ne shvačam što želiš reči

pa i kod nas se to tak radi
kak je stan dobila Jadranka Kosor i još mnogi
piranha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 15:53   #37
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Cuj ova rasprava ne ide nikamo.Kuzim da si "srbofob"tako da je bezsvrhe da dalje polemiziramo.
I nisam rekao da nije bilo pravnoga poretka nego da nije bilo MEDJUNARODNOGA PRAVNOGA PORETKA,kao danas.
I hoces reci da Sanader nije potpisao obvezu da Austrijancima i Talijanima isplati obestecenja za oduzetu imovinu?
I od kada su to Srbi koji su zivjeli u HR,gradjani Srbije pa im se treba oduzimati imovina zato ste je Srbija i CG bili agresori na HR?
Oni Srbi koji su sanjali ili jos sanjuju veliku srbiju,nece amo doci,kako ti to nije jasno.nece,jer znaju sto su radili.a ne mzoes ti nekomu samo zato sto je imao tu nesrecu roditi se u narodu koji nas je napao,oduzimati sva prava.
ti i dalje ništa ne kužiš. Nisu ni Sudetski Nijemci bili dio Njemačke kad je ova pokrenula rat pa su kolektivno platili ceh.

najbitnije je to da su poslužili kao peta kolona u zemlji gdje su živjeli, na isti način i Sudetski Nijemci kao i krajinski Srbi. To je u dlaku isti scenarij.

Sudetskim Nijemcima je oduzeta sva imovina a Njemačka ih je morala obeštetit. Ne Češka koja im je oduzela imovinu.

isti princip je trebala primjeniti Hrvatska. Konfiscirat im imovinu a nek im Srbija koja je pokrenula rat nadoknađuje štetu, u njezino su se ime borili. Njih su slijedili, njihovim ciljevima služili.

Ono što je Sanader potpisao ili ne znam koja vlada odnosi se mali broj ljudi koji je napustio zemlju nakon nekog datuma, ne znam točno pod kojim uvjetima i kako.

Ali to je mali dio. ogromni dio njemačke imovine u Vojvodini i Slavoniji je oduzet i konfisciran kao ratna odšteta Jugoslaviji..i raspitaj se o tome malo, nemoj me više daviti neznanjem.

međunarodni pravni poredak je itekako tada dobro funkcionirao. Počeo si rat, rušio si, palio si, izvoli platiti za to. I materijalno i moralno.

Mi smo prva ( i zadnja) država na svijetu koja nije dobila cent od agresora, ne samo to da nije dobila ikakvu a kamoli pravednu odštetu, da apsurd bude veći, mi snosimo i trošak obnove štete koju je imao agresor u napadu na nas.

To je čisto ludilo, to nema nigdje na svijetu, postali smo poruga, vic narod...:bonk.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 16:24   #38
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
ti i dalje ništa ne kužiš. Nisu ni Sudetski Nijemci bili dio Njemačke kad je ova pokrenula rat pa su kolektivno platili ceh.

najbitnije je to da su poslužili kao peta kolona u zemlji gdje su živjeli, na isti način i Sudetski Nijemci kao i krajinski Srbi. To je u dlaku isti scenarij.

Sudetskim Nijemcima je oduzeta sva imovina a Njemačka ih je morala obeštetit. Ne Češka koja im je oduzela imovinu.

isti princip je trebala primjeniti Hrvatska. Konfiscirat im imovinu a nek im Srbija koja je pokrenula rat nadoknađuje štetu, u njezino su se ime borili. Njih su slijedili, njihovim ciljevima služili.

Ono što je Sanader potpisao ili ne znam koja vlada odnosi se mali broj ljudi koji je napustio zemlju nakon nekog datuma, ne znam točno pod kojim uvjetima i kako.

Ali to je mali dio. ogromni dio njemačke imovine u Vojvodini i Slavoniji je oduzet i konfisciran kao ratna odšteta Jugoslaviji..i raspitaj se o tome malo, nemoj me više daviti neznanjem.

međunarodni pravni poredak je itekako tada dobro funkcionirao. Počeo si rat, rušio si, palio si, izvoli platiti za to. I materijalno i moralno.

Mi smo prva ( i zadnja) država na svijetu koja nije dobila cent od agresora, ne samo to da nije dobila ikakvu a kamoli pravednu odštetu, da apsurd bude veći, mi snosimo i trošak obnove štete koju je imao agresor u napadu na nas.

To je čisto ludilo, to nema nigdje na svijetu, postali smo poruga, vic narod...:bonk.
Ali nisu nam Srbi krivi sto nismo naplatili ratnu stetu.Pa ne ocekujes valjda da nam Srbija i Crna Gora spakiraju milijarde dollara,stave rozu masnicu i posalju u Zagreb.
RH nije podnjela tuzbu za naplatu ratne stete.U tomu nas Srbi nisu mogli sprjeciti.
A pogledaj tek onu sprdacinu s placanjem krava od Crne Gore.Umjesto da su ljudima popravili kuce koje su im porusili,pa i Srbima platili stanove iz kojih su morali otici zbog njihove agresije,oni nama placaju 300 krava i jos im nasi politicari se klanjaju do zemlje zbog toga.Istina,ponudili su nam vratiti i opremu koju su opljackali iz dubrovacke zracne luke,inace staru nekih 20 godina.Kako lijepa gesta od njih.Gdje je tada bila Vlada RH da nasim crnogorskim "prijateljima"objasni da nam trebaju platiti stetu koju su nacinili svojim pljackaskim pohodom?
Nego su jos ugostili podgorickog cetnika,danas jeli demokratu,koji samo koju godinu unatrag nije htio igrati sah jer ga sahovska ploca podsjeca na sahovnicu.
I zasto onda da ceh placa tamo neki Jovo ili Vukadin,nad cijim su takodjer glavama zvizdale "preventivne"granate iz CG i Srbije,kad vec nasa drzava ugoscuje osvjedocenog cetnika i rusitelja HR?

I ti ovdje uglavnome govoris o Srbima s podrucja tzv.Krajine.Stanovi su oduzeti vecinom ljudima koji su zivjeli u urbanim sredinama,i koji su ih HR otisli tijekom 1991 i 1992.
Ako vec gradiramo krivnju za rat,onda je ona daleko vise na strani tzv.krajinskih srba,nego tzv."urbanih"srba.Tesko da je neki prosjecni Srbin u Zagrebu ii Dubrovniku mogao utjecati na svoje sunarodnjake u Kninu,a o onoj zlocinackoj bratiji u Beogradui Podgorici da i ne govorim.


Dakle,RH moze i mora podnijeti tuzbu za nadnadu ratne stete,a ne po principu kolektivne krivnje kaznjavati obicne smrtnike i one koje nitko nista nije pitao.
Reci mi,kako za rat moze biti kriv moj bivsi susjed,koji je ovdje bio s nama kad su cetnici poceli bacati granate na Dubrovnik.Otisao je kad se jugo vojscurina povlacila.Sto je on kriv za rat?Imao je godina isto kao i ja.I sad ja njemu trebam napaltiti i materijalno i moralno krivnju za rat?
Ili svome rodjaku polusrbinu?
A i pricao mi je kako ih je "majka Srbija"docekala kad su tamo dosli.
Tuzne su to,moj prika,sudbine.Nikomu nije lako tko je iz svoga doma otisao.Ja to najbolje znam jer sam bio prognanik godinu dana.Znam da niti jedan covjek ne odlazi iz obijesti iz svoga doma.
I pet kazem,neka Rh kazni one koji su pocinili zlocine i zapovjedali rusenje Hrvatske,ali ama bas svakoga Srbina,samo zato sto je Srbin ne mozemo smatrati krivim za rat.
jaguar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 16:36   #39
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post

MZ je trebala okupirati i Hrvatsku i Srbiju i nametnuti im svoje zakone, koje primjenju na Zapadu, kao sto su okupirali BiH.

.
Hrvatska je svoj rat pobjedila,a Srbija je izgubila,ali su joj okupirali smao Kosovo...

Mi smo se taman prije Oluje zahvalili na suradnji...

Ne volim likove koji cvile da će nam stranci nešto poduzet...

Skinut ćemo mi sami HDZ,skinuli smo Pašalić-Tuđmanov,skinut ćemo i Šeks-Kalmetin za godinu-dvije..
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 16:49   #40
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Ali nisu nam Srbi krivi sto nismo naplatili ratnu stetu.Pa ne ocekujes valjda da nam Srbija i Crna Gora spakiraju milijarde dollara,stave rozu masnicu i posalju u Zagreb.
I što bi reko Pervan...platiti će oni nama milijarde i još još ko će šta popit od susjednih zemalja
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.