Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2014., 13:13   #1
Prometna nesreća s teško ozlijeđenom osobom

Poštovani!
40-50 km na sat, po kiši, vozio sam sporednom cestom. Ne znajući da je pred menom raskršće i da sam na sporednoj, jednostavno sam izletio na glavnu cestu i direktno bez kočenja, zaletio se u prednji kraj automobila koji je došao u suprotnom smjeru. Sve sam priznao, prihvatio pogrešku. U sebi nisam imao alkohola i na cesti sam postupio korektno i kako treba (trokut, stigla vućna služba, moje osiguranje je pokrilo njegov popravak...)

4 tjedna nakon, policajac mi na vrata nosi "POUKA O PRAVIMA" na kojoj piše "izazivanje prometne nesreće s teško ozlijeđenom osobom".

Dakle oštećenik me nije tužio niti će me tužiti (zvao sam ga da pitam i rekao je da ne brinem), već je predmet pokrenulo državno odvjetništvo. MOJE PITANJE JE ŠTO ME SADA ČEKA I NARAVNO NAJVAŽNIJE KOLIKO BI MOGLA IZNOSITI KAZNA.

Pozdrav
MSOMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 13:23   #2
Pogledaj u zakonu o sigurnosti prometa na cestama kolika je kazna za to

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:16   #3
Quote:
MSOMI kaže: Pogledaj post
.. policajac mi na vrata nosi "POUKA O PRAVIMA" na kojoj piše "izazivanje prometne nesreće s teško ozlijeđenom osobom".
Ovo je nešto novo

Dobio si neki drugi obrazac tipa prekršajni nalog ili optužni prijedlog ukoliko ne ide kaznena prijava.

I na tome piše po kojim člancima zakona se teretiš.

http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.