Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 00:47   #1481
Uspjeli smo!!! APN nam je odobrio zahtjev, iako smo predali 01.06. tek danas smo dobili zeleno svijetlo. Nadam se da će im trebati manje vremena da nam pošalju ugovore! Nadam se da će odobriti i drugima koji su predali do 15.06.
ecuador is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:47   #1482
Quote:
ecuador kaže: Pogledaj post
Uspjeli smo!!! APN nam je odobrio zahtjev, iako smo predali 01.06. tek danas smo dobili zeleno svijetlo. Nadam se da će im trebati manje vremena da nam pošalju ugovore! Nadam se da će odobriti i drugima koji su predali do 15.06.
odlično!

za moje im je trebalo 6 dana da se vrate u banku, sad cekam da pravna u banci jos naloge izda, pa racunam sutra solemnizacija.

čestitke svima koji su uspjeli u ovoj godini!
__________________
Music, please.
JulieG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:55   #1483
Quote:
JulieG kaže: Pogledaj post
odlično!

za moje im je trebalo 6 dana da se vrate u banku, sad cekam da pravna u banci jos naloge izda, pa racunam sutra solemnizacija.

čestitke svima koji su uspjeli u ovoj godini!
nama su rekli da će danas direktor u apn-u potpisati i da će odmah poslati u banku...nekako ne vjerujem. ma bitno je da smo upali ionako sad slijedi plaćanje bilježnika, teč. razlika i ostalih nameta
ecuador is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:02   #1484
Quote:
ecuador kaže: Pogledaj post
nama su rekli da će danas direktor u apn-u potpisati i da će odmah poslati u banku...nekako ne vjerujem. ma bitno je da smo upali ionako sad slijedi plaćanje bilježnika, teč. razlika i ostalih nameta
da, to je najvece veselje, mislis si da je najgore gotovo, cekanje i nadanje, al tek sad krece prava uzivancija!

no dobro, dugorocno cemo ustediti!
__________________
Music, please.
JulieG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 22:18   #1485
Jel zna tko da li će još biti poticaja u ovoj godini ili se treba čekati slijedeća?
__________________
04.06.2010 stigla naša princeza
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 00:26   #1486
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Jel zna tko da li će još biti poticaja u ovoj godini ili se treba čekati slijedeća?
http://www.vecernji.hr/biznis/analit...-clanak-431613
Čitajući ovaj članak, objvljen prije par dana, imam dojam da će subvencionirati samo podstanarstvo i POS. Uglavnom država planira kupiti 3000 stanova pa ih iznajmljivati ili poticati prodaju POS-ovih stanova. Naravno sve kako bi pogodovali bankama Iako prije par mjeseci najavjivali su i poticaje za kupnju starogradnje, ali najbolje bi bilo da pošalješ upit diektno u Ministarstvo graditeljstva.
ecuador is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 16:02   #1487
alo forumaši. čestitam svima koji su dobili subvencije i uživajte u novim stanovima. P.S. Hoće li bit one fešte o kojoj smo pričali???
jonathan23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 14:17   #1488
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Jel zna tko da li će još biti poticaja u ovoj godini ili se treba čekati slijedeća?

Slijedeće godine nema ovakvih poticaja. Poslao mail u vladu,to je njihov odgovor.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 18:41   #1489
Imam jedno pitanje vezano uz APN i zabranu davanja stana u najam.
U ugovoru o kreditu, kao sto znate, stoji zabrana davanja stan u najam a za koji su realizirani poticaji, i to u iducih 6 godina.

Sa kolegom razmatram otvoranje doo-a, za sjediste smo mislili navesti adresu njegovog stana kao i vecina poduzetnika pocetnika. U tom slucaju potreban je ugovor o najmu izmedju doo-a i vlasnika stana za jedan manji prostor u stanu, tj. sobu 10 m2.

Bojim se da time ne bi krsili ranije spomenutu zabranu. Namjera dakle nije zaradjivati na najmu i povlasticama te varati drzavu vec samo prijaviti sjediste firme na najjednostavniji i najpovoljniji nacin.

Dok cekamo povratni odgovor od APN-a rekoh da provjerim jeli itko probao ovako nesto ili mozda znate na kojoj adresi bi se jos adresi mogla traziti pouzdana informacija?

Hvala
going_east is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 15:36   #1490
Pazi oko toga jako... Ako to napraviš sigurno nećeš biti oslobođen plaćanja poreza na prvu nekretninu, toj platit ćeš porez na cijelu kvadraturu stana! Što se tiče APN-a, ne znam bi li to utjecalo na poticaje...

Zna li netko kakva je situacija s odlaskom na rad u inozemstvo? Bi li ugovor s APN-om tada bio raskinut, tj. bi li trenalo vratiti sve poticaje?
City Lights is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:37   #1491
Pozdrav,
imao sam sličnu situaciju, tj. skoro sam otišao u inozemstvo :-) Moje osobne mišljenje jest da APN ne zanima gdje se ti u kojem trenu nalaziš, tj. pa nismo mi potpisali da sljedećih 4 ili 6 godina ne smijemo ići studirat ili radit van, da se nećemo ženit/udavat i šta ja znam kakve sve ostale normalne životne situacije se mogu realizirati u tom periodu. Jedino ako tvoje pitanje vodi k iznajmljivanju stana dok si u inozemstvu? Mislim da mi stan ne bi smjeli iznajmiti 4 godine...je li tako? Odakle vam informacija o 6 godina? Piše li to negdje izričito?
terasaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:19   #1492
Question Ugovori s APN-om

Bog

Da li netko zna što ako je u ugovoru o kupnji kuće navedeno jedno a APN to tumači drugačije.

" članak 12
U slučaju prijevremene otplate , Prodavatelj odobrava za svaku godinu prijevremene otplate 4% popusta na iznos prodajne cijene navedene u članku 2. Ugovora.

članak 2.
Kupac i prodavatelj sporazumno utvrđuju cijenu o prodaji nekretnina u iznosu DEM 80.495.92 po današnjem srednjem tečaju NBH iznosi 312.421,26 kuna a koja će biti isplaćena na način određen odredbama ovog ugovora.( 240 rata)"

rata je od 2004 u eurima 173,3 eura
Da li netko možda zna dal se ovo odnosi na popust na cijelokupan iznos ili na ostatak neplaćenog. Platila sam 12 godina i ostalo mi je 8, znači ostalo je 16.781,00 .
Mislim da se popust odnosi na cijelu cijenu znači 32% od prodajne cijene barem tako piše u ugovoru.
senka103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:58   #1493
Čeka li netko još Odluku APNa?

Naš je zahtjev otišao danas.
Po pričama bankara i agenta za nekretnne zahtjevi od svibnja su rješeni tek krajem kolovoza, ali od tada idu svaka 2-3 tjedna nove odluke.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 21:36   #1494
Pozdrav,
Zna li netko ima li kakvih prepreka da rođak kod mene prijavi boravište s obzirom na pravilnik o APN i subvencijama i utječe li to ikako na oslobađanje poreza na prvu nekretninu?
Simplex1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 12:01   #1495
da li si prvim korisnicima ovih subvencioniranih kredita počele stizati pune rate?
xander_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 11:50   #1496
malo dižem temu:
- kako je sad isteklo 4 godine za one koji su digli kredit 2011g, da li vas je banka kontaktirala u vezi daljnje suradnje?

Konkretno, mene je banka obavijestila da mi kamata za 5 i 6 god ostaje ista, a za 7-mu godinu i nadalje da se u roku 90dana odlučim i dođem da potpišem anex ugovora.
Ta sedma godina bi trebala početi od 9.2017, znači trebao bi potpisati anex skoro 20mjeseci prije njegove primjene uz uvjete da biram sada između fix 5,4% ili varijabilna:4,35%+12M Euribor
Kredit je EURima

Da li je to u redu što se tiče takvog prijevremenog roka za potpisivanje anexa koji bi stupio u primjenu tek za 20mjeseci?
Da li su uvjeti za kamate dobri - loši?
xander_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:19   #1497
Molim ako netko zna info.

Imamo li mogućnost izvršiti veću uplatu (npr sumu od tri rate) i time smanjiti broj godina ili ukupnu ratu? I koliko je to isplativo. Po mojoj nekoj logici bi trebalo biti isplativo to napraviti dok su krediti na početku jer se otplačuju velike kamate u rati...možda razmišljam u krivom smijeru

Hvala unaptijed
Simplex1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:13   #1498
Mislim da si u krivu. Ako ja dobro shvaćam, kad uplaćuješ veći iznos, zapravo samo uplaćuješ unaprijed nekoliko rata, ali ne smanjuješ si niti ukupnu ratu niti broj godina. Npr. uplatiš iznos od 3 rate, to samo znači da iduća 3 mjeseca nećeš morati uplaćivati ništa.

Ovo što ti želiš napraviti je jedino moguće ako uplatiš cijeli iznos glavnice. Znači ako ti je ostalo za vratiti 50.000,00 €, a od toga je glavnica 30.000,00€, možeš jedino uplatiti svih 30.000,00 € i onda se računa da si zatvorio kredit i ne moraš otplaćivati preostalih 20.000,00 € kamate. Ako imaš za uplatiti 29.000,00 €, računa se kao da si unaprijed uplatio toliki iznos i ostat će ti još 21.000,00 € kredita za otplatiti.

Ovo pričam na temelju onoga kako sam ja shvatio objašnjenje banke kad sam dizao kredit.
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:07   #1499
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Mislim da si u krivu. Ako ja dobro shvaćam, kad uplaćuješ veći iznos, zapravo samo uplaćuješ unaprijed nekoliko rata, ali ne smanjuješ si niti ukupnu ratu niti broj godina. Npr. uplatiš iznos od 3 rate, to samo znači da iduća 3 mjeseca nećeš morati uplaćivati ništa.

Ovo što ti želiš napraviti je jedino moguće ako uplatiš cijeli iznos glavnice. Znači ako ti je ostalo za vratiti 50.000,00 €, a od toga je glavnica 30.000,00€, možeš jedino uplatiti svih 30.000,00 € i onda se računa da si zatvorio kredit i ne moraš otplaćivati preostalih 20.000,00 € kamate. Ako imaš za uplatiti 29.000,00 €, računa se kao da si unaprijed uplatio toliki iznos i ostat će ti još 21.000,00 € kredita za otplatiti.

Ovo pričam na temelju onoga kako sam ja shvatio objašnjenje banke kad sam dizao kredit.
Ja sam izričito prošli tjedan pitao baš to, i rečeno mi je izričito da se može smanjiti glavnica.

E sad ako me nisu muljali, ali sumnjam. Uvijeti kredita se mogu mijenjati za vrijeme trajanja kredita.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 14:54   #1500
Wink

Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Mislim da si u krivu. Ako ja dobro shvaćam, kad uplaćuješ veći iznos, zapravo samo uplaćuješ unaprijed nekoliko rata, ali ne smanjuješ si niti ukupnu ratu niti broj godina. Npr. uplatiš iznos od 3 rate, to samo znači da iduća 3 mjeseca nećeš morati uplaćivati ništa.

Ovo što ti želiš napraviti je jedino moguće ako uplatiš cijeli iznos glavnice. Znači ako ti je ostalo za vratiti 50.000,00 €, a od toga je glavnica 30.000,00€, možeš jedino uplatiti svih 30.000,00 € i onda se računa da si zatvorio kredit i ne moraš otplaćivati preostalih 20.000,00 € kamate. Ako imaš za uplatiti 29.000,00 €, računa se kao da si unaprijed uplatio toliki iznos i ostat će ti još 21.000,00 € kredita za otplatiti.

Ovo pričam na temelju onoga kako sam ja shvatio objašnjenje banke kad sam dizao kredit.
Ovo uopće nije točno (bez ljutnje).

Kao prvo digao sam nedavno kredit i u bilo kojem trenutku možeš doći i raditi povećanu uplatu ali ti je jedan i jedini uvjet da moraš napraviti uplatu minimalno 3 rate (jer ti neće banka svakom uplatom od lupam 1.000 kn raditi rekalkulaciju otplatnog plana).

Kada dođeš sa uvećanom uplatom od minimalno 3 rate tada možeš sam odlučiti što želiš ili što ti je isplativo, da li smanjiti rok otplate kredita ili smanjiti ratu uz jednak rok otplate.

Npr. ako mi je rata kredita 3.000kn sa 9.000kn radim uvećanu uplatu i odlučujem što želim (smanjenje roka otplate ili rate kredita) i automatski se radi rekalkulacija otplatnog plana a samim time i kamate. Kolega mi je tako od 3500kn početne rate došao na 500kn jer je radio uvećane uplate (u međuvremenu je napredovao na poslu).

malo se bolje informirati i sa razumijevanjem slušati jer se ne diže kredit svaki dan
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.