Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 10:53   #1
Oda usamljenosti

Neće biti u poetičnoj formi ova tema iako naslov sugerira

Naime, u zadnje vrijeme borim se s nekim demonima pretjeranog razmišljanja o budućnosti.
Što ako ostanem sama? Onako sama kao nemam kod koga za Božić, onako sama nemam nikog koga mogu nazvati u gluho doba noći?

Živimo na Balkanu gdje su još uvijek jake te rodbinske veze i vrlo je bitno odlaziti na nedjeljne ručkove gdje ti tetke i dalje štipaju obraze iako imaš 30 i ispituju te kad ćeš se udat.

Kod mene je malo drugačije. Imam veliku širu obitelj, ali su svi isposvađani i ne viđaju se. Tata mi je preminuo ove godine i to je u meni otvorilo veliku rupu. Što kad jednog dana ostanem sama?
Imam još samo mamu, jedinica sam. Nekad se pitam kako bi bilo imati brata ili seku, ali vjerojatno idealiziram te odnose.
Imam dečka i planiramo obitelj. Bake i djedovi preminuli s obje strane. Sa sestričnama i bratićima nemam kontakt jer vodimo prerazličite živote.
Imam nekoliko bliskih prijatelja, znam da ćemo zauvijek ostati dobri, ali opet oni imaju svoje živote i moj ih se malo dotiče.

Htjela bi da mi netko razbije te mjehuriće koje sam napuhala jer vjerojatno romantiziram tuđe obiteljske odnose. Možda nisam dovoljno zahvalna na ovome što imam...
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:59   #2
Mislim da gajiš pretjerane iluzije. Uvijek si zapravo sama, od trenutka kada si se rodila, a drugi su samo začinili tvoj život. Sa samoćom živimo čitav život zar ne..?
E sad forsiranje rodbinskih veza nema smisla, iz pristojnosti i nekog reda da ali za boga miloga nećeš stim ljudima svaki dva dana piti kavu. Oni su obitelj, dođeš tu i tamo, popričaš, napraviš, dobiješ uslugu ideš dalje.
Partner ti je obitelj, tvoj život će se vrtiti oko njega i djece i odnos sa njim ti je najbitniji.
I nekoliko prijatelja ako imaš bilo bi super..
Poznanici za popiti kavu usput i to ti je to..

Mislim da previše idealiziraš živote drugih ljudi. Čim imaš partnera nisi sama, imaš ogromni dio života ispunjen. A što ćeš život je takav za ništa nema sigurnosti, danas imaš i jesi, sutra izubiš i nisi, i tako ideš dalje, prihvatiš...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 11:07   #3
Da, očito idealiziram...to je vjetojatno zbog podneblja u kojem živimo, jako su važni ti obiteljski odnosi. Da ti na svadbu dođe 500 ljudi, da ti je kuća prepuna kad ti se krsti dijete, da ti za rođendan telefon stalno zvoni jer zove mamina tetka od kumovog šogora

Koliko god ja bila "pametnija" od toga, očito se nekako provuku ta očekivanja u glavu i postaviš si pitanje jesu li drugi sretniji od mene jer to imaju.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 11:45   #4
Pozdrav! Razumijem što te muči, ali vjeruj mi da je samoća najčešće najveći blagoslov koji možemo dobiti u životu. Jednostavno zato što kako stariš i objektivno i kritički promatraš ljude oko sebe i njihov odnose, shvatiš da je bolje da nisi u tim fejk krugovima koji nikuda ne vode. Tu prvenstveno mislim na obitelj u kojoj smo se rodili, ali i na obitelj koju sami biramo, dakle prijatelje.

Ti imaš partnera. Odlično. Znači već samim time imaš tu neku sigurnost i udobnost odnosa.
Mislim da tebi jednostavno treba neka nova društvena okolina, prijatelji, hobiji, nešto...

Mislim da je tvoj strah samo nezadovoljstvo kolotečinom.
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 11:52   #5
Što će ti više od majke i dečka? Ti bi dva dečka? Posvojila nečiju baku?
Nisi sama.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 11:58   #6
Imam ja hobija i interesa i previše, ne želim si ništa novo uvalit u život jer za to ne bi imala vremena
Trudim se ostvarivati iskrene i kvalitetne odnose bez previše materijalnog i hvatanja za krive stvari.

Ali da, nekad si pomislim kako će to biti kada ni mame ne bude...drugi ljudi bar imaju braću, sestre.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:07   #7
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Imam ja hobija i interesa i previše, ne želim si ništa novo uvalit u život jer za to ne bi imala vremena
Trudim se ostvarivati iskrene i kvalitetne odnose bez previše materijalnog i hvatanja za krive stvari.

Ali da, nekad si pomislim kako će to biti kada ni mame ne bude...drugi ljudi bar imaju braću, sestre.
Ja nemam. Stari se ulijenio nakon mene. Valjda pretežak posao.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:11   #8
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post

Naime, u zadnje vrijeme borim se s nekim demonima pretjeranog razmišljanja o budućnosti.
Što ako ostanem sama? Onako sama kao nemam kod koga za Božić, onako sama nemam nikog koga mogu nazvati u gluho doba noći?
Eto vidiš da pretjerano razmišljanje ne vodi nikuda, osim u iracionalnu frustraciju. Šta će biti, ako će biti? Overthinking.

Quote:
Što kad jednog dana ostanem sama?
Snaći ćeš se.

Quote:
Htjela bi da mi netko razbije te mjehuriće koje sam napuhala jer vjerojatno romantiziram tuđe obiteljske odnose. Možda nisam dovoljno zahvalna na ovome što imam...
Tata ti je nedavno preminuo. Moja sućut. Daj si vremena.
Zahvalnost je super strategija za pomaganje samom sebi i fokus na ono dobro, umjesto zamišljanje budućih scenarija kojih se plašiš.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:53   #9
I am so lonely
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 01:00   #10
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
I am so lonely
Evo Diego časti kinom.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=305, ako si blizu, javi se.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 03:49   #11
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Evo Diego časti kinom.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=305, ako si blizu, javi se.


rado bih s njom u kino, ako se javi.

baš si mislim, pa nemam nikoga, nitko mi se ne javlja, ne samo za kino nego inače. Redovito idem sam na kavu. Istina da nisam društvena osoba nikad bio, ali iz nekog razloga u zadnje vrijeme (zadnjih godina) mi to počinje smetati, prije nije. Iako sam oduvijek bio neki vuk samotnjak u svom svijetu, nisam oduvijek bio depresivan zbog toga.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 08:49   #12
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Imam ja hobija i interesa i previše, ne želim si ništa novo uvalit u život jer za to ne bi imala vremena
Trudim se ostvarivati iskrene i kvalitetne odnose bez previše materijalnog i hvatanja za krive stvari.

Ali da, nekad si pomislim kako će to biti kada ni mame ne bude...drugi ljudi bar imaju braću, sestre.
o tome razmišlljaš jer imaš takav odnos sa mamom. nerealiziran i ne možeš dalje u odnose bez da se okrečeš za njom, jer ju trebaš jer ju nisi imala. onako zdravo.
ma na pt se radi na svemu tome, kidanje veza, osvješćivanje zašto tako osječaš, zašto se bojiš, u biti si od malena sama, nisi imala nikada tu sigurnost majčinsku. tako da to je sve iluzija, i opet se vračaš na bolan i nezdrav odnos sa mamom, koji moraš odraditi na pt.
nije problem u tome što nisi okružena rodbinom, već ta usamljenost bi bila i u gomili. majčinsku sigurnost nisi dobila kad je trebalo. sad si sama moraš postati roditelj onaj uplašenoj djevojčici u tebi. pt.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:08   #13
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post


rado bih s njom u kino, ako se javi.

baš si mislim, pa nemam nikoga, nitko mi se ne javlja, ne samo za kino nego inače. Redovito idem sam na kavu. Istina da nisam društvena osoba nikad bio, ali iz nekog razloga u zadnje vrijeme (zadnjih godina) mi to počinje smetati, prije nije. Iako sam oduvijek bio neki vuk samotnjak u svom svijetu, nisam oduvijek bio depresivan zbog toga.
Ja bi rado s tobom u kino, ali, jebiga, obiteljske obaveze, a i muž bi me malo čudno gledao .

"Stereotipne, srednjevjekovne društvene norme, fuck."
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:41   #14
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ali da, nekad si pomislim kako će to biti kada ni mame ne bude...drugi ljudi bar imaju braću, sestre.
Kad sam počela čitati uvodni post, očekivala sam da nemaš nikoga. Mama i dečko su dovoljni da ne budeš sama. Samo jedna kvalitetna osoba isto može biti dosta. Mislim da nije stvar u tome koliko obitelji i rodbine imaš nego je važnije u kakvim si odnosima s onima koje imaš. Netko može imati veliku obitelj s braćom i sestrama i puno rodbine, a da se svejedno osjeća sam. Ljudi stalno okruženi drugim ljudima isto mogu biti sami. Usamljenost je često i subjektivna stvar, i može nestati ako se posvetiš ljudima koje imaš, postojećim odnosima, onome što te ispunjava u životu.

Žao mi je zbog tvog tate. Nakon gubitka si često postavljamo ta pitanja "što će biti kada ne bude...". Svjesniji smo svega. Tako da si svakako uzmi vremena.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:21   #15
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Neće biti u poetičnoj formi ova tema iako naslov sugerira

Naime, u zadnje vrijeme borim se s nekim demonima pretjeranog razmišljanja o budućnosti.
Što ako ostanem sama? Onako sama kao nemam kod koga za Božić, onako sama nemam nikog koga mogu nazvati u gluho doba noći?

Živimo na Balkanu gdje su još uvijek jake te rodbinske veze i vrlo je bitno odlaziti na nedjeljne ručkove gdje ti tetke i dalje štipaju obraze iako imaš 30 i ispituju te kad ćeš se udat.

Kod mene je malo drugačije. Imam veliku širu obitelj, ali su svi isposvađani i ne viđaju se. Tata mi je preminuo ove godine i to je u meni otvorilo veliku rupu. Što kad jednog dana ostanem sama?
Imam još samo mamu, jedinica sam. Nekad se pitam kako bi bilo imati brata ili seku, ali vjerojatno idealiziram te odnose.
Imam dečka i planiramo obitelj. Bake i djedovi preminuli s obje strane. Sa sestričnama i bratićima nemam kontakt jer vodimo prerazličite živote.
Imam nekoliko bliskih prijatelja, znam da ćemo zauvijek ostati dobri, ali opet oni imaju svoje živote i moj ih se malo dotiče.

Htjela bi da mi netko razbije te mjehuriće koje sam napuhala jer vjerojatno romantiziram tuđe obiteljske odnose. Možda nisam dovoljno zahvalna na ovome što imam...
Čitajuć te imam dojam da je kod tebe problematično sto si naučena da je familijarni odnos no1. Ako nema toga, nema ni ostalih odnosa.
Drugo što mi upada u oči je ti riječi odaju stav da ćeš zauvijek živjeti u rodbinskom okruženju, što bližem ili širem. Pa kako oni budu odlazili ti ćeš biti osamljenija.
Ne kužim kako možeš reći da te strah da nećeš imati koga nazvati u po' noći, da nećeš imati društvo za Božić, a imaš dečka s kojim planiraš obitelj?
S kim ti misliš živjeti, dečkom ili mamom, ostalom rodbinom?
Da sam ja dečko i da planiram obitelj i čitam ovo, ja bih se uvrijedio. Planiram obitelj s osobom koja me smatra kao osobu kraj koje neću biti u određene dane, da me ne može nazvati kad zaželi.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:30   #16
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ja bi rado s tobom u kino, ali, jebiga, obiteljske obaveze, a i muž bi me malo čudno gledao .

"Stereotipne, srednjevjekovne društvene norme, fuck."
Što fali što bi te čudno gledao?
Objasni mu idem s njim radi toga i toga, skužit će te čovik, živi s tobom, zna te, ti njega
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:46   #17
Rodbina je nesto sto nismo birali, a samim time nije nuzno da se uopce uklapamo u vlastitu.

Ja imam sve skupa samo 4 bratica i nisam u kontaktu niti sa jednim. Razlozi su ovi ili oni, ali u sutini naprosto nismo ljudi koji bi, jel, bili tu jedni za druge.
Razliciti nacini odgoja, razlicite zivotne vrijednosti, razliciti stavovi.

Osim uze obitelji koja stvarno je tu, ne smatram da mogu reci da imam nekog drugog.
Makar, i tu se veci dio vremena osjecam kao smetnja... Da sad ne ulazim u dubioze.

U buducnosti se vidim samu... mozda s nekim tko bi mi cestitao rodjendan ili ne.
S nekim tko bi mi cestitao bozic nekom generickom porukom uz guilt trip zasto se ne javljam cesce.

Nije da me to pretjerano brine, iskreno nemam osjecaj da cu dozivit neku duboku starost.
Da bih voljela imat vise ljudi oko sebe, to sigurno, ali nemam ih. I sta sad?

Mislim da ti nakon nekog vremena postane gotovo pa svejedno dali je Bozic ili neki obican dan.
Barem sad imamo tisucu i jednu metodu distrakcije. A uvijek se mozes izbit iz cipela .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:56   #18
Kad kažeš da se vidiš samom meni to vuče da ti nemaš volje ništa promjeniti. Jer ako si u trenutnoj situaciji sama, a vidiš se samom i u budućnosti, dajem si za pravo da zaključim da će sve što te okružuje, unutar tebe i van tebe biti isto. Da nećeš ništa promjeniti da se izmjeni outcome budućnosti, a zar tako mora biti?
Primjera radi, ja želim pohoditi astronomski kamp, ali kažem da neću ni u budućnosti, odlučno to kažem. Očito da je to znak da neću ništa učiniti potom pitanju da se želja ostvari.

Otkud ti misao da nećeš doživjeti duboku starost? Što smatraš pod dubokom starošću? 80te?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:15   #19
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Kad kažeš da se vidiš samom meni to vuče da ti nemaš volje ništa promjeniti. Jer ako si u trenutnoj situaciji sama, a vidiš se samom i u budućnosti, dajem si za pravo da zaključim da će sve što te okružuje, unutar tebe i van tebe biti isto. Da nećeš ništa promjeniti da se izmjeni outcome budućnosti, a zar tako mora biti?
Primjera radi, ja želim pohoditi astronomski kamp, ali kažem da neću ni u budućnosti, odlučno to kažem. Očito da je to znak da neću ništa učiniti potom pitanju da se želja ostvari.

Otkud ti misao da nećeš doživjeti duboku starost? Što smatraš pod dubokom starošću? 80te?
Znam da se trudis biti pametan i okrenut rasprave na neku filozofsku razinu, ali ne ide ti.
Na kraju dana, sta koga boli kurac dal ja radim nesto po pitanju sebe ili ne? Na kraju dana ionako nemam kome polozit racun i jedina osoba kojoj odgovaram sam ja.
Ukoliko ja odlucim da je za mene nesto najbolje notko drugi nema pravo govorit da to nije tako ili me optuzivat da (ne)radim nesto jer - ne znas. Nisi pitao, nisam napisala, izvukao si zakljucke jer mislis da mozes citat izmedju redaka, a s druge strane ni citanje doslovnih redaka ti bas ne ide.

Spoznala sam da trud nema smisla i odustajem od truda. Moja osobna odluka koja se tice samo mene osobno i nema apsolutno nikakav utjecaj na ikog drugog u mojoj blizini. Di je problem?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:44   #20
Usamljenost je realna cinjenica, i to je bolje prihvatit, a ako se dese ugodna iznenadjenja, onda je to poticaj za nove prilike
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.