Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 21:38   #421
Zašto opet nema NRZ?
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:00   #422
Čini mi se da je ovogodišnja sezona završila i sada idu reprize
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:50   #423
E da, sad sam skužio da je krenula ljetna shema na HRTu. Kad su reprize?
DecimusMeridius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:58   #424
Thumbs up

Jedno dobro razmišljanje

ZNANOST NA RUBU ŽIVČANOG SLOMA




" Dugo sam pratio emisiju „Na rubu znanosti“, a da se nisam zapitao o značenju i prirodi naslova te emisije. Dakle, znanost ima rub. Ako ima rub, znači da je ograničena i da se nalazi u nekakvim okvirima. Jedini crtač granica i postavljač okvira kojeg ja poznajem je um tj. dogme njime povezane. To, analogijom, znači da je znanost vezana uz vjeru/dogmu što je svrstava u kategoriju doktrina ili religije. Kao, ima nešto što znanost može objasniti unutar svojih okvira, dok ono što nemože spada u nadriznanost, šarlatanstvo i „neobjašnjive fenomene.“ Ako um nešto ne razumije i van njegovih je okvira onda je to fenomen? Sranje na kvadrat! Tko je taj koji određuje granice znanosti? Tko je taj koji kaže da je liječenje raka kemoterapijom znanstveni princip dok je bioenergetski ili travarski tretman šarlatanstvo i nadriliječništvo? Uviđate li apsurdnost i kretenizam? Mogu samo zamisliti kako se gospodari granica smiju kad vide u koje sve bajke ljudi vjeruju. A da samo znate koliko tih bajki ima...."

http://zvono-istine.org/znanost-rubu-zivcanog-sloma/
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:29   #425
Lupetaš gluposti. Ne znam da li ti je uopće poznat koncept logike.

Znanost je ta koja sama sebi određuje granice. Da bi prešao te granice moraš svoju znanstvenu misao znanstveno dokazati. A taj link ti je još veća budalaština.

Recimo samo ovo u vezi kemoterapije, da li ti meni možeš reći koja je vjerojatnost da se izlječim sa travama a da ne odem na kemoterapiju? Ne možeš jer živiš u imaginarnom svijetu. Kada bi rekao, ok, ako ideš mojim putem vjerojatnost za liječenje ti je 80% i nakon toga pokazao papire svih koji su se izlječili i koji se nisu izlječili. Ovo zadnje je bitni jer jedan primjer izlječenja nakon 20 neuspjeha i nije neki rezultat. I zato, ako nemaš konkretne rezultate (preživjeli/umrli) samo ovako tjeraš još više ljudi u smrt

Znanost će mi reći
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:52   #426
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Lupetaš gluposti. Ne znam da li ti je uopće poznat koncept logike.

Znanost je ta koja sama sebi određuje granice. Da bi prešao te granice moraš svoju znanstvenu misao znanstveno dokazati. A taj link ti je još veća budalaština.

Recimo samo ovo u vezi kemoterapije, da li ti meni možeš reći koja je vjerojatnost da se izlječim sa travama a da ne odem na kemoterapiju? Ne možeš jer živiš u imaginarnom svijetu. Kada bi rekao, ok, ako ideš mojim putem vjerojatnost za liječenje ti je 80% i nakon toga pokazao papire svih koji su se izlječili i koji se nisu izlječili. Ovo zadnje je bitni jer jedan primjer izlječenja nakon 20 neuspjeha i nije neki rezultat. I zato, ako nemaš konkretne rezultate (preživjeli/umrli) samo ovako tjeraš još više ljudi u smrt

Znanost će mi reći
Možeš se izlječiti travom
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:01   #427
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Možeš se izlječiti travom
Naravno, ali da li netko ima studiju koliko je njih probalo i koliko ih se izliječilo?

I na ovom polju, kao i na ostalim na ovom dijelu foruma, uvijek se držim starog i "omraženog" Croiwleya koji je rekao :

"The Method of Science, the Aim of Religion. "
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:15   #428
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Lupetaš gluposti. Ne znam da li ti je uopće poznat koncept logike.

Znanost je ta koja sama sebi određuje granice. Da bi prešao te granice moraš svoju znanstvenu misao znanstveno dokazati. A taj link ti je još veća budalaština.

Recimo samo ovo u vezi kemoterapije, da li ti meni možeš reći koja je vjerojatnost da se izlječim sa travama a da ne odem na kemoterapiju? Ne možeš jer živiš u imaginarnom svijetu. Kada bi rekao, ok, ako ideš mojim putem vjerojatnost za liječenje ti je 80% i nakon toga pokazao papire svih koji su se izlječili i koji se nisu izlječili. Ovo zadnje je bitni jer jedan primjer izlječenja nakon 20 neuspjeha i nije neki rezultat. I zato, ako nemaš konkretne rezultate (preživjeli/umrli) samo ovako tjeraš još više ljudi u smrt

Znanost će mi reći
Vidiš ljudi obično prvo odu liječniku radi dijagnoze , ako ih muče bolovi koje ne mogu objasniti. Međutim, čim saznaju da imaju poremećaj koji je jači od službene medicine , što onda rade ? Traže pomoć , jer ne odustaju i nisu zadovoljni odgovorima službene medicine .
Mnogi tad ulijeću u zamke " New Agera " koji isto u svom naslovu na prvo mjesto stavljaju "znanost" .

Tradicionalna liječenja liječila su tisućljećima ljude na ovoj planeti , a zar to nije neko iskustvo ? Trebaš znanstveni dokaz ?

Vidim da si opsjednut znanošću pa se nadam da ti ovo možda objašnjava od kuda su šamani naslijedili ogromno znanje o biljkama koje liječe.U toj ogromnoj bio raznolikosti teško je za vjerovati da su samo radili testove na svojim sunarodnjacima koji bi neki i smrtno stradali ,a to im sigurno nije bila namjera .

Etnobotanisti

Etnobotanisti, ljudi koji proučavaju odnos između biljaka i ljudi, dugo su dokumentirali opsežnu uporabu ljekovitih biljaka od strane autohtonih šamana u mjestima diljem svijeta, uključujući i Amazonu. No, malo je izvješća o stvarnom procesu kojim tradicionalni iscjelitelji dijagnosticiraju i liječe bolesti. Novi članak objavljen u časopisu " Journal of Ethnobiology and Ethnomedicine" prezentira katalogizaciju biljnih namirnica , kako bi ispitali bolesti i stanja tretirana u dva autohtona sela duboko u prašumi Surinam. Istraživanje koje se temelji na podacima o više od 20 000 posjeta pacijenata u tim tradicionalnim klinikama tijekom četverogodišnjeg razdoblja, otkrivaju da šamani u plemenu Trio imaju složeno razumijevanje koncepata bolesti, onaj koji je usporediv sa zapadnjačkom medicinskom znanjem. Liječnici trojne medicine prepoznaju najmanje 75 različitih bolesti - od najčešćih bolesti , do specifičnih i rijetkih medicinskih stanja . U intervjuu za mongabay.com, glavni autor Christopher Herndon, trenutno liječnik za reproduktivnu medicinu na Kalifornijskom sveučilištu u San Franciscu, kaže da ta otkrića pokazuju svu ljepotu iskrenih autohtonih šamana.

http://news.mongabay.com/2015/06/ama...-encyclopedia/

Ovo za tebe nema logike ?
To su za tebe gluposti ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:23   #429
Aj reci mi koliki je bio prosječni životni vijek ljudi dok su se liječili stoljećima prokušanom prirodnom medicinom a koliki je sad pod kontrolom farmaceutskih lobija
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:54   #430
Životni vijek nije uvjetovan liječenjem nego načinom života u što ulazi higijena , ishrana , i samo okruženje .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:04   #431
A to je produkt moderne ili alternativne znanosti

Sjetimo se alternativnih dana kad se kupanje smatralo đavolskom rabotom
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:04   #432
ja samo znan da dok su ljudi ili domaće zelje iz vrtla da su živili 50 godina, a kad su prišli na gmo da potegnu bez problema 80
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:07   #433
Thumbs up

Nova sezona emisije Na rubu znanopsti počinje u ponedjeljak 2. listopada. Neke od tema koje se planiraju su Stećci, U posjetu biblijskim mjestima, Društvene traume, Moksibucija....' Do tada i dalje možemo uživati u reprizama nekih od najboljih emisija kroz protekle sezone. Što se gostiju tiče, i tu nas očekuju uvijek jaka imena.

'Od značajnijih stranih gostiju treba spomenuti Roberta Bauvala koji će govoriti o vezi velikih piramida i zviježđa Orion, potom majstora Zhanga, upravitelja kineskog Instituta za proricanje, on će pričati o kineskim tradicijama u suvremenoj Kini, dr. Petera Levina, utemeljitelja tehnike Somatsko doživljavanje... Emisija će se baviti i kabalom, vilama i drugim likovima iz domaće etnološke tradije, medicinskim potencijalima konoplje kao i brojnim drugim temama.'

Kako trenutno stvari stoje, emisija će se prikazivati na istom trećem programu, a uskoro ćemo vidjeti i satnicu.
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:09   #434
Institut za proricanje? I mi se bunimo šta naši vozu Audije...
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:28   #435
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Nova sezona emisije Na rubu znanopsti počinje u ponedjeljak 2. listopada. Neke od tema koje se planiraju su Stećci, U posjetu biblijskim mjestima, Društvene traume, Moksibucija....' Do tada i dalje možemo uživati u reprizama nekih od najboljih emisija kroz protekle sezone. Što se gostiju tiče, i tu nas očekuju uvijek jaka imena.

'Od značajnijih stranih gostiju treba spomenuti Roberta Bauvala koji će govoriti o vezi velikih piramida i zviježđa Orion, potom majstora Zhanga, upravitelja kineskog Instituta za proricanje, on će pričati o kineskim tradicijama u suvremenoj Kini, dr. Petera Levina, utemeljitelja tehnike Somatsko doživljavanje... Emisija će se baviti i kabalom, vilama i drugim likovima iz domaće etnološke tradije, medicinskim potencijalima konoplje kao i brojnim drugim temama.'

Kako trenutno stvari stoje, emisija će se prikazivati na istom trećem programu, a uskoro ćemo vidjeti i satnicu.
Znači, zaglupljivanje naroda nastavlja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:02   #436
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Jedno dobro razmišljanje

ZNANOST NA RUBU ŽIVČANOG SLOMA

" Dugo sam pratio emisiju „Na rubu znanosti“, a da se nisam zapitao o značenju i prirodi naslova te emisije. Dakle, znanost ima rub. ...... šarlatanstvo i nadriliječništvo? Uviđate li apsurdnost i kretenizam? Mogu samo zamisliti kako se gospodari granica smiju kad vide u koje sve bajke ljudi vjeruju. A da samo znate koliko tih bajki ima...."

http://zvono-istine.org/znanost-rubu-zivcanog-sloma/
Baš me zanima što bi pok. Janez Drnovšek rekao na ovu tezu? Što bi rekao tko je šarlatan i nadriliječnik a tko stvarni liječnik? Olako se zaboravlja stvarnost. Kad se živi s one strane znanosti i s one strane životnog znanja.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Životni vijek nije uvjetovan liječenjem nego načinom života u što ulazi higijena , ishrana , i samo okruženje .
Za ovako nešto napisati uistinu je potrebno hrabrosti. Ali kad ne znaš, i ne znaš da ne znaš onda tu u biti nema hrabrosti, jer si uvjeren u neistinu kao istinu i s time svjesno pristaješ na sve negativne posljedice koje prihvaćanje neistine kao istine povlači za sobom.
Iako i ne sumnjam da u prirodi postoje brojne mogućnosti kojima ljudi mogu pomoći si u slučajevima potrebe, neke (čak bih se usudio reći i znatno brojnije) situacije zahtjevaju ozbiljno liječenje.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Nova sezona emisije Na rubu znanopsti počinje u ponedjeljak 2. listopada. Neke od tema koje se planiraju su Stećci, U posjetu biblijskim mjestima
Hoćemo li napokon čuti nešto u vezi tvoje tvrdnje o vezi Velike piramide i Biblijskih proročanstava?

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Što se gostiju tiče, i tu nas očekuju uvijek jaka imena. 'Od značajnijih stranih gostiju treba spomenuti Roberta Bauvala koji će govoriti o vezi velikih piramida i zviježđa Orion,
Veselim se ovoj emisiji i tvom ushićenju nakon nje....i mojim rekacijama na te, već se unaprijed usuđujem napisati, budalaštine, neistine i priviđenja jeftinih opsjenara. Možda u njoj bude nešto o letećim oktaedrima i biblijskim proročanstvima?

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
....potom majstora Zhanga, upravitelja kineskog Instituta za proricanje, on će pričati o kineskim tradicijama u suvremenoj Kini,
Je li ovo kineska verzija Ministarstva za traženje ruda i gubljenje vremena te prodavanja roga za svijeću....proricanje.... sad će memulica doći na svoje kad ovaj počne bacati grah po stolu....

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
....dr. Petera Levina, utemeljitelja tehnike Somatsko doživljavanje... Emisija će se baviti i kabalom, vilama i drugim likovima iz domaće etnološke tradije, medicinskim potencijalima konoplje kao i brojnim drugim temama.'
Sredstva za pranje suđa nisu za ljudsku uporabu. To jasno piše na svim etiketama.....nisu to bunike da se mogu malo, jako malo, a najbolje nikako, konzumirati....

Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
a ovo je ontopic
To su budalaštine uvaženi kolega.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:18   #437
Zašto radiš kaljužu Hepokse ?
Lun je lijepo opisao što nas oćekuje u novim serijama
"Na rubu znanosti".
Lijepo je napisao koje ćemo goste imati priliku vidjeti.
Zašto tako ružno pišeš ?
I bezobrazno, izjednačavaš buniku i sredststva za pranje suđa sa kabalom, etnološkom tradicijom, medicinskim potencijalima konoplje..?
Za tebe su Hepokse svi gosti NRZ opsjenari ?
Neuko, debelo i bezobrazno trolaš Hepokse.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:31   #438
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zašto radiš kaljužu Hepokse ?
Lun je lijepo opisao što nas oćekuje u novim serijama
"Na rubu znanosti".
Lijepo je napisao koje ćemo goste imati priliku vidjeti.
Zašto tako ružno pišeš ?
I bezobrazno, izjednačavaš buniku i sredststva za pranje suđa sa kabalom, etnološkom tradicijom, medicinskim potencijalima konoplje..?
Za tebe su Hepokse svi gosti NRZ opsjenari ?
Neuko, debelo i bezobrazno trolaš Hepokse.
Za tebe je svako iznošenje drugačijeg mišljenja kaljuža? Što bih ja tek onda trebao napisati .....

Ja sam lijepo prokomentirao te teme i tvrdnje....odgovori mi molim te što bi pok. janez Drnovšek rekao na temu o liječenju izvantradicionalnim metodama....znaš li uopće tko je on bio, od čega je obolio, kako se (nije)liječio pa kako se ponovo krenuo liječiti....ali i sam je rekao kasno....
Nisam bezobrazan rorione. Niti jednom riječju ne vrijeđam. samo ukazujem na logičke besmislice....a o somatu je bila mala šala....
I ne generaliziraj rorione. U tome leži "majka svih grešaka".
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:43   #439
=HepokS2;]
Quote:
Za tebe je svako iznošenje drugačijeg mišljenja kaljuža? Što bih ja tek onda trebao napisati .....
Nije to što radiš nikakvo drugo mišljenje, već direktno blaćenje teme, naziva NRZ, nazivanje gostiju NRZ opsjenarima i slićnim besramno bezobraznim epitetima, te izjednačavanje tradicionalnih metoda sa bunikom.
Quote:
Ja sam lijepo prokomentirao te teme i tvrdnje...
.
Tebi je besramno i bezobrazno uvredama komentiranje lijepo komentiranje ? Aj ne glumataj sad više.
Quote:
odgovori mi molim te što bi pok. janez Drnovšek rekao na temu o liječenju izvantradicionalnim metodama....znaš li uopće tko je on bio, od čega je obolio, kako se (nije)liječio pa kako se ponovo krenuo liječiti....ali i sam je rekao kasno....
Misliš li da imam licencu da dijagnosticiram.
Niti u politiku ne ulazim, tako da ja ne znam što bi netko koga niti ne poznam rekao.
Zašto misliš da bih ja to znao.
Tvoje pitanje je totalno off.
Quote:
Nisam bezobrazan rorione. Niti jednom riječju ne vrijeđam. samo ukazujem na logičke besmislice....a o somatu je bila mala šala....
I ne generaliziraj rorione. U tome leži "majka svih grešaka
.
Ne ukazuješ, već ih upravo radiš.
I to slijedeće, ad hominem, Neznanje / (Argumentum) Ad ignorantiam, Argument from Personal Incredulity i ad hoc.
Pojašnjenja tvojih postupaka nisu potrebna dalje (naime sve se vidi), jer bi zagušilo temu, no sa vrlo velikom dozom sigurnosti mogu kazati da si nesposoban za daljnju kulturnu argumentiranu raspravu.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:23   #440
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=HepokS2;]
Nije to što radiš nikakvo drugo mišljenje, već direktno blaćenje teme, naziva NRZ, nazivanje gostiju NRZ opsjenarima i slićnim besramno bezobraznim epitetima, te izjednačavanje tradicionalnih metoda sa bunikom.
.
Tebi je besramno i bezobrazno uvredama komentiranje lijepo komentiranje ? Aj ne glumataj sad više.
Nemaš se razloga ljutiti. I da, oni koji tvrde da su piramide leteći oktaedri koji su se zabili u pijesak pa su ostale vidljive piramide, koji tvrde da se ispod piramide nalazi crveni granit i puno toga sličnog bez ikakvih indicija, a kamo li dokaza su opsjenari. Volio ti to čuti li ne. Svejedno mi je.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Misliš li da imam licencu da dijagnosticiram.
Niti u politiku ne ulazim, tako da ja ne znam što bi netko koga niti ne poznam rekao.
Zašto misliš da bih ja to znao.
Tvoje pitanje je totalno off.
Moje pitanje nije off, ali zato tvoje tvrdnjepokazuju da ne zalaziš dublje u problem. nije bitna politička aktivnost pok. Drnovšeka. nego činjneica da je obolio od raka bubrega, da se liječio isključivo alternativnim modelima liječenja, da mu se rak, u obliku metastaza vratio iako su ga opsjenari uvjeravali da je izliječen te da je zatražio pomoć liječnika i medicine, koju kako izgleda ti i Lun prezirete, izjavivši da je pogriješio što se odmah nije počeo liječiti kalsično medicinom nego je krenuo u alternativne vode.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ne ukazuješ, već ih upravo radiš.
I to slijedeće, ad hominem, Neznanje / (Argumentum) Ad ignorantiam, Argument from Personal Incredulity i ad hoc.
Pojašnjenja tvojih postupaka nisu potrebna dalje (naime sve se vidi), jer bi zagušilo temu, no sa vrlo velikom dozom sigurnosti mogu kazati da si nesposoban za daljnju kulturnu argumentiranu raspravu.
Nema uvreda kod mene. Što se ne bi moglo reći za tebe i tvoj stil pisanja. Nemar razloga za ljutnju ni pjenu na ustima. Sve je provjerljivo. osim religijskih istina. I dalje tvrdim da je popis koji je Lun naveo da su eminentni stručnjaci koji će gostovati u emsiji NRZ u stvari samo šarlatani (govorim za one koje je naveo u svom tekstu). Ali da budemo jasni: nikad im ne bih zabranio d agovore nego se slažem da imaju i pravo javnog istupa da se mladim generacijama ukaže što se događa kad se krene zaključivati o geološkoj podlozi piramida, a ne zna se ni razlikovati temeljne vrste kamena; što se događa onima koji govore o poravnanju pirmaida po orionu, a ne znajukoliko u tom sazviježđu uopće ima glanvih zvijezda, što se događa s onima koji govore o poravnanju planetarne energije u skladu s magnetskim poljem koje je promjenjivo....i još puno toga. Genijalne teme za stand-up komičare. Ali ne i za znanost. Pravu, ne kvazi.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.