Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2011., 19:01   #61
Evo par linkova:
http://www.youtube.com/watch?v=gdrAtWlmmMs
dokumentarac dmt duhovna molekula

Jedno iskustvo sa ayahuascom:
http://vimeo.com/25008634
isisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 20:16   #62
Quote:
wicked666 kaže: Pogledaj post
prije par dana san čuo o ovome svemu, veoma veoma me zaintrigiralo, pročita san dosta o tome, pogleda i dokumentarce,... nego zanima me ima li itko iz splita tko je doživio ovakvo iskustvu pa da se nađemo, popričamo?

Postoje ljudi sta organizirijaju ceremonije u okolnim drzavama pa cak i kod nas, iako rijetko tako tko je uporan i ako stvarno zeli moze naci.
Mislim da nema se sta puno pricati o tome za svakoga je iskustvo drugacije i i individualno iako ima slicnosti. I ja sam pogledao dosta materijala ali jednostavno dok ne znas iz prve ruke nije isto kao i pricati o tome ali eto za nekih 20ak dana imat cu direktno iskustvo pa cu znat nesto vise
Evo jos jedan dokumentarac sta ga je neki lik napravio za vrijeme svog posjeta Peruu. http://www.youtube.com/watch?v=U6bnP7_ai7Q
isisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:34   #63
Quote:
isisko kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi sta organizirijaju ceremonije u okolnim drzavama pa cak i kod nas, iako rijetko tako tko je uporan i ako stvarno zeli moze naci.
Mislim da nema se sta puno pricati o tome za svakoga je iskustvo drugacije i i individualno iako ima slicnosti. I ja sam pogledao dosta materijala ali jednostavno dok ne znas iz prve ruke nije isto kao i pricati o tome ali eto za nekih 20ak dana imat cu direktno iskustvo pa cu znat nesto vise
Evo jos jedan dokumentarac sta ga je neki lik napravio za vrijeme svog posjeta Peruu. http://www.youtube.com/watch?v=U6bnP7_ai7Q
Jebeno,morat ces nam pricat kako je proslo tvoje iskustvo
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 00:01   #64
Evo još jedan dobar
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 07:32   #65
Evo bio na dijeti i na ceremoniji. Pa evo redom, 80% ljudi ide na ceremenije radi izljecenja nekog fizickog ili psihickog stanja. Ceremonija i iskustvo budu dosta osobni tako da od nas 10 svatko je imao drugacije iskustvo. Okus ayahuasce je po meni kisel i gorak i nije toliko tesko za popit bar prvih par puta(ja sam samo jednom).
Koliko san shvatio ovdje posto je ceremonija bila u Hrvatskoj samo su Ayahuascu skuhali u Peruu i poslali vamo(ayahuasca je MAOI, odnosno inhibitor i ona je glavna biljka sve druge biljke za njih su dodaci i dok je DMT ilegalan ocito sama ayahuasca nije), tako da neznam koje su jos biljke isle u ovu verziju koju sam pio. Kao sto sam na pocetku rekao ova biljka nije neka rekreacijska droga ili droga opcenito vec sluzi za lijecenje iako sam ja isao nadajuci se da cu dobit kakav dublji uvid u duhovni svijet odnosno viziju ili nesto slicno kao i radi znatizelje da upoznam malo i drugu kulturu. Uglavnom na pocetku ceremonije saman ulijeva svima u casu i svi dolaze redom i kako se popije svatko se vraca u svoj lezaj, efekti su vrtoglavica i mucnina i ne manifestira odmah vec nakon pola sata do sat, a nakon sat vremena saman pita ako ko hoce jos odnosno ako vidis da nema efekta onda se popije jos jedna doza, a meni je jedna bila i vise nego dovoljna. Takoder sam primjetio da je osim mucnine i velika osjetljivost na svjetlos i ako se netko dize ili ide na wc mora to napraviti jako polagano jer dolazi do vrtoglavice, a sta se tice stanja svjesti u pocetku se cini kao da se ustvari nista ne dogada ali ustvari se samo cini i biljka djeluje, i kad se zatvore oci mogu se vidjeti odredene slike ali one su vise osobne prirode tako da necu puno ulaziti u to. Iako san bio zabrinut vidim da nije bilo potrebe jer nema ocite promjene svjesti ono da radis nesto a da nisi svjestan toga. Jos jedan od "efekata" koji je meni bio je "pad temperature" odnosno osjecaj hladnoce koja je nakon 4-5 sati presla u ugodnu toplinu. Muzika odnosono Icarosi su stvarno jedinstveni i zvuce predivno. Ujutro je bio razgovor sa samanom i tumacenje stvari koje su se dogodile vecer prije. Eto mislim da sam ukratko opisao svoje iskustvo, meni je ukupan dojam odlican i nadam se za koju godinu otici u Peruu na 10 dana.
isisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 20:25   #66
kaj durga a?

ja bio za prvi maj

bilo je dosta blago, ali ok, bez povracanja, al promjene toplo hladno su se desavale dosta brzo jer aya otvara pore i pregledava te, isto tak mi se i glava tresla jedno deset minuta, a u jednom trenutku sam htio skocit i pocet cagat, bilo je nesto sitno vizija

ovo je jedna
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...11986870_n.jpg

bile su dosta blijede

ja inace imam obicaj crtati te stvari kaj vidim

imao sam puno jaci dozivljaj kod pusenja dmt/a ali isto tako i neki osjecaj da to nije prirodni nacin
evo recimo jedne iz tih iskustva
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...41713725_n.jpg

icarosi su mu vrhunski
tonga tonga mari ri

nas par je zapravo htjelo uzeti drugi put al smo se spapcili jer smo osjecali prvu i nismo znali dal ce nam trebati jos, doduse moj prijatelj je ostao razocaran jer je zelio jace iskustvo al mislim da je problem bio u njegovoj namjeri

ja vidis isto nisam dosao s nekim problemom nego sam imao zelju uciti iz iskustva pa mi je tak pokazala svega pomalo

da, zaboravio sam rec da sam na pocetku vidio duhove koji su obilazili po sobi, javier je rekao da su to duhovi koji dolaze za vrijeme ceremonije izljecivati

nisam na kraju isao na ono iscjeljenje, jer nisam to u tom trenutku smatrao potrebnim al je javier rekao da je osjetio kao da se malo bojim toga...

definitivno sam odlucio ici u 11 mjesecu kod javiera u peru
zapravo vidjet cu 21-og ricka, mirelu, javiera i jessicu jer se vracaju u london, a mirela je nesto spominjala 11mj da se tad jos moze prije poplava

12k kuna karta, najbolja veza kaj sam naso, amsterdam/lima/iquitos

Zadnje uređivanje t0c : 11.05.2012. at 20:48.
t0c is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 19:43   #67
Sa Durge
http://soundcloud.com/borka-39/last-...nd-celebration
isisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:31   #68
Quote:
t0c kaže: Pogledaj post
kaj durga a?

ja bio za prvi maj

bilo je dosta blago, ali ok, bez povracanja, al promjene toplo hladno su se desavale dosta brzo jer aya otvara pore i pregledava te, isto tak mi se i glava tresla jedno deset minuta, a u jednom trenutku sam htio skocit i pocet cagat, bilo je nesto sitno vizija

ovo je jedna
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...11986870_n.jpg

bile su dosta blijede

ja inace imam obicaj crtati te stvari kaj vidim

imao sam puno jaci dozivljaj kod pusenja dmt/a ali isto tako i neki osjecaj da to nije prirodni nacin
evo recimo jedne iz tih iskustva
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...41713725_n.jpg

icarosi su mu vrhunski
tonga tonga mari ri

nas par je zapravo htjelo uzeti drugi put al smo se spapcili jer smo osjecali prvu i nismo znali dal ce nam trebati jos, doduse moj prijatelj je ostao razocaran jer je zelio jace iskustvo al mislim da je problem bio u njegovoj namjeri

ja vidis isto nisam dosao s nekim problemom nego sam imao zelju uciti iz iskustva pa mi je tak pokazala svega pomalo

da, zaboravio sam rec da sam na pocetku vidio duhove koji su obilazili po sobi, javier je rekao da su to duhovi koji dolaze za vrijeme ceremonije izljecivati

nisam na kraju isao na ono iscjeljenje, jer nisam to u tom trenutku smatrao potrebnim al je javier rekao da je osjetio kao da se malo bojim toga...

definitivno sam odlucio ici u 11 mjesecu kod javiera u peru
zapravo vidjet cu 21-og ricka, mirelu, javiera i jessicu jer se vracaju u london, a mirela je nesto spominjala 11mj da se tad jos moze prije poplava

12k kuna karta, najbolja veza kaj sam naso, amsterdam/lima/iquitos
Ja san bio 5 dana iza tebe Nego... kolko njima u Peruu triba platit i koliko je sa prevoditeljem ako znas? Ja mozda budem isao za koju godinu sad nema love za to ali sigurno je u planu
isisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 15:12   #69
Evo ja letim za tri tjedna u Iquitos. Ne idem preko nikakve agencije niti u nikakav organizirani retreat već sam preko poznanstva stupio u kontakt sa jednim šamanom Shipibo plemena. Uglavnom, ide nas dvoje i dva tjedna boravka sa 7 ceremonija ispijanja Aye će nas doći malo manje od 1900 $ po osobi (ne računajući avio kartu). Tu je uračunato sve, od vodiča, prevoditelja, smještaja, hrane i naravno same ceremonije.
Latex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 01:30   #70
Quote:
Latex kaže: Pogledaj post
Evo ja letim za tri tjedna u Iquitos. Ne idem preko nikakve agencije niti u nikakav organizirani retreat već sam preko poznanstva stupio u kontakt sa jednim šamanom Shipibo plemena. Uglavnom, ide nas dvoje i dva tjedna boravka sa 7 ceremonija ispijanja Aye će nas doći malo manje od 1900 $ po osobi (ne računajući avio kartu). Tu je uračunato sve, od vodiča, prevoditelja, smještaja, hrane i naravno same ceremonije.
jel to povezano sa temple of the way of light ?
bipolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:45   #71
slažem se da je put u peru najbolja opcija za doživjeti tako nešto

ja sam bio u austriji nedavno, dao dosta novaca za to, i koliko mi je samo žao što nisam znao da se ovdje u blizini održava u isto vrijeme i to sa nekim provjerenim tko vodi cijelu stvar

ne znam da li još ima, da li će biti uskoro ili će biti negdje u blizini,.. ako netko zna odgovore, lijepo bih ga molio za neke konkretnije informacije
brainsync is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 15:48   #72
Quote:
bipolar kaže: Pogledaj post
jel to povezano sa temple of the way of light ?
Ne. Kao što rekoh nema veze sa nikakvim organiziranim putovanjem ili Retreatom poput Temple of the way of light.

Preko poznanika u Iquitosu smo stupili u kontakt sa curanderom koji nas je, nakon što je čuo naše razloge, želje i očekivanja od Aye, pristao primiti na dva tjedna kod sebe i voditi nas kroz ceremonije.

Kod istog curandera je već bila jedna frendica i sudeći prema njezinim pričama autohtonije od ovoga ne može biti.
Latex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 18:48   #73
isisko, kolko znam kod javiera ti je 80bucksa po danu, minimalno 10 dana

racunaj si da trebas skupit bar jedno 20-25k kuna
t0c is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:45   #74
Dali se preporucaju takvi "tretmani" ako te strah?Sada cete reci:zasto bi neko isao to probat jer ga je strah?Pa stvar je ta da se ne drogiram niti sam ikada probao nesto slicno (lsd,dmt,gljive...).Nebi isao tamo jer se zelim zabavit nego mi fali nesto...Kao da sam nadomak prosirenju svijesti ali kao da ne mogu dostici to bez takvog jednog iskustva gdje se suocavas sam sa sobom,svojoj svijesti i svojim problemima (mislim da je ovo zadnje jako bitno).Ali stvar je u tome da osjecam veliko strahopostovanje prema tome napitku pa ne znam dali je to preporucljivo za ljude koji su labiniji po tome pitanju ili bi bas zbog toga trebao probat tako nesto?
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 09:07   #75
a gle, ak mislis da bi trebao probat onda probaj, bez obzira na strah....
t0c is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 14:30   #76
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Dali se preporucaju takvi "tretmani" ako te strah?Sada cete reci:zasto bi neko isao to probat jer ga je strah?Pa stvar je ta da se ne drogiram niti sam ikada probao nesto slicno (lsd,dmt,gljive...).Nebi isao tamo jer se zelim zabavit nego mi fali nesto...Kao da sam nadomak prosirenju svijesti ali kao da ne mogu dostici to bez takvog jednog iskustva gdje se suocavas sam sa sobom,svojoj svijesti i svojim problemima (mislim da je ovo zadnje jako bitno).Ali stvar je u tome da osjecam veliko strahopostovanje prema tome napitku pa ne znam dali je to preporucljivo za ljude koji su labiniji po tome pitanju ili bi bas zbog toga trebao probat tako nesto?
ja sam otišla na ayu plašeći je se kao crnog đavla. i ispalo je najbolje na svitu. nemoj se plašit, strah je u ovom slučaju potpuno beskoristan. samo nemoj jest meso par dana prije i nič se ne boj
nego, jel itko probao san pedro? ovaj put mogu birat između aye i san pedra pa me zanima ima li itko iskustva s njim?
__________________
You need nothing to be happy, but you need something to be sad.
Grozdana Gliser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 03:39   #77
Cool

Quote:
isisko kaže: Pogledaj post
Koliko san shvatio ovdje posto je ceremonija bila u Hrvatskoj samo su Ayahuascu skuhali u Peruu i poslali vamo
Kada je bila ta ceremonija i hoće li ih opet biti u Hrvatskoj?
Zna li netko za ayahuasca ceremonije u Europi i kolike su cijene otprilike?
Jel netko zainteresiran za ići?
XNefertitiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 03:07   #78
Ceremonije su obicno u Belgiji i Nizozemskoj tijekom ljeta.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 01:47   #79
Nisam probao ali planiram. Vidim da svi pitaju di nabavit pa sam malo sam surfo i našao par zanimljivih stranica:
Ceremonije u Beču
Centar za liječenje Ayahuascom - Peru
Nabavite sastojke za napravit (Banisteriopsis Caapi i Psychotria viridis , 8 dolara dostava do nas ,također informirajte se linkom ispod)
Ovdje imas SVE od opasnosti,kako se pravi,koji sastojci,šamanske dijete pa do iskustava itd
Kokice Euunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 05:39   #80
AYAHUASCA: A TRIP INTO HELL The power of Truth
http://truthinyourlife.wordpress.com...-through-hell/

Puno ljudi je imalo bad trip na DMTu, zato oprez ljudi.
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.