Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 16:09   #81
koliko vidim, koristiš internet. najlakše ti je da si sama na netu potražiš banke. kreni od volksbank, oni su, barem meni, ok banka za kredite.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:59   #82
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
zato što je leasing obično skuplji od kupnje klasičnim načinima financiranja (kredit). osim toga, leasingom ne postaješ vlasnikom predmeta leasinga, a opet plaćaš naknadu. zato ti je bolje uzeti nešto na kredit, nego na leasing.
poduzećima je leasing ok, proizvođačima i sl. jer ne zahtijeva angažiranje velikih količina financijskih sredstava u jednom trenutku.
Al mi je bolje od keša, nešto love ostane za vrtiti, na 2 godine rata mi je 2400, s uplatom zadnje rate postaje se vlasnik predmeta, postoji mogućnost otplate ranije ( navodno formalnost ) uz naknadu, za kredu treba jamac ili uplata životnog osiguranja, isto ne možeš prodati predmet jer ga upisuje banka. Hvala.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:35   #83
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Al mi je bolje od keša, nešto love ostane za vrtiti, na 2 godine rata mi je 2400, s uplatom zadnje rate postaje se vlasnik predmeta, postoji mogućnost otplate ranije ( navodno formalnost ) uz naknadu, za kredu treba jamac ili uplata životnog osiguranja, isto ne možeš prodati predmet jer ga upisuje banka. Hvala.
odakle ti ovo boldano? leasingom ne postaješ vlasnikom predmeta, osim ako ga nakon uplate zadnje rate ne otkupiš, obično po povoljnijoj cijeni, ali opet ti dođe skuplje.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:19   #84
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
odakle ti ovo boldano? leasingom ne postaješ vlasnikom predmeta, osim ako ga nakon uplate zadnje rate ne otkupiš, obično po povoljnijoj cijeni, ali opet ti dođe skuplje.

"Leasing društvo, nakon kupnje predmeta leasinga, isti predmet dalje fakturira, odnosno prodaje korisniku leasinga, ali uz uvjet obročne otplate, te vlasništvom nad predmetom leasinga dok traje otplata. To konkretno znači da korisnik temeljem fakture koju je primio od leasing društva bilancira predmet leasinga kao svoju imovinu, ali vlasništvo na njega prelazi tek po otplati posljednje leasing rate. Ovdje se ne radi o najmu, već o kupoprodaji, ali kupoprodaji uz obročnu otplatu, pa se stoga i mjesečna naknada formira na drugačiji način. " sa stranica hypo leasing
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:21   #85
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
"Leasing društvo, nakon kupnje predmeta leasinga, isti predmet dalje fakturira, odnosno prodaje korisniku leasinga, ali uz uvjet obročne otplate, te vlasništvom nad predmetom leasinga dok traje otplata. To konkretno znači da korisnik temeljem fakture koju je primio od leasing društva bilancira predmet leasinga kao svoju imovinu, ali vlasništvo na njega prelazi tek po otplati posljednje leasing rate. Ovdje se ne radi o najmu, već o kupoprodaji, ali kupoprodaji uz obročnu otplatu, pa se stoga i mjesečna naknada formira na drugačiji način. " sa stranica hypo leasing
to e drugačija vrsta leasinga. ja sam mislila da ti govoriš o običnom financijskom leasingu. my bed, sori
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:53   #86
alo

E, trebam pomoć onih koji to kuže pa mogu savjetovat me malko;

kupujem auto.
trebam oko 90.000 kn
nemam love, kreda je opcija.

Kakav kredit je najpametnije uzet?

Ne kuzim se uopce u to, na moju zalost, a ovo sam dosad nabasao:

1. Nenamjenski
2. Krediti za kupnju motornog vozila
3. revolving krediti

Zasad po matematici iskljucivo je dvojka najbolja.
No, znamo da matematika nije jedini faktor.

E, jel ima ko kakav savjet? Koje bi od ovog bilo najbolje uzet?
U biti, ima ZABA kalkulator kredita i mogu lako provjerit kolka je rata i sve na broj godina. Al me ovaj revolving sveg zbunio sad.

Help
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 08:55   #87
Sretan Vam Uskrs!

__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:49   #88
Kredit bez zaposlenja

Quote:
zgburke kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

situacija je ovakva, imam dobra i redovita mjesecna primanja ali nisam prijavljen. Kako do kredita od nekih 25 000 kn a da nije sa stupova i tramvajskih stanica?

Hvala
Sa jamcem koji ti zapravo neće biti jamac, nego će dići za tebe kredit, ali ćeš ti napraviti automatski trajni nalog s tvoje plaće na njegovu kreditnu partiju...

Jedino tako
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:53   #89
Auto kredit za mali iznos= NE

Quote:
N0_NAME kaže: Pogledaj post
Trebam savjet oko kredita. Trebam kojih 25000 kn za kupnju auta i imam 2 opcije. Kamate na kredit su slijedeće:
nominalna 6,99% godišnje, bez valutne klauzule u HRK, promjenjiva; efektivna 7,71%
- nominalna 7,39% godišnje, uz valutnu klauzulu u EUR, promjenjiva; efektivna 8,14%
Koju vrstu bi vi uzeli na mom mjestu?
Za tako mali iznos ti je jeftinije uzeti nenamjenski sa malo većomkamatom, jer si (naravno) zaboravio da kod auto kredita plaćaš solemnizaciju koja je jako skupa i imaš obavezni kasko dok plaćaš kredu, tako da to sve ukalkuliraj u tvoju "efektivnu kamatnu stopu"...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 23:00   #90
Može i preko trećine primanja

Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
možeš, ali ovisi na koliko godina ga banka odobrava. znači, kredit mora biti odobren na dulji rok, tako da ti rata kredita ne prelazi 1/3 primanja, odnosno, 900kn u tvom slučaju.
Ne gledaju sve banke 1/3 primanja, nego imaju određeni "socijalni minimum" koji mora ostati od plaće.

Na 2700 ne bude dobila baš 10.000, ali oko 9.000 bi već mogla.

Naravno- ako je to JEDINI kredit, firma ima dobar bonitet, dovoljno zaposlenih, i isključivo uz prijenos primanja na tu banku...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 16:26   #91
Question

ciaos, jel netko od vas vadio u RBA potvrdu o stanju na tekućem računu i potvrdu o ukupnom dugu po kreditu? koliko traje od predaje zahtjeva do dobivanja tih potvrda?
apple_lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 14:30   #92
za pola sata bi to trebala dobit
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 18:50   #93
Quote:
Anna22 kaže: Pogledaj post
Dali možda netko zna ako bi mogla u nekoj banci dobit taj iznos bez jamca, pošto ih je danas jako teško naći?
A gdje radiš? obrt, d.o.o.?
gdje primaš plaću?
jesi li kome jamac ili sudužnik?
tincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 18:54   #94
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Sa jamcem koji ti zapravo neće biti jamac, nego će dići za tebe kredit, ali ćeš ti napraviti automatski trajni nalog s tvoje plaće na njegovu kreditnu partiju...

Jedino tako
Ako godinu dana primaš plaću u rba onda možeš dobiti tih 25000 kn

i to bez jamaca i sudužnika

Zadnje uređivanje Lavica02 : 27.03.2008. at 21:18. Reason: iz izbrisanog posta
tincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 19:01   #95
Quote:
Nosf kaže: Pogledaj post
alo
...



di radiš, koliko plaću imaš?

Zadnje uređivanje Lavica02 : 27.03.2008. at 21:15. Reason: quote
tincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:21   #96
Da li netko zna kako bi išla definicija paritetnog tečaja?
Molim vas odgovorite, hitno je.
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 01:02   #97
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako bi išla definicija paritetnog tečaja?
Molim vas odgovorite, hitno je.
A pogledao si Google prije pitanja ili?
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...cr%3DcountryHR
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 14:16   #98
kratko pitanje o kreditima

Ispričavam se ako je slično pitanje postojalo, nisam uspjela pronaći, uglavnom zanima me, ako na sebi imam kredit za auto od cca 2500kn, a plaću cca 9000, kako se računa kreditna sposobnost za kredit za stan. Tj.
jel mi ostatak 9000-2500=6500, što znači da sam sposobna dignut određeni kredit s ratama 6500/3 ili 6500-2000=4500 il sl? Ili je moj ostatak samo 9000-2500*3 tj. 1500, pa sam skroz kreditno nesposobna i treba mi sudužnik?
I još nešto, od dva sudužnika koji su zajedno sposobni dignut stambeni kredit, smije li jedan bit zaposlen na odredjeno (za državnu firmu, savršeno redovnu s plaćama i nesklonu otkazima, čeka ugovor na neodređeno zbog kratkog staža, al nije kod nekog muljatora privatnika??)
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 15:37   #99
Quote:
mala_papalina kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako je slično pitanje postojalo, nisam uspjela pronaći, uglavnom zanima me, ako na sebi imam kredit za auto od cca 2500kn, a plaću cca 9000, kako se računa kreditna sposobnost za kredit za stan. Tj.
jel mi ostatak 9000-2500=6500, što znači da sam sposobna dignut određeni kredit s ratama 6500/3 ili 6500-2000=4500 il sl? Ili je moj ostatak samo 9000-2500*3 tj. 1500, pa sam skroz kreditno nesposobna i treba mi sudužnik?
I još nešto, od dva sudužnika koji su zajedno sposobni dignut stambeni kredit, smije li jedan bit zaposlen na odredjeno (za državnu firmu, savršeno redovnu s plaćama i nesklonu otkazima, čeka ugovor na neodređeno zbog kratkog staža, al nije kod nekog muljatora privatnika??)

Kad odbiješ sva davanja koja ti opterećuju plaću...dakle kredite treba ti ostati cca 2400 kuna...dakle tvoja rata stambenog kredita bi mogla biti cca 4000, bez sudužnika.

Sudužnik isto mora biti na neodređeno..s tim da kad odbiju od njegove plaće onaj dio rate koliki tebi fali (i kredite koje i ako on ima) a da bi ti ostalo cca 2400 kuna za život i njemu od plaće mora ostati 2400 kuna.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 16:20   #100
hvala puno!
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.