Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2013., 18:01   #41
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Može li malo preciznije o tim cakama?
Ne radi se o snimanju objekta već pokretnog vlasništva koje preko noći biva oštećeno. Pretpostavljam da moja riječ protiv riječi osobe koje optužujem ne bi baš imala neku težinu. Dakle trebaju mi ili svjedoci - koje ću teško naći za x ujutro na tom mjestu, jedino da ih ciljano povedem što je em teško organizirati em se može reći da sam ih ja odabrao odnosno da nisu neutralni i vjerodostojni.

Ili mi treba snimka kako ta osoba oštećuje moje vlasništvo. Pitanje je - je li mogu ja iz ruke snimiti taj čin, ako treba u snimci i pokazati da sam to ja i da je osoba bila obaviještena NAKON počinjenja da je na snimci - i da se to onda prihvati na sudu?

Koju treću opciju imam?
Prvo moraš odlučiti koji ti je cilj
a) da dobiješ nekakvu odštetu?
b) da se osiguraš da se to više neće događati?
c) i da dobiješ odštetu i da se to više ne ponavlja?

Ako se radi o nekom balavom vandalu iz susjedstva,mislim da bi ti bilo dovoljno da ga odagnaš samim time da ga upozoriš da je to tvoje vlasništvo i da si postavio kameru koja gleda na to isto vlasništvo,pa taman da ju i ne postaviš.
Samo naravno onda ne dobiješ lovu kao kompenzaciju za oštećenje.
tvrdoglavo mače is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:04   #42
Za neka kaznena djela (kao što je ovo mito koje spominješ) je apsolutno točno da neće biti djela ako se zna za snimanje, ali za većinu to ne vrijedi - kaznena djela se uredno vrše u objektima ili na prostorima gdje postoji video-nadzor i gdje svi znaju da se snima (trgovine, kladionice, neki trgovi i ulice...).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:16   #43
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Za neka kaznena djela (kao što je ovo mito koje spominješ) je apsolutno točno da neće biti djela ako se zna za snimanje, ali za većinu to ne vrijedi - kaznena djela se uredno vrše u objektima ili na prostorima gdje postoji video-nadzor i gdje svi znaju da se snima (trgovine, kladionice, neki trgovi i ulice...).
Slažem se sa asocijacijom na prostore sa video-nadzorima gdje se događaju krađe ili pljačke,ali takve stvari uglavnom počinjuju ovisnici,osobe na rubu očaja (radi dna neimaštine),tinejđeri,kleptomani ili već poznati lopovi kojima je toliko svejedno da znaju čak i mahati u kameru,jer samo gledaju kako što brže popuniti buđet dok iz neprirodne slobode ponovo ne odu na domaće-stan i hranu u bajbuk.
Nitko sa zrnom normalnosti neće počiniti kazneno djelo ako će si time stvoriti izravni dokaz protiv sebe
tvrdoglavo mače is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:57   #44
Quote:
tvrdoglavo mače kaže: Pogledaj post
Nitko sa zrnom normalnosti neće počiniti kazneno djelo ako će si time stvoriti izravni dokaz protiv sebe
Exactly.
Neki dan šetam ulicom kroz kvart i snimim lika kako se podmuklo ogleda oko sebe i kreće hapiti nečiji fensi bicikl oslonjen na ogradu ispred kuću.
Ja baš polazim (meni smiješno ) i rečem:
"Momak, ta kuća ti ima video-nadzor,snima te " a on na to potapša sic bicikle i produži dalje
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.