Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2010., 17:16   #1
Kazna za pojas

Da li itko zna da li mogu dobiti samo opomenu da ne platim kaznu...
evo mog slučaja
13.10 me zaustavi policajac pogleda dokumente i pita za pojas i piše kaznu
pravim žalbu di pišem da se ne osjećam krivim
13.12 dolazim na sud i govorim kako sam se zaustavio odveza da izvadim dokumente potom otvoria prozor policajcu koji je pregledao dokumente i pisa mi kaznu za pojas iako sam mu reka da sam bia vezan...
-daje mi novo ročište 22.12.2010 i kaže možeš dovesti i deset svjedoka kriv si ako policajac kaže a sa mnom su bile 3 osobe koje bi potvrdile da sam bia vezan...
pošto već vidim da će me okrivt, pa me zanima da li mogu tražiti pravo da dobijem samo opomenu jer to mi je drugi prekršaj ove godine a na prvi sam isto pisa žalbu ali ništa mi nije stiglo riječ je o 1000 kn kazne kada sam naletia na odron i nisam se zaustavio nego razbio auto, pa vidim da u zakonima piše da jednom godišnje mogu iskoristiti pravo opomene do kazne od 1000 kn a kako je moja 500 kn mislim da imam pravo samo nezzz da li će mi dat jer imam tu prije kaznu koja još nije riješena od 1000 kn...zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći
t-u-z-l-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 19:05   #2
Što se tiče suda mžeš dobiti i 6 puta opomenu za prekršaje gdje je jazna do 5000,00kn (Prekršajni zakon). Inače jednom godišnje možeš dobiti opomenu (usmenu ili pismenu) od policije za prekršaj do 1000,00kn. Sud može tražiti izvadak iz evidencije o tvom kažnjavanju (ministarstvo pravosuđa) - što rijetko traži za ovakve prekršaje - i onda ako vidi da si kažnjavan unazad 3 godine, možete te oderati - ali za pojas vjerojatno neće.

Zadnje uređivanje Katrin : 13.12.2010. at 21:35.
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 19:36   #3
Znači da ja onda mogu tražiti da mi dadnu opomenu na sudu jer nisam nikako koristia tu opomenu....jer kada sam tražia od policije da mi dadnu opomenu javilo im je da mi nemogu dati opomenu biće zbog ove kazne prije, ali i na tu sam kaznu pisa žalbu pa koliko se kužim niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno, a ako sam ja pisa žalbu znači da nije još utvrđeno da sam kriv....onda da na idućem ročištu kada dođe i policajac da tražim da mi daju opomenu i kažem da nisam još kažnjavan i da nemam prekršaja....
t-u-z-l-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:21   #4
Quote:
t-u-z-l-a kaže: Pogledaj post
Znači da ja onda mogu tražiti da mi dadnu opomenu na sudu jer nisam nikako koristia tu opomenu
Ne ide to baš tako ko što zamišljaš. Nije to kvisko ili preskok pa da ga ti zatražiš kad te je volja. Opomenu ti je policajac moga izreć (ako nisi u roku od godinu dana počinio prekršaj), a i sud ti ju može izreć bez uvjeta..ovisi o volji suda.

Quote:
t-u-z-l-a kaže: Pogledaj post
ako sam ja pisa žalbu znači da nije još utvrđeno da sam kriv....onda da na idućem ročištu kada dođe i policajac da tražim da mi daju opomenu i kažem da nisam još kažnjavan i da nemam prekršaja....
Nema veze. Evidentirano je da si kažnjavan.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:02   #5
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ne ide to baš tako ko što zamišljaš. Nije to kvisko ili preskok pa da ga ti zatražiš kad te je volja. Opomenu ti je policajac moga izreć (ako nisi u roku od godinu dana počinio prekršaj), a i sud ti ju može izreć bez uvjeta..ovisi o volji suda.


Nema veze. Evidentirano je da si kažnjavan.
Znam (ne mislim) ti t-u-z-l-a nisi kažnjavan, ako ti za prijašnji prekršaj nije izrečena pravomoćna sankcija (bilo opomena ili novčana kazna) - ti si samo prijavljen (to se zove okrivljenik), ali to i ne znači da si kažnjavan, tako da možeš slobodno reći da nisi nikad do sada kažnjavan (gledaju se pravomoćna rješenja/presude/odluke unazad 3 godine)
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:05   #6
Quote:
GREŠNIK kaže: Pogledaj post
... tako da možeš slobodno reći da nisi nikad do sada kažnjavan...
Navedeš ovo i tražiš opomenu. Problem je u tome da za to moraš i priznati, ali ionako ne možeš dobiti više od prvobitnih 500 kuna, pa možeš i pokušati. Obično uspije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:09   #7
[ali ionako ne možeš dobiti više od prvobitnih 500 kuna, pa možeš i pokušati. Obično uspije.[/QUOTE]

Može dobiti da plati i troškove svjedočenja policajca (dolazak na sud)- jel tako?
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:23   #8
Quote:
GREŠNIK kaže: Pogledaj post
Znam (ne mislim) ti t-u-z-l-a nisi kažnjavan, ako ti za prijašnji prekršaj nije izrečena pravomoćna sankcija
..da..da..maj bed
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:33   #9
Quote:
GREŠNIK kaže: Pogledaj post
Može dobiti da plati i troškove svjedočenja policajca (dolazak na sud)- jel tako?...
Kod priznanja će najvjerojatnije biti oslobođen plaćanja sudskih troškova (kao neki poticaj i nagrada, valjda). Naravno, mora biti spreman i na najgore.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.