Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2006., 17:42   #121
ovo sam već pisao na psihologiji pod već viđeno. oni to naravno objašnjavaju znanstveno. i ja imam jaku intuiciju, a nisam žena. Žene imaju bolju intuiciju jer nisu stoljećima razmišljale- ovo nije šovinističko! a vidovit nisam, osim u snovima, zaista rijetko i uvijek je nešto banalno, ali s vremenom to što je tad banalno postane jako bitno. čudno.
puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 17:47   #122
Puž- treniraj, možeš to ojačati. Ovisi o tebi koliko. Možda i ne puno, ali dovoljno.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 17:48   #123
Quote:
Ezoterik kaže:
Očito da mnogi od vas ne znaju da postoji više vrsta vidovitosti.
Il vidiš il ne vidiš. Nema tu sredine.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 17:51   #124
Ovisi na koji način vidiš. Vidovitost je jedna od glavnih studija na akademiji za visoku ezoteriju. I sve njezine forme se proučavaju.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 17:54   #125
Na koji način mogu to trenirati? i još nešto, ako sanjam nekog svog umrlog, nikad me ne opere strah već neka veliko smirenje?
puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 17:56   #126
Quote:
Ezoterik kaže:
Ovisi na koji način vidiš. Vidovitost je jedna od glavnih studija na akademiji za visoku ezoteriju. I sve njezine forme se proučavaju.
Akademija za visoku ezoteriju?

Ahaaaa

Ili znaš budućnost ili je ne znaš, nema nejasnih stvari kod vidovidosti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 19:10   #127
Ajde lijepi moj: na koje se sve načine manifestira vidovitost...? Jer da je uvijek ista, imali bismo puno više info o samoj.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 19:51   #128
Dati ću vam svoj primjer: kad sam bio mlad, malo veće dijete (oko 8. god) počeo sam se osjećati drugačiji, postajao sam vidovit, ali samo na događaje koji su su dogodile u skoroj budućnosti ( ne dalje od 7 dana ). Pošto je to bila normalna pojava u mojoj familiji (iako je preskočila generaciju) učio me pradjed i prabaka koji su sami po sebi bili vidoviti (iako ni jedan ni drugi na dalje od mjesec dana). Mada im je moć koncentracije podosta padala kako je vrijeme prolazilo, nikad me nisu prestali učiti. Znao sam raspoznati vidovitost koja je nastala transom, onu koju sam si sam mogao stvoriti dubokom meditacijom (u biti to su bile posebne molitve koje su me oni učili), slučajnu vidovitost (nastala dodirom nekih predmeta i sl). Ubrzo sam shvatio da je život puno više od dana i noći.
Kroz godine kad sam putovao po svijetu naučio sam mnogo toga, u Indiji, u Irskoj, Francuskoj, Izraelu, te sam napokon stigao u Italiju u Talijansko društvo za nauk i istraživanje ezoterije, društvo koje "sponzorira" sam Vatikan. Tako sam se kroz vrijeme susretao sa osobama sličnih osobina, i napokon sam shvatio čime se želim baviti i gdje je moj poziv. Mnoge knjige iz zabranjenog dijela Vatikanske knjižnice su prošle kroz moje ruke, ali uvijek sam se držao srži ezoterije.
No vratimo se vidovitosti: danas nakon cijelog iskustva, u određene dane, pod određenim kutom planeta ( na mene najviše djeluju Mars, Jupiter i Mjesec - za čudo Sunce ne iako u slučajevima poput moga Sunce je jedan od glavnih "faktora") sam naučio kontrolirati vidovitost. U dubokoj meditaciji sam mogu vidjeti buduće događaje (iako nakon toga imam nevjerojatne glavobolje, naglo mi skoči temperatura...). Dodirom predmeta također imam vizije, iako ne često, svakih 5-6 dana. Tako je to sa mnom.
Oko 18 godine ovaj mi se dar bio jako osnažio, mislio sam poludjeti, živio sam skoro godinu dana u sobici od 21 m2, samo sa WC-om i malim štednjakom. Uz pomoć dobrih ljudi uspio sam prebroditi brojne krize, i zato je meni drago kad pomažem drugima.
Ako vas štogod još zanima, možete mi i slati privatne poruke.
Pozdrav,
Ezoterik,
Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 19:57   #129
I još samo nešto, nemojmo zaboraviti da su vizije dio vidovitosti, npr. vizije u vodi, vizije iz vatre i sl. Vidovitost nije potaknuta samo našim umom (iako mnogo ljudi misli da jest), već svakom pojavom oko nas. Uzmimo samo za primjer transa koji stupi... kad? Točno je, postoji više odgovora. Zato nemojte shvatiti vidovitost kao olaku "pojavu", već je iskoristite najbolje što možete (vi koji možete )
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 21:03   #130
moja stara je bila vidovita ....
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 21:52   #131
ja imam malo jachu intuiciju...tak neke stvari znam unaprijed...i bio je neki period kad je to bilo bash jako izrazeno...
takva mi je i mama...ono, sve osjeti, zna, ...sad tu ima malo i tog majchinskog posto u glavnom jeste vezano za nas...ali ima tu josh necega.
ali ne bih to nazivala vidovitoshcu...iako vjerujem da neki ljudi imaju taj dar...ako cemo ga tako zvati.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 21:30   #132
Hm. Vidovitost nije samo viđenje - to je i osjećanje i mirisanje i čuvenje.

Isto sam sklon mišljenju da stvari nisu fiksno predodređene, nego da sposobnost "predviđanje" znači samo uvid u najvjerojatniju opciju za budućnost. Tj. može se mijenjati čim smo nešto "vidjeli" u budućnsoti.

Mislim da bit "vidovitosti" jest put prema ukupnoj svijesti o svemu. Kada to dostigneš, to je viša razina, pa prestaje potreba za mijenjanjem stvari, nego se događaji prepuštaju slobodnim akterima, a subjekt s tako razvijenom vidovitešću samo svjedoči. Inače bi nastao pravi dar-mar kada bi svi mi sa svojim malim ograničenim svijestima dobili takav sveukupan uvid. To je sve dobro složeno -čini mi se da je dio puta duhovnog razvoja.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 14:30   #133
cudno pitanje

Da li je vidovitost potpomognuta nekim entitetima sa kojima inace ne bi ( opet odvojeno ! ) imali doticaja ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 14:40   #134
Quote:
zelenbrijeg kaže:
Hm. Vidovitost nije samo viđenje - to je i osjećanje i mirisanje i čuvenje.

Isto sam sklon mišljenju da stvari nisu fiksno predodređene, nego da sposobnost "predviđanje" znači samo uvid u najvjerojatniju opciju za budućnost. Tj. može se mijenjati čim smo nešto "vidjeli" u budućnsoti.
A otkuda znaš da i to "mijenjanje" možda nije fiksno predodređeno?
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 10:00   #135
Ma kako ti shvaćaš vidovitost?? Kao što? Kao piti kavu? S kolikom jednostavnošću je vidiš?
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 10:23   #136
a ?

a kako je ti vidish ?
kao probavni proces ?
Sjednes ili stanes.
Smiris se-bilo kako, spontano ili disanje ili itd
pokushas "vizirati cilj "
Dolaze ti odgovori u obliku prisjechanja
ili
kao sredstvo koristis karte, grah, isl. Tarot karte isl. povezuju se sa nekim odredjenim "inteligencijama/entitetima/demonima" na raznim razinama.Ti koristis , a i oni te/tebe koriste.
I CHING je posebna kategorija , i njega bash ne mozes koristiti kao razbibrigu. Dodushe ni ostale nachine/pristupe jer .. to znas.
ali , nego, mozda- vidovitost i/ili proricanje moze biti urodjena, tesko se uchi ( bez predodredjenosti nikako ). Najcesche se javlja kod stvaranja astrala-od 12/14 ( obichno ) god nadalje , istovremeno sa astralnim projekcijama-snovidjenjima.
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 11:51   #137
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
a kako je ti vidish ?
kao probavni proces ?
Sjednes ili stanes.
Smiris se-bilo kako, spontano ili disanje ili itd
pokushas "vizirati cilj "
Dolaze ti odgovori u obliku prisjechanja
ili
kao sredstvo koristis karte, grah, isl. Tarot karte isl. povezuju se sa nekim odredjenim "inteligencijama/entitetima/demonima" na raznim razinama.Ti koristis , a i oni te/tebe koriste.
I CHING je posebna kategorija , i njega bash ne mozes koristiti kao razbibrigu. Dodushe ni ostale nachine/pristupe jer .. to znas.
ali , nego, mozda- vidovitost i/ili proricanje moze biti urodjena, tesko se uchi ( bez predodredjenosti nikako ). Najcesche se javlja kod stvaranja astrala-od 12/14 ( obichno ) god nadalje , istovremeno sa astralnim projekcijama-snovidjenjima.
Mislim da ne treba objašnjavati da je vidovitost nedeterminiran pojam pošto nije samo jedna "vrsta" vidovitosti.
Npr. meni su daleko najdraže vizije iz vatre.
A vidovitost kao takva kod mene je nastupila u 8. godini, iako je apsolutno točno što ti kažeš da se najčešće javlja od oko 12 godine.
Kako možemo "vizirati cilj" kojega ni približno ne znamo? Možemo uz maksimalnu koncentraciju (oni koji to mogu postići), ali ja priznajem da svaki put kad to radim imam odvratne migrene, skoči mi temp.
A kao proricateljske tehnike najčešće koristim karte, pepeo, dim.
I za nešto determinirati poput onoga: Što će mi se danas dogoditi? ja ne znam slučaj da je to netko rekao ko top iz vedra neba.
Ja imam vrlo specifičan način rada (pošto se time bavim i to mi je posao), ali minimalno što tražim su inicijali i datum rođenja. Ali za događaje "instant tipa" stila Što će mi se danas dogoditi, ja ti konkretan (ozbiljan) odgovor ne bih znao dati, i nije da se toga sramim.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 12:16   #138
profi

ma ti si onda profesionalac, zivis od toga
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 12:21   #139
Ma nema ničega ako ti nije dano.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 12:26   #140
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
ma ti si onda profesionalac, zivis od toga
Da sam profi sad ne bi chatao, radio bi...
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.