Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2008., 23:35   #1
Ayahuasca

Jeste li sudjelovali u duhovnom životu plemena?

— Jesam, i to je najdramatičnije i najvažnije iskustvo mog života. Probao sam ayahuascu, napitak spravljen od jedne vrste lijana u koji se još dodaje različito lišće. Ja sam probao lišće chakurune. Ayahuascu, jak halucinogen, domoroci koriste povremeno, kada žele saznati nešto važno o sebi, o problemu koji ih tišti. Ali važno je da se pri tome koncentriraju na samo jedan problem, jer u protivnom može doći do potpune pomutnje u vizijama. Ayahuasca je netoksična, jedna od najneobičnijih droga koju tamo, naravno, nitko ne smatra drogom. Ayahuasca brutalno ispunjava želje. Od nje se, uz pomoć šamana i malo koncentracije može naručiti opća spoznaja, a može i osobna.

Nakon što šaman obavi obred i spremi napitak, što traje dosta dugo, prisutni ga popiju. Ja sam popio barem deset puta manju količinu od šamana. Prvi efekt je uvijek isti, povraćanje. Mislio sam da će mi se utroba izokrenuti kao rukavica. Nakon toga slijedi još jedna »zajednička« vizija, balet boja. Treća faza djelovanja ayahuasce je intimistička vizija, susret sa samim, nepoznatim sobom. Te su vizije uglavnom preintimne da bi se prepričavale, ali baš to dubinsko otvaranje prema samom sebi, čini ih nezamjenjivima. Od iskustva ayahuasce sam, tvrdim, drugi čovjek, čovjek koji će se opet vratiti u Amazonu i opet piti ayahuascu. Ja, koji sam cijeli život snimao dokumentarce, skužio sam da sam u krivom žanru. Da je život negdje drugdje.




.............................................
Zna li tko dali je ayahuasca ilegalna u hrvatskoj ?
jovko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:56   #2
zakon hhee.. ja sam jedino probo gljive i mogu rec da sam dozivio duhovno iskustvo i vidio svjet potpuno drugacijim ljepsim i otvorenijim neg sta je to u mojoj glavi .ugl pojma nemam di se moze nabavit ta droga cuo sam i za ibogain a li mislim da bi ti bilo najbolje kontaktirat plecka..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 01:33   #3
Quote:
jovko kaže: Pogledaj post
.............................................
Zna li tko dali je ayahuasca ilegalna u hrvatskoj ?

...mislim da je, DMT je u većini europe klasificiran kao "Schedule I drug" pod konvencijom Psihotropnih supstanci, znači praktički u istoj je kategoriji kao i heroin i slično... možda možeš naručit preko neta biljke jer su u nekim zemljama same billjke stavljene izvan internacionalne kontrole...(Banisteriopsis caapi koja djeluje kao MAOI inhibitor što dozvoljava drugom i glavnom sastojku Psychotria viridis biljke tj. dmt-u da bude oralno primjenjiv u obliku ayahuasca vina)...pa doma zakuhaš...

...također kultivacija biljaka iz kojih se dobivaju psihotropne susptance nije kontrolirana Bečkom konvencijom...npr. - ni korjen Mimose hostilis, Tabernanthe iboga, ni same gljive koje sadrže psilocybin/psilocin, ni kruna (plod) Peyote kaktusa nisu uključene u Schedule 1 klasu, već samo njihovi "nusproizvodi"...

...u vezi Ibogainea: u sloveniji T. iboga kao biljka, njezini osušeni dijelovi, ekstrakti, i čisti ibogaine, nisu klasificirani ni na jednoj od lista zabranjenih supstanci stoga ih nije ilegalno posjedovati...
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:34   #4
navedi mi gdje u hrvatskom zakoniku o drogama stoji da je Psychotria viridis ilegalna biljka za posjedovati?
jovko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 18:17   #5
...pročitaj još jednom što piše iznad...sama biljka je izvan internacionalne kontrole i zato je možeš u nekim državama kupit i uzgajat u religijsko/crkvene ili osobne svrhe, ali njezin ekstrakt tj. dmt definitivno nije izvan internacionalne kontrole osim ako si član União do Vegetal crkve ili živiš u Brazilu, amzoni ili Nizozemskoj...a ja sam automatski pretpostavio da ne sadiš Psychotriu jer se baviš hortikulturom...
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 01:02   #6
Quote:
bonnie billy kaže: Pogledaj post
...pročitaj još jednom što piše iznad...sama biljka je izvan internacionalne kontrole i zato je možeš u nekim državama kupit i uzgajat u religijsko/crkvene ili osobne svrhe, ali njezin ekstrakt tj. dmt definitivno nije izvan internacionalne kontrole osim ako si član Uniăo do Vegetal crkve ili živiš u Brazilu, amzoni ili Nizozemskoj...a ja sam automatski pretpostavio da ne sadiš Psychotriu jer se baviš hortikulturom...
u hrvatskoj je takoder izvan kontrole?
jovko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 02:49   #7
Quote:
bonnie billy kaže: Pogledaj post
...mislim da je, DMT je u većini europe klasificiran kao "Schedule I drug" pod konvencijom Psihotropnih supstanci, znači praktički u istoj je kategoriji kao i heroin i slično... .

.
.
A najbolje da nam onda izvade pinealnu žlijezdu, jer svake noći dok spavamo kršimo zakon
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:26   #8
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
A najbolje da nam onda izvade pinealnu žlijezdu, jer svake noći dok spavamo kršimo zakon
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 18:01   #9
Evo par linkova:
http://www.youtube.com/watch?v=gdrAtWlmmMs
dokumentarac dmt duhovna molekula

Jedno iskustvo sa ayahuascom:
http://vimeo.com/25008634
isisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 14:54   #10
naslov????

Pozdrav, zanima me dali je caapi vine i chacruna lišće ilegalno u Hrvatskoj?
Mislim da se naruči odvojeno iz neke države. Kakva tu postoji opasnost?
Water-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 17:15   #11
Sve droge iz biljkaka, saprofita ili životinjskog podrijetla su zabranjene u nas na način ako organi vlasti zbog prijave ili slučajnosti pronađu kod neke osobe sumnjivu substancu (gore navedeno iz kojih oblika) te se provede laboratorijski egzam (plinska spektrografija, mjerenje specifične molekularne mase , itd.) te se u testiranome substratu pronađe neka od zabranjenih substanci ili substance za koju su potrebne različite vrste dozvola, nad tom osobom če se izvršiti prekršajni i kazneni postupak. Što to znači? Phalaris trava raste u nas u velikome broju uz potoke i jezera. Ako policija uhvati i pošalje na test tu travu i pronađe DMT (što i hoče uz još neke analoge) izvršit če se postupak protiv te osobe. Makar ta biljka nije na popisu droga i zabranjenih biljaka iz kojih se može dobiti droga. Tu spada i Bufo-Bufo žaba, neke vrste Mimoza, Amanita muscaria(sadrži mini količinu bufotenina kao i bufo-žaba-Krastača, a bufotenin je zabranjen), Trichoricereus i Cereus vrste kaktusa (Pedro i Torch sadrže veču količinu meskalina dok ostali kaktusi manju ili čak u tragovima ali i tragovi su dostatni), Tabernanthe Iboga i podvrste nisu zabranjene u Europi i u nas kao i njihovi alkaloidi. Ali ne smije se koristiti kao sredstvo za lječenje pod hipokratovim lječnikom! Ovdje postoje i mnogi ljekovi (substance uz papire) poput morfina, kodeina (čak i prah od caffetin tableta ako ga policija pošalje na lab. test promatrati če se kao ilegalna substanca a netko je taj caffetin kupio u ljekarni!!! -paradoksalno ali istinio-, čovjek če biti kažnjen zbog posjedovanja kodeina), buprenorfin, dekstrometorfan(sirup za djecu protiv kašlja!!), svi benzodiazepini (Apaurin,Praxiten,Xanax,Librium,Cerson,Medazol te čak i pseudobenzodiazepin zolpidem!), barbiturati(Phenobarbital, Fenitoin), Pholcodin (jer se proizvodi iz morfija direktno i može se natrag vratiti u prvobitno stanje) te mnoge druge substance i lijekovi.
AKO NEKOG NEŠTO ZANIMA SLOBODNO PITAJ NA [email protected]
wizard.hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 01:15   #12
Quote:
wizard.hannah kaže: Pogledaj post
Sve droge iz biljkaka, saprofita ili životinjskog podrijetla su zabranjene u nas na način ako organi vlasti zbog prijave ili slučajnosti pronađu kod neke osobe sumnjivu substancu (gore navedeno iz kojih oblika) te se provede laboratorijski egzam (plinska spektrografija, mjerenje specifične molekularne mase , itd.) te se u testiranome substratu pronađe neka od zabranjenih substanci ili substance za koju su potrebne različite vrste dozvola, nad tom osobom če se izvršiti prekršajni i kazneni postupak. Što to znači? Phalaris trava raste u nas u velikome broju uz potoke i jezera. Ako policija uhvati i pošalje na test tu travu i pronađe DMT (što i hoče uz još neke analoge) izvršit če se postupak protiv te osobe. Makar ta biljka nije na popisu droga i zabranjenih biljaka iz kojih se može dobiti droga. Tu spada i Bufo-Bufo žaba, neke vrste Mimoza, Amanita muscaria(sadrži mini količinu bufotenina kao i bufo-žaba-Krastača, a bufotenin je zabranjen), Trichoricereus i Cereus vrste kaktusa (Pedro i Torch sadrže veču količinu meskalina dok ostali kaktusi manju ili čak u tragovima ali i tragovi su dostatni), Tabernanthe Iboga i podvrste nisu zabranjene u Europi i u nas kao i njihovi alkaloidi. Ali ne smije se koristiti kao sredstvo za lječenje pod hipokratovim lječnikom! Ovdje postoje i mnogi ljekovi (substance uz papire) poput morfina, kodeina (čak i prah od caffetin tableta ako ga policija pošalje na lab. test promatrati če se kao ilegalna substanca a netko je taj caffetin kupio u ljekarni!!! -paradoksalno ali istinio-, čovjek če biti kažnjen zbog posjedovanja kodeina), buprenorfin, dekstrometorfan(sirup za djecu protiv kašlja!!), svi benzodiazepini (Apaurin,Praxiten,Xanax,Librium,Cerson,Medazol te čak i pseudobenzodiazepin zolpidem!), barbiturati(Phenobarbital, Fenitoin), Pholcodin (jer se proizvodi iz morfija direktno i može se natrag vratiti u prvobitno stanje) te mnoge druge substance i lijekovi.
AKO NEKOG NEŠTO ZANIMA SLOBODNO PITAJ NA [email protected]
Ovo je prebolesno. Di to piše u zakonu?

Nevjerojatno mi je da netko može napisati takav zakon. Zašto se onda ne provodi? Da se taj zakon provodi policija bi ispred ljekarni zatvarala ljude koji kupuju caffetin i ostalo.

Inače vani ayahuasca nije zabranjena i par puta kad je policija pokušala strpati nekoga u zatvor radi ayahuasce na sudu su uvijek popušili (npr u USA, Italiji i Francuskoj čini mi se).

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca#Legal_status
Quote:
Internationally, DMT is a Schedule I drug under the Convention on Psychotropic Substances. The Commentary on the Convention on Psychotropic Substances notes, however, that the plant itself is excluded from international control:[19]

The cultivation of plants from which psychotropic substances are obtained is not controlled by the Vienna Convention. . . . Neither the crown (fruit, mescal button) of the Peyote cactus nor the roots of the plant Mimosa hostilis nor Psilocybe mushrooms themselves are included in Schedule 1, but only their respective principles, mescaline, DMT and psilocin.

A fax from the Secretary of the International Narcotics Control Board to the Netherlands Ministry of Public Health sent in 2001 goes on to state that "Consequently, preparations (e.g.decoctions) made of these plants, including ayahuasca, are not under international control and, therefore, not subject to any of the articles of the 1971 Convention."[20]

The legal status in the United States of DMT-containing plants is somewhat questionable. Ayahuasca plants and preparations are legal, as they contain no scheduled chemicals. However, brews made using DMT containing plants are illegal since DMT is a Schedule I drug. That said, some people are challenging this, using arguments similar to those used by peyotist religious sects, such as the Native American Church. A court case allowing União do Vegetal to use the tea for religious purposes in the United States, Gonzales v. O Centro Espirita Beneficente Uniao do Vegetal, was heard by the U.S. Supreme Court on November 1, 2005; the decision, released February 21, 2006, allows the UDV to use the tea in its ceremonies pursuant to the Religious Freedom Restoration Act. In a similar case an Ashland, Oregon based Santo Daime church sued for their right to import and consume ayahuasca tea. In March 2009, U.S. District Court Judge Panner ruled in favor of the Santo Daime, acknowledging its protection from prosecution under the Religious Freedom Restoration Act.[21]

Religious use in Brazil was legalized after two official inquiries into the tea in the mid-1980s, which concluded that ayahuasca is not a recreational drug and has valid spiritual uses.[22]

In France, Santo Daime won a court case allowing them to use the tea in early 2005; however, they were not allowed an exception for religious purposes, but rather for the simple reason that they did not perform chemical extractions to end up with pure DMT and harmala and the plants used were not scheduled. Four months after the court victory, the common ingredients of Ayahuasca as well as harmala were declared stupéfiants, or narcotic schedule I substances, making the tea and its ingredients illegal to use or possess.[citation needed]
Ambox outdated serious.svg
This article may need to be updated. Please update this article to reflect recent events or newly available information, and remove this template when finished. Please see the talk page for more information.

In Peru, the government is undergoing the legislation process of legalizing and regulating Ayahuasca usage and monitoring Ayahuasca centers. Currently (April 2010) the use of Ayahuasca is not technically legal but since it is an accepted practice of its indigenous cultures the Peruvian government is going through of the process maintaining the continuity of its culture whilst avoiding international issues.
Ja bi osobno vrlo rado probao, samo mi se ne da to kuhati, to se kuha 10-12 sati i stalno moraš paziti. Ako ti zazvoni telefon moraš ugasiti vatru dok telefoniraš i odmah se vratiti nazad. S obzirom da nikad to nisam radio bila bi mi velika frustracija da to radim 12 sati da sjebem i da mi ne bude ništa.

Jako me privlači onaj aspekt iscjeljenja i to duhovnog. Gledao sam jedan dokumentarac, navodno kad to uzmeš tijelo/tvoj duh radi neku vrstu duhovne "kirurgije". Znači kroz jako kratko vrijeme se riješiš gomile emocionalnih blokada iz prošlosti + eventualno dobiješ neke vizije koje te dignu na novu razinu svjesnosti. To nije ništa što ne mogu sam drugim duhovnim tehnikama napraviti, ali ovako bi uštedio vrijeme.

Sve ovo gore vrijedi jedino ako ispravno koristiš. To nije droga koja se koristi za zabavu već "biljka učiteljica".

Zadnje uređivanje zgoditak7 : 16.10.2010. at 01:25.
zgoditak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 17:31   #13
Quote:
zgoditak7 kaže: Pogledaj post
Ja bi osobno vrlo rado probao, samo mi se ne da to kuhati, to se kuha 10-12 sati i stalno moraš paziti. Ako ti zazvoni telefon moraš ugasiti vatru dok telefoniraš i odmah se vratiti nazad. S obzirom da nikad to nisam radio bila bi mi velika frustracija da to radim 12 sati da sjebem i da mi ne bude ništa.
Ovako, drago mi je da je tu hrpa pametnih "medicinara" koja ispituje srž DMT-a.
Osim što se uopće ne kužim u medicinu moram ipak priznat da je DMT samom svojom strukturom prejednostavan a s druge strane ima razarajući učinak.
Ja ga shvaćam kao poveznicu fizičkog i spiritualnog svijeta. I užasno mi je
drago da postoji i da je donekle dostupan.

Što se kuhanja tiče, ne treba ti 10-12 sati...ja sam u Nizozemskoj kupio u
smartshopu nešto što se zove "Spirit Elixit". U njemu dobiješ prah korijena mimosa hostilis kao i sjemenke Peganum harmala.

Obje stvari sam kuhao odvojeno cca 30 min (nakon prokuhavanja) sa sokom od limuna, čisto da okus bude donekle podnošljiv.

S obzirom da mi je to bio prvi put bio sam užasno sretan jer sam postigao željeni učinak...
sen2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 19:05   #14
Quote:
zgoditak7 kaže: Pogledaj post
Ovo je prebolesno. Di to piše u zakonu?

Nevjerojatno mi je da netko može napisati takav zakon. Zašto se onda ne provodi? Da se taj zakon provodi policija bi ispred ljekarni zatvarala ljude koji kupuju caffetin i ostalo.

Inače vani ayahuasca nije zabranjena i par puta kad je policija pokušala strpati nekoga u zatvor radi ayahuasce na sudu su uvijek popušili (npr u USA, Italiji i Francuskoj čini mi se).

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca#Legal_status


Ja bi osobno vrlo rado probao, samo mi se ne da to kuhati, to se kuha 10-12 sati i stalno moraš paziti. Ako ti zazvoni telefon moraš ugasiti vatru dok telefoniraš i odmah se vratiti nazad. S obzirom da nikad to nisam radio bila bi mi velika frustracija da to radim 12 sati da sjebem i da mi ne bude ništa.

Jako me privlači onaj aspekt iscjeljenja i to duhovnog. Gledao sam jedan dokumentarac, navodno kad to uzmeš tijelo/tvoj duh radi neku vrstu duhovne "kirurgije". Znači kroz jako kratko vrijeme se riješiš gomile emocionalnih blokada iz prošlosti + eventualno dobiješ neke vizije koje te dignu na novu razinu svjesnosti. To nije ništa što ne mogu sam drugim duhovnim tehnikama napraviti, ali ovako bi uštedio vrijeme.

Sve ovo gore vrijedi jedino ako ispravno koristiš. To nije droga koja se koristi za zabavu već "biljka učiteljica".
ako te baš zanima, onaj ko zna, može se zdrogirat s cafetinom. treba ti 60ak tableta i od toga kad složiš i pukneš se imaš "kodeinski flaš".

psihodelici su u pravilu "čru" droge koje otvaraju vrata (doors of perception).

"I believe with the advent of acid we discovered new way to think and it had to do with piecing together new thoughts of mind. Why is it that people think it's so evil? What is it about it that there is scares people so deeply? Because they are afraid that there is more to reality than they have ever confronted. That there are doors that they're afraid to go in and they don't want us to go in there either because if we go in, there we might learn something that they don't know. And that makes us a little out of their control."
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:46   #15
Ayahuasca

Ima li tko kakvih iskustava sa ayahuascom ovdje u hrvatskoj?
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 12:39   #16
Ima moj frend, zagrepčan. Više puta mi je pričao o tome, sa nekog od svojih putovanja. Ali on nije na NET-u.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 14:34   #17
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Ima moj frend, zagrepčan. Više puta mi je pričao o tome, sa nekog od svojih putovanja. Ali on nije na NET-u.

Di ju je frend nabavio, jer se moze naci kod nas?
Pogledajte film Bluberry, tu opisuju ta iskustva.
Al vjerujem da to nije ni sjena pavom iskustvu.

http://www.youtube.com/watch?v=xK7t2Xnf0FY

Zadnje uređivanje Inside Silence : 10.06.2009. at 14:47.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 14:43   #18
uz ibogu jedina kemija koja mi se cini dovoljno interesantnom da bih ju cak i probao. No samo u originalnom "urodjenickom" ambijentu, na svoju ruku i ovdje bas i ne...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 08:21   #19
Našao sam na torrentu jedan dobar filmić o šamanima i kako to rade u južnoj americi.
http://www.bittorrent.am/torrent/234...Shamanism.html

A isto tako sam čuo i za crkvu Santo Daime gdje je neki lik koji je nakon iskustava sa ayahuascom osnovao crkvu gdje je koriste. Mislim da ih ima i po europi (amsterdam i francuska)

Evo link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Santo_Daime
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:05   #20
frend ju je uzeo u Južnoj Americi.
Onaj dio sa početnim čišćenjem tijela (povraćanjem i proljevom) mi se dovoljno ne sviđa da niti ne pitam za nju.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.